رفتن به مطلب

لپتاپ یا PC ، مسئله این است !

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان گل فروم

من ازتون یه مشاوره می خواستم درباره اینکه PC بخرم یا لپتاپ ؟ 

یه چیز میخوام برای گیم و اینترنت و برنامه نویسی و ... 

بودجم هم برای لپتاپ 4 میلیون تومن و برای PC پنج میلیون تومن هست 

بودجه ی لپتاپ هم بخاطر این کمتر است که با بقیش میخوام موس و هدست گیم و ... بخرم  :D

ولی یه PC کامل میخوام یعنی مانیتور و موس و همه چی داشته باشه  :D

منتظر راهنمایی هاتون هستم  :wub:

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز.

چون برای بازی می خواید pc گزینه خیلی بهتریه

قدرتمند تره البته بستگی به میزان کار خودتون داره ولی کلا pc با این قیمت گزینه بهتری خواهد بود.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز.

چون برای بازی می خواید pc گزینه خیلی بهتریه

قدرتمند تره البته بستگی به میزان کار خودتون داره ولی کلا pc با این قیمت گزینه بهتری خواهد بود.

من یه مشکل دیگه هم دارم اونم جابجایی هست 

حالا میخوام ببینم قدرت PC میتونه جایه این جابجایی رو پر کنه ؟ ارزشش رو داره ؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

صد در صد pc دوست من لپ تاپ ها خیلی گرون شدن اصلا قیمتشون رو بخواهیذد مقایسه کنید با pc اصلا ارزش ندارن من الان یکم گرفتارم بیکار شدم شب برات چند تا مثال خوب میزنم

لینک به دیدگاه

صد در صد pc دوست من لپ تاپ ها خیلی گرون شدن اصلا قیمتشون رو بخواهیذد مقایسه کنید با pc اصلا ارزش ندارن من الان یکم گرفتارم بیکار شدم شب برات چند تا مثال خوب میزنم

پس شما هم نظرتون روی PC هست

خیلی ممنونم دوست عزیز

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما باید نیازهای خودتون رو اولویت بندی کنید !

قابلیت حمل و جابجایی یا بازی ؟

صفحه نمایش بزرگ و کیبرد و موس راحت و مستقل و یک اسپیکر حرفه ای و یا همه موارد بالا در قالب یک دستگاه و کامپکت و جمع و جور !

در مورد گیم :

قوی ترین گرافیک ساخته شده برای لپتاپ ها 780M هست که تعداد کودا با GTX680 برابری می کنه !با فرکانس هسته و مموری پایینتر نسبت به 680 و مسلما کارایی کمتر !

لینک به دیدگاه

شما باید نیازهای خودتون رو اولویت بندی کنید !

قابلیت حمل و جابجایی یا بازی ؟

صفحه نمایش بزرگ و کیبرد و موس راحت و مستقل و یک اسپیکر حرفه ای و یا همه موارد بالا در قالب یک دستگاه و کامپکت و جمع و جور !

در مورد گیم :

قوی ترین گرافیک ساخته شده برای لپتاپ ها 780M هست که تعداد کودا با GTX680 برابری می کنه !با فرکانس هسته و مموری پایینتر نسبت به 680 و مسلما کارایی کمتر !

الویتم که با گیم هست بعدش با جابجایی

چون خیلی جایی نمیرم که بخوام کامپیوتر ببرم مثلاً شاید هفته ای 1بار یا دو هفته 1بار

ولی باز همین هفته ای 1بار مشکل ساز میشه  

صفحه نمایش بزرگ رو هم خیلی دوست دارم  :D

ولی واقعا قیمت PC به صرفه تره شما الان میگین که 780m بهترین گرافیک لپتاپ هاست باید رو لپتاپش 10 میلیون پول بدیم ولی با 7 تومن میشه یه PC بست که 780Ti داشته باشه .

حرفتون کاملاً صحیحه 

خیلی ممنونم بابت راهنماییتون  :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الویتم که با گیم هست بعدش با جابجایی

چون خیلی جایی نمیرم که بخوام کامپیوتر ببرم مثلاً شاید هفته ای 1بار یا دو هفته 1بار

ولی باز همین هفته ای 1بار مشکل ساز میشه  

صفحه نمایش بزرگ رو هم خیلی دوست دارم  :D

ولی واقعا قیمت PC به صرفه تره شما الان میگین که 780m بهترین گرافیک لپتاپ هاست باید رو لپتاپش 10 میلیون پول بدیم ولی با 7 تومن میشه یه PC بست که 780Ti داشته باشه .

حرفتون کاملاً صحیحه 

خیلی ممنونم بابت راهنماییتون  :)

همین 780M تقریبا نصف 780ti کارایی داره !

خصوصا که لپتاپهایی که از این مدل گرافیک ها بهره می برند ناخواسته خیلی قطور و سنگین میشن و قابلیت حملشون هم کم و سخت میشه !

به نظر بنده اول یک PC قدرتمند تهیه کنید !

و اگر برای نیاز های روزمره دنبال لپتاپ هستید یک لپتاپ معمولی i5 از نسل جدید هاسول ها بردارید با گرافیک داخلی !که قیمتشون حدود 1 میلیون 500 هزار تومان و بالاتر هست !براحتی از پس تمامی کارهای روزمره برمیان!

گرافیک داخلی HD4600 INTEL هست که براحتی بازیهای سبک رو هم اجرا می کنه و برای بازیهای سنگین تر، هم با فریم ریت پایین تر و با کمی بازی با جزئیات قابل اجرا هست ...

لینک به دیدگاه

هیچی جای پی سی رو نمیگیره 

هزاری هم خرج لپتاپ کنید یه پی سی اس اس دی دار میخورتش!

نظر من یه لپتاپ 2-3 تومنی یه پی سی 7-8 تومنی هست

مدل خواستی پی ام کن!

لینک به دیدگاه

همین 780M تقریبا نصف 780ti کارایی داره !

خصوصا که لپتاپهایی که از این مدل گرافیک ها بهره می برند ناخواسته خیلی قطور و سنگین میشن و قابلیت حملشون هم کم و سخت میشه !

به نظر بنده اول یک PC قدرتمند تهیه کنید !

و اگر برای نیاز های روزمره دنبال لپتاپ هستید یک لپتاپ معمولی i5 از نسل جدید هاسول ها بردارید با گرافیک داخلی !که قیمتشون حدود 1 میلیون 500 هزار تومان و بالاتر هست !براحتی از پس تمامی کارهای روزمره برمیان!

گرافیک داخلی HD4600 INTEL هست که براحتی بازیهای سبک رو هم اجرا می کنه و برای بازیهای سنگین تر، هم با فریم ریت پایین تر و با کمی بازی با جزئیات قابل اجرا هست ...

بله خیلی سنگین همچنین گرون هستن .

یه لپتاپ معمولی دارم میتونم اونو استفاده کنم  :)

هیچی جای پی سی رو نمیگیره 

هزاری هم خرج لپتاپ کنید یه پی سی اس اس دی دار میخورتش!

نظر من یه لپتاپ 2-3 تومنی یه پی سی 7-8 تومنی هست

مدل خواستی پی ام کن!

بله پیشنهاد خیلی خوبیه ولی من اونقدر پول ندارم !  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه لپتاپ معمولی دارم میتونم اونو استفاده کنم  :)

:D

پس با توجه به اینکه یک لپتاپ معمولی دارید پیشنهاد بنده سیستم گیم حرفه ای هست.

اگر قطعات رو هم خواستید بگید تا لیست کنیم :دی

موفق باشید...

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

پس با توجه به اینکه یک لپتاپ معمولی دارید پیشنهاد بنده سیستم گیم حرفه ای هست.

اگر قطعات رو هم خواستید بگید تا لیست کنیم :دی

موفق باشید...

خیلی وقتتون رو گرفتم 

حالا هر وقت ؛ وقت داشتین یه سیستم بهم پیشنهاد بدین ممنون میشم

بازم ممنون

:D  من بخوام آداپتور اینو ببرم اینور اونور کمرم میشکنه  :lol:

لینک به دیدگاه

برای خصوصا گیم فقط pc از لحاظ پردازشی عمرا به گرده pc برسه شما میتونی یه لپ تاپ که توی یه جعبه تنگ قرار داده شده است رو خنک نگه داری تو بازیهای سنگین ولی تو pc دستت باز هست از هر نظر اورکلاک قراردادن کولینگ و... مخصوصا با این بودجه مناسبی که شما کنار گذاشتین عالیه

البته اینم بگم یه سری از لپ تاپ های سری گیم هست اعم از MSI که فوق العاده هستن ولی بازم به pc نخواهد رسید

لینک به دیدگاه

درود دوست من 

من یه پیشنهاد دارم اونم شاید خنده دار باشه.

شما باقیمت 1/500 میتونید اون کارهایی که میخواید با لبتاب انجام بدید.

مثلا این http://www.digikala.com/Product/DKP-23974/Lenovo-Essential-G510-A/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D9%84%D9%86%D9%88%D9%88-%D8%A7%D8%B3%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%84-G510

وبا 3/500 هم یه pc gaming ببندید 

لینک به دیدگاه

برای خصوصا گیم فقط pc از لحاظ پردازشی عمرا به گرده pc برسه شما میتونی یه لپ تاپ که توی یه جعبه تنگ قرار داده شده است رو خنک نگه داری تو بازیهای سنگین ولی تو pc دستت باز هست از هر نظر اورکلاک قراردادن کولینگ و... مخصوصا با این بودجه مناسبی که شما کنار گذاشتین عالیه

البته اینم بگم یه سری از لپ تاپ های سری گیم هست اعم از MSI که فوق العاده هستن ولی بازم به pc نخواهد رسید

حرفتون کاملاً صحیحه 

من قبلا میخواستم یکم بیشتر پول جمع کنم برم GS70 بگیرم ولی بعدش فهمیدم نمیرزه  :D

آخه اصلا نمیرزه برای Gtx 765 شش میلیون پول داد

درود دوست من 

من یه پیشنهاد دارم اونم شاید خنده دار باشه.

شما باقیمت 1/500 میتونید اون کارهایی که میخواید با لبتاب انجام بدید.

مثلا این http://www.digikala.com/Product/DKP-23974/Lenovo-Essential-G510-A/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D9%84%D9%86%D9%88%D9%88-%D8%A7%D8%B3%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%84-G510

وبا 3/500 هم یه pc gaming ببندید 

ممنون بابت پیشنهادتون 

من یه لپتاپ معمولی دارم دیگه به خرید یه لپتاپ معمولی دیگه نیاز ندارم  :D

بازم ممنونم 

لینک به دیدگاه

حرفتون کاملاً صحیحه 

من قبلا میخواستم یکم بیشتر پول جمع کنم برم GS70 بگیرم ولی بعدش فهمیدم نمیرزه  :D

آخه اصلا نمیرزه برای Gtx 765 شش میلیون پول داد

ممنون بابت پیشنهادتون 

من یه لپتاپ معمولی دارم دیگه به خرید یه لپتاپ معمولی دیگه نیاز ندارم  :D

بازم ممنونم 

بازم ببین با کدوم بیشتر حال میکنی هر جور راحت تری و فقط مزیت لپ تاپ اینه که mobilaty هست سیاربودنش و قابل حمل

و اینم بگم که البته این رو از رو تجربه میگم اگه بخای با لپ تاپ بازی های سنگین بزنی حتما باید با برق کار کنی چون با باطری توانایی و کشش خیلی زیادی نداره وقتی شما یه pc میبندی براش حداقل 600 وات پاور در نظر میگیری اونوقت یه لپ تاپ با یه باطری 6cell به نظرت چه حرفی برای گفتن داره 

لینک به دیدگاه

بازم ببین با کدوم بیشتر حال میکنی هر جور راحت تری و فقط مزیت لپ تاپ اینه که mobilaty هست سیاربودنش و قابل حمل

و اینم بگم که البته این رو از رو تجربه میگم اگه بخای با لپ تاپ بازی های سنگین بزنی حتما باید با برق کار کنی چون با باطری توانایی و کشش خیلی زیادی نداره وقتی شما یه pc میبندی براش حداقل 600 وات پاور در نظر میگیری اونوقت یه لپ تاپ با یه باطری 6cell به نظرت چه حرفی برای گفتن داره 

حالا بازم روش فکر میکنم ، دوستان هم لطف کردن کلی راهنمایی کردن 

آقا ببخشید مثبت هام تموم شد  :D  :lol:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

mainboard : Asus Z87-A 520T

CPU : 4670K 700T

Ram : Kingstone 2*4 2400 Hyper Beast 325T

VGA : Asus GTX 770 DCU II OC 1325T

PSU : Green GP700A-HP 300T

H.D.D : 1TB WD Blue 7200RPM 64Mb 185T

Monitor : ASUS VX238H 800T

Case : RaidMax Super Viper 160T

O.D.D : Liton 24X Box 55T

Mouse : G400 Logitech 140T

Key.B : Logitech G105 210T

Speaker : Logitech Z506 300T

--------------------------

5020T

لینک به دیدگاه

5020T

سیستم بسیار عالی !

ولی اگه این دوستمون بتونن تا 5300 هزینه کنن و یه ssd ببند کارایی به شدت افزایش پیدا میکنه .

لینک به دیدگاه

در مورد لپ تاپ برای گیم اینه که شارژ تمومو میکنه هم مهمه. ضمنا باتری لپ تاپ بعد از چند سال کاراییشو از دست میده . و مشکل پیدا نشدن باتری نو هستش . البته لپ تاپ های قوی شاید اینطوری نشن و پشتیبانی بهتری داشته باشن و قطعه باتریشون گیر بیاد در آینده . ولی خوب الان خیلی لپ تاپها هستن که باتریشون گیر نمیاد و بی استفاده شدن .  من هم به هیچ وجه لپ تاپ رو برای گیم توصیه نمیکنم . ضمن اینکه در زمان فروش هم قیمتشون خیلی میاد پایین .

تازه شما که یه لپ تاپ دارید . برای موارد نیاز به حمل و نقل از همون استفاده کنید . و برای گیم هم PC . چون واقعا من یکی که دوس ندارم جایی بجز خونه خودمون گیم بازی کنم .

البته اینا پیشنهاد بود و شما هستید که با سبک سنگین کردن نیازهاتون باید تصمیم بگیرید که به کدوم بیشتر نیاز دارید .

ویرایش شده توسط MAGNUM
لینک به دیدگاه

5020T

خیلی ممنونم که وقت گذاشتید 

سیستم عالیه 

سیستم بسیار عالی !

ولی اگه این دوستمون بتونن تا 5300 هزینه کنن و یه ssd ببند کارایی به شدت افزایش پیدا میکنه .

PC خوبیش اینه که میشه بعداً هم روش چیز میز انداخت

لینک به دیدگاه

در مورد لپ تاپ برای گیم اینه که شارژ تمومو میکنه هم مهمه. ضمنا باتری لپ تاپ بعد از چند سال کاراییشو از دست میده . و مشکل پیدا نشدن باتری نو هستش . البته لپ تاپ های قوی شاید اینطوری نشن و پشتیبانی بهتری داشته باشن و قطعه باتریشون گیر بیاد در آینده . ولی خوب الان خیلی لپ تاپها هستن که باتریشون گیر نمیاد و بی استفاده شدن .  من هم به هیچ وجه لپ تاپ رو برای گیم توصیه نمیکنم . ضمن اینکه در زمان فروش هم قیمتشون خیلی میاد پایین .

تازه شما که یه لپ تاپ دارید . برای موارد نیاز به حمل و نقل از همون استفاده کنید . و برای گیم هم PC . چون واقعا من یکی که دوس ندارم جایی بجز خونه خودمون گیم بازی کنم .

البته اینا پیشنهاد بود و شما هستید که با سبک سنگین کردن نیازهاتون باید تصمیم بگیرید که به کدوم بیشتر نیاز دارید .

آره این باتری های لپتاپ هم یه دردسر هستن

ولی فکر کنم اگه با گارانتی خوب بگیریم ، شرکت گارانتی کننده باتری و سایر قطعات رو داشته باشه 

ممنون از راهنماییتون 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...