رفتن به مطلب

جائزه ::::هدف از اجرای سیستم حراجی و اعتماد سازی چیه ؟

سعید حسینی
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان

از اونجایی که ما تصمیم به راه اندازی سیستم حراجی و اعتماد سازی شدیم تا به این لحظه احساس میکنم که دوستان خوبم هدف اصلی ما رو متوجه نشدن و یا شاید استفاده نکردن و به کارشون نمیاد .

من خیلی خیلی ممنون میشم که هر کسی درکی که از این سیستم داشته رو اینجا توضیح بده .

و به قید قرعه به 3 , 2 نفر جاءزه تعلق میگیره

ممنونم و منتظرم

ویرایش شده توسط saeed_hosseiny
لینک به دیدگاه

سلام

جناب حسینی این سیستم واقعا سیستم بسیار عالی هست و خیلی وقتها من دیدم باعث شده حتی دوستانی هم که قطعه واسه فروش میزارن بیشتر از قیمت مشخص شده خودشون به فروش میره و این خیلی جالب و عالی هست .... :(

فقط تنها مشکلی که هست رو بهتون در تاپیک پیشنهاد شما برای بهتر شدن فروم گفتم اگر در این مورد هم مشکل حل بشه عالی ترین سیستم خرید و فروش خواهد بود و در این مورد شکی نیست و افراد با خیال راحت خرید و فروش میکنند.

موفق باشید و با آرزوی پیشرفت روز افزون لیون :(

لینک به دیدگاه

سلام.

یک نمونه از کاربرد های سیستم حراجی :

فرض کنید یه شخصی (a) می خواد یه قطعه خودشو رو تعویض کنه ولی به دلایل مختلف قدرت خریدشو نداره (پیدا نشدن قطعه ، کمبود بودجه و ...) در این مواقع شخص دوم (:( ممکنه این قطعه رو داشته باشه و بدنبال قطعه ای که دسته شخص a هست باشه. که در این مواقع طرفین می تونین بدون مشکل خاص و بدون اینکه مشکل بودجه براشون پیش بیاد قطعاتشون رو تعویض کنن.(ممکنه یکم اختلاف قیمت وجود داشته باشه که اونم طرفین باید بین خودشون حل کنن)

یعنی اینکه نیازی نیست اول برن با 1000 سردرد قطعه خودشونو بفروشن بعد بیان دنبال قطعه ای که می خواستن باشن حالا اگه اون قطعه هم اگه گیر نیومد یا اختلاف قیمتش با قطعه قبلی زیاد بود که دیگه هیچی.

اعتماد سازی :

خیلی مواقع پیش میاد که طرفین در هنگام معامله به هم دیگه اعتماد ندارن و نه خریدار می تونه به طرف پول بفرسته و نه فروشنده قبل از اینکه پول دستش برسه قطعه برای طرف بفرسته که این سیستم فکر کنم برای هر دو طرف قابل اطمینان می تونه باشه.

لینک به دیدگاه

الن عزیز درمورد اون تیکه اعتماد سازی اخرش میشه بیشتر توضیح بدید که حالا این دو نفر چطور به هم اعتماد میکنن ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
من خیلی خیلی ممنون میشم که هر کسی درکی که از این سیستم داشته رو اینجا توضیح بده .

من که در کل هیچی نوفهمم اما چون شما می فرمایید هرچی فهمیدم می گم

این سیستم برای اینه که دو نفر با خیال راحت خریدو فروش بکنند و از طرفی با حداقل ضرر مالی و با رضایت طرفین کالایی به فروش برسه در سیستم های دیگر خرید و فروش اینترنتی مشکل اساسی اینه که شاید شما پولو برای طرف مقابل واریز کنه و کالایی برای شما ارسال نشه یعنی پول شما پرررررررررر یا شما پولو واریز کنی اما برای شما کالای خراب ارسال بشه که بازم پرررررررررررر حالا فکری که لیون کرده اینه که پول به حساب بزرگ قبیله که همه قبولش دارند واریز میشه تا زمانی که خریدار از صحت کالای ارسال شده اعلام رضایت نکرده پولی به حساب فروشنده نمیره و برای اختلافات احتمالی هم در مورد خراب بودن یا به موقع نرسیدن کالا دادگاهی به ریاست همون بزرگ قبیله در نظر گرفته شده که خوب این کارها هم نیاز به پرداخت حق زحمه داره(برای همون بزرگ قبیله)که3درصد کل قیمت جنسه که باید نصفو نصف پرداخت بشه

این بود داستان حراجی شیر جنگل ما(:(

لینک به دیدگاه

الن عزیز درمورد اون تیکه اعتماد سازی اخرش میشه بیشتر توضیح بدید که حالا این دو نفر چطور به هم اعتماد میکنن ؟

سلام.

مگه پول یه حساب لیون ریخته نمیشه؟ و بعد اگه قطعه سالم بود پول به حساب فروشنده واریز میشه؟ (بعد از 24 ساعت تست سالم بودم) درسته دیگه؟

خوب حالا خریدار می دونه که قطعه به دستش میرسه و پولش هم جای امنیه و فرصت تست قطعه رو هم داره و فروشنده هم میدونه که پولش رو بعد از تست میگیره.مگه غیر از اینه؟

حالا این وسط فکر نکنم فروشگاه لیون بیاد پول رو از طرف بگیره و به فروشنده نده.لیون این وسط نمیخواد کلاه برداری کنه و به خاطر یه قطعه اعتبار خودشو از دست بده.مطمئنا پول طرف بعد از تست داده میشه. (بابت مثال معضرت می خوام :()

لینک به دیدگاه

ممنونم دوستان باز هم منتظر نظرات سایر دوستان میمونم .

من این تاپیک رو به این دلیل زدم که خیلی ازدوستان فکر کردن که این سیستم حراجی فقط به این دلیله که لیون بیاد یه سری کالا برای حراجی بگذاره و بفروشه و همین . نه هدف اصلی چیز دیگست که من باز هم منتظر نظرات خوب شما هستم

لینک به دیدگاه

با سلام

تا جایی که یادم میاد یه ایرانی چند سال پیش در خارج کشور چنین طرحی رو اجرا کرد که باعث شد حالا یکی از سرمایه دارهای درجه یک جهان باشه .

اما هدف اصلی مطمئنا ایجاد مکانی برای خرید فروش محصولات هست به طور کاملا مطمئن هم از نظر خریدار هم از نظر فروشنده هست . خوب خیلی پیش اومده که شخصی محصولی برای فروش گذاشته اما به دلیل نداشتن اعتماد دیگران هم از خرید اون منصرف شدن .

لینک به دیدگاه

سلام

طرف با این سیستم میتونه

اولا کالایی رو که داره یا قصد ارتقا سیستمش رو داره یا میخواد جلوی ضرر بیشتر رو بگیره (یه قطعه خریده به سیستمش نمیخوره) به راحتی میتونه با قیمت پایینتر و با ضرر کمتر بفروشه

دوما شاید دنبال قطعه ای میگرده مثلا خودم به شدت دنبال یه مین دست دوم P31 میگشتم هر جا میرفتم می گفتند نو داریم ولی دست دوم نیست یه چنین سیستم هایی با مخاطب بالا میتونه بسیاری از این جست وجو ها کوتاه کنه

سوما متاسفانه مردم ما از خریدهای غیر حضوری وحشت عجیبی دارند:( در صورتی که کل مردم دنیا از سایتهای معروف و غیرمعروف حتی چیزهایی رو رزرو میکنند که چندماه اینده بدستشون میرسه من خودم از یکی بچه های سایت یه پاور خریدم به طوری که اون اول کالا رو فرستاد و بدون هیچ ترسی منتظر موند تا من پولو به حسابش واریز کردم و بر عکس این قضیه هم رخ داد من برای ایشون یه مودم ADSL خریدم و فرستادم(البته ریسک برای خریدن پاور زیادتر بود)

حالا این سیستم تقریبا یه چنین کاری رو انجام میده (البته با ریسک صفر) فروشنده X قطعه مورد نظر رو به لیون کامپیوتر میده و خریدار پولو به حساب لیون میریزه در این صورت هردو طرف مطمئنا حداقل در صورتی که این کالا مشکل داشت یا هر اتفاق دیگه رخ داد امکان بازگشت پولشون یه کالاشون رو دارند و این تضمینیه که لیون کامپیوتر به افراد میده

ویرایش شده توسط Amin_0913
لینک به دیدگاه

به نظر من كه واقعا سيستم خوبيه !!! الان چون عصر اينترنته مردم بيشتر كارهاي خودشونو مثل خريد با اينترنت انجام ميدن اما اين كار يه مشكل داره اونم مسئله اعتماد طرفين به ديگست . اين سيستم باعث ميشه كه طرفين به هم ديگه اعتماد كنن و كالاهاي خودشونو با خيال راحت به همديگه بفروشن .

من كه خودم با اين سيستم خيلي حال كردم . هرجا هم سعيد آقا رو ببينم حتما يه تشكر به خاطر راه اندازي اين سيستم ازش ميكنم !!!

ویرایش شده توسط MoHaMaD
لینک به دیدگاه

به نظر من هدف از سیستم حراجی و اعتماد سازی جا انداختن فرهنگ خرید و فروش کالا به صورت مزایده ای هستش که هم فروشنده و هم خریدار توی این سیستم باید مسولانه عمل کنن:

1 - اعلام دقیق وضعیت کالا ار نظر ظاهری و باطنی

2 - تعهد در ارسال کالا در وضعیت مناسب

3 - تعیین شدن قیمت بر اساس رقابت بین کسانی که اون کالا مورد نظرشون هست نه بر اساس حدس و گمان!

لینک به دیدگاه

به نظرم هدف این سیستم فروش کالا با قیمت مناسب هستش...یعنی نه قیمتی که فروشنده ضرر کنه و نه قیمتی که خریدار ضرر کنه و هر دو طرف معامله راضی هستن

و اینکه لیون عهده دار این مسئو لیت شده و باعث ایجاد اطمینان بین دو طرف شده واقعا جای تشکر داره...

لینک به دیدگاه

سلام

سیستم حراجی و اعتماد سازی

یک سیستم ابتکاری و نوع از گروه لیون کامپیوتر بوده

حالا شاید دوستان بگن چطور نوع و ابتکاری هستش مگه باقی فرم ها ندارن همچنین چیزی رو ؟؟؟؟؟

بله جاهایی دیگه هست

ولی جاهایی دیگه نظارتی بر خرید فروش کالا دسته دوم یا مقداری کار کرده نیست

و تقریبان هرکی به هرکی هستش و اگر مثلان تویه فلان فرم که نظرت بر خرید فروش نیست . خرید فروش کالا زیاد بشه اون وقت تویه اون انجمن کم کم سر کله افراد سودجه هم پیدا میشه و اگر نظراتی نباشه .....

لیون کامپیوتر داره با این کار اعتماد رو برای خودش و دیگران بالا میبره البته هنوز اول راه هستش

لیون کامپیوتر اگر بتونه افراد زیاد رو جذب این سیستم کنه هم خودش سود زیادی می بره و هم دیگران

لیون کامپیوتر می خواید با این کار اعتماد ببین دو طرف معامله کنند رو بالا ببره که دو طرف حداقل خیالشون راحت باشه هیچ مشکلی پیش نمی یاد

کار بسیار خوبی هستش ولی فعلان اول راه است و باید کارهای زیادی انجام بدن نباید انتظار داشته باشند اول کار سود کنند حتا اگر ضرر هم کردند باید ادامه بدنند تا به موفقت برسند

پیشنهاد من به لیون ( شاید اینجا جاش نباشه ولی به صورت حاشیه کنار جملات بالا میزارمش)

1- نباید انجمن از کار بی افته و گرنه اینجا تبدیل به یک انجمن خرید و فروش میشه ( امکان داره یه سری کاربران برن ) که خود این باعث ضرر هستش . وقتی تویه انجمن بحث و تحقیق و پژوهش و راهنمایی و تاپیک تک ( یعنی کم یاب) نباشه افراد کمتری از طریق سرچ ها به انجمن معرفی می شن و یکی از بزرگترین ضرر ها انجمن از دست دادن متخصص خودش مثله mr pc , domintor ,AL! REZA،Maximuss ،Reza_Fallah , بازنده وباقی دوستان متخصص دیگه کمتر تویه انجمن اونلایین میشن

2- اقا حسینی باید به همکارن خودش تویه تهران بگه که اگر جنس دسته دوم دارن برای فروش معرفی بشن

3- نظر شخصی من اینکه اقایی حسینی دست تنها نمی تونند این سیستم رو جلو ببرند و نیازمند چند نفر دیگه هستن تا کارها سریعتر و بخش خرید فروش پیشرفته تر بشه

4- پخش خرید و فروش باید پویا و زنده باشه نباید ریتمش وایسه برای این منظور پیشنهاد می کنم از سایت پر بازدید کننده برای تبلیغ یک کالا استفاده کنید

فعلان همین رو داشته باشید

با تشکر از تیم مدیریتی لیون کامپیوتر

لینک به دیدگاه

مواردي رو كه من برداشت كردم:

هدف از اين كار اينه كه اولاً يك سودي هم شما بكنيد و يك سودي هم خريدار كه نتيجه اين دو مي شه سود هر دو طرف و مي بينيم كه قيمت ها هم توافقي هست و مطمئناً هر دو طرف از اين قضيه راضي هستن، حالا با اون كالاي خراب كار نداريم اما خب هدف دوم هم بر مي گرده به همين كالاي خراب كه مي شه گفت قطعه مورد نظر از هر نظر سالمه و نگراني از بابت خرابي اون قطعه وجود نداره و در صورت خرابي هم كه اين سيستم يك آشي براي اون فرد متقلب مي پزه كه ديگه قطعه خراب رو به مشتري نمي ده.

مورد ديگه هم اينه كه تقريباً هر كسي به قطعه ي دلخواه خودش تقريباً مي رسه و البته با قيمت پايين تر.

و در آخر كه همه اول اشاره كردن اعتماد سازي! :(

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز

امیدوارم طاعاتتون مورد قبول حضرت حق قرار گرفته باشه در این ماه عزیز

بزرگترین هدف کار خیری بوده که اقای حسینی ثوابشو بردن وکار خریدارو اسان کردن البته بهتر از این هم میشه انشاالله در مورد اهداف سیستم حراجی اولین هدف اینه که فروشنده بتونه بهترو سریعتر کالای خودشو به فروش برسونه و خریدار بطونه با قیمت مناسبتر و دیدن کالا واطمینان از سالم بودنش میتونه راحت در جریان قرار بگیره وکالای خودشو بخره و دوطرف در این معامله بیشتر راضی میشن تا سیستم غیر حراجی البته اگه اطمینان از سالم بودن کالا حاصل بشه که من که اقای حسینیو قبول دارم=D>

یه هدف دیگه اسان شدن مبادلات وخریدو فروشه با کمترین هزینه وایجاد یه زمینیه رقابتیه اونم در یک زمان مشخص که بقیه خریداران را مطلع میکنه وهم بعداز اون زمان دیگه وقت دو طرف گرفته نمیشه برای کالایی که فروخته شده یعنی صرفه جویی در وقت برای هر دو طرف

در مورد سیستم اعتماد سازی هم دو طرف یک نفرو که بهش اعتماد دارنو انتخاب میکنن برای پیش برد اهدافشون که همون مبادله کالا هست که اهدافش همونطور که از اسمش پیداست اعتماد سازی هست بین فروشنده وخریدار که خریدار مطمئن میشه که تا زمانی که کالا به دستش نرسیده هنوز به فروشنده پولی نپرداخته واگه اشکالی داشت مطمئنه که به پولش میرسه و فروشنده هم خوشحال از اینکه تونسته کالای خودشو به فروش برسونه و تونسته رضایت مشتریو جلب کنه وبعد هزینه کالای خودشو دریافت کنه واین باعث میشه که دو طرف بدون تعارف و هیچ شک وشبه ایی کارهای خودشونو انجام بدن سریعتر از قبل وزمانی که به شخص ثالث که یه کار خیرم انجام داده اعتماد کنن دیگه فورا میتونن خرید وفروشو انجام بدن که در زمان خودشون نیز صرفه جویی میشه البته این کار موجب میشه اشخاصی که به این صورت خرید وفروش میکنن و به شخص ثالث اعتماد میکنن دیگه راحتتر با خود شخص ثالث هم کارهای خرید وفروشو انجام بدن وباعث شهرت شخص ثالث میشه ومیشه معتمد محله البته بحث یه سود کوچیک هم هست. :(:D

لینک به دیدگاه

با عرض سلام

مسلما مهمترین محوری که شما بر اساس اون این طرح رو اجرا کردید و بیشتر دوستان هم اطلاع دارن و به اون اشاره کردن این بوده که فرد فروشنده و خریدار با اطمینان کامل با هم معامله کنن و هیچ نگرانی بابت از بین رفتن قطعه یا پولشون نداشته باشن

که باعث میشه افراد بدون هیچ نگرانی و کاملا راحت و بی دردسر و بی ضرر باهم معامله رو انجام بدن

خوب اقای حسینی هم که این بین بی کار نیستن! :(

بالاخره تمام زحمات اجرای این طرح و کارهایی که هنگام خرید و فروش انجام میشه به عهده ایشون بوده و هست پس اگه هزینه ای هم بایت ثبت نام و درصدی که از هر معامله دریافت میکنید فقط حق شماست

و این فروش به صورت مزایده ای هم طرح جالبیه که از نظر من به این دلیل ایجاد شده تا بشه قطعه رو با قیمت هرچه بهتر به فروش رسوند

ویرایش شده توسط Turok
لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز یک کلام ختم کلام : اعتماد سازی و ارتباط مستقیم

(البته ببخشید یک کمی شعاری بود چون از یک کلام بیشتر شد !!!)

به نظر من میاد که آقای حسینی به این خاطر که محیط اینترنت برای خرید و فروش مورد اعتماد افراد (مخصوصا ایرانیها) نیست ، ایشون اومدن و از اعتبار خودشون میان بچه ها استفاده کردن و موجب اعتماد سازی بیشتر برای خرید و فروش بین بچه ها شدن .

به نظر من که این حرکت به نفع تمام اعضاء سایت هست چون تموم اعضاء میتونن اجناسشون رو با قیمتی مشخص به مزایده بزارن که شاید هم کالاشون بیشتر از اونچیزی که انتظار داشتن فروش بره ( چون اگه بخوان به مغازه دار جماعت بفروشن ، مفت میخرن و باز هم اگر بخوان از مغازه دار جماعت بخرن باید پول خونشون رو هم روش بزارن ) به همین خاطر یک ارتباط مستقیم بین کاربرها (یعنی خریدار و فروشنده هست )

لینک به دیدگاه

دوستان ممنونم از شما و فردا کسانی که تا اینجا در این بحث شرکت کردن به قید قرعه جوایزی داده میشه .

البته من فردا یه سری توضیحات کامل میدم اینجا

لینک به دیدگاه

بنظر بنده مهمترین اصل در خرید لمس فیزیکی اجناس هست ، چون شخص خریدار تا نتونه یک جنس رو از نزدیک ببینه نمی تونه روی اینکه این خرید واقعا ارزش داره یا نه تصمیم گیری کنه

مهمترین مشکل خرید های اینترنتی همین مورد هست.گرچه تو سایت های بزرگ روش زیادی برای نزدیکتر کردن این نوع خرید و فروش به خرید حضوری انجام شده که البته بیشتر این روش ها مستلزم زیر ساخت هایی هست که متاسفانه در کشور ما وجود نداره. یه مشکل دیگه ای که وجود داره اینکه بسیاری از اشخاص به دلایل متعدد دوست ندارن که شخصیت و اسم و نشون اونها در فضای مجازی فاش بشه که با روش هایی که در حال حاضر وجود داره این مورد خودش یه مشکل بزرگه و میتونه باعث جذب بیشتر افراد به سمت همون خرید فیزیکی و سنتی بشه.

این مشکلات در مورد کالاهای کارکرده بیشتر نمود پیدا می کنه و شک و گمان خریدار در مورد اینکه آیا واقعا خرید خوبی انجام داده یا خیر بیشتر میشه.بنظر بنده باید بیشتر روی این حل این مسائل کار بشه

پیشنهاداتی هم برای انجام دارم:

1- بنظر بنده لیون کامپیوتر در ابتدا باید طوری اعتمادی سازی کنه که اشخاص بدونن واقعا این شرکت امین اونهاست و به هیچ وجه اطلاعات شخصی اونها به هر دلیلی در اختیار اشخاص دیگه قرار نمی گیره

2- با روش های مختلف سعی در جمع آوری اطلاعات حقیقی اشخاص داشته باشه ، بطوریکه 100 درصد مطمئن باشه این آقای x واقعا آقای x است.مثلا همین برگزاری مسابقات می تونه روش فوق العاده موثری در تشخیص اصالت باشه و یا برگزاری قرعه کشی که شخص باید اطلاعات صحیح بده تا بتونه با ارائه مدرک معتبر جایزه خودشو دریافت کنه.دریافت کپی از یک مدرک معتبر در هنگام ثبت نام هم بنظر بنده ضروری هست

3- یه مورد دیگه ای که بنظر بنده برای خرید و فروش اجناس دست دوم واقعا ضروری هست اینکه باید یه شخص امین که نفعی از خرید و فروش عایدش نمیشه خصوصا روی اجناس دست دوم قیمت بزاره بطوریکه هم فروشنده و هم خریدار بدونه که معامله مناسبی انجام دادن و هیچکدوم متضرر نشدن

4- این سیستم که یه مبلغ بعنوان اشتراک چند ماهه از دوستان دریافت بشه بنظر بنده صحیح نیست. چرا؟ چون معمولا قطعات کامپیوترهای شخصی ، خیلی سریع تعویض نمیشن(البته این صحبت در مورد همه اشخاص صدق نمیکنه ولی عموم افراد همین طور هستند.) البته هستند کسانی که ممکنه این کار خرید و فروش شغلشون باشه پس این افراد باید هزینه بیشتری برای استفاده از این سیستم بپردازن. بطور مثال اگر شخصی نیاز به یه کالای ارزون قیمت در مدت 4 ماه داشته باشه این سیستم باعث میشه که شخص بسمت همون خرید سنتی سوق پیدا کنه. یه مشکل دیگه ای که می تونیم به این روش بگیریم اینکه منفعت افرادی که از این سیستم استفاده می کنند (چه فروشنده و چه خریدار) برای کالاهای با قیمت بالاتر بیشتر هست.پس حالا باید یه تعادلی بین هزینه ای که این افراد به ازای میزان استفاده اون ها از سیستم هست برقرار بشه که این مورد وجود نداره و دوستان بسیاری هستند که از این روش دارن برای خرید و فروش استفاده می کنند.بنظر بنده بهتر یه اعتبار از مشترکان گرفته بشه و در ازای هر بار استفاده از سیستم خرید و فروش و به میزان ارزش کالای خریداری شده از این اعتبار کاسته بشه.

5- برای اعتماد سازی بیشتر در مورد اجناس دست دوم لیون کامپیوتر می تونه در ازای دریافت مبلغی کالای دست دوم رو از فروشنده دریافت و تست کنه و به خریدار اطمینان بده که این جنس خریداری شده 100 درصدد سالم هست (این هزینه می تونه برحسب تقبل افراد بر عهده فروشنده و یا خریدار و یا هر دو باشد.) البته این مورد با توجه به سربار هزینه پست بیشتر بدرد کالاهای گرون قیمت تر می خوره که اعتماد سازی در مورد این کالا های با ارزشتر نیز مهمتر هست

6- گزاشتن یه درجه یا میزان اعتبار برای اشخاصی که قبلا اجناسی رو در این سیستم فروختن می تونه فوق العاده مفید باشه .این مورد به افراد جدیدی که وارد این سیستم شدند کمک می کنه تا بتونن راحتر به شخص فروشنده اعتماد کنن.

بنده خودم بشخصه بنا به دلایلی که گفتم هنوز مشترک این سیستم نشدم ولی امیدوارم که در آینده بسیاری از احتیاجات خودمو در زمینه قطعات کامپیوتر بتونم از این سیستم تهیه کنم.

لینک به دیدگاه

درود

دوستمون mr.slim توضیحات و پیشنهادهای خوبی دادن و من دونه به دونه رو خوندم . میدونم که اکثر دوستان از نیت بنده بابت تشکیل چنین سیستمی با خبر هستن . ولی این کار اول راه هستش یه سری معایبی داره که جای بحث و گفتگو داره .

من با تجربه هایی که در امر فروش دارم میدونم تا حدودی که مشتریها چه چیزهای برای خرید براشون ملاک هستش و اگر کسی اومد از من خرید کرد به چه دلیل من رو برای خرید کالاش انتخاب کرده . من بر طبق این نیازها این سیستم رو راه انداختم و میودنم که بزرگترین مشکل این سیتسم برای دوستان همین مسئله 5000 تومان هستش که من میخوام با کمک و پیشنهااد شما دوستان این مسئله رو حل کنم .

مشکل این 5000 تومان اینها میتونه باشه :

1 - کسی حوصله واریز پول رو در بانک نداشته باشه مگر اینکه کاملا این سیستم بهش سود بده .

2 - کالایی که خرید و فروش میشه ارزش بالایی نداشته باشه و این 5000 تومان اصلا برای اون معامله ضرر محسوب میشه .

3 - این سیستم رو درک نکرده .

حالا شما بگید ما و شما میخوایم با هم از این سیستم سود و بهره ببریم حالا چی کار کنیم که سیستم جا بیافته .

من اگر 5000 تومان نگیرم هیچی عایدم نمیشه چون خیلی از افراد میان و معامله میکنن و میرن پی کارشون حالا ما چی کار کنیم که سیستم راه بیافته و همه سود ببرن . و مشکل این هزینه اولیه رو هم چطور حل کنیم

منتظر پاسخهای خوب شما هستم

ویرایش شده توسط saeed_hosseiny
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من قبلا یه پیشنهاد داده بودم اما استقبال نشد گفتم شاید اینجا مطرح کنم خوب باشه فقط لطفا دقیق بخونید

صولا حراجی یا بازارچه ها هرچه مخاطب بیشتری داشته باشند خرید فروش در آنها با قیمت بیشتر و بهتر انجام میشه اینکه یه فرد بیاد و 5000تومان پول به خاطر 3ماه بده و شاید اصلا در این سه ماه هیچ خریدی نکنه فکر می کنم باعث بشه مشتری کمتری برا حراجی پیدا بشه و از طرفی 5000تومان برای جریمه کردن یه مقدار مبلغ کمیه

نظر من اینه که شما یک بند دیگه به قوانین خود اضافه کنید که هر فرد برای عضویت مثلا 20000تومان به عنوان امانت به حساب شما واریز کنه و تا زمانی که دوست داره در حراجی عضو باشه این 20000تومان پیش شما می مونه و برای اینکه یه نفر بازی در نیاره و مثلا امروز 20000تومان را واریز کنه و فردا بعد از معامله طلب دریافت اون 20000تومان را بکنه یه حداقل زمان عضویت در نظر بگیرید که مثلا این فرد از زمان عضویت حداقل تا یکسال اجازه پس گرفتن پولشو نداره.

و میشه اینکه فرد روش قدیمی را انتخاب کنه یا این روش را به عهده کاربر بگذارید

لینک به دیدگاه

من قبلا یه پیشنهاد داده بودم اما استقبال نشد گفتم شاید اینجا مطرح کنم خوب باشه فقط لطفا دقیق بخونید

صولا حراجی یا بازارچه ها هرچه مخاطب بیشتری داشته باشند خرید فروش در آنها با قیمت بیشتر و بهتر انجام میشه اینکه یه فرد بیاد و 5000تومان پول به خاطر 3ماه بده و شاید اصلا در این سه ماه هیچ خریدی نکنه فکر می کنم باعث بشه مشتری کمتری برا حراجی پیدا بشه و از طرفی 5000تومان برای جریمه کردن یه مقدار مبلغ کمیه

نظر من اینه که شما یک بند دیگه به قوانین خود اضافه کنید که هر فرد برای عضویت مثلا 20000تومان به عنوان امانت به حساب شما واریز کنه و تا زمانی که دوست داره در حراجی عضو باشه این 20000تومان پیش شما می مونه و برای اینکه یه نفر بازی در نیاره و مثلا امروز 20000تومان را واریز کنه و فردا بعد از معامله طلب دریافت اون 20000تومان را بکنه یه حداقل زمان عضویت در نظر بگیرید که مثلا این فرد از زمان عضویت حداقل تا یکسال اجازه پس گرفتن پولشو نداره.

و میشه اینکه فرد روش قدیمی را انتخاب کنه یا این روش را به عهده کاربر بگذارید

درود

دوست گلم مشکل این پیشنهاد شما اینه که کسی این مبلغ رو به هیچ عنوان واریز نمیکنه و من مطمئنم . با خودش میگه چه لزومی داره که اینجا این مبلغ رو بگذارم و هزار تا سوال میپرسه .

راه های دیگه هم اگر دارید خیلی خوشحال میشم که مطرح کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این امکان را همون طور که گفتم باید انتخابی باشه مثلا یکی از دوستان در همین تاپیک گفتند که مثلا فردی که در سال شاید یک خرید فروش داشته باشه آیا به نظر عاقلانه میاد که20000تومان پول بده اما وقتی بدونه اون 20000تومان فقط به عنوان امانته نه یک هزینه اون وقت این پول را واریز میکنه

البته به نظر من باید هرکدوم از این روشها امتحان بشه یا در یک تاپیک نظر سنجی روش بحث بشه بهتره دوستان نظرات خودشونو بدند و در روی یک تاپیک نظر سنجی به هر نظر به رای گذاشته بشه فکر کنم اینطوری خوب باشه

البته نظر دیگر من اینه که همه بتونند عضو بشند اما درصد کارمزد یک یا دو درصد بیشتر بشه که این روش یک اشکال داره اشکالشم اینه که امنیت این حراجی کم میشه چون شما اطلاعات دقیقی ندارید از افراد عضو

لینک به دیدگاه

خوب آقاي حسيني پيشنهاد من اينه :

مثلا شما اين 5000 تومن رو براي كالاهايي كه پولشون مثلا بالاي 60 هزار تومنه بزاريد . هرچي پول كالا بيشتر از 50 هزار تومن بشه شما يه درصد ناچيزي بياريد روي اين 5000 تومن اما اگه كمتر از 50 تومن بود شما يه درصد ناچيزي از اون 5000 تومن كم كنيد .

مثلا اگه شخص خواست يه كالايي با قيمت 25000 تومن رو بفروشه شما به جاي 5000 تومن 2000 تومن ازشون بگيريد !!!

اينجوري اگه شخص بخواد يه كارت گرافيك مثلا به قيمت 100 تومن بفروشه فكر نميكنم 6000 يا 7000 تومن در مقابل اون اعتماد ( كه خيلي ارزش داره ) چيزي باشه !!! چون هرچي قيمت كالا بالاتر ميره ممكنه اعتماد طرفين به همديگه كمتر بشه .

اين قيمت ها كه گفتم براي مثال بود ولي اين شكلي اگه باشه به نظر من خيلي خوبه !!!

حالا اگه شما با برنامه ريزي مبلغي رو كه براي سيستم حراجي ، دوستان بايد به حساب ليون كامپيوتر بريزن رو توي سايت بزاريد ديگه دوستان با توجه به قيمتي كه ميخوان كالا رو بفروشن پول رو به حسابتون ميريزن و ديگه نيازي نيست هركس ميخواد كالايي رو بفروشه بهتون پيغام خصوصي بده كه چقدر پول بايد به حساب ليون بريزه !!!

مثلا بگيد كالاهاي 20 تا 30 هزارتومن = 2000 تومن به حساب بريزن

30 تا 50 هزار تومن = 5000 تومن بريزن

و ...

راستي آقاي حسيني شما كالايي رو كه براتون ميفرستن شما تستش ميكنيد كه ببينيد سالمه يا نه ؟؟؟

اميدوارم منظورم رو فهميده باشيد . اگه نفهميديد بگيد تا واضح تر بگم .

لینک به دیدگاه

سلام

به نظر من بهترین کاری که میشه کرد اینه که

موقعه خرید از طرف پول بگیرید

یعنی یک موقعه خرید قطعه از اون هزینه اضافه یا همون سود 2 درصد که قرار بود بگیرید

و کلیه معامله ها از طریق شما صورت بگیره ...

یعنی پول ها به حساب شرکت لیون ریخته بشه

و برای اینکه هزینه حمل و نقل کمتر بشه چند راه وجود داره

1- افراد مورد اشنا لیون که در تهران نیستن خودشون شخصان قطعاتشون رو بدون واسطه لیون بفرستن برای طرف معامله ( البته سهم لیون رو پرداخت کنند)

2- افراد تازه وارد کسانی که لیون اون رو نمی شناسه مقدار پول اضافه به عنوان گرو تا رسیدن قطعه به مقصد در حساب لیون بزارند..

و اگر کسی قوانین رو زیر پا گذاشت مجازاتی برایش در نظر بگیرید ....( مثلان از طریق پیام خصوصی قوانین رو زیر پا گذاشته ..)

نکته : منظورم من از طریق پیام خصوصی مثلان شخصی به خاطره پرداخت نکردن سود 2 درصد و بدون واسطه به لیون بخواد خودش شخصان این کار رو انجام بده

باتشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...