رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید سیستم بازی همراه با مانیتور تا 7 میلیون

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام
من می خواستم یه PC خوب برای بازی ببندم. بودجه ام حدود 7 میلیون هست.یه سری قطعات رو تحقیق کردم اینجا می نویسم.می خواستم نظرتونو بدونم و اگه پیشنهاد دیگری جز این دارین بهم بگین

CPU: Intel i7 4770k
Mainboard: Asus ROG Maximus VI Hero
 2133 Ram: 2x8g Geil Evo corsa
VGA: Asus 780 GTX DCII OC 3g ddr5
(HDD: 2 Tb WD blue & 120 Gb ssd (intel 520
Power: Corsar CS750
Case: Green X5
Monitor: Asus VX229H
لینک به دیدگاه

• ارسال 121
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

شما بهتره پاورتون از مدل گرین بردارین . 850 گرین هم مادلار هست کیفیت بالا تری داره . رم 16 گیگ برای گیم در حال حاضر زیاده ، یه 8 گیگ خوب مثل GSkill Ares کارت رو خیلی خوب راه میندازه و سال بعد اگه بازی خوفی اومد ، یکی دیگه میخری . شما که این همه دارید پول میدید کیس X5 چیه ؟! کیس فاکتور خیلی مهمی تو گیم هست چون تو حالت گیمینگ دستگاه به حالت لود میره و داغ میشه و این وظیفه کیسه که هوا رو به گردش در بیاره و دستگاه رو خنک کنه . کیس X7 کیس خوبیه و قیمت مناسبی داره . اگه این کارایی که گفتم انجام بدی فک کنم بتونی بجای GTX 780 یه دونه Gigabyte GTX 780Ti برداری  :D  :)

لینک به دیدگاه

مانیتورو حتما بزرگتر بگیر MX279H پاورت ضعیفه...رمو یا بکن 4*8GB یا اگه همون 16 میخوای بکن 4*4GB کیس سلیقه ای هست ولی X5 قیافه نداره...تو که پولشو داری یه چیزه خفن بخر...من از رو تجربه میگما میای یکم کمتر پول خرج کنی آخر سر که کیست جم میشه میگی ااااا کاش اونو میخریدما...بهترینارو بخر مخصوصا کیس که همش جلو چشم هست...راستی رم هم Geil نگیر G.Skill Trident بخر هم عالیه هم با مینت ست میشه...این نکترم همیشه یادت باشه قطعاتت تا اونجایی که میشه با هم ست باشن مخصوصا رنگاشون :)

لینک به دیدگاه

مانیتورو حتما بزرگتر بگیر MX279H پاورت ضعیفه...رمو یا بکن 4*8GB یا اگه همون 16 میخوای بکن 4*4GB کیس سلیقه ای هست ولی X5 قیافه نداره...تو که پولشو داری یه چیزه خفن بخر...من از رو تجربه میگما میای یکم کمتر پول خرج کنی آخر سر که کیست جم میشه میگی ااااا کاش اونو میخریدما...بهترینارو بخر مخصوصا کیس که همش جلو چشم هست...راستی رم هم Geil نگیر G.Skill Trident بخر هم عالیه هم با مینت ست میشه...این نکترم همیشه یادت باشه قطعاتت تا اونجایی که میشه با هم ست باشن مخصوصا رنگاشون :)

داداش هیچ بازی ای تا الان 8 گیگ رو کامل استفاده نکرده بعد شما میگی 32 گیگ بگیره ؟! :blink:

لینک به دیدگاه

شما بهتره پاورتون از مدل گرین بردارین . 850 گرین هم مادلار هست کیفیت بالا تری داره . رم 16 گیگ برای گیم در حال حاضر زیاده ، یه 8 گیگ خوب مثل GSkill Ares کارت رو خیلی خوب راه میندازه و سال بعد اگه بازی خوفی اومد ، یکی دیگه میخری . شما که این همه دارید پول میدید کیس X5 چیه ؟! کیس فاکتور خیلی مهمی تو گیم هست چون تو حالت گیمینگ دستگاه به حالت لود میره و داغ میشه و این وظیفه کیسه که هوا رو به گردش در بیاره و دستگاه رو خنک کنه . کیس X7 کیس خوبیه و قیمت مناسبی داره . اگه این کارایی که گفتم انجام بدی فک کنم بتونی بجای GTX 780 یه دونه Gigabyte GTX 780Ti برداری  :D  :)

این رو شوخی کردی دیگه؟؟؟؟؟

الان سیستم های گیمینگ از 32 گیگ رم استفاده میکنن عزیز! البته اکستریم هاش!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیز در تایپک مشاوره ی قطعات راهنمایتون کردم 

دوستان برا چه اساس میگین 32 گیگ رم ؟؟؟؟ اصلا برای کار گیم 2*4 کافیه وهیچ هزینه ی اضافی نباید کرد اینکه ایشون پول داره که نباید بگین پس پول داره هر چیزی رو پیشنهاد بدین شما دوست عزیز همون 8 گیگ روم بگرین کار دیگه هم نمیخاد بکنین فقط همانطور که گفتم مواد ذیل ذقت کنین : 

1. خرید کولر برای سی پی یو ( چون سری هاستول واقعا سی پی یو های داغی هستن )

2.خرید ssd 840 pro 

3. خرید کیس x7v2 

4. خرید گرافیک که همون 780 هست که میتونین در آینده با اضافه کردن یک عدد 780 دیگه حال کنین ولی برای روزلوشن 1920*1080 الان یک دونه 780 تو بازی های قدرتمند اعم از BF4 فریمی برابر با 70 الی 75 میتونین بگیرین چشم انسان توانایی دیدن 60FPS رو داره پس خرج اضافه نکنین ! 

دقت کنین در انتخاب قطعات هی نگین این روز اون روز چون این جوریه که هر چند ماهی و هر روز کمپانی ها به فکر ساخت قطعات جدید میفتن پس صبر در خرید سیستم معنی نداره !

قابل توجه بعضی از دوستان 32 گیگ رم برای کار گیم نیست و برای کارای سنگین اعم از رندر و ... استفاده میشه و کارایی 32 گیگ رم بیشتر روی سوکت 2011 به چشم میاد

همچنین دوست عزیز اگر بتونین پاور رو انرمکس از سری پلاتینیوم بردارین و بودجتون جواب داد واقعا محشره مثلا 1000W انرمکس پلاتینیوم ;)  

ویرایش شده توسط NVIDIA&
لینک به دیدگاه

سلام

من می خواستم یه PC خوب برای بازی ببندم. بودجه ام حدود 7 میلیون هست.یه سری قطعات رو تحقیق کردم اینجا می نویسم.می خواستم نظرتونو بدونم و اگه پیشنهاد دیگری جز این دارین بهم بگین

2133 Ram: 2x8g Geil Evo corsa

(HDD: 2 Tb WD blue & 120 Gb ssd (intel 520
Power: Corsar CS750

Case: Green X5

کولر برای سی پی یو لازم هست

رم 8 گیگ کافیه

پاور گرین بردارید

کیس ایکس 7

لینک به دیدگاه

دقت کنین در انتخاب قطعات هی نگین این روز اون روز چون این جوریه که هر چند ماهی و هر روز کمپانی ها به فکر ساخت قطعات جدید میفتن پس صبر در خرید سیستم معنی نداره !

قابل توجه بعضی از دوستان 32 گیگ رم برای کار گیم نیست و برای کارای سنگین اعم از رندر و ... استفاده میشه و کارایی 32 گیگ رم بیشتر روی سوکت 2011 به چشم میاد

این قسمت بسیار عالی بود

کلا صبر در خرید قطعات کامپیوتری و گوشی موبایل کاملا اشتباس

بهترین کار خرید بهترین سوکت روز و لذت بردن از امروز! هستش

رم هم باتوجه به بودجتون بگیرید ولی درکل 8_16گیگ رم فرکانس  2400 و بالاتر همراه با تایمینگ تنگ عالی جواب میده

ویرایش شده توسط payamhetfild
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز در تایپک مشاوره ی قطعات راهنمایتون کردم 

دوستان برا چه اساس میگین 32 گیگ رم ؟؟؟؟ اصلا برای کار گیم 2*4 کافیه وهیچ هزینه ی اضافی نباید کرد اینکه ایشون پول داره که نباید بگین پس پول داره هر چیزی رو پیشنهاد بدین شما دوست عزیز همون 8 گیگ روم بگرین کار دیگه هم نمیخاد بکنین فقط همانطور که گفتم مواد ذیل ذقت کنین : 

1. خرید کولر برای سی پی یو ( چون سری هاستول واقعا سی پی یو های داغی هستن )

2.خرید ssd 840 pro 

3. خرید کیس x7v2 

4. خرید گرافیک که همون 780 هست که میتونین در آینده با اضافه کردن یک عدد 780 دیگه حال کنین ولی برای روزلوشن 1920*1080 الان یک دونه 780 تو بازی های قدرتمند اعم از BF4 فریمی برابر با 70 الی 75 میتونین بگیرین چشم انسان توانایی دیدن 60FPS رو داره پس خرج اضافه نکنین ! 

احسان جان از شما بعیده!!!!

الان 32 گیگ رم یه چیز عادی هستش! البته نه در ایران!

یه جستوجوی ساده توی گوگل انجام بدین!

سیستم های اکستریم گیمینگ همه از 32 گیگ رم با 3 تا گرافیک استفاده میکنن!

بعضی وقتها این مهم نیست که چی اندازه هست!

این که کفایت میکنه 8 گیگ درش شکی نیست! اما دلیل بر این نیست که 32 هم میشه پول اضافه!

من با 32 گیگ موافق نیستم، ولی هیچ وقت هم نمیگم که خرج اضافی هست! فقط اگر بخواید از Ramdisk استفاده کنید، کم هم هست! ;)

لینک به دیدگاه

پیشنهادم به شما اینه

Intel 4770K + Enermax ELC120

Asus maximus VI Hero

Ram Geil Petonza EVO 2400 8GBx2

SSD Corsair Force GS 128GB

HDD 2TB WD

VGA ASUS GTX 780 DCII OC 3GB

Power Corsair CS750M

Case Green X7

Monitor ASUS VS248

جمعش میشه حدود 7000

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

احسان جان از شما بعیده!!!!

الان 32 گیگ رم یه چیز عادی هستش! البته نه در ایران!

یه جستوجوی ساده توی گوگل انجام بدین!

سیستم های اکستریم گیمینگ همه از 32 گیگ رم با 3 تا گرافیک استفاده میکنن!

بعضی وقتها این مهم نیست که چی اندازه هست!

این که کفایت میکنه 8 گیگ درش شکی نیست! اما دلیل بر این نیست که 32 هم میشه پول اضافه!

من با 32 گیگ موافق نیستم، ولی هیچ وقت هم نمیگم که خرج اضافی هست! فقط اگر بخواید از Ramdisk استفاده کنید، کم هم هست! ;)

درود محمد جان اخه وقتی تو یه سیستم اونم نفی که داره با این سیستم کار میکنه فقط گیم میزنه و یزای ساده ی دیگه چرا باید بیاد پول 32 گیگ رم بده محمد جان؟؟ وقتی نیاز نیست اخه !!!

برای سوکت 1150 پیشنهاد شده که دو تا ماژول بیشتر نندازین رو مین و اینجوری خیلی بهتر کار خواهد کرد و نتیجه خواهد داد ایشون میتونن به جای اینکه هزینه 32 گیگ رم بکنن هزینه ی یه قطعه دیگه بکنن برای کولر سی پی یو پس انداز کنن پولشونو !!  :)  من نظرم اینه 

لینک به دیدگاه

آقا 16GB حال میده دیگه وقتی سیستمه قوی داری خیالت راحت البته رم یه چیزی هست که همیشه قابل ارتقا هست ولییی خوووبببب.شما پول داشته باشین یه SLS بخرین...نمیخرین میگین تو تهران که 100تا هم نمیشه رفت پس پراید میگیرم...اینم دقیقا همون موضوع هست وقتی میتونی بهترینو بگیره زیاد بودنش بد نیست که در آینده هم بهتر جواب میده.

لینک به دیدگاه

درود محمد جان اخه وقتی تو یه سیستم اونم نفی که داره با این سیستم کار میکنه فقط گیم میزنه و یزای ساده ی دیگه چرا باید بیاد پول 32 گیگ رم بده محمد جان؟؟ وقتی نیاز نیست اخه !!!

برای سوکت 1150 پیشنهاد شده که دو تا ماژول بیشتر نندازین رو مین و اینجوری خیلی بهتر کار خواهد کرد و نتیجه خواهد داد ایشون میتونن به جای اینکه هزینه 32 گیگ رم بکنن هزینه ی یه قطعه دیگه بکنن برای کولر سی پی یو پس انداز کنن پولشونو !!  :)  من نظرم اینه 

نه احسان جان!

در کل گفتم، برای این دوستمون که حداکثر 16 کفایت میکنه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه احسان جان!

در کل گفتم، برای این دوستمون که حداکثر 16 کفایت میکنه!

صحیحه محمد جان میتونن از این رمها هم استفاده کنن 

Gskill TridentX 16GB 8GBx2 2666Mhz DDR3

Gskill RipjawsX 16GB 8GBx2 2400Mhz DDR3

اما نظر من روی گزینه ی اول هست ! 

سلام بر مهدی جان خوب هستین انشالله ؟

مهدی جان من SSD کورسیر همین مدل که شما عرض کردین دقیقا داشتم اما سرعتش خیلی کم بود و در برابر samsung که الان دارم اصلا قابل مقایسه نبود  (*)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پیشنهادم به شما اینه

Intel 4770K + Enermax ELC120

Asus maximus VI Hero

Ram Geil Petonza EVO 2400 8GBx2

SSD Corsair Force GS 128GB

HDD 2TB WD

VGA ASUS GTX 780 DCII OC 3GB

Power Corsair CS750M

Case Green X7

Monitor ASUS VS248

جمعش میشه حدود 7000

پیشنهادیست عالی ... منم همین قطعات رو مد نظر داشتم با فرق اینکه ssd رو مدل 840 سامسونگ باشه و رمم از g.skill ببندین / البته این نظر بنده بود 

لینک به دیدگاه

صحیحه محمد جان میتونن از این رمها هم استفاده کنن 

Gskill TridentX 16GB 8GBx2 2666Mhz DDR3

Gskill RipjawsX 16GB 8GBx2 2400Mhz DDR3

اما نظر من روی گزینه ی اول هست ! 

سلام بر مهدی جان خوب هستین انشالله ؟

مهدی جان من SSD کورسیر همین مدل که شما عرض کردین دقیقا داشتم اما سرعتش خیلی کم بود و در برابر samsung که الان دارم اصلا قابل مقایسه نبود  (*)

من نظرم روی رم های سیستم خودتون هست :D :p

اما ترایدنت که حرفی توش نیست!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فقط یه سوال دارم

آیا واقعاً این سیستم رو برای گیم میخواهید یا برای اوور؟؟؟

چون وقتی بحث اوور میاد سی پی یو سری K میاد وسط

بعد باید براش یه کولر گرون خرید

بعد .....

ادامه داره

واقعاً چه میزان رم + رم با چه فرکانسی برای سیستم گیم لازم هست ؟

چه رمی برای اوور با چه فرکانسی؟؟

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من نظرم روی رم های سیستم خودتون هست :D :p

اما ترایدنت که حرفی توش نیست!

خیرمحمد جان این رم استفاده نمیکنم یه مدت داشتم واقعا عالی بود  ;)  (*)

ترایدنت یعنی شاهکار :p

لینک به دیدگاه

خیرمحمد جان این رم استفاده نمیکنم یه مدت داشتم واقعا عالی بود  ;)  (*)

ترایدنت یعنی شاهکار :p

فروختیششششش؟ :wacko: :blink: :blink: :blink:

بلهههههههه!

لینک به دیدگاه

سلام مجدد به دوستان

واقعا بابت نظراتتون ممنونم

چیزی که متوجه شدم اینه که رو کیس X7 همه تاکید داشتند.

ssd هم سامسونگ 840 pro ولی گیر اووردنش سخته

رم هم میدونم تریدنت ولی گیر اووردن این هم سخته

کولر هم چه پیشنهادی میدید؟

کارت گرافیک هم دوست دارم 780ti بگیرم ولی فکر می کنم منطقی نباشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فقط یه سوال دارم

آیا واقعاً این سیستم رو برای گیم میخواهید یا برای اوور؟؟؟

چون وقتی بحث اوور میاد سی پی یو سری K میاد وسط

بعد باید براش یه کولر گرون خرید

بعد .....

ادامه داره

واقعاً چه میزان رم + رم با چه فرکانسی برای سیستم گیم لازم هست ؟

چه رمی برای اوور با چه فرکانسی؟؟

دردو بر شما دوست عزیز 

کسی سی پی یو های بدون پسوند k میخره که 1. نمیخواد اور کنه 2. محدودیت مالی داره 

ایشون گزینه یک رو ندارند اما محدویت بودجه ندارند پس با توجه به قیمتی که نظیر هم دیگه دارند k بهشون پیشنهاد شد شاید در آینده بخوان اور کنن اون موقع دیگه میمونن  (*)

بقیه هم که دیگه نیازی فکر نمیکنم به توضیح باشه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام مجدد به دوستان

واقعا بابت نظراتتون ممنونم

چیزی که متوجه شدم اینه که رو کیس X7 همه تاکید داشتند.

ssd هم سامسونگ 840 pro ولی گیر اووردنش سخته

رم هم میدونم تریدنت ولی گیر اووردن این هم سخته

کولر هم چه پیشنهادی میدید؟

کارت گرافیک هم دوست دارم 780ti بگیرم ولی فکر می کنم منطقی نباشه

درود دوباره به شما 

ssd گفتم که اقا احسان 5 تا ssd samsunng 840 pro تو راه دارند و انشالله بزودی به دستشون میرسه پس نگرانی از این جهت نداید میتونین بهشون پ.خ بزنین !

رم هم فروشگاه لیون خودمون امروز رم ترادینت رو آورده به سلامتی اما بنظر تعداد محدوده و برای خریدش بشتابید که این رم خیلی سخت گیر میاد اونم با قیمت بسیار عالی !

کولر پیشنهاد دادم تو اون تایپک اما پیشنهاد اقا مهدی رو در نظر بگیرین و یا هم h100i یا هم همون که گفتم فرقی نداره برا شما !

780ti با توجه به اختلاف 700 الی 800 تومنیش اصلا به صرفه نیست و شما میتونین با خرید یک عدد 780 بهترین کارایی رو بگیرین واگر یه موقع در آینده کم اورد یکی دیگه میگیرین و sli میکنین ! 

مشکلات sli هم وجود ندارد خیالتون راحت ( طبق تجربه)

ویرایش شده توسط NVIDIA&
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

صاحب تاپیک تا الان با توجه به راهنمایی های دوستان

خواهشاً قطعاتی رو که انتخاب کردید رو بگید تا راهنمایی دوستان وارد مرحله بعدی بشه

به نظرم هر چی تاپیک طولانی تر بشه انتخاب پیچیده تر میشه

با تشکر @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فروختیششششش؟ :wacko: :blink: :blink: :blink:

بلهههههههه!

اگر خدا قبول کنه با اجازتون بله محمد جان ! (*)

لینک به دیدگاه

نتیجه مرحله دوم:

Ram: 2x4g GSkill Trident x 2400

HDD:  2 Tb WD blue & 120 Gb ssd Samsung 840 pro

Power: Corsar HX750

Case: Green X7 v2

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...