رفتن به مطلب

آیا مانیتورهای قدیمی CRT دارای رزو لو شن بالاتر از FULL HD هستند؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

آیا مانیتورهای قدیمی CRT دارای رزو لو شن بالاتر از FULL HD  هستند؟

چون طبقه گفته دوستان در ویندوز وقتی Resolution  رو تنظیم می کنیم بالا تر از  1080*1920 هم قابل تنظیم هست.

ویرایش شده توسط asadaga
لینک به دیدگاه

درسته که ندونستن عیب نیست, ولی این سواله برادر من؟

برو یکبار تست کن متوجه میشی که تا مثلا 1280*1024 که اکثرا من تست کردم تصویر عادی میگیری به بالاش هم اونجا میشه بالا آورد ولی تصویر به هم میریزه و خراب میشه!!!!

تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفته و من تا به حال ندیدم که به سمت عقب بره.

موفق باشی.

لینک به دیدگاه

تصویر بهتره ولی  تو بازیها یا جاهایی که سرعتی هست تار نشون میده تو تلویزیون یا مانیتور فرقی نداره حتی فوتبال با تلویزیون میبینی جاهایی که دوربین سریع حرکت میکنه که جا نمونه تار میشه ولی تو تلویزیون و مانیتورهای قدیمی اینطوری نیشه تو lcd یا led تنها مزیت قدیمی ها همینه نه چیزه دیگه

لینک به دیدگاه

CRT ها تخیر زمانی ندارن. اگر داخل مشخصات فنی یک LCD رو نگاه کنید عددی هستش با نام تخیر زمانی مثلاً 2ms که بر اساس میلی ثانیه هست. که CRT ها این عدد رو ندارن.

نکته دیگه رزولیشن هستش. می تونید رزولیشن رو توی اکثر مانیتورهای CRT تا 1920x1080 هم بالا ببرید ولی تصویر خراب می شه و معمولاً توی CRT ها بهترین حالت 1280x1024 هستش. @};-

یک عامل تار شدن تصویر تخیر زمانی و عامل دیگه رفرش ریت هستش. رفرش ریت که بر اساس Hz هستش رو شما می تونید خودتون ست کنید و معمولاً یک ماکسیمم و می نیممی داره. برای مثال بیشتر مانیتورها 60Hz هستش. اگر فریم ریت شما(تعداد فریم بر ثانیه) بیشتر از 60 فریم باشه، توی صحنه هایی که دوربین یا کارکتر به اطراف حرکت می کنه و ساکن نیست، تصویر کش میاد. برای همین گزینه ای رو داخل بازی ها گذاشتند به نام V-Sync که میاد فریم ریت شما رو (اگر بالاتر از 60 هستش) رو روی 60 فریم قفل می کنه تا این حالت براتون توی گیم به وجود نیاد.

در حال حاضر تا جایی که من اطلاع دارم، مدل های محدودی از اسوس و ... دارای رفرش ریت 144Hz هستند @};-

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

یعنی این تار شدن با تظیمات بازی درست میشه؟همچین گزینه ایی ندیدم تو بازیها

لینک به دیدگاه

یعنی این تار شدن با تظیمات بازی درست میشه؟همچین گزینه ایی ندیدم تو بازیها

بازی بت من :

97645653463575325430.jpg

بازی Call Of Duty:

81266379208540104039.jpg

بازی Grid2:

17742839663882325945.jpg

بازی نمی دونم چی چی :D  :

42709463395961057113.png

می تونید از درایور کارت گرافیک هم فعال و غیر فعال کنید:

درایور Nvidia:

22706843263675596296.jpg

درایور AMD:

86173730988791947350.png

@};-

لینک به دیدگاه

نکته دیگه رزولیشن هستش. می تونید رزولیشن رو توی اکثر مانیتورهای CRT تا 1920x1080 هم بالا ببرید ولی تصویر خراب می شه و معمولاً توی CRT ها بهترین حالت 1280x1024 هستش. 

سلام دوست عزیز مطمعنی بهترین رزولیشن واسه crt 17  همین 1024*1280 هست من مانیتور سامسونگ syncmastermb1795 دارم که روی رزولیشن 768*1024 هست یعنی وقتی ویندوز میزنم و درایور کارت گرافیکیو نصب میکنم بصورت پیشفرض میره روی اون و رو فرکانس 85 هرتز ست میشه

post-10548-0-05813700-1394522513_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یادمه چند سال پیش یه مانیتور سامسونگ 17 اینچی CRT داشتم که میتونستم رزولوشن 2048x1536 رو هم روش ست کنم! البته دیفالتش 1600x1200 بود. مدل دقیقش الان یادم نیست

لینک به دیدگاه

یادمه چند سال پیش یه مانیتور سامسونگ 17 اینچی CRT داشتم که میتونستم رزولوشن 2048x1536 رو هم روش ست کنم! البته دیفالتش 1600x1200 بود. مدل دقیقش الان یادم نیست

پس با این حساب  رزولوشن CRT  ها از Full HD  بیشتره

نرم افزار خاصی وجود نداره رزولوشن دقیق  رو نشون بده

ویرایش شده توسط asadaga
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه اکثر CRT ها رزولوشن پایینی دارن. فقط بعضی مدل هاشون ممکنه رزولوشن بالایی داشته باشن. نرم افزار Power Strip مشخصات دقیق مانیتور و رزولوشن هایی که پشتیبانی میکنه رو نشون میده

لینک به دیدگاه

اره داش رزولوشن  بعضي ‍CRT ها فول اچ دي هست و مثل LCD  ها محدود نيستن

ویرایش شده توسط FATAL1TY.
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...