رفتن به مطلب

نکاتی درباره سیستم ارزش گذاری بازی ها توسط سایت مشهور گیم اسپات

rezagtx
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود بر دوستان گل خدمت شما سروان بگم که چند روزی گرفتاری پیش آمد و نتونستم بررسی جدیدی رو برای شما ارائه کنم امیدوارم بزودی با کمک حامد جان  بررسی های  جالب و خواندنی از قطعات محبوب شما رو براتون آماده کنم و ارائه کنیم.

این تاپیک رو شروع کردم تا درباره یک سری نکات و مشکلات که در سیستم امتیاز دهی سایت گیم اسپات وجود داره با هم صحبت کنیم و تبادل نظر کنیم.سایت گیم اسپات که معرف حضور همه دوستان اهل بازی هست و یک چیزی مثل imdb در دنیای بازیهاست از چند سال پیش هم که به عنوان بهترین وب سایت مرجع برای آشنایی با بازی ها در دنیا  انتخاب شد  هیمشه منبع شماره خیلی از علاقه مندان اهل بازی از جمله خود من بوده و تا بازیی که تازه عرضه شده  از این سایت نمره قبولی نگیره من به سختی سمتش میرم حتی اگر بازی مورد علاقه من باشه.ملاک ارزش گذاری این سایت از 1 تا10 هستش که 7 به بالا رو میشه باز ی های خوب حساب کرد .نمره 10 رو هم گیم اسپات چند بار داده که البته بیشتر حالت احساسی داشتن مثل نمره 10 برای باز یهای GTA IV,metal gear 4  که خوب بازی های خیلی خوبی بودن شکی نیست ولی بدون مشکل هم نبودن ومیشد بهشون 9 هم داد ولی خوب دیگه کاریش نمیشه کرد .من خودم  از سال 2005 عضو سایت هستم و تقریبا روزی  نبوده که  از این سایت بازدید نکنم ول این سایت هم مشکلاتی داره که گفتنشون از اونجایی که سایت محبوبیت خیلی زیادی داره خالی از لطف نیست.این چند روزه من بعد از 3 سال از ویندوز 7 کوچ کردم به 8.1 وبازی های زیادی رو روی این سیستم عامل امتحان کردم همینطور که میدونید بازی thief همین چند روزه عرضه شد و  من هم که سالهای سال منتظر این بازی بودم با اشتیاق به سراغ گیم اسپات رفتم تا ببینم بازی چند گرفته و نمره 6 رو دیدم که بر سردر سایت مثل مهری خورده شده بود که نمره خیلی بدی نیست ولی  برای من که خیلی سری بازی های دزد رو دوست دارم ناراحت کننده بود و من هم سریع نسخه reloaded بازی رو دانلود کردم و تصمیم گرفتم به جنگ گیم اسپات برم تا ایراد های این نمره بازی رو بررسی کنم .

کسی که بازی رو تست کرده و نمره داده کوین ونورد kevin vanord منتقد سرسخت و حرفه ای گیم اسپاته که به قول خودش مو لای درز نقد هاش نمیره و مو رو از ماست میکشه بیرون.!

خوب من بازی رو شروع کردم و اول یک بنچمارک گرفتم و از کرک 3dm هم استفاده کردم برای اپدیت 1 بازی که چند تا dlc هم طبق معمول  این روزها برای بازی آزاد میکنه !با سیستم   4770k و geforce 770 oc 2gb و 16 گیگ رم بازی با فریم عالی میانگین حدود 50~60 اجرا شد که عالی هستش و با موتور انریل تونستن یاد و خاطره و جو دو بازی قبلی سری رو زنده کنن.که البته نسخه دو هم از موتور انریل 2  استفاده میکرد  یه نسخه خاص از موتور انرییل  اگر اشتباه نکنم بود.بافت های hd هم حجم نسخه pc رو نسبت به کنسولی خیلی زیاد کرده و برابر با 19 گیگ شده .

در بررسی عمو کوین آمده ! که بازی زیاد لود میشه و قتی شما برای اولین بار از بالای برج ساعت مخفیگاه به پایین نگاه میکنید پیش خودتون میگید عجب ماجراجویی هایی در انتظار منه ولی توی خیابون ها همش شاهد لود های زیاد و طولانی هستید در حالی که من روی نسخه pc غیر از لود های عادی دفعه اول بازی که تمام بازی ها دارن و اتفاقا در حد چند ثانیه هم بود لودی ندیدم و مرتب توی خیابون ها از جاهای مختلف و راههای مخفی بازی به لوکیشن های جدید سر زدم و اصلا لودی د رکار نبود فقط بازی با یک نوشته کوچیک به شما اسم خیابون و موقعیت جدید تون رو میگه و خبرتون میکنه که نقشه بازی آپدیت شده .من اصلا لود خاصی ندیدم. در واقع تست آقا کوین روی کنسول های جدید و قدیم بوده و احتمالا لود ها مربوط به نحوه اجرای بازی روی کنسوله که به دلی&l~/<?=L%

ل استفاده از دیسک بالاخره لود های بیشتر داره در حالی که نسخه pc اصلا همچنین مشکلی نداشت و عالی اجرا میشه معلوم نیست چرا نسخه pc بررسی نشده.

موضوع بعدی درباره ساختار بد طراحی شهره!!و راهای اونه!!که خیلی عجیبه !خیابون های شهر عالی طراحی شدن و بعد از نیم ساعت گشت و گذار واقعا احساس گم شدن بهتون دست میده که باید راهتون رو پیدا کنید و میانبرها و راه های مخفی در کنار گنج ها ی مخفی شده و در گوشه کنار شهر و گشت و گذار زیر بارون با نور پردازی خیلی خوب و صدا های محیطی خیره کننده واقعا   احساس حضور در شهرهای  اروپای قرون وسطا رو تداعی میکنن.

خیلی عجیب بود. موضوع بعدی طبق معمول ایراد از هوش مصنوعی بود که دیگه موضوع کلیشه ایی منتقدان در موقع نقد بازی های کامپیوتری شده .ببینید هوش مصنوعی یه چیز دینامیکه بسته به شرایط  گیم پلی و روش بازی شما کاملا از فرد به فرد دیگر فرق داره برای مثال من روی درجه سختی بالا Hard بازی رو شروع کردم و اصلا کسی رو هم نمی کشم مشابهه حالتghost  و جایزه clean hands در بازی dishonored که تونستم بدون کشتن حتی یک نفر بازی رو تموم کنم واقعا چاش برانگیز و جالب بود. حالا این آقا کوین توی بررسی جنگ راه اندخته بود در حد call of duty با نگهبانها و به سبک far cry 3 با تیر و کمون به جان نگهبانها افتاده!!خوب که چی این بازی یک بازی مخفی کاریه پدر بازی های مخفی کاری بوده اصلا ساخته شده که چریکی و مخفی تموم بشه نه به سبک شوتر !من اصلا از هوش مصنوعی بازی ایراد ندیدم کاملا رفتارها عادی بود و حتی با باز بسته کردن درها یا خاموش کردن شمع ها و یا حتی گذر از کنار پرنده های توی قفس یا روی بام ها با سرعت زیاد هوش مصنوعی واکنش نشون میداد و به دنبال garrett  استاد دزد میگشت.

من با این که مقداری در بازی پیشرفت کردم اصلا ایرادها رو قبول نکردم و جالبه توی نقد اشاره با داستان مامبو جامبویی یا به قول خودشون مربوط به جادو و سیاه کاری  روبرو هستیم که برای منتقد عجیب بود و دیگه این واقعا عجیبه چون اصلا داستان های سری بازی thief با جادو گره خورده و در قسمت دو یا همون deadly shadows اصلا درگیری گررت با جادوگران شیاطین به اوج میرسید !و نمیدونم منظور منتقد چیه لابد انتظار شوتر شبیه ساز نظامی تاکیتکی مثل ARMA رو داشته!!!خلاصه هیچ کدوم از ایراد ها قابل قبول نبود و نمره بازی هم کم داده شده بود چون بازی deus ex human revolution بازی دیگر از استودیو ایدوس مونترال که اون هم یک کلاسیک  بازسازی شده است دقیقا همین الگوی بازی thief رو پی روی میکرد و همه بازی های این تیم عالی هستن و مورد توجه گیمرها .

چند جای دیگه هم گیم اسپات نمر هایی نه چندان در حد بازی ها چه خوب چه بد داده که فعلا به دلیل زیاد شدن مقاله اشاره ایی بهشن نمیکنم ولی اگر شما هم بازی های مورد علاقه تون رو به نمره ها و امتیاز هاشون اهمیت میدین  میتونین اینجا بررسی اون نمره ها رو به اشتراک بگذارید.

این مقاله رو باز هم بروز رسانی میکنم فعلا وقت یکم دزد بازیه!!!نمیشه master Thief رو درانتظار گذاشت!

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

مرسی رضا جان مطلب خوندنی خوبی بود

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

از 2 تا چیز خیلی حال نکردم توش یکی ویس اکتینگ که خیلی قوی نبود و دیالوگ های تکراری گارد ها که خیلی رو مخ بود هوش مصنوعی هم که این سایت ها مسخرش رو در اوردن هوش مصنوی خیلی هم عالی بود یا حتی توی deus ex هم گیر داده بودن deus از اون بازی های بود که از نظر من بی نقص بود گرافیک هنری عالی صدا گذاری بی نظیر مخصوصا صدای jensen که حرف نداشت بازی هایی که مخفی کاری هستن رو باید مخفی بردی من deus رو از اول تا اخبر بازی مخفی رفتم و بجز باس ها فقط 5 نفر رو کشتم و تیف هم کاملا مخفی کاری بود باید مخفی کاری بازی می کردی مگرنه حال نمی داد فقط اخرش یکم بد تموم شد شاید برای نسخه ی بعد فکر هایی دارن 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود قطعا همین طوره اینها کلیف هنگر تمام کردن تا قسمت بعد صدای همه درآمد

خوب نگهبان ها هم یکم زیاد حرف میزنن ولی هیمن باعث میشه از حضورشون توی محیط آگاه بشی و اگر روی درجه سختی بالا ببری دیگه از دید کمکی خبری نیست  همه چیز با ور و سایه صدا ست که معلوم میشه!

لینک به دیدگاه

نقدj عالی بود

کلن من احساس میکنم سایت های معروف برای نمرi دادن کاملا منافعی دارند برای همین نمره هارو غیر واقعی میدند.

به نظرم metaranking قابل قبول تره

لینک به دیدگاه

نقدت عالی بود

کلن من احساس میکنم سایت های معروف برای نمره دادن منافعی دارند برای همین نمره هارو غیر واقعی میدند.

به نظرم metaranking قابل قبول تره

لینک به دیدگاه

مثلا همین titanfall همه میگن مثل کالاف هست با مک بعد تمام سایت ها نمره ی بالا دادن در صورتی که من خونه ی یکی از دوستام بازی کردم اوریجنالش رو داشت بعد از یه مدت خسته کننده می شد بعد شایعه شد که ماکروسافت برداشته به تمام این سایت ها پول داده تا این که فروش کنسول زیاد شه 

بیشتر نقد هایی که توسط مردم بی طرف داده می شه رو من بیشتر قبول دارم مثل angry joe show توی اون توب که بیشتر از یک میلیون ساب داره 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...