رفتن به مطلب

درخواست راهنمایی برای نصب چند قطعه به یک مادربورد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

من چند قطعه خرید کردم و الان در نصب این قطعات بر روی مادربورد مشکل پیدا کردم لطفا دوستانی که نصب این قطغات رو میدونند به چه صورت هست لطفا راهنمایی کنند قطعات اینها هستند:

یک پاور 630 وات thermaltake

یک هارد 80 dell

یک کارت گرافیک 5970

که میخواهم به یک مادربرد Asrock  مدل H61M-VG3 نصب کنم لطفا راهنمایی کنید چگونه اینکار را انجام بدهم؟
تشکر.

لینک به دیدگاه

سلام

من مبتدی تا جایی که میدونم

فعلا موقتا قطعات رو بدون اینکه پیچ کنی روی برد قرار بده و تست کامل کن بعد اطمینان از سلامت قطعات اونها رو میتونی پیچ کنی

- ابتدا پاور قبلی رو از مدار خارج کن و پاور جدید رو وصل کن

البته بهتره پاور رو فعلا به هارد و ssd و cd.dvd rw و قطعات حساس وصل نکنی همچنین فعلا کارت گرافیک رو نصب نکن

تست کن و ببین توی ولتاژ ها مورد خاصی نیست توی عملکرد مادربرد و صدای مشکوک از پاور یا قطعه ای نمیشنوی یا گرمای غیر طبیعی از سی پی یو یا چیپ های مادربرد

بعد اگر گرافیک انبورد داری که تصویر بگیر اگر نداری با دقت گرافیک رو به اسلات PCIe وصل کن و تصویر بگیر اگر هیچ مشکلی نبود میتونی هارد ها و ... رو وصل کنی

اینا رو تا حدی که میدونستم گفتم تا اساتید تشریف بیارن کمکت

لینک به دیدگاه

با سلام

من چند قطعه خرید کردم و الان در نصب این قطعات بر روی مادربورد مشکل پیدا کردم لطفا دوستانی که نصب این قطغات رو میدونند به چه صورت هست لطفا راهنمایی کنند قطعات اینها هستند:

یک هارد 80 dell

یک کارت گرافیک 5970

که میخواهم به یک مادربرد Asrock  مدل H61M-VG3 نصب کنم لطفا راهنمایی کنید چگونه اینکار را انجام بدهم؟

تشکر.

درود

دوست عزیز دقیقا توی کدوم قسمتش به مشکل خوردید ؟ یکم بیشتر توضیح میدید

لینک به دیدگاه

با سلام

یک هارد 80 dell

یک کارت گرافیک 5970

تشکر.

به دفترچه همرا محصول مراجعه کنید. با تشکر

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز دقیقا توی کدوم قسمتش به مشکل خوردید ؟ یکم بیشتر توضیح میدید

سلام

من یکبار قطعات رو وصل کردم و پاوررو زدم به  برق ولی سیستم روشن نشد مادربرد دکمه پاور نداره به چه صورت باید سیستم رو روشن کنم؟

کارت گرافیک 5970 جای یک فیش 8 پین و یک فیش 6 پین داره از پاور فیش 6 پین رو وصل کردم راحت جا رفت ولی فیش 8 پینه راحت جا نمیره و با کمی فشار مقداری جا رفته ولی بازم تا آخر جا نرفته ویکمش بیرونه الان این درست جا رفته و مشکلی نیست؟

روی هارد جای 3 تا فیش داره 2تا فیششو فهمیدم چجوریه و از پاور وصل کردم ولی الان روی هارد یک جای فیش داره که 4 تا دندونه نازک داره اونجا نمیدونم چه کابلی میخوره و کابل از کجا میخوره ؟

یک فیش هست روی مادربرد تو دفترچه کاتالوگ مادربرد در موردش نوشته ATX 12V Power Connector (ATX12V1)l که یک فیش 4 پینه هست که توی جعبه مادربرد همچین سیم فیشی برای اینجا نبود و حالا این مربوط به کجایه پاورهست این حتما ضروری هست و باید نصب بشه؟

تشکر.

ویرایش شده توسط meysam1234
لینک به دیدگاه

برای اتصال هارد یک کابل پاور نیاز هست و یک کابل دیتا که بسته به هارد که ساتا یا IDE با شه فرق میکنه جای سوم برای ست کردن وضعیت SLAVE و MASTER هست و از مادر برد چیزی بهش وصل نمیشه

مادربرد کلیدی برای روشن خاموش نداره یک سری جامپر هستند که به پنل جلوی کیس توسط کابل رابط وصل می شوند برای شما در پایین سمت راست مادربرد قرار دارند با اتصال کوتاه توسط یک کارد می تونید فرمان روشن شدن رو بدید البته عزیز اگر تجربه کافی ندارید عجله نکنید از فرد وارد بخوایید براتون ببنده یا عکس بگیرید تادقیق راهنماییتون کنیم

لینک به دیدگاه

سلام

من یکبار قطعات رو وصل کردم و پاوررو زدم به  برق ولی سیستم روشن نشد مادربرد دکمه پاور نداره به چه صورت باید سیستم رو روشن کنم؟

کارت گرافیک 5970 جای یک فیش 8 پین و یک فیش 6 پین داره از پاور فیش 6 پین رو وصل کردم راحت جا رفت ولی فیش 8 پینه راحت جا نمیره و با کمی فشار مقداری جا رفته ولی بازم تا آخر جا نرفته ویکمش بیرونه الان این درست جا رفته و مشکلی نیست؟

روی هارد جای 3 تا فیش داره 2تا فیششو فهمیدم چجوریه و از پاور وصل کردم ولی الان روی هارد یک جای فیش داره که 4 تا دندونه نازک داره اونجا نمیدونم چه کابلی میخوره و کابل از کجا میخوره ؟

یک فیش هست روی مادربرد تو دفترچه کاتالوگ مادربرد در موردش نوشته ATX 12V Power Connector (ATX12V1)l که یک فیش 4 پینه هست که توی جعبه مادربرد همچین سیم فیشی برای اینجا نبود و حالا این مربوط به کجایه پاورهست این حتما ضروری هست و باید نصب بشه؟

تشکر.

عزیز مین بوردها معمولا دکمه پاور ندارن ولی یه پین دارن برای وصل کردن دکمه خاموش و ریست کیس که توی دفترچه راهنمای مین بورد دقیقا مشخص کرده کدومه ولی معمولا این طوری هست :(که شما می تونید با یه اتصال بین 6 و 8 سیستم رو روشن بکنید)

fp_header.jpg

توی مدل مین بورد شما اینجا میشه :

5foohier4ej1bhrijk.jpg

برای برق های کارت گرافیک اگه می تونید عکس بگیرید اینجا بزارید چون اگه اشتباه زده باشید امکان داره که برای کارت گرافیکتون مشکل پیش اوده باشه ولی شما احتمالا دوتا برق 6+2 دارید که می تونید یکی رو به حالت 6 پین و یکی رو به حالت 6+2 (8 پین ) به کارت وصل کنید:

crth90dnaerb3med089.jpeg

کانکتورهای هارد هم بعد از وصل کردن برق ساتا و کابل دیتا ساتا چیز دیگه نمی خواد وصل کنید (اونی که با دایره قرمز مشخص کرد)

23ymmcqij91b08394li0.jpg

ATX 12V Power Connector هم برق مربوط به سی پی یو میشه که روی پاورتون به صورت 4+4 هست می تونید از هم جدا کنید و یکیش رو وصل کنید(اونی که به راحتی به مین وصل میشه رو استفاده کنید و بزور متوصل نشید)

eps4plus4.jpg

لینک به دیدگاه

سلام جناب مهدی الان نگاه کردم اصلا کابل سی پی یو 4+4 توی  جعبه نیست عکسش روی جعبه هست ولی خودش توی جعبه نیست.از کجا میتونم این کابل رو تهیه کنم؟

و در مورد برق کارت گرافیک هم همینکار که شما گفتید انجام دادم و درست شد. و کابلهای هارد هم درست شدند. و فکر کنم تا اینجا نصب کامل انجام شد و فقط مونده همون کابل 4+4 سی پی یو.

تشکر از راهنماییهای جامع و کامل شما دوست عزیز.

ویرایش شده توسط meysam1234
لینک به دیدگاه

سلام جناب مهدی الان نگاه کردم اصلا کابل سی پی یو 4+4 توی  جعبه نیست عکسش روی جعبه هست ولی خودش توی جعبه نیست.از کجا میتونم این کابل رو تهیه کنم؟

و در مورد برق کارت گرافیک هم همینکار که شما گفتید انجام دادم و درست شد. و کابلهای هارد هم درست شدند. و فکر کنم تا اینجا نصب کامل انجام شد و فقط مونده همون کابل 4+4 سی پی یو.

تشکر از راهنماییهای جامع و کامل شما دوست عزیز.

عزیز کابل 4+4 توی جعبه نیست از توی خود پاور اومده بیرون مثل کابل 20+4 برای مین بورد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...