رفتن به مطلب

شیوه های جدید کلاهبرداری:فروش تلفنی سیم کارت

SaeidKoochooloo
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

امروز یک موردی برای من پیش اومد،گفتم شاید برای شما هم خوب باشه بدونید
قضیه از این قراره که دو روز پیش با من تماس گرفته شد و گفته شد از ایرانسل تماس میگیریم و مشابه خط شما با پیش کد 0936 موجود شده!اگر مایلید فردا با پیک بفرستیم به آدرس منزلتون!منِ از همه جا بی خبر هم گفتم باشه(پیش خودم گفتم 20 تومن که دیگه چیزی نیست)بعد آدرس و شماره تلفن و اسم وفامیل من رو پرسید من هم بهشون گفتم!

فرداش یک پیک موتوری با یک بسته ی زرد رنگ(که هر کی ندونه واقعاً فکر میکنه از طرف ایرانسله!) که فقط آدرس و اسم و شماره تماس من روش بود رو اومد و بهم داد...تا دید میخوام بسته رو باز کنم گفت با کپی کارت ملی برید یکی از شعب امور مشترکین تا فعال بشه!بعدش سریع یک آدرس پرت ازم پرسید بعدش فلنگو بست!منم دیدم سیم کارتش با شماره ی من فرق داره!(یک عدد فرق داشت!)سریع تماس گرفتم با همون شمار بهم گفتن حتماً اشتباهی رخ داده و بسته رو به پیک بدید و منم گفتم اون دیگه رفته گفتن باشه باهاتون تماس میگیریم!تماس که نگرفتن بماند از امروز چندین بار تماس گرفتم یه خانومی جواب میداد میگفت اپراتورتون که پیگیر کارتون بوده امروز نیست...منم مشکوک شدم گفتم آدرستونو بدین گفت آدرس به چه دردتون میخوره؟!!!!گفتم میخوام حضوری بیام اونجا!بعدش حرفو عوض کرد گفت به شما گفته بودن که یک شمارش با شمارتون فرق داره!منم گفتم دروغ نگو!خود اون اپراتور گفت حتماً اشتباه شده پیک رو میفرستم سیم کارت رو پس بگیره!اگه قراره منو بپیچونید من از دستتون برم همین الان شکایت کنم؛بعدش سریع تلفنو قطع کرد!منم چندین بار تماس گرفتم!یا گوشیو قطع میکنن یا برمیدارن و جواب نمیدن!در ضمن من با خود ایرانسل تماس گرفتم اظهار داشتن که این شرکتها کلاهبردار هستن و ایرانسل هیچ فروش غیرحضوری نداره!

خواستم هم اطلاع رسانی کرده باشم و هم اینکه اگه کسی یدونه چطور میشه از دستشون شکایت کرد توضیحی بده ممنونش میشم...راستش 20 هزار تومن پولی نیست ولی من میخوام یکبار گوش یکی از اینا رو بپیچونم تا دیگه ازین زرنگیا نکنن
در ضمن با بررسی که من داشتم متوجه شدم این قبیل شرکت ها که معلوم نیست به کجا وصل هستن یا سیم کارت سوخته میدن یا اینکه شماره با شماره ی شما متفاوته!
پس خیلی مواظب باشید
قربون همگی
@};- (*)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان

امروز یک موردی برای من پیش اومد،گفتم شاید برای شما هم خوب باشه بدونید

قضیه از این قراره که دو روز پیش با من تماس گرفته شد و گفته شد از ایرانسل تماس میگیریم و مشابه خط شما با پیش کد 0936 موجود شده!اگر مایلید فردا با پیک بفرستیم به آدرس منزلتون!منِ از همه جا بی خبر هم گفتم باشه(پیش خودم گفتم 20 تومن که دیگه چیزی نیست)بعد آدرس و شماره تلفن و اسم وفامیل من رو پرسید من هم بهشون گفتم!

فرداش یک پیک موتوری با یک بسته ی زرد رنگ(که هر کی ندونه واقعاً فکر میکنه از طرف ایرانسله!) که فقط آدرس و اسم و شماره تماس من روش بود رو اومد و بهم داد...تا دید میخوام بسته رو باز کنم گفت با کپی کارت ملی برید یکی از شعب امور مشترکین تا فعال بشه!بعدش سریع یک آدرس پرت ازم پرسید بعدش فلنگو بست!منم دیدم سیم کارتش با شماره ی من فرق داره!(یک عدد فرق داشت!)سریع تماس گرفتم با همون شمار بهم گفتن حتماً اشتباهی رخ داده و بسته رو به پیک بدید و منم گفتم اون دیگه رفته گفتن باشه باهاتون تماس میگیریم!تماس که نگرفتن بماند از امروز چندین بار تماس گرفتم یه خانومی جواب میداد میگفت اپراتورتون که پیگیر کارتون بوده امروز نیست...منم مشکوک شدم گفتم آدرستونو بدین گفت آدرس به چه دردتون میخوره؟!!!!گفتم میخوام حضوری بیام اونجا!بعدش حرفو عوض کرد گفت به شما گفته بودن که یک شمارش با شمارتون فرق داره!منم گفتم دروغ نگو!خود اون اپراتور گفت حتماً اشتباه شده پیک رو میفرستم سیم کارت رو پس بگیره!اگه قراره منو بپیچونید من از دستتون برم همین الان شکایت کنم؛بعدش سریع تلفنو قطع کرد!منم چندین بار تماس گرفتم!یا گوشیو قطع میکنن یا برمیدارن و جواب نمیدن!در ضمن من با خود ایرانسل تماس گرفتم اظهار داشتن که این شرکتها کلاهبردار هستن و ایرانسل هیچ فروش غیرحضوری نداره!

خواستم هم اطلاع رسانی کرده باشم و هم اینکه اگه کسی یدونه چطور میشه از دستشون شکایت کرد توضیحی بده ممنونش میشم...راستش 20 هزار تومن پولی نیست ولی من میخوام یکبار گوش یکی از اینا رو بپیچونم تا دیگه ازین زرنگیا نکنن

در ضمن با بررسی که من داشتم متوجه شدم این قبیل شرکت ها که معلوم نیست به کجا وصل هستن یا سیم کارت سوخته میدن یا اینکه شماره با شماره ی شما متفاوته!

پس خیلی مواظب باشید

قربون همگی @};- (*)

پولی نیست ولی زور داره سیم کارت 5 تومانی رو 20 تومان ....

لینک به دیدگاه

بازم خوشبحالتون زنگ میزنن سیمکارت هم شماره میفروشن بهتون، من نزدیک 10 ساله زنگ میزنن بهم سراغ دکتر **** رو میگیرن ....  8-|

لینک به دیدگاه

پولی نیست ولی زور داره سیم کارت 5 تومانی رو 20 تومان ....

آره معین جان،شما فکر کن اینجور شرکتها در روز سر چند نفر دیگه رو کلاه میذارن و چقدر ازین راه به راحتی آب خوردن پول درمیارن...اونوقت خود مسئولین نیروی انتظامی میگن حتماً باید یکی بیاد شکایت کنه و ما تا آخرش پیگیر هستیم!یکی نیست بگه آخه برادر من شما باید خودت پیش قدم بشی واسه اینجور کارها و علاج واقعه رو قبل وقوع بکنی...نه اینکه با این وضعیت اطلاع رسانیتون تا بخواید اینجور شرکتها رو جمع کنید سر معلوم نیست چند نفر رو کلاه گذاشتن!

تازه یه جا خوندم یکی شکایت کرده از دست همینا!بعد از کلی دادگاه و بالا و پایین رفتن گفتن از سمت خود اپراتور براشون مجوز صادر شده!فک کن!

لینک به دیدگاه

بازم خوشبحالتون زنگ میزنن سیمکارت هم شماره میفروشن بهتون، من نزدیک 10 ساله زنگ میزنن بهم سراغ دکتر **** رو میگیرن ....  8-|

نه بابا چه خوشحالی داره آخه!من شماره موبایلم رونده!واسه همین زنگ زده بودن...بیشتر با اینجور شماره ها تماس میگیرن که کمتر بتونن نه بگن...

یکی هر روز صب ساعت 7:30 زنگ میزد روی موبایلم میگفت اونجا عوارضیه!!! :blink:  :D :D دکتر که باز خوبه!

لینک به دیدگاه

عجب برنامه ای شده !

ازبس بازرسی شدید هست این اتفاقت میفته!

فقط هزینه مکالمه و ... رو خوب بالا میبرن!

اگه کمی نظارت شدیدترداشته ابشن این گونه اتفاقات پیش نمیاد ، خدامیدونه سرچندنفررو این طوری کلاه میذارن

امیدوارم به حقتون برسین @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو این موارد اگر خودمون هم دقت کنیم 

به هیچ عنوان سرمون کلاه نمیره 

چونکه معامله حضوری انجام گرفته و شما میتونستین شماره رو چک بکنید 

لینک به دیدگاه

درود

به من هم بارها زنگ زدن و یه بار که اوکی کرده بودم و سیم کارت رو که اورد یه شماره فرق داشت گفتم نمیخوام گفت اینو داشته باش شبیه شمارت چند روز دیگه صادر میشه . گفتم با کدوم پیش شماره گفت با 0936 گفتم زنیکه احمق خود من الان 0936 رو هم دارم :D . به پیکش گفتم تا اینجا نترکوندمت بزن به چاک سریع فلنگ رو بست و در رفت

لینک به دیدگاه

درود

به من هم بارها زنگ زدن و یه بار که اوکی کرده بودم و سیم کارت رو که اورد یه شماره فرق داشت گفتم نمیخوام گفت اینو داشته باش شبیه شمارت چند روز دیگه صادر میشه . گفتم با کدوم پیش شماره گفت با 0936 گفتم زنیکه احمق خود من الان 0936 رو هم دارم :D . به پیکش گفتم تا اینجا نترکوندمت بزن به چاک سریع فلنگ رو بست و در رفت

:D :D :D :D

واقعا بنازم به شما آقای حسینی

دست مریزاد دارین ، حقش بود گیرش مینداختین تا یکم ادب بشه

لینک به دیدگاه

درود

جناب حسینی من شماره ی طرفو دارم اگه براتون مقدوره یه تماسی باهاشون بگیرین دل ما رو هم شاد کنید :D :D

لینک به دیدگاه

تو این موارد اگر خودمون هم دقت کنیم 

به هیچ عنوان سرمون کلاه نمیره 

چونکه معامله حضوری انجام گرفته و شما میتونستین شماره رو چک بکنید 

حق با شماست

گفتم که!رکب زد نامرد!تا اومدم بسته رو باز کنم شروع کرد به حرف زدن بعد سریع گازشو گرفت رفت! :D

من بیشتر نگران اطلاعاتی هستم که بهشون دادم!چند جا خونده بودم چندین سیم کارت رو به اسم یک بنده خدا ثبت میکنن بدون اینکه روحشم از این موضوع خبر داشته باشه بعدش اون فرد رو به عنوان کلاهبدار تحت تعقیب قرار میدن!اگه بخواین میتنید سرچ کنید راحت پیدا میکنید اخبارشو.خدا رو شکر شماره ملی و شناسنامه رو ندادم بهشون :lol:

باور کنید اگه یکبار دیگه!فقط یکبار دیگه طرفو ببینم یک کاری میکنم که نتونه راه بره چه برسه بخواد رانندگی کنه! -_-

لینک به دیدگاه

جناب حسینی نمیشه از طریق پلیس فتا پیگیری کرد اینجور مسائل رو؟

لینک به دیدگاه

جناب حسینی من شماره ی طرفو دارم اگه براتون مقدوره یه تماسی باهاشون بگیرین دل ما رو هم شاد کنید :D :D

عزیز متاسفانه شما هم مقصرید هیچ چیزی رو چشم بسته نخرید هیچ وقت . متاسفانه شبیه اینجور داستانها داره زیاد میشه و باید شماها مواظب باشید

لینک به دیدگاه

عزیز متاسفانه شما هم مقصرید هیچ چیزی رو چشم بسته نخرید هیچ وقت . متاسفانه شبیه اینجور داستانها داره زیاد میشه و باید شماها مواظب باشید

منم دفاع نکردم!ولی!این نوع فروش کاملاً غیرقانونیه و باید جلوش گرفته بشه!یعنی باید گزارش بشه تا پیگیری کنن...اگه پیگیری نشه خدا میدونه سر چند نفر دیگه رو اینجوری کلاه میذارن!وگرنه 29 تومن اصلاً ارزش این کار ها رو نداره

لینک به دیدگاه

جناب حسینی نمیشه از طریق پلیس فتا پیگیری کرد اینجور مسائل رو؟

نکنی بهتره

منم دفاع نکردم!ولی!این نوع فروش کاملاً غیرقانونیه و باید جلوش گرفته بشه!یعنی باید گزارش بشه تا پیگیری کنن...اگه پیگیری نشه خدا میدونه سر چند نفر دیگه رو اینجوری کلاه میذارن!وگرنه 29 تومن اصلاً ارزش این کار ها رو نداره

متاسفانه شما با خریدتون قانونیش کردید عزیز

لینک به دیدگاه

ولی خداییش اینقدر زنگ زدم بهشون اشکشون درومده :D B)

لینک به دیدگاه

نکنی بهتره

متاسفانه شما با خریدتون قانونیش کردید عزیز

چشم!

جناب حسینی منم چیزی نگفتم که!استفاده از ناآگاهی یک نفر میشه کلاهبرداری!

متاسفانه با شما موافق نیستم.یک روند غیرقانونی و سودجویانه با  کلاهبرداری از چند نفر ناآگاه تبدیل به روندی قانونی نمیشه!هیچوقت!

حالا خوبه واسه خودتونم اتفاق افتاده و اگه شماره مثل شماره خودتون بود میگرفتین!عجبا :D

ویرایش شده توسط SaeidKoochooloo
لینک به دیدگاه

يه با به من زنگ زدن گفتن تو قرعه کشي برنده شدى 35 تومن بريز به حساب تا واست جايزتو بفرستم منم نيم ساعت بعد ز زدم يه شمارخ تراکنش الکي دادم و تا طرف فهميد دارم فيلمش ميکنم خودش فهميدو قطع کرد حالا هم اگه به شما زنگ زد فيلمش کنيد اما فوحش نديد, با تشکر

:)))))))))))))))))))))))))))

لینک به دیدگاه

اقا من واسه همه چی بهم زنگ میزنن.

یه مدت که فقط کپسول اتش نشانی مد بود.

بعدش شد کیت کاهش مصرف سوخت.

بعد هم یه سری اس برام میومد دارو های مردونه رو تبلیغ می کرد.

بعد رفتن تو فاز ایران سرطان. بعد همراه اول الان که فقط واسه رایتل زنگ میزنن.

کلا این فروش تلفنی خوب جا افتاده.دی

:D

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

امیدوارم که انشاا... دیگه از این نوع اتفاقات برای شما و دیگران پیش نیاد...

مشکل اینجاست که شما با تحویل گرفتن سیمکارت در محل در واقع با صورت این معامله موافقت کردین و این خودش اشتباه هستش...

ولی گذشته از این مسائل کاریه که شده و همین اتفاق ضمن هوشیار کردن شما و بدست آوردن تجربه در اینگونه مسائل باید خداروشکر کنید که ضرر و زیان بیشتری رو متحمل نشدید....

همانطور که جناب حسینی فرمودن,پیگیری نکنید بهتره...

ضمن اینکه اینگونه پرونده ها به فتا مربوط نمیشه و شما باید شکایتتون رو به نزدیکترین پایگاه آگاهی و یا به کلانتری محل و دایره تجسس اونهم بصورت کتبی اعلام کنید...به نظر بنده هم در همین حد کفایت میکنه...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جدیداً نرخ رو پایین آوردن.شایدم نوع کلاهبرداری فرق میکنه.چون چند سال پیش(سالهای 88 و 89) قیمتشون 36 تا 70 تومن بود! بستگی به رند بودن شماره داشت. اوج تماس ها هم همون موقع بود.

تابستون 89 بود که یکی از اینها با همکار ما تماس گرفت و گفت 36 تومن میشه فکر کنم 2 - 3 تومن هم هزینه پیک میشد. ما هم با همکارا هماهنگ کردیم گفتیم بذار سرکارشون بذاریم گفتیم بفرست بیاد :D 5 دقیقه بعد از اینکه خانمه زنگ زد و آدرس گرفت موبایل رو خاموش کردیم حدوداً نیم ساعت بعد پیک اومد و گفت با آقای فلانی کار دارم گفتیم یه ربع پیش موتور زد بهش بردنش بیمارستان رجایی ببر اونجا باباش اونجا دکتره بده به اون.اسمش دکتر شوشی ــه خیلی معروفه همه اونجا میشناسنش  B) طرف دوزاریش نیافتاد.گفتیم یه کمپوتم براش بگیر باباش آدم لارجیه بهت شیرینی تپلی میده... طرفم رفت 

نمیدونم واقعاً رفت بیمارستان یا چه اتفاقی افتاد ولی بعد از ظهرش دوباره خانمه زنگ زد با ناراحتی هر چی از دهنش دراومد به این دوست ما گفت و میگفت باعث شدید کارمو از دست بدم و بر مردم آزار لعنت شما که نمیخواستید چرا سرکار گذاشتید و از این حرفها.

فکر کنم بدجوری رفته بود تو پاچه شون

لینک به دیدگاه

دمت گرم سعید جون برای اطلاع رسانی...

به منم یکی زنگ زد برای سیم کارت بین المللی!!!!!!!!!!!!!!!!!گفتم چند هست حالا؟گفتند 30 تومن....من که به کارم نمیومد سیمکارت ولی میدونستم یا دروغه یا کلاه برداری یا دلالی یا....

ولی خوبه دوستان تجاربشون رو در هر رابطه ای به اشتراک بزارند تا از شر این جور کاسبی ها در امان باشیم...

مرسی

لینک به دیدگاه

جدیداً نرخ رو پایین آوردن.شایدم نوع کلاهبرداری فرق میکنه.چون چند سال پیش(سالهای 88 و 89) قیمتشون 36 تا 70 تومن بود! بستگی به رند بودن شماره داشت. اوج تماس ها هم همون موقع بود.

تابستون 89 بود که یکی از اینها با همکار ما تماس گرفت و گفت 36 تومن میشه فکر کنم 2 - 3 تومن هم هزینه پیک میشد. ما هم با همکارا هماهنگ کردیم گفتیم بذار سرکارشون بذاریم گفتیم بفرست بیاد :D 5 دقیقه بعد از اینکه خانمه زنگ زد و آدرس گرفت موبایل رو خاموش کردیم حدوداً نیم ساعت بعد پیک اومد و گفت با آقای فلانی کار دارم گفتیم یه ربع پیش موتور زد بهش بردنش بیمارستان رجایی ببر اونجا باباش اونجا دکتره بده به اون.اسمش دکتر شوشی ــه خیلی معروفه همه اونجا میشناسنش  B) طرف دوزاریش نیافتاد.گفتیم یه کمپوتم براش بگیر باباش آدم لارجیه بهت شیرینی تپلی میده... طرفم رفت 

نمیدونم واقعاً رفت بیمارستان یا چه اتفاقی افتاد ولی بعد از ظهرش دوباره خانمه زنگ زد با ناراحتی هر چی از دهنش دراومد به این دوست ما گفت و میگفت باعث شدید کارمو از دست بدم و بر مردم آزار لعنت شما که نمیخواستید چرا سرکار گذاشتید و از این حرفها.

فکر کنم بدجوری رفته بود تو پاچه شون

داداش زدی طرفو ترکوندی که :D

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

امیدوارم که انشاا... دیگه از این نوع اتفاقات برای شما و دیگران پیش نیاد...

مشکل اینجاست که شما با تحویل گرفتن سیمکارت در محل در واقع با صورت این معامله موافقت کردین و این خودش اشتباه هستش...

ولی گذشته از این مسائل کاریه که شده و همین اتفاق ضمن هوشیار کردن شما و بدست آوردن تجربه در اینگونه مسائل باید خداروشکر کنید که ضرر و زیان بیشتری رو متحمل نشدید....

همانطور که جناب حسینی فرمودن,پیگیری نکنید بهتره...

ضمن اینکه اینگونه پرونده ها به فتا مربوط نمیشه و شما باید شکایتتون رو به نزدیکترین پایگاه آگاهی و یا به کلانتری محل و دایره تجسس اونهم بصورت کتبی اعلام کنید...به نظر بنده هم در همین حد کفایت میکنه...

سلام

آره واقعاً باز 20 تومن دردش خوردنیه...

والا من چند جا خوندم که این شیوه ی کلاه برداری رو پلیس فتا اعلام کرده بود برای همین پرسیدم...مثل اینکه به اون ها هم یجورایی مرتبط میشه

بارم ممنون @};-

لینک به دیدگاه

دمت گرم سعید جون برای اطلاع رسانی...

به منم یکی زنگ زد برای سیم کارت بین المللی!!!!!!!!!!!!!!!!!گفتم چند هست حالا؟گفتند 30 تومن....من که به کارم نمیومد سیمکارت ولی میدونستم یا دروغه یا کلاه برداری یا دلالی یا....

ولی خوبه دوستان تجاربشون رو در هر رابطه ای به اشتراک بزارند تا از شر این جور کاسبی ها در امان باشیم...

مرسی

من مخلصتم محمّد جان نقره ای...وظیفم دونستم اینکارو انجام بدم ^_^ :wub:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...