رفتن به مطلب

سوالاتی در مبحث کولینگ ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

به نام خدا

دوستان چند تا سوال داشتم 

فکر میکنم سوالاتی باشه که بدرد بیشتر دوستان بخوره ، به هر حال ...

1 : تفاوت دمای خمیر لیکوئید اولترا با ژلید اکستریم حدودا در اورکلاک فرکانس بالای 4 چقدره ...

2 : برخی دوستان میگن استفاده از لیکوئید اولترا باعث میشه نوشته های روی سی پی یو محو بشه ، چقدر صحت داره این موضوع ؟

3 : با توجه به اینکه سی پی یو بنده 3770 کا هست و برای استفاده روزانه و رندرینگ اور هم میکنم و علاقه ای به باز کردن IHS و تعویض خمیر نیز ندارم ،

به نظر شما بهترین کولر که تا 250 قیمت داشته باشه حتی دست دو چی بدرد این سی پی یو میخوره ؟

4 : با اینهمه تفاسیر و فرض بر اینکه سی پی یو من معمولی باشه از لحاظ ولتاژ خور بودن و ... به نظر شما برای استفاده روزانه و رندرینگ افتر تا چه فرکانسی اور خواهد شد (با استفاده بهترین خمیر و کولر تا قیمتی که عرض کردم)

ممنون از دوستان و لطفا بر اساس تجربه پاسخ بدید

بورد هم Maximus iv extreme z هست ...
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیز فک کنم در پرشین تولز هم سوال کرده بودین که برخی هاش اسخ دادم اما بعضی هاش موند که در اینجا پاسختونو میدم داداش اما کلی میگم : 

دمای خمیر لیکوید اولترا وقتی سی پی یو در حالت اورکلاک باشه حداقل 5 الی 6 درجه با خمیرهای دیگر فرق داره و دما رو به شدتت پاسیین میاره بهترین انتخاب برای یک سی پی یوی اور شده انتخاب یک کولر خوب و انتخاب خمیری همچون لیکوئید اولترا هست !!!

دیشب داشتم همین مبحث رو پیش میبردم که وقتی سی پی یوی خودم رو ( 4930k) کولر رو از روش باز کردم و پس از پاک کردن خمیر لیکوئید به سختی متوجه شدم که این حرف کاملا اشتباهه و هیچ درستی به این حرف نیست بلکه سی پی یو با پاک کردن کی حالت اولش شد و اقعا خودم تعجب کردم و تمام نوشته های روی سی پی یو پابرجاست !!!

در مورد کولر باید عرض کنم که کولر THERMALRIGHT SILVER ARROW SB-E میتونه بهترین انتخاب با قیمت 269 تومن فک کنم باشه که الان فروشگاه لیون موجود داره خیلی کولر خوبیه و میشه گفت بهترین کولر تو این رنج قیمت همینه پیشنهاد بنده همین کولره دوست گلم !

در مورد اینکه شما میتونین تا چقد اورکلاک کنین باید تست بشه و فکر میکنم شما سی پی یوی 3770k رو با لاین کولر بتونین تا 4400 الی 4500 استفاده کنین و اما اگر شانس بیارین لو ولتاژ در بیاد حتما دمای کمتری رو برای شما به ارمغان خواهد اورد اما اگه بد شانسی بیارین ولتاژ بالا بزنه به مراتب دما بالاتر و بالاتر خواهد رفت و این بسته به سی پی یوتونه !!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نام خدا

دوستان چند تا سوال داشتم 

فکر میکنم سوالاتی باشه که بدرد بیشتر دوستان بخوره ، به هر حال ...

1 : تفاوت دمای خمیر لیکوئید اولترا با ژلید اکستریم حدودا در اورکلاک فرکانس بالای 4 چقدره ...

2 : برخی دوستان میگن استفاده از لیکوئید اولترا باعث میشه نوشته های روی سی پی یو محو بشه ، چقدر صحت داره این موضوع ؟

3 : با توجه به اینکه سی پی یو بنده 3770 کا هست و برای استفاده روزانه و رندرینگ اور هم میکنم و علاقه ای به باز کردن IHS و تعویض خمیر نیز ندارم ،

به نظر شما بهترین کولر که تا 250 قیمت داشته باشه حتی دست دو چی بدرد این سی پی یو میخوره ؟

4 : با اینهمه تفاسیر و فرض بر اینکه سی پی یو من معمولی باشه از لحاظ ولتاژ خور بودن و ... به نظر شما برای استفاده روزانه و رندرینگ افتر تا چه فرکانسی اور خواهد شد (با استفاده بهترین خمیر و کولر تا قیمتی که عرض کردم)

ممنون از دوستان و لطفا بر اساس تجربه پاسخ بدید

بورد هم Maximus iv extreme z هست ...

1-تفاوت در حد 2 -3 درجه

2-لیکویید آلترا فقط با آلمینیوم واکنش میده و اثر خورندگی داره.

3-بهترین کولر رو هم دوستمون معرفی کردند و این در صورتی هست که کیس جاداری داشته باشید چون این کولر خیلی بزرگ هست.

4-اگر پردازنده خوبی داشته باشید تا 4.7 برای استفاده 24/7 و اگر پردازنده معمولی باشه تا 4.5 یا 4.4...

لینک به دیدگاه

دوستان با توجه به تحقیقاتی که کردم تصمیم گرفتم کولر silver arrow ex رو بردارم که فن های قویتری داره

فقط تنها مشکل باقیمانده اینه که این کولر به سینکهای ماکسیموس گیر نمیکنه ؟

یکی دیگه از مشکلاتشم اینه که هر رمی رو دیگه نمیشه رو بورد انداخت

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...