رفتن به مطلب

اجرای همه بازیهای PC با گیم پد معمولی(یا شبیه ساز دسته xbox)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

اجرای همه بازیهای PC با گیم پد (Controller) معمولی! 

با این نرم افزار کوچیک شما می تونید هر بازی رو با با پشتیبانی کامل از گیم پدتون
حتی با Vibration (همون ویبره خودمون) با گیم پد بازی کنید (حتی از این گیم پد 15 هزار تومانی ها)

اینو هم بگم که این برنامه با نرم افزارهایی مثل Pinnacle Game Profiler یا Xpadder که فقط دکمه های کیبورد رو به گیم پد تبدیل میکنن فرق داره
و کارش اینه که گیم پد شمارو بجای گیم پد (XBOX360 (Xbox 360 Controller به بازی قالب میکنه. به این ترتیب خیلی راحت شما میتونین بازی رو با گیم پد بازی کنین 
کار باهاش هم خیلی راحته، 

خلاصه خیلی برنامه کارآمدیه، من خودم سالهاست که دارم ازش استفاده میکنم!

"Xbox 360 Controller Emulator" به کنترلر شما (GamePad, Joystick, Wheel, ...) اجازه میده که مثل کنترلر ایکس باکس 360 "Xbox 360 Controller" عمل کنه، بنابراین بازی اجازه استفاده از اونو به شما میده. مثلاً این برنامه امکان بازی کردن بازی هایی مانند "Grand Theft Autog" یا با فرمان (Wheel) های معمولی رو فراهم میکنه.

آپدیت جدید:
سیستم مورد نیاز

معرفی:
فایل های "Xbox 360 Controller Emulator
Library: (Library) xinput1_3.dll رو پوشش میده که برای پشتیبانی از گیم پدهای قدیمی که با XInput سازگاری ندارن، فراخوانی های XInput رو به فراخوانی های DirectInput ترجمه (تبدیل) میکنه.
x360ce.exe (برنامه): اجازه ویرایش و امتحان کردن تنظیمات Library رو میده
x360ce.ini (پیکربندی یا تنظیمات): محتوای تنظیمات Library. (دکمه ها، Slider Maps, Axis )

جزئیات:

نصب:
این برنامه (Dll) رو از طریق فایل اجرایی بازی اجرا کنید. فایل اجرایی بازی میتونه به دنبال xinput dll بگرده. شما فقط کافیه که یک کپی از فایل Dll رو توی پوشه ای که فایل اجرایی بازی هست بریزید، که ممکنه با توجه به بازی یکی از اسم های زیر رو داشته باشه (البته الآن دیگه نیازی به تغییر دادن اسم فایل نیست و بازی های جدید اکثراً از فایل xinput1_3.dll استفاده میکنن):

• xinput1_3.dll
  • xinput1_2.dll
  • xinput1_1.dll
  • xinput9_1_0.dll

اما برای نصب برنامه:

1. فایل x360ce.App-2.0.2.102 رو دانلود کنید.
  2. اون رو تویه پوشه Extract کنید.
  3. فایل x360ce.exe رو اجرا کنین. برید به تب General مربوط به کنترلرتون (مثلاً Controller 1) طبق شکل زیر کنترلرتون رو تنظیم کنین برای گیمپد های مختلف فرق داره ولی من دو نوع رایجشو اینجا توضیح میدم:
    3-1: کنترلرهای چینی(که تو بازار خیلی رایجن و شکلهاشون متفاوته ولی تقریباً اساس کار همشون یکیه) :

01%20-%20USB%20Vibration%20Joystick.jpg

3-2: کنترلر 2و1 ®PlayStation (که با Convertor به سیستم متصل میشن و تقزیباً همشونو اینجوری باید تنظیم کنین) :

02%20-%20Twin%20USB%20Network%20Gamepad.

نکته!: علامت" " در " Axis6| " به معنی Invertedـه.
  4. بعد به تب Advanced برید و Device Type رو مقدار مناسب بزارید (برای گیمپد: GamePad و برای فرمان: Wheel)

03%20-%20Advanced%20Tab.jpg
  5. به تب بعدی یعنی Force Feedback و گزینه Enabled Force Feedback رو فعال کنین. (بقیه تنظیمات رو کاری نداشته باشین.)

04%20-%20Force%20Feedback%20Tab.jpg
  6. تا اینجا تنظیمات مربوط به گیمپدو انجام دادین، حالا به تب Option برید و و گزینه HookMode رو روی مقدار Normal تنظیم کنین و بعد گزینه Save رو بزنید و از نرم افزار خارج بشین

05%20-%20Options.jpg
  7. حالا فایل x360ce.ini محتوی تنظیمات گیمپد شماست و از این به بعد دیگه کاری به برنامه تنظیم کننده ندارین. از این به بعد کافیه فقط دو تا فایل x360ce.ini و xinput1_3 رو به محل نصب بازی کپی کنین.

06%20-%20Copying.jpg

07%20-%20Copied.jpg
  8. بعد هم که بازی رو اجرا میکنین اگه هیچ مشکلی نباشه، ابتدای اجرای بازی یه بوق میزنه که نشان دهنده اینه که همه کارا ردیفه.
    نکته: اگه بازی رو اجرا کردین، گیمپد کار نکرد یا درست کار نمیکرد یا ویبره نداشت یا دکمه ها رو نشون نمیداد، از بازی خارج شین، همونجا (محل نصب بازی) فایل x360ce.ini رو باز کنین مقدار HookMode رو برابر 2 قرار بدین. (اگه بازم مشکلی بود برابر 0 به معنی خاموش بودن "گول زدن Api" برای بعضی بازیها مثل Shank قرار بدین.)
    بعد هم دوباره بازی رو اجرا کنین و از اجرای بازی با گیمپد لذت ببرین

08%20-%20HookMode.jpg

حذف برنامه

فقط همه فایل هایی رو که توی بازی کپی کردین رو حذف کنید

رفع مشکلات

آپدیت جدید:
از ورژن 2.0.2.105 به بعد تو تب Force Feedback، مقدار Overall Effects Strength پیش فرض 0 % تنظیم شده، پس اگه ویبره ندارین اینو 100% یا هر مقداری که میخواین تنظیم کنین.

آپدیت جدید:
'Unhandled exception: Could not load file or assembly 'Microsoft.DirectX.DirectInput یا پیدا نشدن فایل xinput1_3.dll

اگه از سیستم عامل ویندوز 8 استفاده میکنین:

1. از Control Panel>Programs و Turn Windows features on or off گزینه (Net Framework 3.5 (Include .Net 2.0 and 3.0 رو فعال کنین.
  2. از نسخه کامل دایرکت اکس استفاده کنین که مطمئن شین همه فایلها نصب میشه (از جمله xinput1_3.dll):
    (DirectX End-User Runtimes (June 2010 - حجم: 95.6 مگابایت.

(DirectX End-User Runtimes (June 2010 - حجم: 285.33 مگابایت. (Web Installer)

Application has failed to start because MSVCR100.dll was not found یا برنامه تنظیم کننده غیر فعاله

این خطا به این دلیل رخ میده که Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package روی سیستمتون نصب نشده.
میتونید (Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86 رو دانلود و نصب کنید. http://www.microsoft.com/downloads/d...3-37bf0912db84

!نکته: شما باید ورژن32 بیتی (x86) رو حتی واسه ویندوزهای 64 بیتی (x64) نصب کنین.
برای xinput.dll ورژن 64 بیتی از این استفاده کنین: http://www.microsoft.com/downloads/e...f-9350143d5867

فرمان (Wheel) تو بازی کار نمیکنه، ولی تو برنامه تنظیم کننده x360ce کار میکنه.

بعضی از بازیها فقط وقتی کنترلر به عنوان Gamepad شناخته شده باشه کار میکنه، حتی اگه کنترلر wheel باشه. اینو امتحان کنین:

1. x360ce.exe رو اجرا کنین.
  2. با Wheelتون Tab رو انتخاب کنین.
  3. Advanced] Tab] رو انتخاب کنین.
  4. از منوی کشویی "Device Type" مقدار GamePad رو انتخاب کنین.
  5. دکمه [save] رو انتخاب کنین.
  6. برنامه رو ببندید و بازی رو اجرا کنین.

چگونه dead zone ویل(Wheel) رو کاهش بدیم؟ (GTA, Mafia II, ...)

1. x360ce.exe رو اجرا کنین.
  2. با Wheelتون Tab رو انتخاب کنین.
  3. Advanced] Tab] رو انتخاب کنین.
  4. "(Enabled (XInput, 80%" از منوی کشویی "AntiDeadZone" برای کاهش دادن dead zone به اندازه 80% انتخب کنین.
  5. دکمه [save] رو انتخاب کنین.
  6. برنامه رو ببندید و بازی رو اجرا کنین.

نکته: بعضی بازیها وقتی dead zone به اندازه 100% کاهش پیدا کرده باشه مشکل دارن

آیا من نیازی دارم در حین انجام بازی برنامه x360ce رو باز نگه دارم؟

نه، نیازی ندارین، برنامه رو در طول بازی کردن ببندین چون بازی نیازی بهش نداره و برنامه منابع PC رو الکی به هدر میده.
برنامه تنظیم کننده x360ce فقط به عنوان رابط کاربری گرافیکی (GUI) برای ویرایش فایل x360ce.ini و به عنوان تست کننده کنترلر استفاده میشه.

تصاویری از محیط برنامه:

x360ce_General.png

_______________________________________________________________________________________

InputHook

InputHook 
یک سیستم تله (Hook) برای جایگزینی داده های برگشتی Gamepad از سیستم به برنامه با داده های تقلبیه، که اجازه میده بازی ها با x360ce کار کنن.

HookMode

گزینه HookMode بین وضعیت های 
Normal 
(عادی)، 
Compatibility 
(سازگار)، 
Full 
(کامل) و 
Disabled 
(غیر فعال) از InputHook انتخاب میشه.

• برای بسیاری از بازی ها حالت 
    Normal 
    پیشنهاد میشه، این حالت فقط تعدادی از داده ها رو جایگزین میکنه که به نظر برسه Gamepad با XInput سازگاره.

• حالت 
    Compatibility 
    داده های اضافی مورد نیاز، برای بازی هایی که دستگاه های DirectInput رو از XInput جدا میکنن، جایگزین میکنه

• حالت 
    Full
     همچنین اسم Gamepad رو به "
    (XBOX 360 Controller (for Windows
    " تغییر میده.

دانلود برنامه

منبع: بازی رایانه
ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من خودم تست کردم و روی تمام بازی هایی که نیاز به دسته xbox که قیمتی بالای 100 هزار تومان داره  بدرستی کار میکنه و کسانی که دسته معمولی دارن و نمیتونن گیم پد گرانقیمتی تهیه کنند با این ترفند مشکل بازی کردن این قبیل بازی ها بر طرف میشه

فایل برنامه

x360ce.App-2.1.2.191.zip

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون 

اولین لایک رو من دادم به شما

لینک به دیدگاه

ممنون داداش +1

با METAL GEAR RISING هم تست کردید (نسخه ی PC) ؟

چون فقط گیم پد مایکروسافت میخاد . به هیچ صراطی مستقیم نیست . با این برنامه حله ؟

ویرایش شده توسط MAGNUM
لینک به دیدگاه

خیلی برنامه خوبیه ولی رو هر بازی کار نمیکنه
 اما خرج رو کم میکنه واس دسته ارجینال :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

ممنون از لطف دوستان

روی بالای 80 درصد بازی ها جواب میده

من خودم به تازگی با این برنامه اشنا شدم و بودجه برای خرید دسته نداشتم که این برنامه واقعا برام کولاک کرد و  بقولی کلی حال داده

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

up  برای نیازمندش :D

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

سلام. ممنون خیلی کاربردی هست

مرسی

هوای فقرا رو داره :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من یک زمانی میخواستم mass effect رو با کنتر لر های 360 ام بازی کنم متاسفانه با این برنامه هم نش .البته شناسایی کرد توی بازی  که این خودش عالیه چون اصلا سری مس افکت اجازه دتکت کنترلر 360 نمیده اینم از فیلم های مایکروسافت !!چون اگر کنتر لر هم توش کار میکرد و از انجایی  که موتورش هم انریل بود و میشد با یک کامپیوتر عادی روی 4k بازیش کرد!!!دیگه فکر کنم غیر از دکتر گرگ زیشاک هیچکس نسخه 360 اش رو نمیخرید!!!خلاصه آسون ترین راه همینه که آدم از خود کنترلر های 360استفاده کنه -من بی صبرانه منتظر کنترلر وایرلس xone برای pc  از طرف مایکروسافتم و حتی مبلغ 300 تومان هم براش کنار گذاشتم!!

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رضا جان نزدیکتونم نیستیم ازت اجارش کنیم :( خوبه بابا مایه داریه دیگه شما فکر کنم تو مسجد سلیمان وسط حیاط خونتون چاه نفت دارید  :D

بعضی ها همین پول دسته بیست/سی تومنی هم به زور جور میکنن  پس این برنامه براشون 300 هزار میارزه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رضا جان نزدیکتونم نیستیم ازت اجارش کنیم :( خوبه بابا مایه داریه دیگه شما فکر کنم تو مسجد سلیمان وسط حیاط خونتون چاه نفت دارید  :D

بعضی ها همین پول دسته بیست/سی تومنی هم به زور جور میکنن  پس این برنامه براشون 300 هزار میارزه

درود نه اقا چاه نفت !! :D نه اقا مسئله اینه که هیچ کنترلری مثل  کنترلر خود مایکروسافت نیست  من تجربه کردم دیم برای مثال دوستم 5 تا کنترلر  با فاصله زمانی خرید زیاد فوتبال میزد 5 تا شد 120 تومان هیچ کدومش هم درست نه کار میکرد نه جنسش خوب بود بهش گفتم بنده خدا یک کنترلر عالی مایکروسافت اونموقع 145 بودrazor  فکر کنم 120!!'گفتم دوست گرامی خودتو راحت کن یکدفعه!!بعضی ها گوش نمیدن!

من همیشه کنترلر میگیرم  چون عادت دارم د رکنار موس و کیبورد باشه لازمه -مهدی جان چیز قابل داری نیستن .شما اختیار دارید.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

درود

لینک دانلود؟

سلام

قرار داده شد

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام اقا ببخشید من تو بازی واتچ داگ و ولفلشتاین جواب نگرفتم چهکار کنم ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

دوتا فایل ساخته شده رو تو پوشه بازی بنداز جایی که فایل اجرایی بازی هست

داخل بازی هم تنظیمات  کنترلر بازی رو روی دسته قرار بده

هنگام ورود بازی اگه صدای کانکت شدن اومد یعنی جواب میده

خودم هم امتحان میکنم جواب داد اعلام میکنم

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام

من وقتی دوتا فایل ساخته شده رو تو فایل بازی کپی میکنم سرعت بازی پایین میاد بعد از یه دقیقه از بازی میاد بیرون

من الان چی کار کنم؟

لینک به دیدگاه

سلام

من وقتی دوتا فایل ساخته شده رو تو فایل بازی کپی میکنم سرعت بازی پایین میاد بعد از یه دقیقه از بازی میاد بیرون

من الان چی کار کنم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

من الان چی کار کنم؟

داخل کدوم بازی؟

لینک به دیدگاه

همه کنترلها را من تجربه کردم حتی مالps3رابا انواع واقسام شبیه سازها که تو بازهای کاملا همه جهاها و دکمها کار میکردن ولی به نتیجه رسیدم که هیچی کنترلر ایکسباکس نمیشه منم بیصبرانه منتظرم تا مایکروسافت کنترلروایرلر1را بده برایpc :x

ویرایش شده توسط danyal-s2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

fifa که دسته کار میکنه نیاز به این برنامه نیست

اما این دو فایل رو جایگزین فایل خودت بکن ببین چی میشه بعد از اکسترکت جایگزین کن 

این فایل 

buttonData.rar

تواین مسیر \FIFA14\Game

این فایل 

buttonDataSetup.rar

تو این مسیر \Documents\FIFA 14

blur هم من ندارم نمیتونم نظری بدم

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

توی ویندوز 8.1 شصت و چهار بیتی اصلا اجرا نمیشه..

میگه xbox 360 controller has stopped working

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

mehdi-gtx#

دادا من میخواستم بازی Dragon Age Inquisition رو با دسته بازی کنم چون با کیبورد و موس این بازی افتضاح میشه ... اولش که گیم پد رو وصل کردم دیدم فقط سه چهار تا دکمه کار میکنه و متسفنه دکمه های بالا و پایین و چپ و راست کار نمیکنن واسههمین ننمیشد رفت و دسته رو تنظیم کرد ... این برنامه رو انصب کردم و همه کارارو انجام دادم اما بازم همون مشکل انگار جای دو تا دکمه عووض شده بعد نصب این برنامه :)

هیچ کاریش نمیشه کرد؟؟؟

ویرایش شده توسط Farshadi
لینک به دیدگاه

fifa که دسته کار میکنه نیاز به این برنامه نیست

اما این دو فایل رو جایگزین فایل خودت بکن ببین چی میشه بعد از اکسترکت جایگزین کن 

این فایل 

attachicon.gifbuttonData.rar

تواین مسیر \FIFA14\Game

این فایل 

attachicon.gifbuttonDataSetup.rar

تو این مسیر \Documents\FIFA 14

blur هم من ندارم نمیتونم نظری بدم

دادا من میخواستم بازی Dragon Age Inquisition رو با دسته بازی کنم چون با کیبورد و موس این بازی افتضاح میشه ... اولش که گیم پد رو وصل کردم دیدم فقط سه چهار تا دکمه کار میکنه و متسفنه دکمه های بالا و پایین و چپ و راست کار نمیکنن واسههمین ننمیشد رفت و دسته رو تنظیم کرد ... این برنامه رو انصب کردم و همه کارارو انجام دادم اما بازم همون مشکل انگار جای دو تا دکمه عووض شده بعد نصب این برنامه :)

هیچ کاریش نمیشه کرد؟؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...