رفتن به مطلب

کمک فوری برای اسمبل کردن سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

من الان سیستم جدیدم رو دارم میبندم(تصمیم گرفتم خودم ببندم :D )ولی مثل.....گیر کردم :wacko: حسابی گیج شدم الان cpu رو جازدم فن رو هم نصب کردم رم ها رو هم نصب کردم دیگه بقیشو کمک می خوام :p
پاور green850BOCحسابی سیم داره تو کارتنش. :wacko:  کیس X6هم که دیگه نگو. :wacko: دوستان و اساتید مهترم این شماره من 09334605340 از طریق WHATSAPP میتونید راهنماییم کنید(فقط یه دونه پیچ مادر برد رو بستم)

در ضمن بنده میثم محمدی هستم

مادربرد:ASUS H87-Pro LGA1150

پردازنده:Intel Core™ i5-4570 Haswell Processor

رم:Kingston HyperX Blu 1600MHz 4GB DDR3 *2

گرافیک:ASUS GTX 780 3GB GDDR5

هارد جامد:Plextor M5 Pro 128GB SATA3 SSD

هارد:WD Caviar Green 3 TB SATA 64MB Buff - WD Caviar Green 1 TB SATA

دی وی دی رایتر:Pioneer DVD-RW 24X

@};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- :-c :-c :-c :-c :Praying: :Praying: :Praying:

لینک به دیدگاه

• ارسال 79
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

درود

داداش گلم اول قبل از اینکه مین رو تو کیس ببندی یه تست سلامت کوچیک با همون سی پی یو. مین. پاور.و رمی که گرفتی بگیر...........

پایه های مین رو محکم ببند بعد خوده مین و سی پی یو با رم فقط زیاد پیچاشو سفت نکن

بعدم پاور و هارد و دی وی دی و بقیه متعلقات.....

بعد از سفت کاری برو سراغ کابل ها با حوصله مرتب و منظم........

مبارکتم باشه

ویرایش شده توسط fered45
لینک به دیدگاه

میشه از طریق واتس اپ کمکم کنید این طوری می تونم با عکس از سیستم بهتر راهنمایی بگیرم :blush:

لینک به دیدگاه

مادر بردم باطری نداره اگه بخوام باطری این سیستمی که دارم استفاده می کنم رو بکنم همین جور که روشنه مشکلی پیش نمیاد؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز یه سر بزن به این تاپیک از صفر تا صد اسمبل توش توضیح دادم :

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=25550&page=4

پست 32 به بعد رو نگاه کن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

سلام عزیز 

خوب اول پاور رو نصب کن تمام کابل ها رو از توی سوراخ های سینی رد کن بعد کابل 24 پین پاور رو از سوراخ سمت راست سینی ( معمولا باید از سوراخ دومی رد کنی ) در ضمن اگر یه هارد قدیمی داری که بدرد نمی خوره اول به وصیله اون پاور تست کن که خدایی نکرده مشکلی پیش نیاد ) 

خروجی کابل ها بهتر سمت سینی باشه 

بعد بالای مادر برد کانکتور 8 pIN هست پس یکی از کابل های 8 پین پاور رو از سوراخ بالای سینی رد کن و بنداز بیرون 

بعد تمام کابل هایی که از جلوی کیس میاد رو بنداز پشت سینی تا بعدا بریم سراغش 

خوب تمام هارد هارو جا بنداز و به پاور وصلشون کن دقت کن که اتصالات باید پشت کیس باشه نه جلو بعد کابل های SATA رو نصب کن و پشت سینی قرارشون بده 

تمام پیچ های سینی رو ببند چون اگر خوایی نکرده برد به سینی وصل بشه باید ..... ( قبل از نصب برد رو سینی فقط CPU و کولر رو روی برد سوار کن ) بعد یه جور محافط هایی هست که با کیس میاد که گرد هستند و خیلی کوچک اون رو بین پیچ و برد قرار بده بعد پیچ رو روی پاییه ها سوار کن و محکمشون کن 

چک کن سی پی رو درست قرار داده باشی به هیج وجه از زور استفاده نکن 

حالا که برد رو روی سینی سوار کردی داستان جالب می شود 

سیم های پشت سینی که از جلوی کیس اومده رو بترتیب نصب می کنی : 1 - پین هایی که برای ریست و روشن و خاموش کردن هستند و یه دونه برای بوق باید باشه که اون جدا هست و ممکن هم هست یه دونه برای LED باشه 

پایین سمت راست محل اتصال پین ها می باشد 

بجر LED ها که مثبت منفی داره بقیه رو هر طرفی وصل کنی مشکلی نیست در ضمن روی همون قسمت مشخص کرده که باید کدوم رو به کدوم وصل کنید 

بعد برای قسمت USB و جک هدفون هم همون پایین مادربرد جاداره فقط توی پین ها رو نگاه کن باید یکیش خالی باشه بعد روی برد رو نگاه کن اون هم باید یکیش خالی باشه بعد بهم وصل کن 

کابل های SATA رو با توجه به SATA 3 یا SATA 2 بودن نصب کن فقط کابلی که از پشت هارد میاد رو اول از پشت سینی رد کن بعد به برد نصب کن برای درایو نوری هم همین کار رو بکن 

بعد کارت گرافیک ارام به برد نصب کن بهتره به اولی نصب کنی بعد کابل هایی که باید به کارت نصب کنی رو اول از پشت سینی رد کن بعد اگر تونستی از کنار همون کابل 24 پین رد کنی چه بهتر اگر نه از پایینی رد کن و بعد به کارت متصلشون کن 

دوستان اگر چیزی یادم رفت اضافه کنید 

ویرایش شده توسط alidadashnejad
لینک به دیدگاه

چشب از اونجا هام کمک می گیرم ولی برد و کیس من با اینایی که تو عکس فرق داره کسی میدونه این پیچهای توی عکس مال کجاست

04373001081280668788.jpg

بعد کابل های پاور رو کجا وصل کنم تا سیستم روشن بشه گرافیک رو هم باید وصل کنم دیگه

97151102716992802641.jpg

لینک به دیدگاه

چشب از اونجا هام کمک می گیرم ولی برد و کیس من با اینایی که تو عکس فرق داره کسی میدونه این پیچهای توی عکس مال کجاست

04373001081280668788.jpg

بعد کابل های پاور رو کجا وصل کنم تا سیستم روشن بشه گرافیک رو هم باید وصل کنم دیگه

97151102716992802641.jpg

شماره 1 زیر مادربرد روی سینی کیس

شماره 3 واتر کولینگ پشت کیس

لینک به دیدگاه

پاور هم یکی 24 پین بغل رم ها یکی هم 8 پین بالای سی پی یو

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوسته عزیز 

با احتیاط عمل کنید 

کاش میگفتین واستون اسمبل شده میفرستادن 

اون پیچ ها رو باید رویه سینی اصلی کیس ببندین (رویه مادربورد سوراخ هایه ریزی هست 2 تا بالا 2 تا وسط و 2 تا هم پایین  باید اون پیچ ها رو طوری ببندید که بتونید از بالا با یه مهره مادربورد رو به کیس محکم کنید 

کابل هایه پاور هم یه 24 پین هست که خیلی واضحه بعد کابله 8 پین مادربورد که از 2 تا 4 پین تشکیل میشه 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اون تاپیکی که گفتم پست های 32 و 33 و 34 و 36 رو ببین کارت اگه راه نیفتاد سوال بپرس .

لینک به دیدگاه

اول اجازه بدید به قول دوست مون برد رو تست کنم بعد بزارمش داخل کیس

خب سیم 24 و 8 پین رو وصل کردم برای روشن شدن مادر برد سیم دیگهای هم می خواد

78936557437232885543.jpg

لینک به دیدگاه

اگه میخوای با کلید کیس روشن بشه باید پین های پایین مادربورد که مربوط به ریست و پاور و led هارد هست رو وصل کنید وگرنه با یک پیچ گوشتی اتصال کوتا ایجاد کنید تا روشن بشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چرا یباطری مادربورد رو برداشتین

بعد از این باید گرافیک رو بزارین و کابل هاش رو متصل کنید که عموما 6+2 هستن 

بعد کابل هاردها و برقشون و بعد مین رو روشن کنید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فن سره جایه خودش محکمه و تکون نمیخوره 

لینک به دیدگاه

سیستم رو بصورت قطعه قطعه از چند جا خریداری کردم برا همین دارم خودم اسمبل می کنم

اگه میخوای با کلید کیس روشن بشه باید پین های پایین مادربورد که مربوط به ریست و پاور و led هارد هست رو وصل کنید وگرنه با یک پیچ گوشتی اتصال کوتا ایجاد کنید تا روشن بشه .

می خوام با پیچ گوشتی روشنش کنم

چرا یباطری مادربورد رو برداشتین

بعد از این باید گرافیک رو بزارین و کابل هاش رو متصل کنید که عموما 6+2 هستن 

بعد کابل هاردها و برقشون و بعد مین رو روشن کنید 

مادر برد رو دست دوم خریدم باطری روش نبود اگه با طری سیستم روشن رو برداری اتفاقی میفته

اول ببینم برد سالمه بعد گرافیک رو وصل می کنم

بدون هارد نمیشه روشنش کرد هارد دارم ولی سیستم عامل روش نریخته اگه هارد با سیستم عامل بخوام استفاده کنم باید این سیستمی که دارم استفاده می کنم یه چند دیقه ای خاموش کنم.

فن سره جایه خودش محکمه و تکون نمیخوره 

فن محکمه تکون نمی خوره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه فقط میخای تصویر بگیری فقط همون ها کافیه و نیازی به گراف و هارد نیست 

لینک به دیدگاه

اون سوکت سوزنی زرد رنگ پایین مادربورد رو نگاه کن بالای دوتا از سوزن ها نوشته PW اون هارو باید با پیچ گوشتی اتصال بدی .

اگه عکس واضح ازش بذاری بهت نشون میدم .

لینک به دیدگاه

خب خدا روشکر بلا خره برد روشن شدیعنی اینکه سالمه :D :D :D :D :D (قبلا یه کارت 4870X2دسته دو بدون تست از بچه های همین سایت خریدم کارت به معنای واقعیه کلمه داغون بود هنوز تو تعمیرگاهه و امیدیم به برگشتش نیست اون بنده خدام که زیر بار نرفت ولی خب همه می دونن که این پولها نه خوردن داره نه آخر و عاقبت)

الان نوبت گرافیکه B)

لینک به دیدگاه

برای چند دیقه می خوام این سیستم رو خاموش کنم(زود برمی گردم)می خوام با سیستم عامل بیام بالا تا گرافیک رو هم تست کنم.دوستان خواهش می کنم آنلاین بمونید :x :x :x :x :x @};- @};- @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

خب گرافیکم روشن شد ولی نتونستم برم تو ویندوز ولی بوت مادربرد بالا اومد مثل دفعه قبل با این تفاوت که این دفعه کابل تصویر وصل بود به گرافیک

لینک به دیدگاه

اون پیچهایی که گفتین بسته میشه زیر برد رو بستم ببینین جاش درسته یا باید جای دیگه ببندم جای پیچهارو شماره گذاری کردم ببینین کجا ببندم بهتره

علامت سبزها جای خالین علامت زرد جاییه که پیچ رو بستم علامت قرمز هم پیچ وسط کیسه که درست توی سوراخ وسط مادر برد قرار میگیره(مگه کیس گرین ایرانی نیست پس چرا همه ی توضیحات توی کیس انگلیسی نوشته)

16502336510619641580.jpg

پاور رو وصل کردم فن تهویه قسمت زیر کیس میفته درسته یا باید داخل کیس بیفته؟

لینک به دیدگاه

خوب ویندوز که باید دوباره نصب کنی .

ویندوز رو میخوام رو ssd نصب کنم ولی متاسفانه روی این سیستمم بالا نمیاد میخوام اقدامات قبل از نصب ویندوز رو انجام بدم مثل چیزایی که تو این پست گفته

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=16272

ولی ssd روی سیستم فعلیم بالا نمیاد فکر کنم باید بایوس سیستمم رو آپدیت کنم اینجا مشکلم رو مطرح کردم

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=16272&page=29

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...