رفتن به مطلب

این سیستم برای گیم نسل جدید چطوره؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دوستان من این قطعات را دارم. برای گیم نسل جدید چطوره برای بازدهی فول از بازی اگه دوستان چیزی کم داره راهنمایی کنید

Mainboard Model  GA-890GPA-UD3H

cpu       phenom2 x6 1090T

GPU 7970 sapphire  384BIT  DDR5  3GB  HD7900 DUAL-X  DUAL-BIOS  DUAL-FAN

RAM    Crucial BUS 2400   2X4 DDR3   and   MEMONEX 1333 2X2

POWER DA850

HDD 1TB

SSD 64GB SAT3

post-14717-0-57752700-1392510254_thumb.gif

post-14717-0-15405300-1392511115_thumb.gif

post-14717-0-80281400-1392511159_thumb.gif

ویرایش شده توسط danyal-s2
لینک به دیدگاه

کنسول نسل آیند که PS4 باشه از سیستم شما هم ضعیفتره داداش و معمولا بازی ها به گرافیک نیاز دارن و نه پردازنده.(بازی ها توی کنسول حدقل باید 30 فریم بدن پس به مشکلی نمیخوری)

اگه هم آینده حس کردی پردازندنتون داره گلوگاه ایجاد میکنه با توجه به قابلیت اورکلاک بالاش با خرید یه کولر باز هم راحت کارت راه میوفته.

به نظر من وسواس برت نداره و همین سیستم رو نگه دار.

لینک به دیدگاه

کنسول نسل آیند که PS4 باشه از سیستم شما هم ضعیفتره داداش و معمولا بازی ها به گرافیک نیاز دارن و نه پردازنده.(بازی ها توی کنسول حدقل باید 30 فریم بدن پس به مشکلی نمیخوری)

اگه هم آینده حس کردی پردازندنتون داره گلوگاه ایجاد میکنه با توجه به قابلیت اورکلاک بالاش با خرید یه کولر باز هم راحت کارت راه میوفته.

سلام

ممنون رفیق یک کولر مستر دیپ کول هم بستم براش با کیس گیمیگ و4تا فن خنک کننده شیشه ای بزرگ

لینک به دیدگاه

البته سیستم توضیع بازی ها برای کنسول و پی سی فرق داره!

و نمیشه گفت چون این دستگاه به قول شما ضعیف هست، با همه رده در پی سی (که نداره کلا!!!!) میشه مقایسه کرد!

اما در کل سیستم دوستمون خوب هست، زیاد مشکلی ایجاد نمیکنه!

و این رو هم در نظر داسته باشین که توی پی سی ما دنبال 60 فریم رو 1920*1080 هستیم!!!!

لینک به دیدگاه

1 سئوال دارم ؟

شما چطور یه رم با فرکانس 1333 رو با یه رم با فرکانس 2400 رو یه مین بستی یا می خوای ببندی ؟

به راحتی! رم 2400 نابود شده! :D

اگر درست کار کنه، داره با باس 1333 کار میکنه!

لینک به دیدگاه

شما وقتی دو تا رم با باس متفاوت رو کنار هم ست کنی انگار که به پای یه دونده دوی 100 متر وزنه 50 کیلویی ببندی و بگی حالا بدو

مطمعنن رم 2400 رو همون 1333 کار خواهد کرد

لینک به دیدگاه

استارتر نگفتی چطور اون دوتا رم رو گذاشتی دارم منفجر میشم.

الان بسیار کنجکاو شدم.

:mellow:

همینطوری زدم به اسلیت رم رم ممونکسم 2تا دوال چنل1333بود ودوتا هم کروسر2400دوال چنل هرکدوم4گیگ همین

لینک به دیدگاه

شما وقتی دو تا رم با باس متفاوت رو کنار هم ست کنی انگار که به پای یه دونده دوی 100 متر وزنه 50 کیلویی ببندی و بگی حالا بدو

مطمعنن رم 2400 رو همون 1333 کار خواهد کرد

یعنی به نظرت دوتا2گیگ ممنکس1333را در بیارم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

استارتر نگفتی چطور اون دوتا رم رو گذاشتی دارم منفجر میشم.

الان بسیار کنجکاو شدم.

:mellow:

دوست گرامی رم هایی با فرکانس و cl و لتاژ متفاوت رو میشه کنار هم بست ولی ممکنه بعضی جاها مشکل پیدا کنید مثل موقع اورکلاک که حتما رم ها باید ولتاژ یکسان latency یکسان و فرکانس برابر داشته باشند البته بهتره همیشه سعی کنید از رم های موجود توی یک بسته بندی  و کاملا مشابه برای  حالت های dual/triple/ویا quad چنل استفاده کنید حالا این دوستمون هم میتونه استفاده کنه و بورد خودش پایین ترین فرکانس dimm نصب شده رو برای بقیه هم به کار میبره.

لینک به دیدگاه

خب برادر قبلش یه پرس میکردی شما که رفتی رم به این خوبی خریدی اون با باس 2400 اون وقت رفتی انداختی بغل یه رمی که برای سیستم های 5 سال پیش مناسب بود.

اصلا فرکانس 1333 این روزا جواب نمیده.

بهتره که برش داری همون 2400   8 گیگ کافیه

رفیق من دیدم مشکلی نداره وسیستم به خوبی کار میکنه این دوتا ممونکس 2گیگ مال سیستم قبلیم بود از رو اون سیستم قبلیم درآوردم زدم رو سیستم جدیدم

لینک به دیدگاه

دوستان اگه رمها کمه به فکر دوتا رم 4گیگ دیگه باشم چون اصلا دوست ندارم تو بازی لگ بزنه

لینک به دیدگاه

بابا در اختیار داشتن 8گیگابایت رم به صورت فیزیکی خداییش این روزا کم گیر میاد انقد گیر نده به اون 1333 بکندش از رو اسلات بورو تو کاره خنک سازی سیستمت که هم طول عمر قطعاتت تضمین میشه هم کیفیت بازیها تاثیر میذاره

لینک به دیدگاه

کیسم اینه

RIDMAX SUPER AEOLUS

فن خنک کننده این

GAMAX X300

لینک به دیدگاه

بیخیال ممونکس شو.

به همین سادگی

بفروشش یه موس یا کیبور گیمینگ بگیر.

داداش 4تا دسته ایکباکس دارم با یک وایرلز و بعضی وقتام با دسته بلوتوسی PS3بازی میکنم

لینک به دیدگاه

من از این کولر دارم.

خمیر خودش همچین مالی نبود ولی از وقتی که خمیرش رو با نوکتوا عوض کردم چند درجه کاهش دما داشتم.

تا حالا ندیدم بیاد رو 60 درجه.

دیگه سی پی یو شما رو نمی دونم

یک خنک کننده سی پی یو گرفتم تو کیس جا نمیشد میزد بیرون مجبور شدم عوضش کنم واینو بگیرم چنتا فن بزرگ شیشه ای قشنگ ال ای دی دارم زدم رو سیستم

لینک به دیدگاه

دوستان یک7970 دیگه میشه کنارش بزارم کراس فایر کنم پاور و مین جواب میده؟

لینک به دیدگاه

خب.

اولا لقمه رو باید اندازه ی دهن سی پی یو گرفت.

شما اگه گراف قدرتمند داشته باشه و از توان سی پی یو بالاتر باشه بدون شک گلوگاه ایجاد میکنه و کلا دهن راندمان رو مورد عنایت قرار میده.

دومن مین برد اگه درست و حسابی نباشه نمی تونه 2 تا گراف رو خوب بالا بیاره یکیش رو 16 ایکس کار میکنه اون یکی رو 4 ایکس.

سیوم پاور هستش که اگه اشپ نکنم مجموع دو کارت 2 تا 8 پین می خواد با 2 تا 6 پین که اگه پاور این خروجی ها رو هم داشته باشه بازم از نظر توانی نمی تونه جواب بده. باس تموم مشخصات رو حساب کنی ببینی ماکزیمم چقدر توان مصرف می کنن هر چی شد پاور بالاتر از اون بخر براش.

همه ی اینا به کنار خداییش کراس کرد و اس ال ای کردن اینقدر مشکلات و عدم هماهنگی با بازی دارن که ادم رو به غلط کردم میندازن شما می خوای هزینه کنی یک راس برو رو کارت بالا تر

ممنون از راهنمایی که کردی؟من فقط میخوام جلوی کنسولای نسل جدید PS4وXBOX ONEکم نیاره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب.

اولا لقمه رو باید اندازه ی دهن سی پی یو گرفت.

شما اگه گراف قدرتمند داشته باشه و از توان سی پی یو بالاتر باشه بدون شک گلوگاه ایجاد میکنه و کلا دهن راندمان رو مورد عنایت قرار میده.

دومن مین برد اگه درست و حسابی نباشه نمی تونه 2 تا گراف رو خوب بالا بیاره یکیش رو 16 ایکس کار میکنه اون یکی رو 4 ایکس.

سیوم پاور هستش که اگه اشپ نکنم مجموع دو کارت 2 تا 8 پین می خواد با 2 تا 6 پین که اگه پاور این خروجی ها رو هم داشته باشه بازم از نظر توانی نمی تونه جواب بده. باس تموم مشخصات رو حساب کنی ببینی ماکزیمم چقدر توان مصرف می کنن هر چی شد پاور بالاتر از اون بخر براش.

همه ی اینا به کنار خداییش کراس کرد و اس ال ای کردن اینقدر مشکلات و عدم هماهنگی با بازی دارن که ادم رو به غلط کردم میندازن شما می خوای هزینه کنی یک راس برو رو کارت بالا تر

البته انودیا مشکلات SLI روحیلی کم کرده ولی کراس فایر کمی مشکلاتش بیشتره.شما دوست خوب کارت 7970 در پیک مصرف نزدیمک به 490 تا 520 وات مصرفشه که خیلی زیاده  باید پاور خوب داشته باشی یک 900 وات از برند خوب . کارت ها هم  حتما باید سعی کنی غیر رفرنس باشن یعنی از کولر قوی بهره ببرن من تجربه ایی در باره پردازنده مدل شما ندارم که بهت بگم با این کارت  در حالت کراسفایر جواب میده یا نه باید از دوستانی که کار کردن جواب بگیری ولی کلا کراسفایر مشکلات بیشتری داره .

لینک به دیدگاه

دوستان اگه دوتا رم4دوال چنل از مارک دیگه با باس2400 بگیرم مشکلی ایجاد نمیکنه؟

لینک به دیدگاه

ببین مقایسه این دو منظورم کنسول با پی سی کار اشتباه یه.

دلم نمیاد اینو بگم ولی هر چقدر هم برا سیستم خرج کنی نمی تونه به پای کنسول برسه. خداییش این برام روشن شده.

و صد البته کارایی کنسول هم اصلا در حد و توان سیستم نیست.

سونی اگه دلش بخواد و برنامه نویسش رو داشته باشه با نصف همین سخت افزار پلی 4 بازی میزنه که دهن ادم باز بمونه.

به نظرم برنامه نویس ها برای کنسول دستشون باز تره تا پی سی. حالا به خاطر چی نمی دونم.برنامه نویسی.سیاست های اقتصادی.طرفدار.یا هر چیز دیگه ای

به نظرم همینی که داری رو بچسب و بگو خدا رو شکر والا.

داداش من بازی COD GHOSرا رو PS4بازی میکردم زمینشو میگفتی اسفالته واسه همین از کنسول خوشم نمیاد

لینک به دیدگاه

به نظر من کنسول فقط به درد بازیای انحصاری که براش میاد میخوره چون تو بازیای دیگه گرافیک بازیا افتضا هستش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببین مقایسه این دو منظورم کنسول با پی سی کار اشتباه یه.

دلم نمیاد اینو بگم ولی هر چقدر هم برا سیستم خرج کنی نمی تونه به پای کنسول برسه. خداییش این برام روشن شده.

و صد البته کارایی کنسول هم اصلا در حد و توان سیستم نیست.

سونی اگه دلش بخواد و برنامه نویسش رو داشته باشه با نصف همین سخت افزار پلی 4 بازی میزنه که دهن ادم باز بمونه.

به نظرم برنامه نویس ها برای کنسول دستشون باز تره تا پی سی. حالا به خاطر چی نمی دونم.برنامه نویسی.سیاست های اقتصادی.طرفدار.یا هر چیز دیگه ای

به نظرم همینی که داری رو بچسب و بگو خدا رو شکر والا.

دوست خوب بخاطر اینکه در کنسول ،توسعه دهنده و برنامه نویس با یک سخت افزار واحد سرو کار دارن و DEVKIT یا کیت توسعه سخت افزاری که از طرف مثلا سونی داده میشه به شرکت NAUGHTY DOG برای ساخت بازی مثل UNCHARTED تمام اسرار سخت افزاری رو برای توسعه دهنده فاش میکنه ،یک پردانده مشخص گرافیک یک پردازنده اصلی اینقدر مثلا رم اینقدر فضای هارد برای استریم اینقدر تکنولوژی صوتی همه مشخص شدن این خنک کننده است از این قدر فریم فراتر نباید رفت خلاصه همه چی اماده است و شرکت های با تجربه هم نهایت استفاده از معماری رو میبرن ولی  برای PC دیگه خبری از DEVKIT نیست و درایور های رابط نر م افزار و سخت افزارن که انویدیا و AMD باید اونا رو با بازی های جدید هماهنگ کنن کارت های صدا مختلف الگو های متفوت پردازش گرافیکی و پردانده اصلی میزان متفاوت رم ،درایور های متفاوت کارت گرافیک همه و همه دست به دست هم میدن تا کار توسعه روی PC سخت تر بشه و گیمینگ هم کلا روی PC  پر هزینه تر شما یک کنسول میخری 399 دلار ولی کامپیوتر 2 یا 3 هزار دلار براس یک سیستم عالی باید هزینه کنی .منتها  اون قضیه دهن باز موندن هم درست نیست شما بیین از اول نسل چی اومده روی PS4 , X1 که روی PC اجرا نشه اگر البته درست پورت شده باشه ؟تمام بازی های مشترک کنسول های نسل جدید و PC دارن روی PC بهتر با کیفیت تر با رزولوشن و فریم بالاتر اجرا میشن !مثلا شما بازی مترو لست لایت رو ببین چرا برای کنسول های نسل قبل عرضه نشد ؟چون توانایی نداشتن!ولی اگر مثلا بازی GOD OF WAR 3 یا UNCHARTED   حالا هر شمارش من  2و 3 اش رو بیشتر دوست دارم یا KILLZONE 2.3 و یا هر بازی دیگه رو به نظر شما PC نمیتونه اجرا کنه؟چرا اگر سورس بازی رو برای PC  از اول توسعه میدادن و یا  در اختیارانویدیا یا حالا AMD بزارن میشه  امادشون کرد برای اجرا ، خیلی بهتر هم اجرا میشن نه 720 30 فریم.مهم اینکه اونا انحصارین و کلی هزینه برا توسعه اشون شده تا بالاترین میزان کشش از پلتفرمی که روش در حال توسعه هستن رو داشته باشن .مثلا شما کرایسس 3 رو بیین از هر لحاظ از KILLZONE 2,3  برتر و قوی تر بود حتی نسخه 1 یا 2 ولی مسئله PC بیشتر قیمته که بخاطر قطعات مختلف هزینه بیشتر میشه البته میشه با انتخاب درست قطعات مناسب و بهترین شکل چینش هزینه رو هم کاهش داد .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...