رفتن به مطلب

عدم شناسایی رم

Recommended Posts

با سلام

یه مادر بورد gigabyte 8i945 plg  دارم که روش دوتا رم با ظرفیت های 512m , سرعت 533 نصب هست.الان میخام یه رم دیگه با ظرفیت 1g  800  نصب کنم.ولی هر کاری میکنم به درستی شناسایی نمیشه.

یا فقط تا 1.5g  شناسایی میشه. وقتی هم که 2 g شناسایی میشه کامپیوتر در صفحه اول بوت با پیام ok     tedting memory : 2097533  متوقف میشه.هر کاری کردم و رم ها رو جابجا کردم درست نشد.

اشکال از چی میتونه باشه.ضمنا" همه ی رم ها سالم هستند.

باتشکر

ویرایش شده توسط m.javvi
لینک به دیدگاه

مادربورد شما از رم تا حجم 512 مگ و فرکانس 533 پشتیبانی میکنه . بالاتر از اون رو پشتیبانی نمیکنه . برای همین ارور میده .

لینک به دیدگاه

از کاربرm.javvi وHamed وMohamad Hajati وmehdidolaty عذر خواهی میکنم .

ببخشید اطلاعات اشتباه داشتم

ویرایش شده توسط ADWARD
لینک به دیدگاه

با سلام

برادر هیچوقت دوتا رم که سرعتش مثل هم نباشه روی سیستم جواب نمیده .همه ی رمها و مین سالم هستش و چون سرعت دوتا رم متفاوته جواب نمیده.خودتو خسته نکن فایده نداره

درود

چرا عزیز مین با دو رم متفاوت با سرعت های مختلف هم کار میکنه ولی به خوبی با هم سازگار نمیشن و سیستم با کمترین سرعت رمی که روی سیستم هست کار خواهد کرد.

عموما برای دوال شدن رم ها باید به هم مارک بودن چیپ های رم-باس و تایم توجه کرد.

پ ن :من منفی ندادم به خدا :(

ویرایش شده توسط Mohamad Hajati
لینک به دیدگاه

تک رم امتحان کن ببین چطوریاست منظورم فقط رم 1گیگ باس 800 رو بنداز ببین سیستم اوکی میشه

لینک به دیدگاه

ببخشید من  این مشکل برام قبلا اتفاق افتاده بود شرمنده

لینک به دیدگاه

درود

چرا عزیز مین با دو رم متفاوت با سرعت های مختلف هم کار میکنه ولی به خوبی با هم سازگار نمیشن و سیستم با کمترین سرعت رمی که روی سیستم هست کار خواهد کرد.

دوست من مطمئن هستم شما امتیاز کم نکردید

لینک به دیدگاه

دوستانی که اینجا به استارتر منفی دادن میشه توضیح بدن که سوال کردن چرا منفی داره ؟ دلیل خاصی داشتن برای منفی دادن ؟ ایشون چیزی رو نمیدونستن و پرسیدن . لطفا بیجهت منفی ندید . امیدوارم خودتون برای ایشون جبران کنید تا مجبور نباشیم جور دیگه ای برخورد کنیم . منفی دادن بی مورد خلاف قوانین فرومه . رعایت کنید .

لینک به دیدگاه

دوستانی که اینجا به استارتر منفی دادن میشه توضیح بدن که سوال کردن چرا منفی داره ؟ دلیل خاصی داشتن برای منفی دادن ؟ ایشون چیزی رو نمیدونستن و پرسیدن . لطفا بیجهت منفی ندید . امیدوارم خودتون برای ایشون جبران کنید تا مجبور نباشیم جور دیگه ای برخورد کنیم . منفی دادن بی مورد خلاف قوانین فرومه . رعایت کنید .

حامد جان دوستان لطف کردن و وقت گذاشتن برای استارتر و جوابش رو دادن

و ایشون هم لطف کردن به همه منفی دادن

خودم دیروز به همه + دادم منفی پاک شد

لینک به دیدگاه

مادربورد شما از رم تا حجم 512 مگ و فرکانس 533 پشتیبانی میکنه . بالاتر از اون رو پشتیبانی نمیکنه . برای همین ارور میده .

طبق دفترچه مادربورد تا 2گیگ فرکانس 400/533 پشتیبانی میشه.

از کاربرm.javvi وHamed وMohamad Hajati وmehdidolaty عذر خواهی میکنم .

ببخشید اطلاعات اشتباه داشتم

!!!!!

درود

با دوتارم کار میکنه ولی با 3تا رم که میزارم جواب نمیده !!

تک رم امتحان کن ببین چطوریاست منظورم فقط رم 1گیگ باس 800 رو بنداز ببین سیستم اوکی میشه

بله.1گیگ کار میکنه ولی فرکتانسش رو 533 میره

ببخشید من  این مشکل برام قبلا اتفاق افتاده بود شرمنده

چیکار کردی حل شد؟؟

ایشون؟؟

لینک به دیدگاه

عذر میخوام مین شما این هست؟

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=1906#sp

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

الان که امتحان کردم 2g  رو شناسایی میکنه ولی در خوش امدگویی ویندوز و وارد ویندوز نمیشه !!!!

با تشکر

ویرایش شده توسط m.javvi
لینک به دیدگاه

الان که امتحان کردم 2g  رو شناسایی میکنه ولی در خوش امدگویی ویندوز ریستارت میشه !!

درود دوباره

در قسمت مموری در داخل سایت و همون لینکی که زحمت گذاشتنش رو کشیدید به صورت قرمز رنگ زده MEMORY LIMITATION...روش که کلیک کنید یک فایل PDF دانلود میشه و داخلش تاکید کرده موارد ذکر شده رو رعایت کنید.

- برای دوال شدن رم ها باید به برند رم - سرعت -چیپ و حجم توجه نمود.(در عیر این صورت با مشکل روبه رو میشوید.)

-در صورت استفاده از حالت دوال فقط و فقط از اسلات های جمع یا فرد استفاده شود یا به تعبیر دیگر از اسلات های رم هم رنگ برای دال استفاده کنید و این حالت فقط نیاز به استفاده ی تنها دو یا چهار اسلات است.(پس اسلات سوم تنها نمیتونه مورد استفاده قرار بگیره)

خواهشا موارد مذکور رو بازبینی بکنید و نتیجه رو اعلام کنید.

لینک به دیدگاه

درود دوباره

در قسمت مموری در داخل سایت و همون لینکی که زحمت گذاشتنش رو کشیدید به صورت قرمز رنگ زده MEMORY LIMITATION...روش که کلیک کنید یک فایل PDF دانلود میشه و داخلش تاکید کرده موارد ذکر شده رو رعایت کنید.

- برای دوال شدن رم ها باید به برند رم - سرعت -چیپ و حجم توجه نمود.(در عیر این صورت با مشکل روبه رو میشوید.)

-در صورت استفاده از حالت دوال فقط و فقط از اسلات های جمع یا فرد استفاده شود یا به تعبیر دیگر از اسلات های رم هم رنگ برای دال استفاده کنید و این حالت فقط نیاز به استفاده ی تنها دو یا چهار اسلات است.(پس اسلات سوم تنها نمیتونه مورد استفاده قرار بگیره)

خواهشا موارد مذکور رو بازبینی بکنید و نتیجه رو اعلام کنید.

سرود سه باره :D

وقتی دوتا بزارم بدون توجه به برند و سرعت و حجم راحت شناسایی و کار میکنه.

ولی وقتی سه تا بزارم یا فقط 1.5 رو شناسایی میکنه اما وقتی 2g رو شناسایی میکنه یا بوت نمیشه یا در خوش آمد گویی ویندوز متوقف میشه. من هم فقط 3تا دارم.

با تشکر

فراوان

لینک به دیدگاه

ایشون به هیچ کسی تو این تاپیک منفی ندادن . کاربرهای دیگه ای بودن که منفی دادن .

لینک به دیدگاه

سرود سه باره :D

وقتی دوتا بزارم بدون توجه به برند و سرعت و حجم راحت شناسایی و کار میکنه.

ولی وقتی سه تا بزارم یا فقط 1.5 رو شناسایی میکنه اما وقتی 2g رو شناسایی میکنه یا بوت نمیشه یا در خوش آمد گویی ویندوز متوقف میشه. من هم فقط 3تا دارم.

با تشکر

فراوان

ببین داداشم تست کن و نتیجه رو بگو...

من هرچی در توانم بود گفتم...ولی منتظرم خودت مشکلت حل بشه و ختم تایپیک رو اعلام کنی...

قربانت محمد @};-

لینک به دیدگاه

ببین داداشم تست کن و نتیجه رو بگو...

من هرچی در توانم بود گفتم...ولی منتظرم خودت مشکلت حل بشه و ختم تایپیک رو اعلام کنی...

قربانت محمد @};-

با 3تا رم که 2g بشه جواب نمیده.

2تا گذاشتم 1.5g

با تشکر

از همه

کی بود منفی داد 

آخرش من نفهمیدم.

ختم تاپیک اعلام میگردد.

تاپیک قفل شد. B)

لینک به دیدگاه

منظورم استارتر بود منفی داده

شاید هم اون نباشه

به هر حال

ویرایش شده توسط peyman_sh
لینک به دیدگاه

منظورم استارتر بود منفی داده

شاید هم اون نباشه

به هر حال

من منفی ندادم.

برای چی باید منفی بدم آخه !!؟ B)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...