رفتن به مطلب

i5 بخرم یا همین 8350 را نگه دارم؟؟؟مساله این است؛p

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام مجدد به همه دوستای گلم...یه سواله فنی دارم اونم اینه که به نظر شما یه 4670k بخرم و سوییچ کنم رو اینتل با یه مین خوب یا همین amd?کاربریم هم نهایتش گیم هست کارای گرافیکی و رندر ندارم.و با توجه به بودجم i7 هم نمیتونم بخرم.

لینک به دیدگاه

برای گیم بد نیست ولی اگه i7 نمیتونی بگیری این مورد خوبه i5 4670K 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز، من با یه phenom x2 965 quad core سیستمم رو که intel بود عوض کردم، شاید باورت نشه، واقعاً دارم لذت میبرم، 8350 که جای خود دارد.

لینک مقایسه ی زیر رو ببین:

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-4670K-vs-AMD-FX-8350

من اگر می تونستم یه 8350 بگیرم، لحظه ای درنگ نمی کردم.

بجای اینکار، یه Sapphire R9 290X بگیر، مخصوصاً که منتل ساپورت هم هست، اونوقت با این سیستمی که شما داری، میشه حداقل تا آخر 2015 یا شایدم 2016 از بازی ها با حداکثر فریم لذت برد.

لینک به دیدگاه

سلام هومن جان،نیازی به تعویض نیست چون پردازنده شما قدرت کافی برای اجرای بازی رو داره،البته بیشتر از لحاظ اقتصادی گفتم چون خیلی ضرر میکنین وگرنه اینتل بهتره،اگر هم علاقه به تعویض دارید صبر کنید واسه سری جدید هاسول:4690k+z97

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود 

جناب هومن عزیز به نظر من نیازی به تعویض و هزینه اضافی نیست چون جواب کارتونو میده و ارزش هزینه اضافی نداره به خاطر چند درصد پرفورمنس بیشتر 

اینجا و اینجا رو یه بررسی بکنید تا همه دستتون باشه .

ویرایش شده توسط ATA_SE7EN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Average.png

اینجا مقایسه 8350 و 3550 رو داری تو کارایی گیمینگ میبینی.

4670 که کارایی بالاتری نسبت به 3550 داره.

خودت چی فکر میکنی؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خواستی بفروشی من خریدارم

دوست گرامی فرصتهارو قنیمت نشمارید لطفا ... اینجا تایپیک فروش نیست و برای ابراز علاقتون از پ خ استفاده کنید 

لینک به دیدگاه

دوست گرامی فرصتهارو قنیمت نشمارید لطفا ... اینجا تایپیک فروش نیست و برای ابراز علاقتون از پ خ استفاده کنید 

شما فقط بلدی بقیه رو نصیحت کنی؟؟؟

http://forum.persiantools.com/threads/%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-2-%D8%B9%D8%AF%D8%AF-msi-580-gtx-lightning-extreme-3gig.516816/#post-9163655

اینجا این تاپیک منو با اینکه گفتم بحث کارشناسی نکنید فاتحشو خوندید اونوقت میاید به این بنده خدا گیر میدید؟؟؟

لینک به دیدگاه

عزیز شما گرافیکتون و پردازنتون فوق العاده قوی هستن و اصلا نیازی به ارتقا و یا تعویض پلتفرم ندارید مگر اینکه واقعا پول زیاد دستت مونده باشه و بخوای خرجش کنی!!!!!!!!!

پردازنده های اینتل به دلیل داشتن گرافیک داخلی و معماری خاصشون ;در انجام بازی ها در کارتهای گرافیکی مشابه نسبت به AMD بهتر عمل میکنن ولی اگه میخوای قدرت محاسبه پردازندت رو ببینی میتونی تست های Wprime1024 و یا Passmark و یا .... رو چک کنی.

سوکتی که شما ازش استفاده میکنید فقط مخصوص کارهای محاسباتیه که همونطور که مطلعید گرافیک داخلی هم نداره ولی با اینحال یک سری ثبات و دستورلعمل های ویدیویی مانند AVX رو هم در خودش داره که به نظر من به قدرت ویدیویی پردازنده ای مثل 2500K هم شاید نرسه با این حال حالا چه برسه به 4670.

و درضمن همین پردازنده 1090 شرکت AMD هم باهاش گیم 1080 زدم و اصن آخ نگفته که پردازنده شما به مراتب نسبت به 1090 و حتی 1100 هم قویتره.

اگه پردازنده عوض شه باید مین هم پشت سرش عوض شه که این یعنی 30% ضرر در بهترین حالت.

اینا همش مهمه و باید در موردش فکر کنی ولی یه نکته مهم تر هم است و اون اینه که تا چند وقت دیگه قراره پردازنده های براودسل اینتل بیان که با حافظه ای نسل چهارم DDR4 به بازار میان که اونموقع هم بدون شک باید خرج کنی و بری باز یه بروادسل بخری و باز داستانای جدید...............................دقیقا مثله الآن.

پس بدون عجله و با فکر اقدام کن و تا زمستون آینده حداقلش صبر کن و یکدفعه بیا رو سوکت جدید.

و در آخر هم اگه یه روزی خواستی پردازنده رو عوضش کنی حتما یه چیزی بگیر که باز مثله الآن خیالت ناراحت نباشه و تا یه مدت مشخص راحت باشی.(مثل کسایی که یه زمانی 2600K رو خریدن و الآنم که الآنه بعد اینهمه مدت واسه خودش غولیه مخصوصا توی گیم.)

ویرایش شده توسط ReZa546
لینک به دیدگاه

خرج اضافه نکنهم پردازنده خوبی داری و هم گرافیک خوب. برای نسل بعدی انیتل منتظر باش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

شما گفتید کارتون گیم هست میشه بگید سی پی یویه 8350 داخل کدوم گیم کم میاره

شما نهایت تفاوتی ببینی در حد 3 تا 5 فریم هست و این اصلا چیزی نیست که به چشم بیاد و بتونه پول اضافی رو توجیه کنه

حتی در کار رندرینگ هم اگه تستها رو دیده باشی تفاوتها اونقدر نیست که مثلا یک یوزر معمولی به خاطر5 ثانیه اختلاف در زمان رندر بخواد یک سی پی یویه 180 دلاری رو بفروشه و حدود  50 تا 70  دلار بزاره روش و تغییر پلتفرم بده

فقط اینو میتونم بگم هیج تفاوتی رو در کارایی احساس نمیکنی (البته پولی که برای تغییر پلتفرم  دادی رو واقعا حس میکنی :D )

لینک به دیدگاه

بچه ها مچکریم :p  ممنون از راهنمایهاتون...با این سیستم که هیچ مشکلی نداشتم تاحالا کم نمیاره ولی یجورایی هم میخواستم تنوع ایجاد بشه هم اینکه اینتلم یه محکی زده باشم ولی راست میگین به خرجش نمیارزه باز اگه میخواستم درست حسابی خرج کنم مثلا یه i7 جم کنم یه چیزی ولی اینجوری تفاوت آنچنانی نیست...

لینک به دیدگاه

من سی پی یو سوکت 775 اینتل مدل 9550 دارم

اما 8 گیگ رم گیمینگ و گرافیک سافایر غول انداختم رو سیستم

تو یه کیس خنک با 8 تا فن

خداییش بدون کمترین افتی far cry 3 رو با کیفیت ultra بازی میکنم الان

اصلا گیم به سی پی یو زیاد فشار نمیاره

بیشتر گرافیکو رم مهمه

مگه اینکه تو کار رندر و میکس و مونتاژو این داستانا باشی که خرج برای سی پی یو کنی

لینک به دیدگاه

دوست خوبم،

i5 و 8350 تقریبا" در یک کلاس هستند، حالا یه کم بالا و پایین، فقط در صورتی که به i7 ارتقا میدید ارزش داره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...