رفتن به مطلب

مشاوره خرید گرافیک سری AMD R9

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان، وقتتون بخیر

خیلی وقته یه بودجه ی یه تومنی ردیف کردم که یه گرافیک از سری R9 شرکت AMD بخرم، منتهاش با مطالعه های ریز و درشتی که انجام دادم به هیچ نتیجه ی مثبتی نرسیدم، بعنوان مثال توی لینک های زیر نظرات کاربران رو بخونید:

نکته: وقتی وارد لینک می شید روی تخم های زرد زیر عنوان محصول کلیک کنید ( توی این سایت بجای ستاره از تخم استفاده کردن ) ، بعد روی تک تخمی که کاربرها به محصول دادن کلیک کنید، همه ی نظرات منفی یه جا قابل مشاهدست.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814202046

توی این لینک گفتن که DOA بوده، بلافاصله پس از در آوردن از باکس.

یکسری ها هم گفتن که برای مدت بسیار محدودی کار می کرده.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814202061

این لینک از همه جالبتره، یکی توش گفته که همه جای کیس پر از روغن شده، معلوم نیست که این روغن از کجای کارت گرافیک میزنه بیرون. شرکت سازنده هم پیام گذاشته که این اتفاق بسیار نادر هست و از این چیزها...، تازه داشتم به خودم فشار می آوردم که بودجه رو بیشتر کنم و اینو بگیرم.

یکی هم گفته که کارت بعد از 15 دقیقه کار Dead شده  و فاتحه...

جالب اینجاست که اگر تعداد نظرات کاربر ها رو در نظر بگیرید نسبت امتیازات منفی به کل امتیازات همچین کم هم نیست.

علاوه بر اینها می تونید این عبارت R9 series black screen رو جستجو کنید و ببینید که چه داستانها دارن کاربر ها با این سری از گرافیک ها.

واقعاً موندم چیکار کنم، این سری رو بخاطر خوش قیمت بودن، پشتیبانی از DX11.2 ، Open GL 4.3 و مهمتر از اینها Mantel انتخاب کرده بودم، منتهاش فکر کنم تهش در اومده، شما اگر راهکاری دارید راهنمایی بفرمائید.

تازه می خواستم با افزایش بودجه از آقای حسینی و از این لینک کارت های R9 280X بگیرم، شانسو ببین.

زنگ تفریح: من فکر می کنم Nvidia توی شرکت Sapphire نفوذی داره عجیـــب... ، Intel اینقدر به AMD بخاطر CPU ها فشار آورد که AMD گفت تا بازار GPU و APU ها رو از دست ندادیم فعلاً دست از توسعه ی آنچنانی CPU ها برداریم. ولی نگو که Nvidia هم این وسط ول بکن ماجرا نیست.

ویرایش شده توسط Abraham
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست عزیز اگر بخواهید این طوری حساب کنید که مثلا amd از سری R9 تعداد 2 میلیون قطعه فروش داشته حالا این وسط 100 تا کارت مورد دار در اومده که اینها طبیعی هست

یک مثال میزنم: در بین تلویزیونها ی LED یا LCD دوتا برند داخل ایران از همه بیشتر شناخته شده هست یکی سامسونگ و یکی ال جی حالا یک نفر سامسونگ میخره و تلویزیونش خوب در میاد و واسش کار میکنه و به دوستاش پیشنهاد میده از دوستانش وقتی میره سامسونگ میخره حالا از روی شانس یا بد شانسی خراب میشه و با خودش میگه کاش ال جی میخریدم حالا این دلیل نمیشه که برند معتبری همچون سامسونگ بد باشه چون از بین این همه که فروخته شانسی یکی بد در اومده

شما هم دلت رو بد نکن چون هر چی در بارش بد فکر کنی احتمال 90 درصد به سرت میاد و اون چیزی که انتظارشو نداری واست اتفاق میفته

من خودم از سری 4000 دارم از کارتها AMD استفاده میکنم و خدا رو شکر بزنم به تخته تا الان هیچ کدوم از کارتهاش واسه من یکی موردی نداشتند بازم خدا رو شکر

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز اگر بخواهید این طوری حساب کنید که مثلا amd از سری R9 تعداد 2 میلیون قطعه فروش داشته حالا این وسط 100 تا کارت مورد دار در اومده که اینها طبیعی هست

یک مثال میزنم: در بین تلویزیونها ی LED یا LCD دوتا برند داخل ایران از همه بیشتر شناخته شده هست یکی سامسونگ و یکی ال جی حالا یک نفر سامسونگ میخره و تلویزیونش خوب در میاد و واسش کار میکنه و به دوستاش پیشنهاد میده از دوستانش وقتی میره سامسونگ میخره حالا از روی شانس یا بد شانسی خراب میشه و با خودش میگه کاش ال جی میخریدم حالا این دلیل نمیشه که برند معتبری همچون سامسونگ بد باشه چون از بین این همه که فروخته شانسی یکی بد در اومده

شما هم دلت رو بد نکن چون هر چی در بارش بد فکر کنی احتمال 90 درصد به سرت میاد و اون چیزی که انتظارشو نداری واست اتفاق میفته

من خودم از سری 4000 دارم از کارتها AMD استفاده میکنم و خدا رو شکر بزنم به تخته تا الان هیچ کدوم از کارتهاش واسه من یکی موردی نداشتند بازم خدا رو شکر

حقیقتش احساس کردم که شاید نظر دوستان به این سمت بره، منتهاش بحث این نیست که خب از 1 میلیون ممکنه 10 یا 100 محصول خراب داشته باشیم، من با یه جامعه ی آماری خیلی کوچیکتر سر و کار دارم، توی لینک:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814202061

شما توجه کن، از 44 نظر ثبت شده، 13 نظر منفی داره که با مشکلات سخت افزاری روبرو شده، این یه مقیاس کوچیکه، نباید انتظار داشته باشید که مثلاً از 1 میلیون محصول اینجوری فقط 100 تاش مشکل داشته باشند، بلکه این رقم خیلی بیشتر از اینها میتونه باشه.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اکثر کارخانجات تعداد معیوبی محصولاتشون رو در محدوده ی 3 سیگما کنترل می کنند که تو این محدوده تعداد خرابی 2700 تا در 1 میلیون کاملا استاندارد هست !

منتها اینکه چه تعداد از این 2700 تا به دست مصرف کننده میرسه بستگی به واحد کنترل کیفیت اون کارخونه داره ...

بعدش نمونه ی شما نرمال نیست که بخواین همچین تخمینی بزنی یعنی یکی که با این کارتها به مشکل خورده با احتمال بیشتری نسبت به کسی که با کارت مشکلی نداشته میاد فیدبک میده

همین موضوع توزیع جامعه رو بهم میزنه و در واقع شما بسادگی نمی تونی یه نمونه بگیری و مشخصات اون نمونه رو به کل جامعه نسبت بدی

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اکثر کارخانجات تعداد معیوبی محصولاتشون رو در محدوده ی 3 سیگما کنترل می کنند که تو این محدوده تعداد خرابی 2700 تا در 1 میلیون کاملا استاندارد هست !

منتها اینکه چه تعداد از این 2700 تا به دست مصرف کننده میرسه بستگی به واحد کنترل کیفیت اون کارخونه داره ...

بعدش نمونه ی شما نرمال نیست که بخواین همچین تخمینی بزنی یعنی یکی که با این کارتها به مشکل خورده با احتمال بیشتری نسبت به کسی که با کارت مشکلی نداشته میاد فیدبک میده

همین موضوع توزیع جامعه رو بهم میزنه و در واقع شما بسادگی نمی تونی یه نمونه بگیری و مشخصات اون نمونه رو به کل جامعه نسبت بدی

:|

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...