رفتن به مطلب

سرعت بالای فن Cpu

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام .از امروز که سیستم رو روشن کردم فن Cpu با سرعت بالای 3000 دور در دقیقه کار می کنه در حالی که قبلا با دور 1400 کار می کرد .دمای اون هم الان بین 55 تا 65 درجه هست که قبلا بین 30 تا 40 بود. کسی می تونه دلیل ای تغییر رو بگه؟ ممنون

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز . در بایوس مادربرد ها یه گزینه برای تنظیمان فن سی پی یو هست که چیزی شبیه smart fan یا کلماتی دیگه ایی هست که منظور اون کنترل دور فن به صورت اتوماتیک توسط مادربرد میباشد . یعنی مثلا از دمای 20-30 درجه فن با یک دور خاص در چرخش باشد و هرچه دما بالا تر رفت دور فن هم بالا میرود مثلا در مادربرد شما تعریف شده که مثلا از دمای بالای 50 یا 55 درجه دور فن به 3000 برسه

.پس شما باید دنبال علت گرم شدن سی پی یوتون بگردید . و این هم میتونه دلایله مختلفی داشته باشه و

مثلا از جا در اومدن فن به طوری که کاملا به سی پی یو نچسبیده باشه و علل دیگه . بهتره که فن سیستمتونو یه بازبینی بکنید . اگه به نتیجهایی نرسیدید باز کردن و تمیز کردن فن و استفاده از خمیر سیلیکون میتونه تو خنک کردنش موثر باشه .

البته یادتون نره . مدل سیپی یو هم مهمه . دمای 50 درجه برای بعضی مدل ها طبیعیه . اما اگه شما حس میکنید که قبلا اینجوری نبوده حتما یه بار فن سیستمتونو چک کنید .

لینک به دیدگاه

سلام . مدل CPU من intel p4 3.0 1mb هست . من تو 2 روز گذشته مجبور شدم چند بار فن و CPU رو باز کنم . اون خمیر روش تقریبا پاک شده . از کجا می تونم خمیر سیلیکون تهیه کنم؟ تا 2 روز پیش دمای اون تو بالاترین حد به 45 می رسید . ولی الان در حالت بیکاری از 55 پایین تر نمیاد . یه وقت نسوزه:D

لینک به دیدگاه

سلام . مدل CPU من intel p4 3.0 1mb هست . من تو 2 روز گذشته مجبور شدم چند بار فن و CPU رو باز کنم . اون خمیر روش تقریبا پاک شده . از کجا می تونم خمیر سیلیکون تهیه کنم؟ تا 2 روز پیش دمای اون تو بالاترین حد به 45 می رسید . ولی الان در حالت بیکاری از 55 پایین تر نمیاد . یه وقت نسوزه:D

سلام . چه مدلی ؟؟؟ سوکت 478 یا LGA ؟ دمای سی پی یو های lga پایین تره .

اول اینکه اکثر شرکت های کامپیوتری خمیر سیلیکون دارن . اگه هم واسه فروش نداشته باشن اینقدری دارن که کاره شما رو راه بندازه ولی خیلی تاثیر داره حتما تهیه کنید .

دوم : برای اینکه خیالتون از سوخت سی پی یو راحت باشه ( که البته سی پی یو تو این دما نمیسوزه )میتونید تو بایوس در قسمت shutdown temperature عددی مانند 70-80 درجه رو بدین . در این صورت وقتی دمای سی پی یوتون به اون حد رسید سیستم خاموش میشه .

عوامل دیگه اینکه . به دمای محیطتونم توجه کنید . اگر کیستون روی در یا پشت اون فن نداره با اضافه کردن فن سعی کنید گرمای داخل کیس رو تخلیه کنید که این هم باز تاثیر زیادی داره .

لینک به دیدگاه

من احتمال مي دم Cpu رو درست جا نزده باشيد دوباره باز كنيد و دوباره ببنديد، دوستمون در بالا گفتن و من تاكيد مي كنم كه حتما خمير سيليكون بزنيد.

لینک به دیدگاه

با درود

حامد جان فکر میکنم حق با دوستمون آقا مسعود باشه و چون چند بار فن رو باز کردی فکر میکنم یا بد جا زدی و یا خمیر که پاک شده این مسئله براش پیش اومده . خمیر رو فکر میکنم توی شهرتون بشه به راحتی پیدا کرد .

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...