رفتن به مطلب

سوال مهم در مورد عینک و استفاده از کامپیوتر

ali_r
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 

من از عینک خوشم نمیاد 

ولی دوستان و خانواده میگن تو که 24 ساعته پشت کامپیوتر هستی بعد یه مدت کوتاهی چشمات ضعیف میشه و عینکی میشه

خواستم بدونم ایا این حرف حقیقت داره یا نه؟

من روزانه بطور میانگین 7 ساعت پشت نت هستم

ممنون

لینک به دیدگاه

مانیتورت CRT هست یا LED,LCD ? اگر CRT هست خیلی برات ضرر داره باید یه کاور ضد اشئه شیشه ای بندازی

اگرم ال سی دی هست بازم ضرر داره ولی نه به حد سی آر تی

ال ای دی هم هم به مراتب ضررش کمتره !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من خودم عینکی شدنم رو مدیون مانیتور CRT میدونم که هم ضعیف شد و هم آستیگمات / ولی آستیگماتم 95% بعد از 1 سال و چندی با زدم عینک درست شد وای ضعف در بینایی همچنان باقی ماند

لینک به دیدگاه

ما که عمری رو وقف زل زدن به مانیتور CRT  و منتظر شدن تموم شدن دانلود با اینترنت dail up کردیم(شما شرایط رو نیگا: against human rights)

ولی الان با توجه به مانیتور های جدید فکر نکنم دیگه به چشم آسیب وارد بشه

لینک به دیدگاه

مانیتورت CRT هست یا LED,LCD ? اگر CRT هست خیلی برات ضرر داره باید یه کاور ضد اشئه شیشه ای بندازی

اگرم ال سی دی هست بازم ضرر داره ولی نه به حد سی آر تی

ال ای دی هم هم به مراتب ضررش کمتره !

مانیتورم led LG E2260v

پس با این حساب من عینکی میشم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اتفاقا مانیتور های LED چون نور بیشتر به LCD دارن چشم رو بیشتر اذیت میکنن . CRT چشم رو از لحظه شروع به کار ضعیف میکنه ولی LCD و LED فقط چشم رو خسته میکنه که بعد از مدتی چشم رو ضعیف میکنن . پس L×D رو میشه کاریش کرد .

شما دوست عزیز هر ساعت که با سیستم کار میکنی 5 دقیقه به یه نقطه دور (حداقل 5 متر) نگاه کن با پلک زدن مداوم (نه مثل فلشر تالارهای عروسی!) ، تا آخر عمر هیچیت نمیشه ؛ تضمین میکنم . میتونید چشم پزشک هم برید ببینید چی میشه ؛ یا اگه خواستید شاید براتون عینک مخصوص کار با سیستم بده (کمی هزینه داره) ، یا قطره مرطوب کننده چشم یا پماد ویتامین A یا شاید هم یه بروشور برای راهنمایی .

بنده هم بعد از 4 سال کار با CRT بدون میز (ورک استیشن = روی زمین!) به LCD و دوسال بعدش به LED کوچ کردم . اما فقط 30% از چشم هام در برابر مانیتور محافظت کردم و کم هست این مقدار . البته الان که با شما دارم صحبت میکنم یه پروژه مرگ بار برای این قضیه دارم که تو عید اسپولش میکنم حال کنید !

حالا عینکی شدن که جرم نیست ، بهش عادت میکنی یه طرف همیشه به چشمت نمیزنی یه طرف .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان 

من از عینک خوشم نمیاد 

ولی دوستان و خانواده میگن تو که 24 ساعته پشت کامپیوتر هستی بعد یه مدت کوتاهی چشمات ضعیف میشه و عینکی میشه

خواستم بدونم ایا این حرف حقیقت داره یا نه؟

من روزانه بطور میانگین 7 ساعت پشت نت هستم

ممنون

یکی از این عینک ها رو بگیر

http://www.chare.ir/index.php?dispatch=product_features.view&variant_id=3606

لینک به دیدگاه

اتفاقا مانیتور های LED چون نور بیشتر به LCD دارن چشم رو بیشتر اذیت میکنن . CRT چشم رو از لحظه شروع به کار ضعیف میکنه ولی LCD و LED فقط چشم رو خسته میکنه که بعد از مدتی چشم رو ضعیف میکنن . پس L×D رو میشه کاریش کرد .

شما دوست عزیز هر ساعت که با سیستم کار میکنی 5 دقیقه به یه نقطه دور (حداقل 5 متر) نگاه کن با پلک زدن مداوم (نه مثل فلشر تالارهای عروسی!) ، تا آخر عمر هیچیت نمیشه ؛ تضمین میکنم . میتونید چشم پزشک هم برید ببینید چی میشه ؛ یا اگه خواستید شاید براتون عینک مخصوص کار با سیستم بده (کمی هزینه داره) ، یا قطره مرطوب کننده چشم یا پماد ویتامین A یا شاید هم یه بروشور برای راهنمایی .

بنده هم بعد از 4 سال کار با CRT بدون میز (ورک استیشن = روی زمین!) به LCD و دوسال بعدش به LED کوچ کردم . اما فقط 30% از چشم هام در برابر مانیتور محافظت کردم و کم هست این مقدار . البته الان که با شما دارم صحبت میکنم یه پروژه مرگ بار برای این قضیه دارم که تو عید اسپولش میکنم حال کنید !

حالا عینکی شدن که جرم نیست ، بهش عادت میکنی یه طرف همیشه به چشمت نمیزنی یه طرف .

خیلی ممنون دوست من :wub:

کلی بهره مند شدم از مطالبتون ^_^

یکی از این عینک ها رو بگیر

http://www.chare.ir/index.php?dispatch=product_features.view&variant_id=3606

کار این عینک ها چیه؟ 

با این عینک ها رنگ تصویر و کیفیت بهم نمیخوره؟

کسی از اینا استفاده کرده؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...