رفتن به مطلب

چند سوال در مورد گرافيک آنبورد و حافظه اشتراکي

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من مادربورد انبود گرافيک تا بحال نداشتم الان يک مين بورد asus m2a vm گرفتم که مشخصات اش اينجا هست:

DVD and Blu-ray Discs with HDCP compliant- Support Dual-VGA output(DVI-D&RGB) and SurroundView- Support AMD Socket AM2 CPU - AMD 690G Chipset- Integrated ATI Radeon X1250-based graphics- PCI Express architecture- Gb LAN- DDR2 800- 4*SATA 300MB/s RAID 0,RAID 1, RAID10

و مشخصات کاملتر در سايت اصلي در اين لينک:

http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=101&l3=496&l4=0&model=1568&modelmenu=1

گرافيک: Integrated ATI Radeon X1250-based graphics آنبورد هست

حال سوالي که برام پيش اومده گرافيک اين مين بورد معادل چه کارت گرافيکي هست ؟

در ضمن اين که در بايوس سيستم تنظيماتي داره براي شير کردن حافظه سيستم قضيه اش چيه ؟

يعني ما هر عددي شير کنيم اين مقدار حافظه به گرافيک کمک مي کنه ؟

اگه ما حافظه مثلا 512 رو در قسمت بايوس شير کنيم بعد در ويندوز گرافيک ما کاراي اش معادل چه کارت گرافيکي مي شه ؟

تصوير زير رو ببنيد من از بايوس گرفتم و دقيق هم نمي دونم بايد روي چه عدد بگذارم

رم سيستم هم 1 گيگابايت هست 667 و برند crossair

13026797fd675c1631e2284bc40780bbb672f7b.jpg

اين تصوير هم با همين شير کردن 256 مگابايت حافظه هست که در ويندوز اين عدد رو در قسمت گرافيک نشون مي ده :

13026962694e4228235309345e2e8400ce994ac.jpg

سوال دوم:

من تا بحال هر چي مين بورد و گرافيک داشتم همشون Nvidea بودند ولي الان ATI هست که انبورده و در بالا هم عرض کردم يادم هست در قسمت تنظيمات display مانيتور همانطوري که در تصوير زير مشاهده مي کنيد من هميشه يادم در کارت گرافيک nvidea رفرش ريت رو روي عدد 100 يا حداقل 120 مي گذاشتم با وضوح 768*1024 ولي همانطوري که در تصوير زير مشاهده مي کنيد من همون وضوح رو گذاشتم ولي نمي دونم چرا هر چي من اين عدد رفرش ريت رو بالا مي برم و تا حد اخر اعمال مي شه ولي انگار که عملي انجام نمي شه چون مانيتور من همانطوري که مشخص هست قابليت رفرش ريت بالا رو نداره و تا همين 100 الي 120 بيشتر نمي تونه ساپورت کنه

اگه امکان داره يه خورده در مورد اين گزينه وضوح صفحه نمايش که بايد روي چه عددي باشه در مانتيور crt که بهترين بازدهي رو داشته باشه و کمترين ضرر براي چشم و کمترين لرزش توضيح بفرمائيد

شرمنده که خيلي سوال کردم باور کنيد خيلي برام مهم هست

تصوير الصاقي:

1302697681d81f0dd5fa21980e7f48da9b45ced.jpg

با تشکر و سپاس فراوان

لینک به دیدگاه

درود همشهري گرامي

در جواب سوال اول شما بايد عرض کنم توان پردازش گرافيکي کارت گرافيک انبورد سيستم شما تقريبا همتراز GEFORCE 6100 ويا Geforce 6200 ميباشد.

3dmkdef.PNG

integrated-core-benchmark-3d2005.PNG

integrated-core-benchmark-nfs-2.PNG

integrated-core-benchmark-quake4-2.PNG

integrated-core-benchmark-performancetest6.PNG

شير کردن که همانطور که ميدونيد در کارتهاي گرافيک توربو کش هم وجود داره اگر عملکردش در سيستم شما وجود داشته باشه بدين معنا هست که در زماني که کارت گرافيک شما در اجراي يک برنامه گرافيکي احتياج به حجم حافظه گرافيکي بيشتري دارد اين مقدار را به وسيله حافظه هاي رم شما تامين خواخد کرد.البته به کار بردن اين فرايند زماني موثر خواهد بود که ماژول هاي حافظه نصب شده روي سيستم شما علاوه بر دارا بودن سايز حافظه متناسب براي اجراي ان برنامه و عملکرد خود مقداري اضافه تر نيز داشته باشد تا بتواند به حافظه گرافيکي شما کمک نمايد.

و اما در مورد سوال آخر شما بايد گفت مانيتور اف 700 پي که انصافا يکي از بهترين و حرفه اي ترين مانيتورهاي ال جي ميباشد و تا ماکزيمم رزوليشن 1440*1920 در 85 هرتز نيز ساپورت مينمايد بينه ترين وضعيت تصوير در نظر گرفته شده براي آن 768*1024 در 85 هرتز ميباشد که اگر حتي کارت گرافيک شما داراي توان خروجي بيش از اين مقدار نيز باشد عملا در کار شما با اين مانيتور پاسخگو نخواهد بود.موفق باشيد

لینک به دیدگاه

يك نكته راجب رفريش ريت بگم كه رفريش ريت بالاي 85 هرتز در مانيتورهاي Crt براي چشم مضر مي باشد و به چشم آسب مي رسونه و دوم اينكه رفريش ريت بالاي 95 براي چشم قابل تشخيص نمي باشد.

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست خوبم به طور کل روی کارت گرافیک انبرد زیاد حساب نکنید . ولی به نظر من کاربر باید از کمترین امکانات بیشترین استفاده رو ببره .

لینک به دیدگاه

يك نكته راجب رفريش ريت بگم كه رفريش ريت بالاي 85 هرتز در مانيتورهاي Crt براي چشم مضر مي باشد و به چشم آسب مي رسونه و دوم اينكه رفريش ريت بالاي 95 براي چشم قابل تشخيص نمي باشد.

درود

دوست عزيز ضمن تشکر از نکته خوبي که اشاره نموديد لطفا منبع اين نکته رو هم ذکر کنيد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...