رفتن به مطلب

تست رم بچه های لیون با نرم افزارaida64

MR.Bahavar
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود معین جان خوبی

جا داره latancy بهتری بدست بیاری ، راحت روی اون پلتفورم میشه تا 35ns هم latancy گرفت!

روی ivy bridghe که نمیشه مثل sandy bridghe ، latancy گرفت! ما تونستیم 36.8ns بگیریم

یکم روی تایمینگ ها کارکنی میشه نزدیک 35 بزنی!

تست های چهارکاناله همین افیشینسی رو دارن ، چون چهارکاناله هستند پس درست نیست که با دوکاناله ها مقایسه بشه!

احسان جان مطمئنا تست های دوکاناله و چهارکاناله رو توی دوجدول جداگانه قرار میدن ، تا بشه نتیجه گیری درستی کرد!

درود

حمید جان مین و رم ظرفیت بیش از(البته رم با یه مین بهتر داره) این رو نداره!

من نهایت تا 2230 میتونم با این برد فرکانس رم بزنم با همین 7-10-7 و لتنسی هم حدود 38-39 

تو بایوس این مین برد به سکاندری سابتایمینگ اصلا دسترسی نداری !

شما با راگ اسوس مقایسه نکن برادر :دی

از حیث قیاس هم بنده از جهت کل کل کل لتنسی انداختم !

وگرنه دیگه...

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• ارسال 222
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوستان گل یه پیشنهاد

برای کمک به بهتر کردن امتیازهای خودتون، برنامه memtweak ASUS رو دانلود کنین و یه شات از صفحه اول و تایمنیگ های اول بذارین ، تا مشخص بشه تایمینگ های دیگه شما چی بوده تا بشه بهترنظر داد!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دردو بر تمام دوستان 

حمید جان لطفا اینجا راهنمایی انجام ندین اینجا فقط برای قرار دادن تست aida64 هست ! 

با تشکر ویژه  (*) 

لینک به دیدگاه

درود

حمید جان مین و رم ظرفیت بیش از(البته رم با یه مین بهتر داره) این رو نداره!

من نهایت تا 2230 میتونم با این برد فرکانس رم بزنم با همین 7-10-7 و لتنسی هم حدود 38-39 

تو بایوس این مین برد به سکاندری سابتایمینگ اصلا دسترسی نداری !

شما با راگ اسوس مقایسه نکن برادر :دی

از حیث قیاس هم بنده از جهت کل کل کل لتنسی انداختم !

وگرنه دیگه...

درسته معین جان

تایمینگ های دوم رو که دست رسی نداری ، تایمینگ های سوم چطور؟

لینک به دیدگاه

دردو بر تمام دوستان 

حمید جان لطفا اینجا راهنمایی انجام ندین اینجا فقط برای قرار دادن تست aida64 هست ! 

با تشکر ویژه  (*) 

بهترمی بود ضمن ایجاد تاپیک ، نحوه تست گرفتن و اجرای صحیح تست هارو هم برای دوستان توضیح بدین تا بهترین نتیجه ممکن گرفته بشه!

لااقل هم اطلاعاتی به معلومات دوستان اضافه میشد وهم تایپک مفیدترواقع میشد وهم جداول مدنظرکه قراره ایجاد کنین ، به واقعیت نزدیک ترمیشد ;)

صرف کمک بنده ، مفید بودن تاپیک و بالارفتن معلومات دوستان هست . ;) :wub:

باتشکر @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهترمی بود ضمن ایجاد تاپیک ، نحوه تست گرفتن و اجرای صحیح تست هارو هم برای دوستان توضیح بدین تا بهترین نتیجه ممکن گرفته بشه!

لااقل هم اطلاعاتی به معلومات دوستان اضافه میشد وهم تایپک مفیدترواقع میشد وهم جداول مدنظرکه قراره ایجاد کنین ، به واقعیت نزدیک ترمیشد ;)

صرف کمک بنده ، مفید بودن تاپیک و بالارفتن معلومات دوستان هست . ;) :wub:

باتشکر @};-

توضیحات خاصی نداره اقای نظری ! 

برای رید ورایت بهتر و بالا باید تلاش کنن trdrd و twrwr رو روی بهترین حالت ست کنند تا امتیازشون بالا بره !

نکته ی دوم در بالا رفتن امتیاز command Rate باید دوستان توجه کنن که از 2t به 1t تبدیل کنند همچنین شاید بعد از تبدیل به 1t دوستان با ارور بلو اسکرین مواجه بشن یا پس از مدتی در ویندوز سیستم هنگ بشه برای اینکار باید ولتاژ رو به صورت ازمون و خطا تست کنن تا ببینم روی چه ولتاژی ست میشه و برای اینکه دوستان اطمینان کامل پیدا کنن که سیستم استیبله باید تست hiper pi 32m رو اجرا کنند ! 

نکته ی سوم باید دوستان کمترین عدد رو به Row Refresh Cycte Time هست که با توجه به رم باید تنظیم بشه و براساس کواد و دوال بودن اهمیت داره !!

همنچین دوستان سعی کنین با کمترین تایمینگ سیستم رو بوت و استیبل کنین واقعا مهمه ! 

امیدوارم توضیحات من و اقا حمید خوب واقع شده باشه 

به امید رید و رایت بالا لتنسی پایین !  :)

" دوستان توجه کنین که حتما aida64 رو فعال سازی کنین در غیر اینصورت اون تست باطل حساب میشه "

ویرایش شده توسط NVIDIA&
لینک به دیدگاه

Kingston HyperX Beast - 2400MHz

حالت دیفالت بدون اور

روی عکس کلیک کنید

20524092785595290794_thumb.jpg  37123980498367303908_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Mehdi_Full
لینک به دیدگاه

توضیحات خاصی نداره اقای نظری ! 

برای رید ورایت بهتر و بالا باید تلاش کنن trdrd و twrwr رو روی بهترین حالت ست کنند تا امتیازشون بالا بره !

نکته ی دوم در بالا رفتن امتیاز command Rate باید دوستان توجه کنن که از 2t به 1t تبدیل کنند همچنین شاید بعد از تبدیل به 1t دوستان با ارور بلو اسکرین مواجه بشن یا پس از مدتی در ویندوز سیستم هنگ بشه برای اینکار باید ولتاژ رو به صورت ازمون و خطا تست کنن تا ببینم روی چه ولتاژی ست میشه و برای اینکه دوستان اطمینان کامل پیدا کنن که سیستم استیبله باید تست hiper pi 32m رو اجرا کنند ! 

نکته ی سوم باید دوستان کمترین عدد رو به Row Refresh Cycte Time هست که با توجه به رم باید تنظیم بشه و براساس کواد و دوال بودن اهمیت داره !!

همنچین دوستان سعی کنین با کمترین تایمینگ سیستم رو بوت و استیبل کنین واقعا مهمه ! 

امیدوارم توضیحات من و اقا حمید خوب واقع شده باشه 

به امید رید و رایت بالا لتنسی پایین !  :)

" دوستان توجه کنین که حتما aida64 رو فعال سازی کنین در غیر اینصورت اون تست باطل حساب میشه "

به به ازاین توضیحات خوب

فقط یه نکته

این دوگزینه ای که احسان جان توضیح دادن ، مربوط به پلتفورم haswell  و 1150 هست و روی پلتفورم های دیگه متفاوت هست!

روی 1155  میشه tRRSR , tWWSRو به همین ترتیب

که این تنظیما ترو دوستان میتونن توی تایمینگ های رم ، قسمت تایمینگ های دوم ، پیدا کنند!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به به ازاین توضیحات خوب

فقط یه نکته

این دوگزینه ای که احسان جان توضیح دادن ، مربوط به پلتفورم haswell  و 1150 هست و روی پلتفورم های دیگه متفاوت هست!

روی 1155  میشه tRRSR , tWWSRو به همین ترتیب

که این تنظیما ترو دوستان میتونن توی تایمینگ های رم ، قسمت تایمینگ های دوم ، پیدا کنند!

وظیفه بود اقای نظری به توضیحات شما که نمیرسه  ;) 

بله در سوکت 2011 کلا TRDRD , TWRWR با اسمهای متفاوتی هستن اما دوستان یک نکته بگم با توجه به انکه خودم هم تجربه ی رم به صورت دوال و هم کواد دارم در دوال واقعا TRDRD , TWRWR مهم تر هست گرچه در کواد هم مهمه اما به زیادی دوال نیست !  :) 

کلا استیبل شدن در دوال آسونتر و راحت تر از کواده !! 

دوستان هر چه بتونین با تایمینگ کمتر , TRDRD , TWRWR ووو  , ولتاژ کمتر سیستم رو استیبل کنین بهتره ! 

هر چی ولتاژ پایینتر عمر رم بالا و گرمای کمتری تولید خواهد کرد گرما هم باعث داغون کردن قطعات الکترونیکی میشه 

قاعدتا در هر پلتفرمی این تایمینگا کمی متفاوت خواهد بود و بله اون trdrd , twrwr همانطور که حمید جان عرض کردن مربوط به سری هاستول میشه دیدم اکثرا اون پلتفرم دارن اونوگفتم  :p  ;)

ویرایش شده توسط NVIDIA&
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حالت دیفالت بدون اور

روی عکس کلیک کنید

20524092785595290794_thumb.jpg

درود بر شما طبق قانون پست اول لطفا در برنامه ی cpu z سربرگ مموری هم شات بگرین + نام کاربریتون 

دوستان لطفا رعایت کنین  :) 

و دوست عزیز صرفا جهت راهنمایی شما : 

در بایوس اگر بتونین این رم رو همانطور که گفتم CR رو 1T ست کنین قاعدتا بهتر نتیجه خواهد داد همچنین خودتون با بایوس کار کنین تا دستتون بیاد با این رم بنظر بشه حدود 40K گرفت لنتسی کمی بالا گرفتین این لنتسی رو باید کواد بگیره دوست هوبم نه دوال !!

اگر کمی کارکنین رو رم نتیجه بهتر خواهد شد !

ویرایش شده توسط NVIDIA&
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

حوصله دستکاری سیستم رو نداشتم / شرمنده از دوستان

لینک به دیدگاه

دوستان گل یه پیشنهاد

برای کمک به بهتر کردن امتیازهای خودتون، برنامه memtweak ASUS رو دانلود کنین و یه شات از صفحه اول و تایمنیگ های اول بذارین ، تا مشخص بشه تایمینگ های دیگه شما چی بوده تا بشه بهترنظر داد!

درود حمید جان

این روی هاسول جواب نمیده!

راهی واسش نیست؟

لینک به دیدگاه

درود حمید جان

این روی هاسول جواب نمیده!

راهی واسش نیست؟

درود محمد جان

استارتر عزیز احسان جان گفتن راهنمایی نکنیم

اگراجازه بدن توضیحات رو خدمتتون میدم

لینک به دیدگاه

درود محمد جان

استارتر عزیز احسان جان گفتن راهنمایی نکنیم

اگراجازه بدن توضیحات رو خدمتتون میدم

پخ کردم خدمتتون،

اونجا اگه زحمت بکشید ممنون میشم :)

ویرایش:

البته اینجا پاسخ بدین دوستان دیگه هم حتما استفاده خواهند برد!

ویرایش شده توسط silvermn
لینک به دیدگاه

پخ کردم خدمتتون،

اونجا اگه زحمت بکشید ممنون میشم :)

ویرایش:

البته اینجا پاسخ بدین دوستان دیگه هم حتما استفاده خواهند برد!

بله عزیز

برنامه memtweak روی سوکت 1150 و هاسول غیرقابل تغییر و دستکاری هست!

شرکت معظم intel ، قابلیت تغییر ساب تایمینگ هارو روی این پلتفورم ازطریق ویندوز ، محدود کردن(متاسفانه) دیگه باید باهاش کناراومد!

تنها راه ازطریق بایوس امکان پذیرهست.

لینک به دیدگاه

سلام اینم نتیجه من

دوستان یک چیزی این وسط نظر منو به خودش جلب کرد یکی از دوستان با سیستم هاسول و پردازنده کورای 3 یک شات گذاشته بود که تقریبا سرعت پردازنده اش دوبرابر مال من که سندی بریچ و ای 3هست بود و نزدیک ای 5 سندی یا ایوی بریچ بود مثل اینکه پردازنده و پلتفورمهای هاسول از سرعت بیشتری برخوردار هستند!!!!!

این شاتو میگم

http://upload7.ir/viewer.php?file=86824551468215378661.png

post-10548-0-71892500-1393091355_thumb.jpg

ویرایش شده توسط farokhe_bihamta
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درسته معین جان

تایمینگ های دوم رو که دست رسی نداری ، تایمینگ های سوم چطور؟

حمید جان به نظرت وقتی دسترسی به ریز تایم سطح دوم نیست به ریز تایم های سوم دسترسی دارم !

کلا این مین رفتارها و قلق عجیبی داره مخصوصا در زمینه رم  :lol:

دردو بر تمام دوستان 

با تشکر ویژه  (*) 

هرچی توضیحات بیشتر بار تاپیک بیشتر احسان جان....

حالت دیفالت بدون اور

روی عکس کلیک کنید

20524092785595290794_thumb.jpg

داداش این mfr ها خیلی جای کارکردن داره!ضمن اینکه تایمتون هم گشاد هست  و نباید 16-16-11 باشه باید 13-13-11 باشه..

درود بر شما طبق قانون پست اول لطفا در برنامه ی cpu z سربرگ مموری هم شات بگرین + نام کاربریتون 

دوستان لطفا رعایت کنین  :) 

و دوست عزیز صرفا جهت راهنمایی شما : 

در بایوس اگر بتونین این رم رو همانطور که گفتم CR رو 1T ست کنین قاعدتا بهتر نتیجه خواهد داد همچنین خودتون با بایوس کار کنین تا دستتون بیاد با این رم بنظر بشه حدود 40K گرفت لنتسی کمی بالا گرفتین این لنتسی رو باید کواد بگیره دوست هوبم نه دوال !!

اگر کمی کارکنین رو رم نتیجه بهتر خواهد شد !

دلیل لتنسی بالا تایمینگشون هست که گشاده !

لینک به دیدگاه

بله عزیز

برنامه memtweak روی سوکت 1150 و هاسول غیرقابل تغییر و دستکاری هست!

شرکت معظم intel ، قابلیت تغییر ساب تایمینگ هارو روی این پلتفورم ازطریق ویندوز ، محدود کردن(متاسفانه) دیگه باید باهاش کناراومد!

تنها راه ازطریق بایوس امکان پذیرهست.

عجب!

منم که روی مخم هست هی برم بایوس هی ویندوز :D

به هر حال ممنون بابت راهنمایی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از اقای نظری و اقای معین بابت همکاری عالیه خیلی ممنونم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام اینم نتیجه من

دوستان یک چیزی این وسط نظر منو به خودش جلب کرد یکی از دوستان با سیستم هاسول و پردازنده کورای 3 یک شات گذاشته بود که تقریبا سرعت پردازنده اش دوبرابر مال من که سندی بریچ و ای 3هست بود و نزدیک ای 5 سندی یا ایوی بریچ بود مثل اینکه پردازنده و پلتفورمهای هاسول از سرعت بیشتری برخوردار هستند!!!!!

این شاتو میگم

http://upload7.ir/viewer.php?file=86824551468215378661.png

بله توی هازول پهنای باند به طرز محسوسی افزایش یافته ولی روی هم رفته تفاوت تست دوستمون با شما خیلی هست !

-فرکانس بالاتر پردازنده.

-فرکانس بالا تر رم.

-تایم تنگ رم.

لینک به دیدگاه

بله توی هازول پهنای باند به طرز محسوسی افزایش یافته ولی روی هم رفته تفاوت تست دوستمون با شما خیلی هست !

-فرکانس بالاتر پردازنده.

-فرکانس بالا تر رم.

-تایم تنگ رم.

اره دوست عزیز دوبرابره ولی با شات پردازنده شما واقعا حال کردم پرچم سندی بریچی ها رو بردی بالا ^_^

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اره دوست عزیز دوبرابره ولی با شات پردازنده شما واقعا حال کردم پرچم سندی بریچی ها رو بردی بالا ^_^

به عشق سندی بریج بازها یه شات میذارم همه کف کنن :دی

لینک به دیدگاه

درود

خدمت شما :

attachicon.gifscreen006.jpg

پیام جان یه پاور چیپ ساده :دی

:blink:

الان این دما تو این فرکانس چیکارمیکنه؟! :lol:

فوق العادس واقعا معین جان

بنظرم بهترین مینبرد  دنیا در نسبت p/p هم همین غول بایواستارباشه B)

لینک به دیدگاه

اینم رم تو امضام

post-6156-0-07808500-1393094937_thumb.jpg

ویرایش شده توسط hostironi
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...