رفتن به مطلب

هارد 250 يا 320 به ترتيب اولويت بهترين برند راهنمايي کنيد

internet
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

مي خواهم هارد 320 يا 250 بگيرم به ترتيب اولويت بهترين برند ها رو به ترتيب برام بنويسيد که اگه يک مدل گيرم نيومد برم روي برند ديگه اونو بگيرم

با تشکر

western

hitachi

samsung

maxtor

segate

لینک به دیدگاه

سلام

مي خواهم هارد 320 يا 250 بگيرم به ترتيب اولويت بهترين برند ها رو به ترتيب برام بنويسيد که اگه يک مدل گيرم نيومد برم روي برند ديگه اونو بگيرم

با تشکر

western

hitachi

samsung

maxtor

segate

با سلام دوست عزیز .

معمولا هاردهای بالا که شما نام بردید تو بازار همیشه گیر میاد فقط ممکنه که کمی قیمتش بالا و پایین بشه . در نظر داشته باشید میزان بافر یک هارد تاثیر بسزایی در کارایی اون داره .

اما در جواب سوالتون در زمینه هارد 320 من فقط مکستور کار کردم و نظری ندارم . اما در ظرفیت 250 گیگ من شخصا از هارد سامسونگ راضی بودم که به نسبت سرعت بهتر و صدای بسار کمتری داره.

البته 2 تا مورد رو مد نظر داشته باشید .

اول اینکه از تجربیات اساتیدی مانند جناب حسینی هم استفاده کنید چون من فقط تجربه شخصی خودم رو گفتم

و دوم اینکه ما تقریبا خودمون خرید هارد رو روی شانس مشتری میذاریم . چون موارد زیادی بوده مثلا از بین تعدادی هارد که کاملا هم مدل بوده . با یک گارانتی و در یک دوره تولید مشترک و به دور از هر گونه آسیب فیزیکی که به نظر باید همه اونها مشابه هم باشن اما دیده میشه بعضی هاشون صدای زیادی دارن و برای خیلی افراد مثل خودم این صدا بسیار آزار دهنده است .

البته مشخصات سخت افزاری شما هم برای انتخاب هارد مهمه . این رو مد نظر داشته باشید.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام

با تشکر

western

hitachi

samsung

maxtor

segate

درود

خدمت شما دوست گرامي عرض کنم که همونطور که همکار خوبم مستر لينوکس گفتند بافر هارد تاثير بسزايي داره و خوب سرعتش هم که همه ديگه ميدونند و نرخ خواندن و نوشتن اطلاعات.مثل همين هارد هاي جديد که 3 گيگ هستند و واقعا سرعت خوبي دارند.از لحاظ کيفيت و دوام من اول از همه وسترن رو پيشنهاد ميکنم.سامسونگ بعد از اون و هيتاچي هم تقريبا همتراز يا کمي پايينتر از سامسونگ و در آخر هم مکستور.موفق باشيد

لینک به دیدگاه

پيشنهاد من:

1- وسترن 16 مگ بافر

2- Segate سري 16 مگ بافر

3- هيتاچي سري 16 مگ بافر

و سامسونگ هم اصلا نگير چون افت دور موتور و كاهش سرعت هد دارد و مكستور هم كامل بيخيال شوي بهتر است.

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست گرامی بهترین کمکی که من میتونم به شما بکنم نشون دادن بنچ مارک هست :

ابتدا به آدرس زیر برو

3.5" Hard Drive Charts

و سپس در قسمت Choose benchmark انواع بنچ مارک هارو انتخاب کن البته میشه گفت تنها بدی این بنچ مارکها اینکه هاردهای داخل ایران نیستند

لینک به دیدگاه

دوستان ميشه بگيد بافر رم رو در موقع خريد بايد تشخيص داد ؟

دوست گرامی رم که بافر نداره

لینک به دیدگاه

دوست گرامی رم که بافر نداره

ببخشيد منظورم بافر هارد بود .

حالا بگيد كه بافر هارد رو موقع خريد چطور بايد تشخيص داد ؟

لینک به دیدگاه

تغيير دماي هارد بين 26 درجه سانتيگراد تا 42 درجه سانتيگراد نرمال هست يا خير مشخصات و تصويري از وضعيت دما و مدل هارد در زير ضميمه هست وسترن ساتا 160

با روشن کردن سيستم دما 26 درجه بود و بعد در حين انجام کارهاي مختلف يک پوشه در کاميپوتر کپي کردم که حجمش 15 گيگابايت بود و برنامه هاي ديگه هم در حال کار کردن همزمان بودند بعد دماي هارد رو نيگاه کردم ديدم به 42 درجه رسيده مي خواستم ببينم اين گرما از کجاست و اين حرارت مربوط به برد هارد هست يا مربوط به قطعات داخل هارد يعني سيلندرها و هد ها ؟

اگه از سيلندرها و هدها هست خوب اين فن هارد که فرموديد (البته من نزاشتم) چه عملي انجام مي دهند؟ خنک کردن برد ؟ يا خنک کردن سيلندرها و فکر کنم هوايي که جريان پيدا مي کنه فقط به برد اثر داشته باشه و هيچگاه دسترسي به خود سيلندرها نيست

با تشکر

1307828dd277b859127d2d500dde56b613de95f.jpg

لینک به دیدگاه

خوب روی خود هارد نوشته البته اگر هاردش مجهول هویه نباشه .

مثلا اين هاردهاي wd و hitachi و samsung , maxtor روش مقدار بافر رو نوشته ؟

اگه تصوير نمونه داريد ميشه لطفا بذاريد ؟

با تشكر

لینک به دیدگاه

یا سلام

بنده عرض خواهی میکنم مثل اینکه روش ننوشته پس باید آقا سعید کمکتون کنه

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام

هارد هر مارکی بگیری خوبه به جز maxtor چون خیلی خرابی داره

من شنيده بودم كه maxtor ها بعد از يه چند مدت به سروصدا مي افتند .

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز .

بعضی مدل ها روی خودشون حجم بافر رو نوشته بعضی ها رو هم باید از روی عددی که روی اون نوشته خودت تشخیص بدی که تو هارد های مختلف فرق میکنه .

البته برا بقه دوستان یه برنامه میزارم که اطلاعات مفیدی در مورد هارد و همینطور بافر و دما و بقیه مشخصاتش میده که فکر کنم به دردتون بخوره /

لینک دانلود hard drive inspector

http://rs314l3.rapidshare.com/files/91608183/215938/Hard_Drive_Inspector_Pro_2.70_Build_459_-SkyGlobe.Ru.rar

k1uoox.jpg

لینک به دیدگاه

نتایج تست از 5 هارد 250 گیگابایتی. در کل وسترن همچنان پیشتاز هست.

fc1.png

rt.png

ws1.png

mt1.png

mt2.png

wb2.png

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...