رفتن به مطلب

محبوب ترین مرورگرها به روایت لیون کامپیوتر

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

gheysar1364 عزیز

با سلام خدمت شما @};-

جناب هامش عزیز شما ظاهرا مطالب بنده رو خیلی خلاصه خوندین که اینطوری به خودتون زحمت ندادین حتی یه تحقیق کوچیک کنید.

یه توضیحی در مورد مطالبتون اینجا بدم اونهم اینه که شما گشتین مثلا یه نکته مغایر و انحرافی با این افزونه ها پیدا کردین و گفتین که مثلا این افزونه فلان امکانو نداره ولی افزونه ی ها موزیلا فلان چیرو دارن...

ما اینجا داریم از عموم کاربرای نت صحبت میکنیم نه از گروهی خاص با کاربریه خاص!!!!

من واقعا از شما متعجبم...

ضمن اینکه افزونه هائی رو که بنده در کروم به شما معرفی کردم فط جهت اطلاع از فرمایش حضرتعالی بود که فرمودین که "بنده مشابه این پلاگین ها رو در هیچ مرورگری پیدا نکردم"

ما اینجا داریم از عموم کاربرای نت صحبت میکنیم نه از گروهی خاص با کاربریه خاص!!!!

یه چیزه جالب اونهم اینه که شما چطور تونستید در عرض کمتر چند ساعت تمام این افزونه های رو بطور کامل با هم مقایسه کنید؟؟!! ;)

اتفاقا تمام پلاگین هایی که فرمودید را دونه دونه نصب کرده و داکیومنت آنها را خوانده ام و گرنه نمی توانستم مقایسه بین پلاگین ها را برای شما انجام بدهم. وقتی میگم معادل پلاگین های معرفی شده  فایرفاکس را در کروم پیدا نکرده ام به این معنی نیست که نبوده! بلکه منظور این است که با آن جامعیت نیست. شما حتی زحمت به خودتان ندادید پلاگین های معرفی شده فایرفاکس را از نظر کارائی و قابلیت مطالعه کنید بعد نمونه پلاگین معادل کروم را معرفی کنید. پس خواهشا قبل از متهم کردن دیگران در کار خود تعجب کنید :mellow:

ببخشید وقتی در مورد دانلود منیجر، یا در مورد رعایت امنیت صحبت میکنیم گروه کاربری خاص است! :blink:

در مورد افزونه NotScripts شما خیلی کم لطفی کردین:

chrome.google.com/webstore/detail/notscripts/odjhifogjcknibkahlpidmdajjpkkcfn

اختیار دارید کم لطفی از کروم هست، در تصویر زیر عدم توانایی کروم در جستجو این پلاگین را مشاهده کنید

post-55-0-35986800-1392801420_thumb.png

ضمن اینکه Inspect Element چطور ربطی به  htaccess.  نــــداره؟؟؟!!!

اگه ربطی نداشته باشه پس دیگه چیزی بنام ماژول های تجاری هم وجود نداره و امنیتشون در خطره....!!!!

و هر کی میتونه بهش دسترسی پیدا کنه!!!

توصیه میکنم تعاریف Inspect Element و htaccess آپاچی را مطالعه کنید. Inspect Element ابزاری برای مدیریت و ایجاد تغییرات در صفحات وب است ولی htaccess مروبط به سمت سرور و تنظیمات آپاچی بطور مثال سطح دسترسی به فایل ها است. بطور مثال ماژول من یک فایل php است شما سورس این ماژول تجاری من را چطوری با Inspect Element بیرون میکشید؟

دوم htaccess فعال باشد چه ربطی به توانایی در Inspect Element برای استخراج محتوا ایستا دارد؟ فایل های سمت کلاینت وقتی قرار است روی سیستم شما بارگزاری شوند از هر طریقی با فعال بودن htaccess باز قابل دسترس هستند.

حال که میبینم خیلی مشتاق بررسی اجمالی مرورگرها هستین,خیلی راحت میتونین به لینک زیر مراجعه کنید تا همه چی دستتون بیاد ;)

the-web-browser-which-are-superior-firefox-5-0-ie-9-opera-11-chrome-12-and-safari-5-bonus.html

با اینکه ورژن مرورگرها یخورده قدیمه ولی خیلی راحت میشه به نتیجه کار پی برد.

برادر من این مقایسه مال دوران دقیانوس هست الان تمام اینها engine ها را باز نویسی کردند. واقعا موندم چی و چطوری بگم که توهین نباشه 8-X

و یه چیزه خیلی مهمتر اینه که واقعا بنده از شما که مدیر فنی سایت هستین تعجب میکنم که همچین حرکتی رو از خودتون نشون دادین:

سلام عزیزجان

اول از همه ما چیز مخفی در این خصوص از کاربران نداریم که بخواهیم در موردش در پیغام خصوصی صحبت کنیم، این موارد فنی بهتر است عمومی بحث شود تا یک کاربران بتوانند بهتر در انتخاب مرورگرهایشان تصمیم بگیرند.

از قسمت پیوست میتوانید ویدئویی را دریافت کنید که بنده سایت مذکور را با موزیلا فایرفاکس 27.0.1 باز کردم و افکت اجرای موشواره روی کالاها شبیه کروم است.

میتونین معنی این کارتون رو بهم بگین؟؟!!!

یعنی چی که ما چیز مخفی نداریم؟؟؟

خیلی دوست دارم همینجا توضیح بدین...

شما تو این متن طوری وانمود میکنید که اگه هیچکی ندونه فکر میکنه چه خبره و چه مطلب خاصی رو من تو  pm بهتون گفتم!!!

هامش عزیز اگه مسائل فنی باشه که تماما همینجا عنوان کردم حتما دلیل خاصی دیدم که این مطلبو تو pm بهتون گفتم.

هامش اجان هرگز قضاوت بی مورد نکن چون امکان داره اگه جوابی بشنوی خیلی شرمنده بشی.

شما بنده رو اصلا نمیشناسی ضمن اینکه علاقه ای هم ندارم که بشناسی,ولی اونقدر رک و صریح و بدون متعارف صحبت میکنم که حتما متعجب میشی.

اگه ما اینجا چیزی بنام pm نداریم پس پیشنهاد میکنم اصلا گزینه"پیغام خصوصی" از فروم حذف کنید.

با برداشت شما ظاهرا این خیلی عاقلانه تره....

در مورد کلیپی هم که گذاشتین سخت در اشتباهین چون همونطور که بهتون گفتم شما سایت مذکور رو حتما با کروم هم تست کنید بعد متوجه میشین که موزیلای عزیز در اجرای این ماژول ریپ میزنه و در حالت لود کامل و زوم نسبت به کروم ریپ زده و لرزش داره.

بهتر علت این امر را در رفتار خودتان جویا شوید. وقتی جایی بحث میشود، طرف نمیاد بگه این مشکل هست بعد نمونه اش را واستون پ.خ کردم :unsure:

شما ایرادی به فایرفاکس در مورد CSS3 بصورت عمومی وارد کردید بدون دلیل! بعد دلیل را میگویید پ.خ کردم.

در مورد ویدئو اگر دقت کنید من اصلا ریپ زدن ندیدم و همیشه از چیزی مطمئن نباشم یا مقایسه نکرده باشم حرفی نمی زنم.

الان شما بهتر است بجای این حاشیه بپذیرید فایرفاکس همانطور که در ویدئو نمایش دادم مشکلی ندارد و سایت شما مشکلاتی در طراحی استاندارد دارد که مربوط به مرورگر نیست.

در نهایت من در مورد هیچ کس قضاوتی نکردم و تنها به بررسی مرورگرها پرداختیم. حالا ایراد گرفتن از ابزارها قضاوت و جسارت به شخصیت بعضی ها است، نمیدونم چی بگم :wacko:

لینک به دیدگاه

• ارسال 85
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

فایرفاکس خوبه چون من ازش استفاده میکنم :lol:

کروم هم خوبه چون شما ازش استفاده میکنی :D

هر کسی هم دلایل (شخصی یا عمومی) خودش رو داره

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

about:config

about:permissions

لیست کامل:

about:about

میدونم chrome-urls هم هست ، ولی گزینه ای مثل اون دوتایی که گفتم نداره ....

لینک به دیدگاه

gheysar1364 عزیز

اتفاقا تمام پلاگین هایی که فرمودید را دونه دونه نصب کرده و داکیومنت آنها را خوانده ام و گرنه نمی توانستم مقایسه بین پلاگین ها را برای شما انجام بدهم. وقتی میگم معادل پلاگین های معرفی شده  فایرفاکس را در کروم پیدا نکرده ام به این معنی نیست که نبوده! بلکه منظور این است که با آن جامعیت نیست. شما حتی زحمت به خودتان ندادید پلاگین های معرفی شده فایرفاکس را از نظر کارائی و قابلیت مطالعه کنید بعد نمونه پلاگین معادل کروم را معرفی کنید. پس خواهشا قبل از متهم کردن دیگران در کار خود تعجب کنید :mellow:

ببخشید وقتی در مورد دانلود منیجر، یا در مورد رعایت امنیت صحبت میکنیم گروه کاربری خاص است! :blink:

اختیار دارید کم لطفی از کروم هست، در تصویر زیر عدم توانایی کروم در جستجو این پلاگین را مشاهده کنید

attachicon.gif2014-02-19_12-41-41.png

توصیه میکنم تعاریف Inspect Element و htaccess آپاچی را مطالعه کنید. Inspect Element ابزاری برای مدیریت و ایجاد تغییرات در صفحات وب است ولی htaccess مروبط به سمت سرور و تنظیمات آپاچی بطور مثال سطح دسترسی به فایل ها است. بطور مثال ماژول من یک فایل php است شما سورس این ماژول تجاری من را چطوری با Inspect Element بیرون میکشید؟

دوم htaccess فعال باشد چه ربطی به توانایی در Inspect Element برای استخراج محتوا ایستا دارد؟ فایل های سمت کلاینت وقتی قرار است روی سیستم شما بارگزاری شوند از هر طریقی با فعال بودن htaccess باز قابل دسترس هستند.

برادر من این مقایسه مال دوران دقیانوس هست الان تمام اینها engine ها را باز نویسی کردند. واقعا موندم چی و چطوری بگم که توهین نباشه 8-X

بهتر علت این امر را در رفتار خودتان جویا شوید. وقتی جایی بحث میشود، طرف نمیاد بگه این مشکل هست بعد نمونه اش را واستون پ.خ کردم :unsure:

شما ایرادی به فایرفاکس در مورد CSS3 بصورت عمومی وارد کردید بدون دلیل! بعد دلیل را میگویید پ.خ کردم.

در مورد ویدئو اگر دقت کنید من اصلا ریپ زدن ندیدم و همیشه از چیزی مطمئن نباشم یا مقایسه نکرده باشم حرفی نمی زنم.

الان شما بهتر است بجای این حاشیه بپذیرید فایرفاکس همانطور که در ویدئو نمایش دادم مشکلی ندارد و سایت شما مشکلاتی در طراحی استاندارد دارد که مربوط به مرورگر نیست.

در نهایت من در مورد هیچ کس قضاوتی نکردم و تنها به بررسی مرورگرها پرداختیم. حالا ایراد گرفتن از ابزارها قضاوت و جسارت به شخصیت بعضی ها است، نمیدونم چی بگم :wacko:

دوست عزیز شما مدعی شدید و الان دیگران رو متهم میکنید.

حتی حاضر نیستید اشتباهات و تمایلات شخصی خودتون رو گردن بگیرید

جنابعالی ظاهرا فقط دنبال دستاویز میگردین تا کار خودتون رو به اثبات برسونین.

در مورد افزونه NotScripts مشکل از کروم از نیست مشکل از سیستم شماست;فکر کنم اگه Adobe Shockwawe player رو رو سیستمون نصب کنید مشکلتون حل میشه.

post-11512-0-34343700-1392805572_thumb.jpg

ضمن اینکه شما ظاهرا حرف و سند هیچکس و هیچ چیزی قبول ندارین و فقط حرف خودتون رو میزنید,این مقایسه ای که براتون گذاشتم مربوط به 2 سال پیش بود که کروم تازه جون گرفته بود و اینهمه امکانات رو هنوز در خودش جمع آوری نکرده بود.شما اگه یادتون باشه تا 2 سال پیش درصد شناخت کروم  تو ایران به 10% هم نمیرسید اما با الگوریتم و قدرتیکه گوگل براش به کار برد اونو به محبوبترین و پرسرعتترین مرورگر دنیا تبدیل کرد.

ضمنا یه چیزی خدمتت عرض کنم اونهم اینه که موزیلا فقط و فقط(همونطور که در پستهای قبلی گفتم) محبوبیتش رو مدیون افزونه ها و اسکریپت های متنوعش هست وگرنه هیچ چیز خاص و حرفه ای از این مرورگر دربارش صحبت نشده...همیشه هرجا حرفی از موزیلا میاد حتما تعاریفی از این افزونه هارو با خودش داره...

آخه من متعجبم که توی این همه تستهایی حرفه ای که انجام گرفته موزیلا فقط در پایداری تونسته از کروم پیشی بگیره در صورتیکه در اکثر تست ها و جمع آوری اونها کروم حرف اول رو زده و از تمامی رقبا پیشی گرفته....من موندم شما چطور اینارو ندیدی و میگی این تست ها مال اهل دقیانوسه؟؟؟!!!!

این تستها همگی بر روی بهترین ورژن های اون مرورگر در زمان خود انجام گرفته و البته در شرایط و سطح کاملا استاندار...ولـــی...

همونطور که در قبلا گفتم یک مورد خاص یا شخصی هرگز نمیتونه دال بر نفی ابزارهای یه مرورگر باشه و اونو زیر سوال ببره...

هامش جان واقعیتش اینه که(البته خدای نکرده جسارت نباشه) :

"آدمی که خواب باشه خیلی راحت میشه بیدارش کرد ولی اونیکه خودشو بخواب میزنه به هیچ عنوان دیگه نمیشه اونو بیدارش کرد"

این واقعیت زندگی ماست دوست من...

.............................................................................

ضمنا من هنوز جواب منطقی و درست درمون در مورد اینکارت(pm) نگرفتم و شما الکی قط با کلمات بازی میکنی;فکر نکنم سوال سختی کرده باشم!!!

شما به بنده توضیح بده که وقتی شخصی یه pm حالا در هر موردی به کاربر یا مدیر فروم ارسال کنه تنها دلیل علنی کردنه این پیغام چی میتونه باشه؟؟

و چه انعکاسی میتونه داشته باشه؟؟!!!

به نظر خودت آیا دیگه یوزرها یا کاربرای جدید میتونن به شما اعتماد و اطمینان کنن؟؟؟(البته این سخن حرفم فقط با شماست هامش جان)

چون بارها شده دوستان  و حتی خودم با خیلی از بچه ها و مدیرا گپ و گفت داشتیم و واقعا برای من جای تعجبه که شما از خودتون همیچین برخوردی نشون دادین!!!

به عنوان یه دوست بهت پیشنهاد میکنم از اینجور داستانها و حاشیه پردازیها پرهیز کنی چون غیر از بی اعتمادی و سلب اطمینان چیزی دیگری عایدت نمیشه...

اینهم یادآور بشم که این پیغام اصلا چیزه خاصی و مهمی نبود ولی در کل نفس عملت خیلی اذیتم میکنه و نمیتونم اینکارتو حضم کنم...

در هر صورت ترجیه میدم بخاطر خیلی از دوستان و مدیران که برام خیلی عزیزن بحث و همینجا تموم کنم و دیگه کشش ندم

یا علی

لینک به دیدگاه

یکی نیست به داد maxthon برسه من هم از کروم استفاده میکنم هم از مکستون چون امکاناتش عالی هست حتی امتیاز html5 مکستون از همه بیشتره شک دارید برید سایت html5test.com

لینک به دیدگاه

در مورد افزونه NotScripts مشکل از کروم از نیست مشکل از سیستم شماست;فکر کنم اگه Adobe Shockwawe player رو رو سیستمون نصب کنید مشکلتون حل میشه.

attachicon.gifUntitled.jpg

ضمن اینکه شما ظاهرا حرف و سند هیچکس و هیچ چیزی قبول ندارین و فقط حرف خودتون رو میزنید,این مقایسه ای که براتون گذاشتم مربوط به 2 سال پیش بود که کروم تازه جون گرفته بود و اینهمه امکانات رو هنوز در خودش جمع آوری نکرده بود.شما اگه یادتون باشه تا 2 سال پیش درصد شناخت کروم  تو ایران به 10% هم نمیرسید اما با الگوریتم و قدرتیکه گوگل براش به کار برد اونو به محبوبترین و پرسرعتترین مرورگر دنیا تبدیل کرد.

ضمنا یه چیزی خدمتت عرض کنم اونهم اینه که موزیلا فقط و فقط(همونطور که در پستهای قبلی گفتم) محبوبیتش رو مدیون افزونه ها و اسکریپت های متنوعش هست وگرنه هیچ چیز خاص و حرفه ای از این مرورگر دربارش صحبت نشده...همیشه هرجا حرفی از موزیلا میاد حتما تعاریفی از این افزونه هارو با خودش داره...

آخه من متعجبم که توی این همه تستهایی حرفه ای که انجام گرفته موزیلا فقط در پایداری تونسته از کروم پیشی بگیره در صورتیکه در اکثر تست ها و جمع آوری اونها کروم حرف اول رو زده و از تمامی رقبا پیشی گرفته....من موندم شما چطور اینارو ندیدی و میگی این تست ها مال اهل دقیانوسه؟؟؟!!!!

این تستها همگی بر روی بهترین ورژن های اون مرورگر در زمان خود انجام گرفته و البته در شرایط و سطح کاملا استاندار...ولـــی...

همونطور که در قبلا گفتم یک مورد خاص یا شخصی هرگز نمیتونه دال بر نفی ابزارهای یه مرورگر باشه و اونو زیر سوال ببره...

"آدمی که خواب باشه خیلی راحت میشه بیدارش کرد ولی اونیکه خودشو بخواب میزنه به هیچ عنوان دیگه نمیشه اونو بیدارش کرد"

ضمنا من هنوز جواب منطقی و درست درمون در مورد اینکارت(pm) نگرفتم و شما الکی قط با کلمات بازی میکنی;فکر نکنم سوال سختی کرده باشم!!!

شما به بنده توضیح بده که وقتی شخصی یه pm حالا در هر موردی به کاربر یا مدیر فروم ارسال کنه تنها دلیل علنی کردنه این پیغام چی میتونه باشه؟؟

به نظر خودت آیا دیگه یوزرها یا کاربرای جدید میتونن به شما اعتماد و اطمینان کنن؟؟؟(البته این سخن حرفم فقط با شماست هامش جان)

چون بارها شده دوستان  و حتی خودم با خیلی از بچه ها و مدیرا گپ و گفت داشتیم و واقعا برای من جای تعجبه که شما از خودتون همیچین برخوردی نشون دادین!!!

به عنوان یه دوست بهت پیشنهاد میکنم از اینجور داستانها و حاشیه پردازیها پرهیز کنی چون غیر از بی اعتمادی و سلب اطمینان چیزی دیگری عایدت نمیشه...

اینهم یادآور بشم که این پیغام اصلا چیزه خاصی و مهمی نبود ولی در کل نفس عملت خیلی اذیتم میکنه و نمیتونم اینکارتو حضم کنم...

در هر صورت ترجیه میدم بخاطر خیلی از دوستان و مدیران که برام خیلی عزیزن بحث و همینجا تموم کنم و دیگه کشش ندم

یا علی

البته جناب قیصر1364 خیلی رو این قضیه مانور میدند که موزیلا محبوبیتش رو مدیون پلاگین های خودش هستش ولی کروم نه:

خب برادر من اگر گوگل هم در ابتدای جستجوگر خودش هی تبلیغات کروم نمیکرد , کی این مرورگرو میشناخت!!!

هر شرکتی استراتژی خودشو برای تبلیغ داره و فکر نکنم این نکته زیادم لازم به ذکر باشه مثلا استراتژی مایکروسافت قرار دادهای بزرگی هست که با شرکت های GAME  و APP بست تا بتونه محبوبیت خودش رو زیاد کنه و این دلیل نمیشه چون نرم افزارهای زیادی داره پس بهترینه در صورتی هر کاربر حرفه ای میدونه که سیستم عامل های اوپن سورس قول های دنیای مجازی هستند

من واقعا برام تعجب اوره که شما میفرمایید هیچ افزونه و نکته خاصی از موزیلا بیان نشده !!!  بهتون دوباره پیشنهاد میکنم کمی درباره سیستم عامل backtrack تحقیق کنید البته تحقیق عادلانه نه جانب گرایانه

همین که بک تراک این مرورگر رو مرورگر پیشفرض قرار داده نشانه فوق حرفه ای بودن موزیلا هستش(همانطوز که میدونید بک ترک قدرتمندترین سیستم عامل برای هکر ها و نفوذگر ها هستش)

و هیچوقت یک ادم عاقل اگر بدونه یک نرم افزاری دارای امنیت پایین هست اون رو در سیستم عاملی مثل بک تراک قرار نمیده

و همانطور که میدونید دلیل زیاد بودن پلاگین های موزیلا اسانی در ساخت پلاگین برای این مرورگر هستش و مشاهده میکنیم که کروم بعد از چند مدت با شبیه سازی اون افزونه که توسط موزیلا طراحی شده خودشو در رتبه ای همسان قرار میده

درباره سایتی هم که شما قرار دادید که درواقع داوری درباره مرورگر ها کرده :

-فکر کنم برای سال 2010 یا 2011 باشه!!! این دلیل نمیشه یک مرورگری چون در اون موقع تازه کار بوده  اول نشه (یادمه وقتی بیت دفندر برای اولین بار وارد عرصه امنیت شد بلافاصله اول شد در صورتی که قول های امنیت مثل مکافی و نورتون هم بودند)میدونید دلیلش چیه؟چون هر شرکتی وقتی میخواد وارد دنیای تجارت بشه رقبای خودش میبینه و بعد با ساخت یک سیستم و تغییرات در بعضی الگوریتم ها خودشو قوی تر نشون میده و این دلیل نمیشه چون یک شرکتی تازه کار هستش باید اخر بشه!!!

من تعجب میکنم با این همه مسابقات و پول های هنگفتی که گوگل برای امنیت خودش خرج میکنه باز در برابر شرکت های مردمی مثلا موزیلا امنیتش انقدر پایین هستش

بازهم توصیه میکنم سری به متااسپلوبت و سیستم های امنیتی بزنید و باگ های گزارش شده رو ببنید

بنده احساس میکنم شما بجای دیدن نکات ضعف و قوت فقط یجورایی تبلیغ میکنید از این مرورگر

ویرایش شده توسط farshid142
لینک به دیدگاه

جناب gheysar1364:

میشه بگید من مدعی کی شدم؟ من باید کدوم تمایلات شخصیم را گردن بگیرم؟ من دنبال دست آویزم یا شما که بجای بحث فنی همش سفسطه میکنی :blink:

ببخشید جسارت نباشه، اما پیدا نشدن یک داده در یک دیتابیس اطلاعاتی چه ربطی به Adobe Shockwawe player داره :blink:

و جهت اطلاع این اسکرین شات نشون میده که بنده Adobe Shockwawe player نسخه 12 را نصب دارم ;)

post-55-0-73744100-1392808142_thumb.png

اما واسه اینکه بدونی چرا کروم این افزونه را پیدا نمیکنه، چند احتمال است:

1- طبق اطلاعات این ماژول آخرین آپدیت مال دسامبر 2010 است!

2- احتمالا ناسازگاری با نسخه های جدید کروم داره که از طریق لیست Extension های کروم قابل پیدا کردن نیست (کاری که فایرفاکس هم برای افزونه های سازگار با هر نسخه انجام میدهد)

پس خواهشا دنبال بهانه گیری هستی یکم فنی تر برخورد کن -_-

برادر من خودت میگی 2 سال پیش!!!!! میشه بگی وقتی میخوان دوتا چیز را مقایسه کنند میرن گذشته اونا را مقایسه می کنند. همه این مرورگرها از 2 سال گذشته تا الان بازنویسی های زیادی داشتند بطور مثال اپرا 19 کلا از اول بازنویسی شده است. مقایسه علمی و فنی بدون جنبه تبلیغات تجاری از آخرین نسخه ها داری بزارید همه استفاده کنیم ولی سفسطه نکنید.

1- همین افزونه ها نشان دهنده قابلیت هایی است که این مرورگر به برنامه نویس ها داده است تا بتوانند حداکثر امکانات را برای کاربران فراهم کنند و چیز کمی نیست

2- در ضمن بهتره یکم خودتون را از خواب بیدار کنید و بنچمارک های معتبر و جدید را مشاهده کنید

که نشان میدهد Performance-Index فایرفاکس 27 از کروم بیشتراست.

post-55-0-31365700-1392809637_thumb.png

و مقایسه کاملتر در

http://www.tomshardware.com/reviews/chrome-27-firefox-21-opera-next,3534-12.html
https://www.wikivs.com/wiki/Chrome_vs_Firefox

با توجه مطالب و جواب هایی که به شما دادم قضاوت این قضیه که کی خودش را به خواب زده به عهده خوانندگان میزارم 8-X

شما هم خواهشا هر موقع خواستی اینجا مطلبی بنویسی لطفا قبلش توان و آگاهی علمی خود را بالا ببر بعد بیا حرف بزن :angry:

لینک به دیدگاه

دوستان خیلی ممنون

جدای از کلماتی که شایسته شماها نبود ، بحث واقعا لذت بخش بود و مایه نعمت ، کلی چیز یاد گرفتم

یه سوال داشتم

مرورگر سافاری چطوره ، کسی اصلا صحبتی در موردش نکرد ، کلا چیزی به حساب نمیاد ؟

ویرایش شده توسط mahdi8063
لینک به دیدگاه

جالبه...میزان محبوبیت اینترنت اکسپلورر از اپرا هم بیشتره!!!من که حاظرم از هر مرورگری بجز اینترنت اکسپلورر استفاده کنم...

داداش این میزان  محبوبیت نیست میزان استفاده هست

دلیل نمشه اون چیزی که از همه بیشتر استفاده میشه محبوبتر هم باشه!

لینک به دیدگاه

داداش این میزان  محبوبیت نیست میزان استفاده هست

دلیل نمشه اون چیزی که از همه بیشتر استفاده میشه محبوبتر هم باشه!

این جمله شما زمانی درسته که کسی مجبور به استفاده چیزی باشه اما دوسش نداشته باشه

مثلا پراید زیاده ، نه بخاطر محبوبیتش ، بخاطر قیمتش ، چون همه پول خریدن ماشین خوب رو ندارن

یا مثلا کاربرای کمی هستن محصولات برند کروشیال یا موشکین رو داشته باشن ، نه بخاطر اینکه بده ، نه برای اینکه گرونه ، بخاطر اینکه نیستش، و مجبوری از برند های دیگه استفاده کنی

اما مرورگر چیزی نیست که کسی مجبور به استفاده ازش باشه ، اکثرا رایگان هستن و اکثرا کراس پلتفرم هستن....

پس توی این مورد هرچه قدر میزان استفاده بیشتر باشه ، یعنی محبوب تره....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این جمله شما زمانی درسته که کسی مجبور به استفاده چیزی باشه اما دوسش نداشته باشه

مثلا پراید زیاده ، نه بخاطر محبوبیتش ، بخاطر قیمتش ، چون همه پول خریدن ماشین خوب رو ندارن

یا مثلا کاربرای کمی هستن محصولات برند کروشیال یا موشکین رو داشته باشن ، نه بخاطر اینکه بده ، نه برای اینکه گرونه ، بخاطر اینکه نیستش، و مجبوری از برند های دیگه استفاده کنی

اما مرورگر چیزی نیست که کسی مجبور به استفاده ازش باشه ، اکثرا رایگان هستن و اکثرا کراس پلتفرم هستن....

پس توی این مورد هرچه قدر میزان استفاده بیشتر باشه ، یعنی محبوب تره....

البته یه چیزی هم هست !

چون مرورگر پیش فرض ویندوز هست و تعدادی از کاربرها از همون استفاده می کند هرچند اصلا جالب نیست !

لینک به دیدگاه

اینترنت اکسپلورر

گوگل کروم

فایرفاکس

اپرا

800px-Countries_by_most_used_web_browser

ویرایش شده توسط Hurmuz
لینک به دیدگاه

جناب gheysar1364:

میشه بگید من مدعی کی شدم؟ من باید کدوم تمایلات شخصیم را گردن بگیرم؟ من دنبال دست آویزم یا شما که بجای بحث فنی همش سفسطه میکنی :blink:

ببخشید جسارت نباشه، اما پیدا نشدن یک داده در یک دیتابیس اطلاعاتی چه ربطی به Adobe Shockwawe player داره :blink:

و جهت اطلاع این اسکرین شات نشون میده که بنده Adobe Shockwawe player نسخه 12 را نصب دارم ;)

attachicon.gif2014-02-19_14-23-38.png

اما واسه اینکه بدونی چرا کروم این افزونه را پیدا نمیکنه، چند احتمال است:

1- طبق اطلاعات این ماژول آخرین آپدیت مال دسامبر 2010 است!

2- احتمالا ناسازگاری با نسخه های جدید کروم داره که از طریق لیست Extension های کروم قابل پیدا کردن نیست (کاری که فایرفاکس هم برای افزونه های سازگار با هر نسخه انجام میدهد)

پس خواهشا دنبال بهانه گیری هستی یکم فنی تر برخورد کن -_-

برادر من خودت میگی 2 سال پیش!!!!! میشه بگی وقتی میخوان دوتا چیز را مقایسه کنند میرن گذشته اونا را مقایسه می کنند. همه این مرورگرها از 2 سال گذشته تا الان بازنویسی های زیادی داشتند بطور مثال اپرا 19 کلا از اول بازنویسی شده است. مقایسه علمی و فنی بدون جنبه تبلیغات تجاری از آخرین نسخه ها داری بزارید همه استفاده کنیم ولی سفسطه نکنید.

1- همین افزونه ها نشان دهنده قابلیت هایی است که این مرورگر به برنامه نویس ها داده است تا بتوانند حداکثر امکانات را برای کاربران فراهم کنند و چیز کمی نیست

2- در ضمن بهتره یکم خودتون را از خواب بیدار کنید و بنچمارک های معتبر و جدید را مشاهده کنید

که نشان میدهد Performance-Index فایرفاکس 27 از کروم بیشتراست.

attachicon.gif2014-02-19_14-58-37.png

و مقایسه کاملتر در

http://www.tomshardware.com/reviews/chrome-27-firefox-21-opera-next,3534-12.html
https://www.wikivs.com/wiki/Chrome_vs_Firefox

با توجه مطالب و جواب هایی که به شما دادم قضاوت این قضیه که کی خودش را به خواب زده به عهده خوانندگان میزارم 8-X

شما هم خواهشا هر موقع خواستی اینجا مطلبی بنویسی لطفا قبلش توان و آگاهی علمی خود را بالا ببر بعد بیا حرف بزن :angry:

آقای هامش جان خیلی خوشم اومد ازت که واقعا زبر و زرنگی...

شما از مسائل فنی صحبت میکنید من خندم میگیره به این دلیل که جسارتا شما نمیدونستین وب چیه من داشتم با خیلی چیزائی که اگه به زبون بیاد حتی شما اسمش هم نشنیدین و حتی جرات اینکارش هم نمیتونین به خودتون بدین ولی بنده دو سال کارم بود و دوست هم ندارم در موردش صحبت کنم حالا چه بدلیل امنیتی و دلایل شخصی و تا همین مقدار ظرفیتی که در شما دیدم واقعا اصلا و به هیچ عنوان جائز نیست در موردش صحبت بشه....

..............................................................

ضمنا شما همون لینک تامزهاردواردی رو که(صفحه 12) به بنده نشون دادین دوست دارم چند صفحه قبلترش رو هم کاملا مطالعه بفرمائید,حتی به دوستای دیگه هم پیشنهاد میکنم خودشون پیج و اسکورها رو کاملا مطالعه کرده و  قضاوت کنند.

ظاهرا هم خیلی دستپاچه شدینو ورژنای مرورگرهارو با هم قاطی کردی...

www.tomshardware.com/reviews/chrome-27-firefox-21-opera-next,3534.html

حداقل لینکی رو که خودت گذاشتی رو که دیگه قبول داری؟؟

post-11512-0-80079300-1392838226_thumb.jpg

و پیشنهاد میکنم دوستان تمام این صفحات رو (1~12) کاملا مطالعه کرده و خودشون قضاوت کنند...

ضمن اینکه آقا فرشید هم (farshid142) که خیلی از بک ترک و امنیت صحبت میکنند میتونن Score Security پیج هارو مطالعه کنند,شاید چیزی دستگیرت بشه جوون... ;)

لینک به دیدگاه

درست است بنده اشتباهی تایپی ورژن 22 فایرفاکس را 27 قید کردم اما چیزی که بارز است این مقایسه از مقایسه ای که شما گذاشته بودید بروزتر است. و بهتر است بجای دنبال حاشیه بودن و سفسطه بازی، به فکر جواب علمی و فنی به مواردی که در رد ادعاهای شما تا این لحظه آورده ام باشید ;)

درضمن شما دستپاچه شدید که سیستم عامل کروم را با مرورگر کروم اشتباه گرفتید ;)

بنده هم توصیه میکنم کاربران همه 12 صفحه لینک زیر را کاملا مطالعه کنند

http://www.tomshardware.com/reviews/chrome-27-firefox-21-opera-next,3534.html

تا علت انتخاب فایرفاکس بعنوان برنده رقابت WBGP XVI متوجه شوند:

لینک به دیدگاه

اینترنت اکسپلورر

گوگل کروم

فایرفاکس

اپرا

800px-Countries_by_most_used_web_browser

تقریبا میشه گفت این بصری سازی تا حدود زیادی درست است اما ممنون میشوم سورس این اطلاعات را هم اعلام کنید

لینک به دیدگاه

عجب کل کلی شده ها... ;)

هامش اینارو چی میگی؟؟

فقط خواهشا تو پست بعدی هی نگی" سفسطه "  سفسطه " هــــــــــــا....

www.3rank.com/top-10-best-internet-browsers-for-pc

internet-browser-review.toptenreviews.com/google-chrome-review.html

www.sitepoint.com/browser-trends-october-2013

لینک به دیدگاه

تقریبا میشه گفت این بصری سازی تا حدود زیادی درست است اما ممنون میشوم سورس این اطلاعات را هم اعلام کنید

1200px-Countries_by_most_used_web_browse

ولی خدایششش بخاطر این عکس هم که شده دیگه فایرفاکس استفاده نکنید آبرومون رفت تو دنیا :D

ویرایش شده توسط Hurmuz
لینک به دیدگاه

البته عکس قبلی مربوط به پیج فارسی ویکی پدیا بود که قدیمی بود

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D9%87%D9%85_%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87_%D8%A7%D8%B2_%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D9%88%D8%A8

لینک به دیدگاه

1200px-Countries_by_most_used_web_browse

ولی خدایششش بخاطر این عکس هم که شده دیگه فایرفاکس استفاده نکنید آبرومون رفت تو دنیا :D

این عکس که اون عکسی نیست که تو پست 61 گذاشتی;چون آماراش با هم فرق داره و ظاهرا موزیلا یه کوچولو پیشرفت کرده ;)

ولی کلا این تیکه رو خیلی باحال اومـــــدی ^_^

لینک به دیدگاه

عجب کل کلی شده ها... ;)

هامش اینارو چی میگی؟؟

فقط خواهشا تو پست بعدی هی نگی" سفسطه "  سفسطه " هــــــــــــا....

اتفاقا میگم و قضاوتش با خوانندگان اما در مورد لینک هایی که گذاشتید

قرار این بود مقالات معتبری که از نظر فنی بررسی شده است ارائه بدهید نه مقالاتی که بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند! یعنی واقعا نوع نگارش مقاله را ببینید واضح هست که تبلیغاتی است رتبه بندی را از آخر به اول آورده است. (یاد استادی افتادم که میگفت چکیده مقاله را باید آخر مقاله نوشت :D )

این سایت را همه کسانیکه در عرضه تبلیغات رایانه ای حضور دارند میشناسند. یک سایت تبلیغاتی است و هیچ اعتبار علمی برای داده هایش نمی آورد. بجز یکسری تعاریف کلی ;)

این سایت هم در خصوص روند افزایش کاربری مرورگرها یکسری اطلاعات براساس سایت statcounter قرار داده است. که ربطی به بحث فنی بین من و شما برسر توانمندتر بودن فایرفاکس نسبت به کروم ندارد ;)

خواهشا قبل از زدن پست چیزی هایی را که میزاری مزه مزه کن :D

لینک به دیدگاه

این عکس که اون عکسی نیست که تو پست 61 گذاشتی;چون آماراش با هم فرق داره و ظاهرا موزیلا یه کوچولو پیشرفت کرده ;)

ولی کلا این تیکه رو خیلی باحال اومـــــدی ^_^

بله قیصر جان درسته با هم فرق داشتن عکس قبلی مربوط به پیج فارسیش بود که قدیمی بود اما تو عکس جدید آمار جدیدتریه که مربوط به پیج انگلیسیه .

حالا از شوخی گذشته چرا این کشورهای جهان سوم از فایرفاکس استفاده میکنن البته اون بالا هم آلمانی ها هم از فایر فاکس استفاده میکنن که خیلی جالبترش کرده

لینک به دیدگاه

بله قیصر جان درسته با هم فرق داشتن عکس قبلی مربوط به پیج فارسیش بود که قدیمی بود اما تو عکس جدید آمار جدیدتریه که مربوط به پیج انگلیسیه .

حالا از شوخی گذشته چرا این کشورهای جهان سوم از فایرفاکس استفاده میکنن البته اون بالا هم آلمانی ها هم از فایر فاکس استفاده میکنن که خیلی جالبترش کرده

البته اونجوری هم نیست که بگی تو اروپا همه دارن از کروم استفاده میکنن، نسبیه

مثلا اگه تو یه کشوری 42درصد کروم باشه 41درصد فایرفاکس و ....

اون کشور رو سبز (کروم) نشون میده ، چون از بقیه بیشتر بوده ،

این همون نقشه سایتیه که ویکی پدیا ازش استفاده کرده :

post-10934-0-46580300-1392843103_thumb.png

لینک به دیدگاه

اتفاقا میگم و قضاوتش با خوانندگان اما در مورد لینک هایی که گذاشتید

قرار این بود مقالات معتبری که از نظر فنی بررسی شده است ارائه بدهید نه مقالاتی که بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند! یعنی واقعا نوع نگارش مقاله را ببینید واضح هست که تبلیغاتی است رتبه بندی را از آخر به اول آورده است. (یاد استادی افتادم که میگفت چکیده مقاله را باید آخر مقاله نوشت :D )

این سایت را همه کسانیکه در عرضه تبلیغات رایانه ای حضور دارند میشناسند. یک سایت تبلیغاتی است و هیچ اعتبار علمی برای داده هایش نمی آورد. بجز یکسری تعاریف کلی ;)

این سایت هم در خصوص روند افزایش کاربری مرورگرها یکسری اطلاعات براساس سایت statcounter قرار داده است. که ربطی به بحث فنی بین من و شما برسر توانمندتر بودن فایرفاکس نسبت به کروم ندارد ;)

خواهشا قبل از زدن پست چیزی هایی را که میزاری مزه مزه کن :D

هامش یه سوال کنم؟؟

تو بعد چیو قبول داری؟؟؟ :blink:

تامزهاردواردی رو که خودت گذاشتی رو قبول نداری و اومدی صفحه ی آخرشو بهمون نشون میدی درصورتیکه میتونستی از همون اول به کل پیجهاش اشاره کنی!!!!

دوسال پیشو که قبول نداری!!!

به هر سایتی هم که میزاریم برچسب تبلیغاتی بهشون میزنی!!!

شانس آوردیم به ویکی پدیا گیر ندادی!! B)

آدم عاشق متاسفانه نمیبینه و فقط حرف خودشو میزنه....

یه چیزه دیگه هم بگم;"تو میگی بحث فنی من و شما در خصوص توانمندیهای ایندو مرورگر"

عزیز دل ماژول ها و افزونه هایی رو که شما از موزیلا نام بردی خدائیش برای شخص بنده دوزار ارزش نداره چون اصلا به کارم نمیاد ولی همین افزونه ها برای تو خداست و دال بر برتریشه و همین بهت آرامش میده...

در واقع شاید افزونه هایی رو که بنده در کروم ازش استفاده میکنم برای شما هم بیمصرف باشه...

پس در واقع شما با زدن این تاپیک میخوای که نظرات شخصی خودت رو به دیگران به زور تحمیل کنی :-?

و این خودش از پایه مشکل داره عزیز...چون اگه عنوان پستی رو که خودت زدی یه بار دیگه بخونی شاید متوجه حرفم بشی... :-B

بهت قول میدم اگه خانم وینفرد هم بیاد بازهم تو حرف خودت رو میزنی :|

اتفاقا امروز پیش یه شخصی بودم که بطور تصادفی یه حرف خیلی جالبی زد:

با بحث کردن با کسیکه نتیجه ای نداره فقط بیخودی انرژیتو هدر میدی

امروز هم در پست های قبلی بهت گفتم که خیلی چیزهارو فقط باید به شخصش گفت و از بداهه گوئی واقعا باید پرهیز کرد چون خودم تجربه کردم و ضررش رو هم بخاطر هیچو پوچ دادم پس دیگه درست نیست که تجربه رو تجربه کنم :cowboy:

لینک به دیدگاه

قیصر جان

داداش بحث شما تا جایی که داشت فنی پیش میرفت برای بقیه کاربران هم مفید بود و بدرد بخور ...

ولی این تکه اندازی و ... نه در شان شماست و نه در شان جناب هامش

لطفا شما هم مثل جناب هامش کمی مزایا و زوایای بدرد بخور کروم رو در موردش صحبت کنید تا هم بحث علمی پیش بره و هم بدرد بخور

لینک به دیدگاه

قیصر جان داداش بحث شما تا جایی که داشت فنی پیش میرفت برای بقیه کاربران هم مفید بود و بدرد بخور ... ولی این تکه اندازی و ... نه در شان شماست و نه در شان جناب هامش لطفا شما هم مثل جناب هامش کمی مزایا و زوایای بدرد بخور کروم رو در موردش صحبت کنید تا هم بحث علمی پیش بره و هم بدرد بخور

حرف شما متین و کاملا درسته...

شاید هممون داریم یخورده زیاده روی میکنیم و از بحث اصلی خارج میشیم و تاپیک به چالش کشیده میشه که این در شان لیون نیست...

اگه باعث دلخوری شما و بقیه دوستان شدم فقط محض یه چیز بود که اگه از اون فاکتور بگیرم ازتون عذر میخوام که باعث دلخوری شدیم...

لینک به دیدگاه

با تشکر ازHurmuz عزیز که یک آمار بصری سازی شده از ویکی پدیا به ما ارائه دادند

http://en.wikipedia.org/wiki/Usage_share_of_web_browsers

post-55-0-88933900-1392842222_thumb.png

اما براساس مطالب همان سایت ویکی پدیا باید چند مطلب در دقت و صحت این اطلاعات لحاظ نمود، این اطلاعات براساس User-Agent های ارائه شده است که در آن دو موضوع وجود دارد:

1- تخمین بیش از اندازه

در اینجا بحث برسر مواردی است که باعث تخمین بیش از اندازه آمار می شود:

• برخی از آنتی ویروس ها user-agent جعلی مشابه مرورگرهای محبوب برای اسکن صفحه وب تولید میکنند بطور مثال در سال 2008 بکار گیری IE6 User-agent توسط اسکنر لینک AVG گزارش شده است.
  • کاربر مرورگرخود را بروزرسانی نموده و مجددا وارد سایت می شود، این حالت موجب دوبار حساب شدن آمار می شود.
  • گاهی مشاهده می شود سایتی بعلت خاصی از مرورگری پشتیبانی نمی کند
  • مرورگرهای کروم، سافاری و اپرا منابع مختلف را قبل از اینکه اصلا نیازی به رندر آنها باشد دریافت می کنند. این عمل pre-loading اصطلاحا موجب پف کردن آمار مروگر ها می شود. زیرا قبل از اینکه داده ای نیاز به استفاده شدن داشته باشد آن پردازش می شود.

2- تخمین کمتر از مقدار واقعی

در اینجا با عواملی که منجر به تخمین کمتر از مقدار واقعی آمار مرورگر یا عدم شناسایی است، آشنا می شویم

• مثلا اشاره شده که مرورگر اپرا و مرورگرهای Gecko-based مانند فایرفاکس بدلیل استفاده از مدل کش DOM، جاوا اسکریپت تنها از روی کش نت یا کش دیسک اجرا می شود و این یک فاکتر مهم در خصوص ردیابی آمار مرورگر است که منجر به تخمین کمتر از مقدار واقعی می شود. ( البته این مسئله بی ربط با قضیه مخالفت ردیابی کاربران در وب و تلاش برای جلوگیری از این عمل نیست )
  • همچنین برخی مرورگرها بخصوص اپرا صفحات را کش می کنند و مثلا زمانیکه شما به صفحه قبل بر میگردید اطلاعات از کش استفاده می شود و از سرور درخواستی صورت نمی گیرد. که این موضوع نیز در تخمین کمتر از مقدار واقعی تاثیر گذار است
  • ماژول هایی مانند AdBlock سایت StatCounter را در لیست محافظت از حریم خصوص قرار داده اند. یا NoScript که بصورت پیش فرض تمام جاوااسکریپت ها را غیرفعال می کند. و براساس همین آمار سایت ویکی پدیا افزونه Adblock در فایرفاکس 15 میلیون کاربر و افزونه NoScript حدود 2.2 میلیون کاربر دارد. که منجر به تخمین کمتر از مقدار واقعی می شود.

براساس همین توضیحات موجود در لینک ویکی پدیا نمی توان به این آمار تعداد کاربران مرورگر استناد نمود و از نظر علمی دارای ارزش نیست. و مثلا براساس همین دلایل می توان علت حضور IE را در جایگاه دوم توجیه نمود.

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...