رفتن به مطلب

مشاوره برای انتخاب قطعات سیستم گیم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز 

من بعد از چند سال بازی با ps3 دیگه تصمیم گرفتم 1 سیستم خوب بگیرم برای نسل 8 چون نمیتونم دونه ای 200 پول بازی ps4 بدم و باری نسل 8 میخوام pc بگیرم

بعد از چند وقت تحقیق این سیستم رو انتخاب کردم

MB: ASUS maximuS VI hero z87

CPU: core I7 4770K

VGA:ASUS GTX 760

RAM:Corsair vengeance blue 8 gb 4*2 2133

POWER: green GP850B-OC

HDD:seagate 1tb 7200

CASE: GREEN X7 V.2

اینا میشه تقریبا 4 تومن و فک کنم بتونه 1سال تمام بازی هارو ULTRA ی30 فریم بده چون الان BF4 با بالاترین تنظیمات 35 تا 40 میده

چنتا نکته هست فقط

1- من MB و CPU خیلی برام مهمه و میخوام 3.4 سال نیاز به تعویض نباشه چون میدونید دردسرش خیلی بیشتر از رم و گرافیک هست و گرافیک و میتونم مثلا ساله دیگه عوض کنم 780 بگیرم مثلا

2-میخواستم کمک کنید در مورد انتخاب برند قطعات مثل رم .گرافیک .پاور  هارد و اینا. مثلا 760 کدوم بهتره MSI , ASUS ,EVGA,GIGA و بقیه

3- من زیاد از کولر سردر نمیارم میخواستم کمک کنید چه کولری برای این CPU بگیرم چون میگن خیلی داغه البته اصلا اهل اورکلاک و این چیزا نیستم

4 -کلا هم نظرتون رو درباره ی این سیستم بگید پیشاپیش ممنون از لطفتون

ویرایش شده توسط alirezako
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

CPU رو بکن i5 چون واقعا به کارت نمیاد بودجشو بزار روی گرافیک یا ssd .

سه سال دیگه که نیاز به گرافیک جدید داشته باشی دیگه 780 پیدا نمیکنی چون منسوخ شده ! باید دنبال GTX 980 بگردی .

برند همین جوری نیست ممکنه بهترین برند رو دست بزارین ولی تو ایران نباشه ، نمونش evga .

کولر رو بعدا میشه گرفت شما روی ssd بودجه بزاری بهتره . برای شما که اورکلاک نمیکنی کولر نویز و دمارو پایین میاره .

سیستمه خوبیه ولی اینم بهت بگم کسی نگفته بازی های PS4 تا عبد همینجوری میمونن . PS4 هم مثل PS3 یه روز کپی خور میشه این رو هم مد نظر داشته باش .

لینک به دیدگاه

والا سیستم خوبیه ولی اگه بتونی بجای 760 یه 770 بگیری دیگه خیلی خیلی بهتر میشه.

به نظرم به اون فرکانس بالا رم نیاز نداری 1800 خورده ای هم اگه باشه کارت رو راه میندازه.

به غیر از اینا باید یه سی پی یو کولر هم بخری که بین 150 تا 200 برات اب میخوره البته یه چیز کار درستش.

اس اس دی نداری که به نظر من حیف همچین سیستمی که اس اس دی نداشته باشه.

در مورد برند اینقدر حساس نشو ببین کدوم بهترین بازده رو با پایین ترین قیمت داره اونو بخر.

ممنون داداش

خواستم جوری انتخاب کنم که به جز گرافیک چیزی رو نخوام تا 3 سال عوض کنم

لینک به دیدگاه

والا سیستم خوبیه ولی اگه بتونی بجای 760 یه 770 بگیری دیگه خیلی خیلی بهتر میشه.

به نظرم به اون فرکانس بالا رم نیاز نداری 1800 خورده ای هم اگه باشه کارت رو راه میندازه.

به غیر از اینا باید یه سی پی یو کولر هم بخری که بین 150 تا 200 برات اب میخوره البته یه چیز کار درستش.

اس اس دی نداری که به نظر من حیف همچین سیستمی که اس اس دی نداشته باشه.

در مورد برند اینقدر حساس نشو ببین کدوم بهترین بازده رو با پایین ترین قیمت داره اونو بخر.

ممنون داداش

خواستم جوری انتخاب کنم که به جز گرافیک چیزی رو نخوام تا 3 سال عوض کنم

CPU رو بکن i5 چون واقعا به کارت نمیاد بودجشو بزار روی گرافیک یا ssd .

سه سال دیگه که نیاز به گرافیک جدید داشته باشی دیگه 780 پیدا نمیکنی چون منسوخ شده ! باید دنبال GTX 980 بگردی .

برند همین جوری نیست ممکنه بهترین برند رو دست بزارین ولی تو ایران نباشه ، نمونش evga .

کولر رو بعدا میشه گرفت شما روی ssd بودجه بزاری بهتره . برای شما که اورکلاک نمیکنی کولر نویز و دمارو پایین میاره .

سیستمه خوبیه ولی اینم بهت بگم کسی نگفته بازی های PS4 تا عبد همینجوری میمونن . PS4 هم مثل PS3 یه روز کپی خور میشه این رو هم مد نظر داشته باش .

ممنون دوست عزیز

من گفتم مثلا ساله دیگه عوض کنم نه 3سال دیگه چون الان هزار تومن هم دیگه نمیتونم اضافه کنم چون 700.800 هم باید پوله مانیتور بدم

بله اینم هست من بیشتر نظرم ASUS هست

ssd مگه چقدر رو گیم تاثیر داره؟ 

بله هک میشه ولی کی؟؟ ps3 ساله 2006 اومد 2011 هک شود psvita هنوز هک نشده ps4 فک کنم در کمترین حالت 2.3 سال کار داره شاید بشه رو xboxone حساب کرد

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز 

من بعد از چند سال بازی با ps3 دیگه تصمیم گرفتم 1 سیستم خوب بگیرم برای نسل 8 چون نمیتونم دونه ای 200 پول بازی ps4 بدم و باری نسل 8 میخوام pc بگیرم

بعد از چند وقت تحقیق این سیستم رو انتخاب کردم

MB: ASUS maximuS VI hero z87

CPU: core I7 4770K

VGA:ASUS GTX 760

RAM:Corsair vengeance blue 8 gb 4*2 2133

POWER: green GP850B-OC

HDD:seagate 1tb 7200

CASE: GREEN X7 V.2

اینا میشه تقریبا 4 تومن و فک کنم بتونه 1سال تمام بازی هارو ULTRA ی30 فریم بده چون الان BF4 با بالاترین تنظیمات 35 تا 40 میده

چنتا نکته هست فقط

1- من MB و CPU خیلی برام مهمه و میخوام 3.4 سال نیاز به تعویض نباشه چون میدونید دردسرش خیلی بیشتر از رم و گرافیک هست و گرافیک و میتونم مثلا ساله دیگه عوض کنم 780 بگیرم مثلا

2-میخواستم کمک کنید در مورد انتخاب برند قطعات مثل رم .گرافیک .پاور  هارد و اینا. مثلا 760 کدوم بهتره MSI , ASUS ,EVGA,GIGA و بقیه

3- من زیاد از کولر سردر نمیارم میخواستم کمک کنید چه کولری برای این CPU بگیرم چون میگن خیلی داغه البته اصلا اهل اورکلاک و این چیزا نیستم

4 -کلا هم نظرتون رو درباره ی این سیستم بگید پیشاپیش ممنون از لطفتون

شما که اورکلاک نمیکنی نیازی به مادربورد سری Z و یا پردازنده سری K نداری . میتونی با یک مادربورد سری H و یا حتی B هم همون کارایی رو بگیری . مگر اینکه به امکانات خاص بورد هیرو مثل کارت صدا حرفه ای و امکان استفاده از 2 کارت گرافیک نیاز داشته باشی . پردازنده رو هم اگر 4770 معمولی بگیری حدود 100 تومان ارزونتر در میاد . رم 2133 هم نیاز نداری . چون تو بازی اینقدر تاثیرش کمه که به هزینه اضافه اون نمیارزه .

اگر به طور مداوم و طولانی مدت بازی میکنی حتما یک کولر برای پردازنده بگیر . کولر حرفه ای نیازی نیست . ولی یک کولر متوسط بگیری خوبه .

برای انتخاب برند باید بری تو بازار و ببینی چی هست . تو هر مدل و کلاس هم فرق داره . مثلا تو 760 کارت MSI سری گیمینگ خوبه . ویندفورس گیگا هم خوبه . ایسوس بعد از اینهاست .

در کل سیستم خوبیه . ولی همون  SSD رو کم داره . اگر کمی قطعاتی رو که خیلی به کارت نمیاد عوض کنی میتونی SSD رو هم بگیری .

لینک به دیدگاه

مادربرد و cpu رو ساده تر بگیر و به جاش رو گرافیک هزینه کن..

Intel Core™ i5-4670 Haswell Processor

---

MSI Z87-G45 Gaming LGA1150 Z87 MB

MSI Z87-G41 PC Mate LGA1150 Z87 MB

------

اینارو جایگزین کن تفاوت قیمت رو 780 بگیر..یا حالا هر چی بهتر از 760 ! بزار برات مثال کنسولی بزنم مثل اینه که PS4 بخری اما با دسته SEGA بازی کنی !! کل هیجان بازی از بین میره !! و در مواقعی حتی نمیتونی از کل سیستمت بهره ببری

لینک به دیدگاه

برای بازی i5 بهترین هست سری k نیازی نیست  مگر برای کاری خاص

نیازی به برد سری z نیست  مگر برای کاری خاص 

رم با باس بالا بجز پول اضافی چیزی نیست فکر کنم 8 گیگ با باس 1600 کافی باشه 

یه 780 انتخاب کنید تا 2 سال بازی ها رو به  قدرت اجرا می کنه  

یه ssd هم بگیر حال میده 10 ثانیه سیستم فول امده حرکت می شه

درباره ی ps4 یه مدت طول می کشه ولی اون هم هک می شه 

ولی هیچی حال نشستن پشت کیبورد و موس رو نمی ده 

ویرایش شده توسط alidadashnejad
لینک به دیدگاه

مادربرد و cpu رو ساده تر بگیر و به جاش رو گرافیک هزینه کن..

Intel Core™ i5-4670 Haswell Processor

---

MSI Z87-G45 Gaming LGA1150 Z87 MB

MSI Z87-G41 PC Mate LGA1150 Z87 MB

------

اینارو جایگزین کن تفاوت قیمت رو 780 بگیر..یا حالا هر چی بهتر از 760 ! بزار برات مثال کنسولی بزنم مثل اینه که PS4 بخری اما با دسته SEGA بازی کنی !! کل هیجان بازی از بین میره !! و در مواقعی حتی نمیتونی از کل سیستمت بهره ببری

دوستان خیلی ممنونم از راهنمایتون

دلیل انتخاب اون CPU و MB اینه که گفتم چیزه خوبی بگیرم که  اگه خواستم گرافیک رو عوض کنم مشکلی نباشه چون به احتمال 90% تابستون 780 میگیرم یا 2تا 760 و هم چنین SSD و دیگه به این فک نکنم که ای کاش I7 میگرفتم میدونید که تعویض گرافیک خیلی ساده تر از MB و CPU هست و کلا علاقه زیاده به سری ROG دارم

فقط و فقط هم برای گیم نیست چون من رشتم شبکه و برنامه سازی هست 

کولر هم برای این نگفتم که زیاد سر رشته ندارو در این ضمینه 

و اینکه 100% PS4 رو میخرم برای UNCHARTED و 1886 حالا چه هک بشه چه نه  دوستانی که UNCHARTED 3 رو بازی کردن متوجه میc>/<?:646

ویرایش شده توسط alirezako
لینک به دیدگاه

اینقدر روی مادر بورد حساس نباش با مادربورد سری H هم کارت راه میوفته برای تعویض کارت گرافیک . 

GIGABYTE G1.Sniper B5 LGA1150 B85 MB                          400
Intel Core™ i7-4770 Haswell Processor                                  890
Kingston HyperX Black 2x4GB 1600 DDR3                             260
Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff HDD                182
GIGABYTE GTX 770 OC WF 3X 4GB GDDR5                       1500
Green X7 Cougar Ver.2.0 Chases                                           370
TOPOWER FATALITY 850W Gaming PSU                              420
ویرایش شده توسط mohammad.3168
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...