رفتن به مطلب

علاقه مندان ارتقا به Broadwell احتمالا" باید تا زمستان 93 صبر کنند

Recommended Posts

من کاری به اینتل ندارم حرف شما رو هم کاملا قبول دارم اینتل دیگه شورش رو دراورده به نظر من 4770k از 3770k هم بدتر هست ( با توجه به این که خودم هم 4770k دارم )چرا محصولی که فقط چند درصد از 3770k قوی تر هست به چه دردی می خوره وقتی خمیری که توش استفاده کردن از پلاستیک هم بی کیفیت تر هست 

هیچ نیازی نبود که اینتل این سوکت 87 رو بده بیرون وقتی 77 فقط چند درصد از 87 ضعیف تر هست ولی یا 97 درصورتی که مشکلات قبلی رو نداشته باشه موافق هستم که حتی زودتر بیاد بیرون تا ببینیم برادول چی می کنه 

درباره کنسول ها هم باید بگم که گرافیکی که بازی ها دارن توی کنسول رو نمی شه با کامپبوتر مقایسه کرد gtx650 من tomb raider  رو بهتر از 360 اجرا می کرد ( فکر نکنم  :D ) البته کنسول برای بازی پس بازی ها رو باید بتونه تا مدت زیادی ساپروت کنه ولی کامپبوتر اینجوری نیست 

من فن nvidia ولی از بعضی از سیاست هاش بدم میاد gtx780ti رو در نظر بگیر 3 گیگ به رم اضافه کرده فرکانس رو برده بالاتر اسمش رو کرده تایتان بلک که چی 300 دلار بگشی روش نه این زیاده خواهی این ها باعث پیشرفت نمی شه 

باید از amd یاد بگیره منتل پرفرمنس بیشتر بدون دادن پول کم کم من هم دارم می رم سمت amd با این گرونی ها 

در باره frozen خیلی دوست دارم بدونم دیزنی از چه کامپوتر هایی استفاده می کنه 

فکر نکنبد من از حرفی که زدم برگشتم نه هنوز هم سر حرف هم هستم ولی بعضی از چیزها z87 نیازی به تولیدشون نیست این زیاده خواهیی اینتل یا هرشرکتی دیگه هست 

دوست عزیز شما تو کار انیمیشن سازی هستین یا فقط علاقه مندید؟

لینک به دیدگاه

دارین یک طرفه به قضیه نگاه میکنید!

چند نفر تو اینتل سرمایه گذاری کردن و سهام دارن؟

چند خانواده راه کسب روزیشون از طریق اینتل هست!

چند تا جوون تو اینتل استخدام هستن و آیندشون رو میگذرونن؟!

به نظرتون این افراد اگه سوکت و سی پی یو نفروشن باید برن کارمند دادگستری بشن؟؟!!

چقدر عمده فروش و خرده فروش دارن از این طریق پول بدست میارن؟

نشستید فکر درصد قوی تر بودن هستید؟:D

به این فکر کنید ما کجا هستیم و اونا کجا هستن؟ میشه ما هم بتونیم یه سی پی یو پنتیوم 2 بزنیم یه روزی؟! تا اونا هم بیان از ما خرید کنن!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دارین یک طرفه به قضیه نگاه میکنید!

چند نفر تو اینتل سرمایه گذاری کردن و سهام دارن؟

چند خانواده راه کسب روزیشون از طریق اینتل هست!

چند تا جوون تو اینتل استخدام هستن و آیندشون رو میگذرونن؟!

به نظرتون این افراد اگه سوکت و سی پی یو نفروشن باید برن کارمند دادگستری بشن؟؟!!

چقدر عمده فروش و خرده فروش دارن از این طریق پول بدست میارن؟

نشستید فکر درصد قوی تر بودن هستید؟ :D

به این فکر کنید ما کجا هستیم و اونا کجا هستن؟ میشه ما هم بتونیم یه سی پی یو پنتیوم 2 بزنیم یه روزی؟! تا اونا هم بیان از ما خرید کنن!

دوست خوب ما در مورد بازار کار صحبت نمیکردیم بحث چیزی دیگه بود اشتغال زایی نمیخواییم راه بندازیم :D !بحث در مورد تولید پردازنده و سوکت و  gpuبا فواصل کوتاه  است که باعث میشه  توسعه دهندگان فرصت نکن از نهایت قدرت و تکنولوژی یک محصول بهره ببرن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست خوب ما در مورد بازار کار صحبت نمیکردیم بحث چیزی دیگه بود اشتغال زایی نمیخواییم راه بندازیم :D !بحث در مورد تولید پردازنده و سوکت و  gpuبا فواصل کوتاه  است که باعث میشه  توسعه دهندگان فرصت نکن از نهایت قدرت و تکنولوژی یک محصول بهره ببرن.

درود

رضا جان من با نظر جنابعالی برای بیشتر کردن فاصله تولیدات جدید و سوکت و GPU جدید موافقم چون اینطوری نه تنها توسعه دهندگان بلکه ما کاربران از خریدمون لذت برده نهایت استفاده رو از محصول جدید میبریم و در واقع سیر میشیم و خاطره خوشی هم به جا میمونه

نه اینکه محصول جدیدی رو نخریده به فکر فروش و خرید جدید باشیم یا هنوز اسم گرافیک خشک نشده یه مدل و سری جدید عرضه بشه که به نظرم اصلا خوشایند نیست و همیشه یه شک و تردیدی برامون به وجود میاره که ایا بخرم یا نخرم ؟ ایا و هزاران ایاهای دیگه.... 

به هر حال عرضه زود هنگام و بدون فاصله و تنفس باعث خیلی مشکلات و مسائل میشه / به قول خودتون این 780TI واسه خودش کنسولیه و عظیم که خیال ادمو تا چند سال از خریدن گرافیک جدید به دور میکنه ولی ..... اونا به فکر پیروزی تو مسابقه و ماهم به فکر ....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

رضا جان من با نظر جنابعالی برای بیشتر کردن فاصله تولیدات جدید و سوکت و GPU جدید موافقم چون اینطوری نه تنها توسعه دهندگان بلکه ما کاربران از خریدمون لذت برده نهایت استفاده رو از محصول جدید میبریم و در واقع سیر میشیم و خاطره خوشی هم به جا میمونه

نه اینکه محصول جدیدی رو نخریده به فکر فروش و خرید جدید باشیم یا هنوز اسم گرافیک خشک نشده یه مدل و سری جدید عرضه بشه که به نظرم اصلا خوشایند نیست و همیشه یه شک و تردیدی برامون به وجود میاره که ایا بخرم یا نخرم ؟ ایا و هزاران ایاهای دیگه.... 

به هر حال عرضه زود هنگام و بدون فاصله و تنفس باعث خیلی مشکلات و مسائل میشه / به قول خودتون این 780TI واسه خودش کنسولیه و عظیم که خیال ادمو تا چند سال از خریدن گرافیک جدید به دور میکنه ولی ..... اونا به فکر پیروزی تو مسابقه و ماهم به فکر ....

درود بله حق با شماست  متاسفانه همونطور که کارمک گفت این جنگ ترافلوپس و گیگافلوپس جنگ کلاه گذاری روی سر کاربر ها و استفاده کننده های سخت افزاره.وگرنه وقتی توسعه دهنده میگه اقا نزن دیگه پردازنده  فعلا بزار من این کارت گرافیک قوی رو تمام توانش رو استفاده کنم که کسی که دوبرابر یک مثلا کنسول بازی هزینه کرده  فقط  برای مثال یک گرافیک خریده بیشتر سود کنه میگن ما باید سود بیشتر کنیم البته اگر اونجور میشد دیگه صنعت سرگرمی بازی روی کنسول معنایی نداشت  چون  میشد از کامپیوتر ها هم بهینه و بیشتر سود برد نه الان که شب میخوابید صبح بلند میشید  گرافیک جدید و پردازنده جدید که هیچ کلا پلتفرم و معماری هم عوض شده.پس ما برای همیشه مجبوریم به دنبال  انویدیا  و اینتل بدویم به ساز اونها برقصیم!!!!

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود بله حق با شماست  متاسفانه همونطور که کارمک گفت این جنگ ترافلوپس و گیگافلوپس جنگ کلاه گذاری روی سر کاربر ها و استفاده کننده های سخت افزاره.وگرنه وقتی توسعه دهنده میگه اقا نزن دیگه پردازنده  فعلا بزار من این کارت گرافیک قوی رو تمام توانش رو استفاده کنم که کسی که دوبرابر یک مثلا کنسول بازی هزینه کرده  فقط  برای مثال یک گرافیک خریده بیشتر سود کنه میگن ما باید سود بیشتر کنیم البته اگر اونجور میشد دیگه صنعت سرگرمی بازی روی کنسول معنایی نداشت  چون  میشد از کامپیوتر ها هم بهینه و بیشتر سود برد نه الان که شب میخوابید صبح بلند میشید  گرافیک جدید و پردازنده جدید که هیچ کلا پلتفرم و معماری هم عوض شده.پس ما برای همیشه مجبوریم به دنبال  انویدیا  و اینتل بدویم به ساز اونها برقصیم!!!!

و ما هم متاسفانه همچنان میرقصیم و خواهیم رقصید ... تا کی خدا داند

لینک به دیدگاه

آقا په چه خبرشونهههههههههههههههههههههههه! من هنوز دارم از 2600k و 7870 استفاده می کنم :D

واقعا آدم می مونه. اما خوب به نظرم لذت تکنولوژی به اینه که تغییر رو احساس کنی، یعنی اینکه وقتی از یک نسلی به نسل بعدی کوچ می کنی، واقعا با اولین کلیک موس بفهمی که آره، چه پیشرفتی. خداییش کسانی که از 3770 رفتن به 4770 چقدر تاثیر احساس کردن؟ اکثر کسانی که می بینم تغییر ایجاد کردن همشون همون کارهای قبلی رو انجام میدن، بدون افزایش راندمان. فقط کل سیستمو عوض کردن، یه خمیر هم مالوندن و تمام (البته همرو نمی گم، بعضی ها واقعا شاید استفاده می کنن از برتری ها، اما فقط تعداد کمی هستن.) شاید اگر من هم پول دستم بود مثل اونها تغییر میدادم، اما همیشه خوبه فاصله بیفته، به عنوان مثال من تا همین 18 ماه پیش سوکت 775 و گرافیک 4890 داشتم، اما به یکباره بتلفیلد 3 و  دیدم لازمه کل سیستم رو عوض کنم. بعد دیدم ssd ها پیشرفت کردن و یه ssd گرفتم.

اما میدونم همه این تغییرات واسه چیه. معمولا هم احساس نیاز نیست، یه چیزی هست هی از درون آدم وسوسه می کنه که اینو بخر! نمیدونم چیه! شما هم داریدش؟ :D  همش تقصیر همینه...

لینک به دیدگاه

بسیارعالی آرمین جان ممنون از خبر خوبت ، بالاخره یکم میتونیم نفس بکشیم که به فکرسوکت و نسل جدید نباشیم! (*)

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

به نظرم من کسی یکی رو مجبور نکرده یه پردازنده جدید اومد سریع حتما بره کل سیستمو عوض کنه ارتقاش بده! به طور مثال 3770kهمون کارایی و قدرت 4770kرو داره بقول دوستان حتی 3770kبهتر از 4770kهست.پردازنده با سوکت جدید اومد سریع میری پردازنده و مین رو عوض میکنی که چی بشه؟ !! که مثلا بگی من از اخرین تکنولوژی و بروزترین سخت افزار استفاده میکنم؟؟!!! در حالی که این همه هزینه کردی هیچ تفاوتی رو از لحاظ کارایی نسل قبلی نسبت به نسل جدید احساس نمیکنی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظرم من کسی یکی رو مجبور نکرده یه پردازنده جدید اومد سریع حتما بره کل سیستمو عوض کنه ارتقاش بده! به طور مثال 3770kهمون کارایی و قدرت 4770kرو داره بقول دوستان حتی 3770kبهتر از 4770kهست.پردازنده با سوکت جدید اومد سریع میری پردازنده و مین رو عوض میکنی که چی بشه؟ !! که مثلا بگی من از اخرین تکنولوژی و بروزترین سخت افزار استفاده میکنم؟؟!!! در حالی که این همه هزینه کردی هیچ تفاوتی رو از لحاظ کارایی نسل قبلی نسبت به نسل جدید احساس نمیکنی.

گرامی البته اینطور هم که شما میگید نیست و این دوپردازنده با هم اختلافات زیادی دارن.۴۷۷۰k‌یک پردازنده با سوکت جدید و تغییرات زیاد در معماریشه و از همه مهم تر از چیپست جدید که قابلیت های جدید داره پشتیبانی میکنه برای مثال افزایش تعداد درگاه ها چه ساتا چه usbو افزایش سرعت درگاه ها هم همنیطور.

در بحث معماری ۴۷۷۰k  وسوکت z87 از زمان p67 بیشترین تغییرات معماری رو که اینتل چه در چیپ و چه درپردازنده بتونه ایجاد کنه به خودش دیده ،اون هم تغییرات اساسی .نه اینکه کاراکتر این سخت افزار ها عوض بشه  نه، شما هنوز با اصطلاحاتی مثل ولتاژ،مولتی پلایر و bclk و غیره طرفی وتغییر اساسی و ذاتی در چگونگی استفاده از معماری  برمیگرده.

تست های زیادی هست که نشون میده برتری ایجاد شده منتها بحث تاپیک درباره توسعه سخت افزار سریعتر از زمان مورد نیا برای کاربر هاست.

در لینک زیر که از سایت معتبر cpu world هستش یکی از جامع ترین مقایسات بین این دو پردازنده انجام شده و میخواستم ترجمه کنم به عنوان مقاله ترجمه شده تاپیک بزنم که دیدم  متاسفانه بیشتر مقایسه ها درغالب چارت و جدول و آمارارقام  هستن و جای ترجمه نیست بیشتر بحث آماری هستش ولی کاملابه شکلی دقیق و حرفه ایی بررسی کرده  میتونید مطالعه کنید.

http://www.cpu-world.com/Compare/515/Intel_Core_i7_i7-3770K_vs_Intel_Core_i7_i7-4770.html

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

خوب خداروشکر ____________ من که تازه سیستم 1150 بستم خیلی حرصم میگرفت که اینتل قراره سوکت جدید بده تو این دوسه ماه _________

آقا بخدا این سوکتهای جدید اونقدرام که براش تبلیغات میشه از نسل قبلی بهتر نیستن _________  فقط یه مسئله بود که خیلی منومجبور کرد که سوکت جدید ببندم اونم فقط و فقط مادربورد بود ____ چون مادربوردهای نسل جدید واقعا از همه لحاظ عالی شدن واقعا میشه توشون احساس کرد که داری با یه نسل و یه سوکت بالاتر کار میکنی _________

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب خداروشکر ____________ من که تازه سیستم 1150 بستم خیلی حرصم میگرفت که اینتل قراره سوکت جدید بده تو این دوسه ماه _________

آقا بخدا این سوکتهای جدید اونقدرام که براش تبلیغات میشه از نسل قبلی بهتر نیستن _________  فقط یه مسئله بود که خیلی منومجبور کرد که سوکت جدید ببندم اونم فقط و فقط مادربورد بود ____ چون مادربوردهای نسل جدید واقعا از همه لحاظ عالی شدن واقعا میشه توشون احساس کرد که داری با یه نسل و یه سوکت بالاتر کار میکنی _________

46 روز دیگه هاسول رفرش ها میان :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برادر معین یه سئوال

رفرش ینی چی ؟؟؟ البته میدونم رفرش چی هست منظور شما از هاسول رفرش همون تعمیری خودمون که نیست

مثلا الان گوشی رفرش داریم که رفع مشکل شده و به بازار برگشته!

ولی سی پی یو رفرش !!!!

یا نه کلا اسمش رفرش ه و ربطی به تعمییر نداره

درود

چند پردازنده جدید به سری هاسول اضافه میشه همین اتفاق خاصی نمیافته!هرکسی با پلتفرم 1150 و z87 میتونه از این پردازنده ها هم استفاده کنه.مشروط بر آپدیت بایوس مادربرد

دارندگان بردهای ایسوس میتونن از سایت شرکت دانلود کنن و به کمک usb bios update از اب خوردن هم راحت تر بایوس هاشون رو آپدیت کنن.lمن همیشه خودم بایوس های سیستم هایمو اپدیت میکنم یکم ریسک داره فقط مواظب باشید برق قطع نشه و اگر از فلش استفاده میکنید یک چیز خوب وسالم باشه همین

تغییرات در این نسل هم روی tdp  بوده و یک سری تغییرات ریزه کاری در ساختار که به اصطلاح بهبود ایجاد کنن. هرچند من از دو تا پردازنده haswell دارم استقاده میکنم عالی بودن و هیچ احتیاجی به اپدیت و نسخه رفرش شده هم ندیدم!!

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

برادر معین یه سئوال

رفرش ینی چی ؟؟؟ البته میدونم رفرش چی هست منظور شما از هاسول رفرش همون تعمیری خودمون که نیست

مثلا الان گوشی رفرش داریم که رفع مشکل شده و به بازار برگشته!

ولی سی پی یو رفرش !!!!

یا نه کلا اسمش رفرش ه و ربطی به تعمییر نداره

دوست خوبم،

Fresh به معناى تازه و Refresh به معناى تازه سازى/نوسازى مجدد هست. Haswell Refresh نام نسل جديد پردازنده هاى هسول هست. مثل سندى بريج كه بعدش شد آيوى بريج. اين هم بعد از هسول نسل بعدى هسول رفرش هست و به نوعى بازگشت اينتل به توليد همون پردازنده هاى خانواده هسول است منتها با تغييرات كوچك كه اين پردازنده ها را بهينه تر ميكنه. به نظرم براى دوستانى كه مثل من آيوى بريج دارند حالا نوبت آپگريد سيستم ها فرا رسيده است.

اون بحث تعمييرى كه شما فرمودين كلمه ى ديگرى است به اسم Refurbished كه به نوعى به محصولات بازگشتى اشاره ميشه كه مشتريان به دليلى پس آوردند و اين محصولات به كارخانه بازگشته، تست شده، احتمالا" مشكلاتش برطرف شده و مجدد به فروش ميرسند. معمولا" اين دسته محصولات نو هستند اما بدون متعلقات و بسيار ارزانتر به فروش ميرسند.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...