رفتن به مطلب

آیا صدای پاور وقتی سیستم خاموشه طبیعی هستش؟؟؟؟

Recommended Posts

سلام و خشته نباشید خدمت دوستان عزیز...

هفته پیش پاور Green GP1350B-OC رو خریدم.بالای 70% وقت ها وقتی سیستم خاموش هستش پاور یه صدای ویز ویز داره....

یا یه وقت هایی (30%) صدا نداره ولی باز صدای ویز ویز شروع میشه....

میخواستم بدونم این صدا طبیعی هستش یا نه؟

لینک به دیدگاه

معمولاً صدای وز وز پاور در هنگام خاموشی سیستم ، صدای بخش استندبای پاور هستش. این صدا می تونی از سلف استندبای باشه. معمولاً پاورهایی که 3 یا 4 سال از عمرشون می گذره به این صدا می افتند ولی توی مورد شما، چون این پاور 4 سال از عمرش نمی گذره ممکن از بخش استندبای نباشه.

شما اگر خودت می خوای تست کنی، یک مولتی متر بردار، یک سرش رو بزن به سیم های مشکی و سر دیگه رو روی 24 پین، داخل پینی که سیم بنفش اومده فرو کن تا ولتاژ استندبای رو ببینی. استاندارد تعریف شده برای بخش استندبای +/- 0.6 ولت از مرجع 5 ولت هستش.

می تونید پاور رو به گارانتی هم ببرید.

راهکار موقت: وقتی با سیستم کار ندارید دکمه خاموش و روشن پشت پاور رو در وضعیت خاموش قرار بدید. @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیز ، توی روز هم صدا میده ؟ یا فقط شب ها صدا میده ؟

اگه فقط شبها صدا میده ، صدا از نوساناتی هست که لوازم روشنایی شهر و خونه ها روی خط انتقال میندازن و موردی نداره .

اگه همیشه صدا میده همونطور که پوریا عزیز گفتند میتونه از چوک استندبای و یا فیلتر EMI ( اگه داشته باشه ) باشه .

ولی در مجموع اگه با صداش مشکل نداری ، از نظر فنی مشکلی ایجاد نمیکنه .

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

ممنون از دوستم گلم پوریا بابت راهنمایش.

محمد عزیز توی روز هم صدا میده.

لینک به دیدگاه

درود

احیانا بعد ازخاموش کردن صدا ادامه داره؟

یا اینکه بعدازخاموش کردن سیستم ، بعد ازمدتی این صدا شنیده میشه؟

بعضی پاورهای حرفه ای ، وقتی که سیستم خاموش میشه فن پاوردرحال کارکردن هست جهت اطمینان از خنک بودن پاورو.....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز طبیعی هست و مشکل نداره .اگر پاور سوت می کشید شاید میشد شک کرد که خازنها مشکل داره اما اکثرا ویز ویز مال سلف است و مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام برای یه پارو خوب یه مشکله و نباید باشه بهتره ببری گارانتی

ویز ویز میتونه از سلف ها یا حتی نشتی یه ترانزیستور هم باشه کاش بجای این 1275 رو میگرفتی

لینک به دیدگاه

• 5 هفته بعد...

با سلام

دوست عزیز من هم مشکل شما را داشتم . البته وقتی روشن بود اون هم  با پاور 585 گرین که دست دوم خریداری شده بود . تحقیق کردم دوستان تعمیر کار گفتند مورد داره من هم پاور را به فروشنده عودت دادم. ریسک نکن دوست عزیز چون شما به احتمال زیاد با این پاور قطعات قدرتمندی داری. پاور هم قلب تپنده سیستم است . حیفه که مسئولیت تأمین برق قطعاتت رو دستش بسپاری چون من خودم از پاور معیوب زخمها خوردم. اگر گارانتی داره که ببر گارانتی . اگر نداره هم بفروشش و یک نو بخر. در ضمن خرید پاور دست دوم رده بالا را اصلا توصیه نمی کنم. چون احتمالا تعمیری بوده. در هر صورت شما خودت با این قطعات رده بالا حتما استادی.

لینک به دیدگاه

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...