رفتن به مطلب

سیستم تا 6 میلیون برای 3D و رندرینگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

قصد خرید سیستم تا مرز 6 میلیون دارم

تا  _+ 200 بالا پائین هم مشکلی نیست

استفاده هم در زمینه تری دی مکس و رندرینگ و یک مقدار هم

کارهای تدوین هست

ممنون میشم مشاوره بدین

.....

2 سوال مجزا  به علت اتفاقات  آینده دارم

شاید درآینده وضعیتم بهتر شد و امکان ارتقا داشتم

1- آیا استفاده از مادربردی که امکان اضافه کردن 2 سی پی یو

رو داشته باشه بهتر نیست ؟  شاید سال دیگه بتونم یک سی پی یو دیگه

هم اضافه بکنم

2- آیا خرید Cpu Xeon  منطقی هست

لینک به دیدگاه

• ارسال 55
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه
دردو عزیزم 

من ابتدا یه توضیحاتی رو خدمتتون عرض کنم تا برسیم به سیستم پیشنهادی 

درباره ی سوالتون که پرسیدین مین بوردهای دو سی پی یو یی اونا به بودجه ی شما نمیخوره و خیلی محدودیت بودجه دارین و کلا اونا رو با ایبن بودجه از ذهنتون بیرون کنین :)

و اما انتخاب یک سیستم برای بودجه ی شما واقعا سخته چون شما هم یه سیستم بسیار قدرتمند میخاین برا کارای سنگینتون و از اونورم بودجه اجازه نمیده که یه سیستم ایده ال در بیاد شما برای اینکار باید یک سیستم انتخاب کنین بر پایه ی سوکت 2011 که دارای قدرت واقعا عالی هست سیستم ذیل رو بهتون پیشنهاد میکنم : ( سی پی یو رو فعلا 4820k پیشنهاد میدم و در آینده که بودجتون بیشتر شد میتونین بفروشین و سی پی یوی 4930k بگیرین ) :)

بالاخره اگر بخاین پردازنده رو 4930k بردارین باید از خیلی از قطزعات خوب از جمله از یه گرافیک خوب و. .. بزنین و بنظر من اینجوری که سی پی یب رو ضعیفتر انتخاب کنین منطقی تره 

سیستم پیشنهادی :

ASUS Rampage IV Extreme 

Intel Core i7-4820K Ivy Bridge-E Processor

GIGABYTE GTX 770 OC WF 3X 4GB GDDR5

Power Green GP850B-OC

Gskill RipjawsX 8GB 4GBx2 2400Mhz DDR3

ssd samsung 840 Evo 120GB

CPU FAN NOCTUA NH-D14

Green X7 Cougar Ver.2.0 

و اما تغییراتی که در آینده باید به این سیستم داده بشه در اولین مرحله سی پی یو هست که شما باید به 4930k ارتقاء بدین ! (*)

و اما در مورد رم هم من یک نکته عرض کنم که شما به غیر از رم RipjawsX میتونین از رم ترادینت استفاده کنین و فقط این نکته رو یادواور بشم که اگر بوجدتون اجازه داد رم رو به 16 گیگ همین حالا ارتقا ببخشید اما اگر بودجه محدودیت ایجاد کرد در آینده حتما باید رم به 16 گیگ ارتقاء پیدا کند !

متاسفانه بودجه کمی کم بود و بهترین گزینه میتونه همین سیستم باشه 

انشالله موفق و پیروز باشید  (*)

برای سیستم رندر و کارای سنگین باید حداقل بودجه 8 میلیون باشه تا بشه یک انتخاب ایده ال رو انجام داد  @};-  @};-  @};-  @};-

ویرایش شده توسط Zalman1313
لینک به دیدگاه

پیرو پیشنهاد دوست قبلیمون که خودشون در این کار تبحر دارن، بنده هم این سیستم رو پیشنهاد میدم که دقیقا جهت همین کار تهیه شده

برای کار رندرینگ، شما یه گرافیک GTX 580 3GB بتونین تهیه کنین بهتر کارتون راه میفته.البته حرفه ای ترین گرافیک ها برای کار شما سری کوادرو یا فایرپرو هست که البته قیمت بالایی هم دارند

برای رم، نظرم 4GB * 4 با باس 1866 به بالا هست.درایو SSD وکیس و پاور رو هم بهترین پیشنهاد ممکن از نظر بنده همونایی هست که Zalman عزیز پیشنهاد دادن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پیرو پیشنهاد دوست قبلیمون که خودشون در این کار تبحر دارن، بنده هم این سیستم رو پیشنهاد میدم که دقیقا جهت همین کار تهیه شده

برای کار رندرینگ، شما یه گرافیک GTX 580 3GB بتونین تهیه کنین بهتر کارتون راه میفته.البته حرفه ای ترین گرافیک ها برای کار شما سری کوادرو یا فایرپرو هست که البته قیمت بالایی هم دارند

برای رم، نظرم 4GB * 4 با باس 1866 به بالا هست.درایو SSD وکیس و پاور رو هم بهترین پیشنهاد ممکن از نظر بنده همونایی هست که Zalman عزیز پیشنهاد دادن

درود پدرام جان :) 

درسته که بهترین گرافیک برای کارای سنگین سری کوادرو هست ولی ایشون محدودیت بودجه دارن اون گرافیک برای بودجه ی نامحدود و یا در عین حال بودجه ی 13 الی 14 میلیون به بالا پیشنهاد میشه !

برای رم هم خدمتشون عرض کردم که در حال حاضر میتونن از رم 8 گیگ استفاده و در آینده به ارتقا بپردازن ولی رم پیشنهادی شما هم گزینه ی خیلی خوبیه ست :)

لینک به دیدگاه

به جای خرید اس اس دی رم رو بیشتر کنن بهتر نیست؟

لینک به دیدگاه

ممنون از همه ... تشکر که محبت کردین و راهنمائی کردین

سپاس فراوان

یک سوال جانبی ..........

اگر بتونم قطعات "" نو "" زیر رو به قیمت  5/5  جمع کنم  نظر دوستان چی هست ؟

cpu intel xeon 2620v2
quadro k2000
16 gb dual channel (quad ) 2133 (upto 64)
hdd 1tb
psu 700w
case+ cpu cooling turbo

مادربرد هم  Asus x79  و یا   MSI X79 هست

ویرایش شده توسط imanvfx
لینک به دیدگاه

اصلا پیشنهاد نمیشه! پرفرومنسی که SSD در هنگام کار ارائه میده به مراتب بیشتر از ارتقای رم هست

ممنون از همه ... تشکر که محبت کردین و راهنمائی کردین

سپاس فراوان

یک سوال جانبی ..........

اگر بتونم قطعات "" نو "" زیر رو به قیمت  5/5  جمع کنم  نظر دوستان چی هست ؟

cpu intel xeon 2620v2

quadro k2000

16 gb dual channel (quad ) 2133 (upto 64)

hdd 1tb

psu 700w

case+ cpu cooling turbo

مادربرد هم  Asus x79  و یا   MSI X79 هست

والا گرافیکش که عالیه برا کار شما ولی پردازنده نمیدونم!پاور رو هم پیشنهاد دارم وات بالاتر تهیه کنید که در لود، با بالا رفتن مصرف قطعات هنگام زیر بار رفتن کم نیاره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیر رضا جان ssd حدود 30% افزایش میده سرعت رو عزیزم :)

لینک به دیدگاه

خیر رضا جان ssd حدود 30% افزایش میده سرعت رو عزیزم :)

من خودم با مایا تست کردم، چندین جا هم شنیدم و باید بگم:

SSD به هیچ عنوان در سرعت رندر تاثیری نداره، یعنی این چیزی که آقا ایمان داره در موردش مشاوره میگیره (سرعت رندر)

ssd شاید سرعت باز شدن برنامه و لود شدن متریال ها رو حتی 100% هم افزایش بده ولی هیچ تاثیری تو سرعت رندر نداره

اگه رندر خیلی سنگینه و تعداد پلیگونها بالاست و دینامیک های زیادی (مثل آب و آتیش و ...) استفاده میشه، و بین رم  و ssd باید یکی رو انتخاب کنید، من شدیدا رم بالا رو پیشنهاد میکنم

سیستم بر پایه زئون هم فقط به خاطر استفاده همزمان 2 پردازنده یا بیشتر انتخاب نمیکنن، چون با شبکه کردن هم میتونید همین پرفورمنسو بدست بیاری، ولی مزیت دیگه ی این سیستم ها استفاده از حجم رم خیلی بالاست (مثلا 128 گیگ)

بعد بستن سیستم 2011 با 8 گیگ رم!! و پردازنده 4820 اصلا توجیح نداره، شما اگه 4770 با همین مقدار رم ببندی (تا 32 هم قابل ارتقا هست) میتونی عملکرد بهتری با صرف هزینه خیلی کمتر داشته باشی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود 

اگه رندر هاتون تحت سیپیو هست سعی کنید حد اقل یه 3930 یا 4930 ببندید چون تقریبا تایم رندر رو 1/3 کاهش میده نسبت به یه 4770 یا 4820 

لینک به دیدگاه

درود 

اگه رندر هاتون تحت سیپیو هست سعی کنید حد اقل یه 3930 یا 4930 ببندید چون تقریبا تایم رندر رو 1/3 کاهش میده نسبت به یه 4770 یا 4820 

کاهش به 1/3 یعنی 200% افزایش پرفورمنس!!!!!!! oO

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من خودم با مایا تست کردم، چندین جا هم شنیدم و باید بگم:

SSD به هیچ عنوان در سرعت رندر تاثیری نداره، یعنی این چیزی که آقا ایمان داره در موردش مشاوره میگیره (سرعت رندر)

ssd شاید سرعت باز شدن برنامه و لود شدن متریال ها رو حتی 100% هم افزایش بده ولی هیچ تاثیری تو سرعت رندر نداره

اگه رندر خیلی سنگینه و تعداد پلیگونها بالاست و دینامیک های زیادی (مثل آب و آتیش و ...) استفاده میشه، و بین رم  و ssd باید یکی رو انتخاب کنید، من شدیدا رم بالا رو پیشنهاد میکنم

سیستم بر پایه زئون هم فقط به خاطر استفاده همزمان 2 پردازنده یا بیشتر انتخاب نمیکنن، چون با شبکه کردن هم میتونید همین پرفورمنسو بدست بیاری، ولی مزیت دیگه ی این سیستم ها استفاده از حجم رم خیلی بالاست (مثلا 128 گیگ)

بعد بستن سیستم 2011 با 8 گیگ رم!! و پردازنده 4820 اصلا توجیح نداره، شما اگه 4770 با همین مقدار رم ببندی (تا 32 هم قابل ارتقا هست) میتونی عملکرد بهتری با صرف هزینه خیلی کمتر داشته باشی

درود اگر مطلب اقا ارمین راجب " بهینه سازی ssd رو بخونین اون بالاش نوشتن که حدود 30% تو رندر افزایش سرعت رو میبینین " این از این مطلبی که فرمودین 

در صحبت بعدی که فرمودین ایشون 4770 ببندن با 32 گیگ رم اگر این کار رو بکنن جا برای بهتر کردن سیستم و ارتقاء آن تو سال های ایده نخواهند داشت اما اگر ایشون از همین حالا سوکت 2011 بگیرن وقتی بودجشون خوب شد میتونن با فروش 4820 یه 4930 تهیه کنند !!

به این نکته توجه کنین که بودجه ی ایشون برای تهیه ی سیستم رندر بسیار بسیار محدوده !!

اگر سوکت 1150 رو انتخاب کنن جا برا ارتقا خیلی کمه و بیشتر سوکت 1150برای گیمرها و نفرهای عادیه نه برای کار ایشون 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کاهش به 1/3 یعنی 200% افزایش پرفورمنس!!!!!!! oO

4 هسته افزایش منظور 1 از 3 هست یعنی حدود 30 درصد 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود 

درود بله خودمم تاکید کردم که 4930k خیلی بهتره اما اگر ایشون بخوان این سی پی یو رو بگیرن باید خودشون جان فدای چندین قطعه کنندن اینکار اصلا ارزش نداره که گرافیک و ... و کاهش بدن برای سی پی یو !! 

ایشون اگر الان یه 4820k فعلا بگیرن  و در آینده که بودجشون کامل شد میفروشن و یه 4930k میگیرن خیلی کار راحتی :) 

اگر ایشون 4770 هم بگیرن باید وقتی بودجشون کامل شد هم مین و هم سیی پی یو رو بفروشن پس اصلا پیشنهاد نمیشه سشوکت 1150 برای ایشون و کار ایشون :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوسته عزیز 

تو تری دی مکس افراد از چندین موتور رندر مثه vray  استفاده میکنند 

مثلا همین موتور تحت سیپیو هست و براش فرق نمیکنه که 210 رو سیستم باشه یا 780 

پس اول باید ایشون معلوم کنند که با چه موتور هایه رندری کار میکنند 

درود 

لینک به دیدگاه

درود اگر مطلب اقا ارمین راجب " بهینه سازی ssd رو بخونین اون بالاش نوشتن که حدود 30% تو رندر افزایش سرعت رو میبینین " این از این مطلبی که فرمودین 

در صحبت بعدی که فرمودین ایشون 4770 ببندن با 32 گیگ رم اگر این کار رو بکنن جا برای بهتر کردن سیستم و ارتقاء آن تو سال های ایده نخواهند داشت اما اگر ایشون از همین حالا سوکت 2011 بگیرن وقتی بودجشون خوب شد میتونن با فروش 4820 یه 4930 تهیه کنند !!

به این نکته توجه کنین که بودجه ی ایشون برای تهیه ی سیستم رندر بسیار بسیار محدوده !!

اگر سوکت 1150 رو انتخاب کنن جا برا ارتقا خیلی کمه و بیشتر سوکت 1150برای گیمرها و نفرهای عادیه نه برای کار ایشون 

درود

دوست عزیز رندر یه عمل پردازشی هست، حالا بر پایه پردازنده یا گرافیک، و اصلا ربطی به ssd نداره

اول یه سوال بپرسم، قبول دارین که 4770k بهتر از 4820k جواب میده؟ ( البته جدا از پهنای باند بیشتر 2011 که اونم به کار ایشون نمیاد چون بعید میدونم sli یا cross بخوان)

با این جمله هم که 6 میلیون برای سیستم رندرینگ بسیار بسیار محدوده هم مخالفم، به نظرم 6 میلیون متوسط به بالاست حتی

لینک به دیدگاه

سیستم توی امضام رو ببین منم مکس کار میکنم اولا اس اس دی ههههههههههیچ تاثیری توی سرعت رندر نداره فقط  20 ثانیه اول که متریالا لود میشه سرعت لود بیشتر میشه که تاثیرش 10 ثانیه هست فوقش!

من تایتان خریدم الان دارم میفروشم چون گرافیک توی ویوپورت فقط کاربرد داره مکس کلا برنامه ضعیفی هست حتا تایتان هم توی بعضی سین ها تیک میزنه مشکل از مکس هست نه گراف چون فرضا بیشتر از 50% قدرت گرافیک استفاده نمیشه مکس خودش خیلی ضعیفه همونطور که اگر یه سین رو مکس 2013 باز کنی تیک میزنه ولی شاید با 2014 کار کنی تیک نزنه!  فرضا توی مکس 2013 اگر از 30% گراف استفاده بشه توی مکس 2014 از 50% گراف داره استفاده میشه در هر صورت گراف بالا به کار مکس نمیاد منم دارم میفروشم یه 770 ور میدارم (760 یا 580 هم کارمو راه میندازه البته) عوضش سی پی یو رو میبرم بالا تاپیک فروش هم زدم!

کوادرو خریدش اشتباه مخضه فروشش خیلی سخته و فقط توی ریل رندرینگ به جیفرس برتری داره الان توی v-ray 3. خاصیت ریل رندرینگ بهبود چشمگیری داشته که من تست کرم جالب نیست یعنی دهن گراف رو سرویس میکنه بعد 6 ماه گراف نابود میشه من 2 بار تست کردم تایتان با فن رفرنسش داشت پیاده میشد خیلی جذاب هستا هر جا میری در جا رندرش رو نشونت میده ولی اولا رندراش ضعیف هست کیفیتش پایینه سی پی یو رندرینک چیز دیگش دومن اصلا به استحلاک گراف نمیصرفه کاربرد انچنانیم نداره...مکی کار باشی نیازی به GPU رندرینگ نداری در حدی از گراف کار میکشید که دیگه نمیتونسم توی ویوپرت بچرخم!

رم رو 16به بالا وردار باس 2400 چون باس رم خیلی مهمه به هییییچ وجه 1150 نبند که پهنای بندش نصف 2011 هست چون دوال چنله...

سوالی بود در خدمتم

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز رندر یه عمل پردازشی هست، حالا بر پایه پردازنده یا گرافیک، و اصلا ربطی به ssd نداره

اول یه سوال بپرسم، قبول دارین که 4770k بهتر از 4820k جواب میده؟ ( البته جدا از پهنای باند بیشتر 2011 که اونم به کار ایشون نمیاد چون بعید میدونم sli یا cross بخوان)

با این جمله هم که 6 میلیون برای سیستم رندرینگ بسیار بسیار محدوده هم مخالفم، به نظرم 6 میلیون متوسط به بالاست حتی

واسه رندرینگ 4770 به کار نمیاد

اولا 4820 10 مگ کش داره دومن باسش 1866 هست سوما و از همه مهمتر خیلی از 4770 خنکتره که واسه رندر طولانی مدت خیلی مهمه درسته با فن میشه مهارش کرد ولی اگر عوض این کار 0.5 سی پی یو آور بشه قدرتش از 4770 خیلی بیشتر میشه در صورتی که دماش همچنان پایینتر از 4770 هست

واسه دوستم 4770 بستم فقط به دو دلیل از گرافیک اینتلش واسه مکس استفاده کنه ( اینتل 4600 با این قدرتش واسه ویو پرت هم جواب میده کار خفن نه یه کار معمولی دکور داخلی) دوما سوکت 1150 از 2011 خیلی ارزونتره ولی الان مقایسه که کردم 4820 قدرتش و سرعت و دماش از 4770 خیلی بهتر بود و واقعا 4820 واسه برنامه های مخاسباتی به نظر من بهتره سوما سوکت 2011 قابل ارتقا هست تا 4960 میشه بالا بردش ولی 1150 چی؟

4820 داری 1 تومن فقط پول سی پی یو میدی ولی 4770 داری 1 تومن هم پول سی چی یو میدی هم گرافکش آدمی که داره گرافیک جدا میخره چرا بره 4770 بخره؟

لینک به دیدگاه

عزیز شما قیمت سی پی یو های زئون رو داری؟ شما فقط شور سی پی یو و رم رو بزن گرافیک در درجه آخر مهمه توی مکس

رم هم 16 کافی هست من تا الان بیشتر 14.5 گیگش بیشتر لازمم نشده تازه اونم یه کار سنگین بود که فقط 3.5 گیگ رم رو کاستیکس گرفته بود در کارای عادی بیشتر 12 گیگ نشده تاحالا

قیمت زیون E5 فک میکنم از 3 تومن شروع بشه اطلاعی ندارم حدس میزنم ... گیر هم نمیاد باید سفارشی بیارن

پیشنهاد من یه مین 2011 سری رمپیج اکسترمه یا فرمولار هست یا همین مین خودم X79 deluxe چون جدید تره هم زمان با بلک اومد باس رم 2800 ساپرت میکنه آور خورش هم خوبه البته من درست آور وارد نیستم اساتید اینجا خاضر هستن میشه خدودا 1400 با یه سی پی یو 4930 که میشه 1700 با 16 گیگ رم Gskill RipjawsX یا هر رم دیگه ای که دوستان پیشنهاد بدن با باس 2400 میسه حدودا 750 تومن یه پاور 850 گرین سری او سی 480 تومن یه کیس x9 هم 480 تومن چون کیس توی خنک کردن خیلی مهمه شاید بعدا خاستین واتر کولر بزارین یا یه فن بلند توش بزارین (دیگه خودتون میدنید اگر نخواستینم x7 بگیرید) یه هارد 2 ترا هم 290 تومن یه کولر حوب هم حداقل Macho Thermalright HR-02 میشه 140 تومن و گراف 770 ترجیخا 4 گیگ چون vram بالا واسه تعداد مانیتورا لازمه 2 تا مانیتور FHD لازم دارید خد اقل (ترجیحا 3 تا) یا یه 580 3 گیگ اینم 900 یا 1250 یا 1500 هر کدوم دوست دارین جمع بزنین ببینین چقدر میشه بالا هم زد سی پی رو 4820 وردارین بعدا 4930 بگیرید

ویرایش شده توسط wi-fi
لینک به دیدگاه

واسه رندرینگ 4770 به کار نمیاد

اولا 4820 10 مگ کش داره دومن باسش 1866 هست سوما و از همه مهمتر خیلی از 4770 خنکتره که واسه رندر طولانی مدت خیلی مهمه درسته با فن میشه مهارش کرد ولی اگر عوض این کار 0.5 سی پی یو آور بشه قدرتش از 4770 خیلی بیشتر میشه در صورتی که دماش همچنان پایینتر از 4770 هست

واسه دوستم 4770 بستم فقط به دو دلیل از گرافیک اینتلش واسه مکس استفاده کنه ( اینتل 4600 با این قدرتش واسه ویو پرت هم جواب میده کار خفن نه یه کار معمولی دکور داخلی) دوما سوکت 1150 از 2011 خیلی ارزونتره ولی الان مقایسه که کردم 4820 قدرتش و سرعت و دماش از 4770 خیلی بهتر بود و واقعا 4820 واسه برنامه های مخاسباتی به نظر من بهتره سوما سوکت 2011 قابل ارتقا هست تا 4960 میشه بالا بردش ولی 1150 چی؟

4820 داری 1 تومن فقط پول سی پی یو میدی ولی 4770 داری 1 تومن هم پول سی چی یو میدی هم گرافکش آدمی که داره گرافیک جدا میخره چرا بره 4770 بخره؟

دوست عزیز این سبک ابتدایی مقایسه که 10 مگ کش داره و... اصلا ملاک نمیشه، اگه نه 8350 با 8 هسته باید 4960 رو که 6 هسته داره قورت بده

شما میتونید بنچمارک های 4770 و 4820 رو چه در رندرینگ و چه میزان اورکلاک مشاهده کنید و ملاک قرار بدین

در مورد خنکتر بودن 4820 هم باید گفت که آستانه دمایی پایینتری نسبت به 4770 داره (67 به 73) و همچنین اینکه یه کولر خوب دیگه بحثی در مورد دما باقی نمیذاره

برای ارتقا هم میتونن مادربورد+پردازنده رو با هم بفروشن و به روزترین مدل رو بخرن، و اینکه اگه بخوان یه مادربورد مناسب 2011 بخرن باید حداقل 1200 هزینه کنن در صورتی که با کمتر از نصف این مقدار میشه 1150 خرید

ویرایش شده توسط P@dmIRA
لینک به دیدگاه

دوست عزیز این سبک ابتدایی مقایسه که 10 مگ کش داره و... اصلا ملاک نمیشه، اگه نه 8350 با 8 هسته باید 4960 رو که 6 هسته داره قورت بده

شما میتونید بنچمارک های 4770 و 4820 رو چه در رندرینگ و چه میزان اورکلاک مشاهده کنید و ملاک قرار بدین

در مورد خنکتر بودن 4820 هم باید گفت که آستانه دمایی پایینتری نسبت به 4770 داره (67 به 73) و همچنین اینکه یه کولر خوب دیگه بحثی در مورد دما باقی نمیذاره

برای ارتقا هم میتونن مادربورد+پردازنده رو با هم بفروشن و به روزترین مدل رو بخرن، و اینکه اگه بخوان یه مادربورد مناسب 2011 بخرن باید حداقل 1200 هزینه کنن در صورتی که با کمتر از نصف این مقدار میشه 1150 خرید

مهندس من CPU AMD رو با CPU intel مقایسه نکردم کش سی پی یو واسه رندرینگ خیلی مهمه جفتشونم 22 نانومتری هستن شما تا حالا چنتا رندر گرفتید که نتیجه گیری میکنید؟ تفاوت 4770 و4820 چقدره؟ اصلا 4820 ضعیفتر

بنچمارک بیار که زده باشه WoOoW 4770 از 4820 قویتره هر چی بنچمارک هست این دوتا چسبیدن به هم شمارندر با 3770 و 4770 بگیر اصلا تفاوت حس نمیکنی چه برسه 4820 با 4770 در صورتی که بنده تازه تست هم کردم و 4820 بهتر بوده اونم از نظز تایمی نه این که حالا بسه حس کرد آدم بره مین و سی پی یو رو بفروشه چون یه اپسیلون 4770 قویتره؟ (به گفته شما البته) با عقل جور در میاد؟ بیان 1150 ببندن که باقی پول رو چیکار کنن؟ جواب این سوالم رو فقط بدید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

مهندس من CPU AMD رو با CPU intel مقایسه نکردم کش سی پی یو واسه رندرینگ خیلی مهمه جفتشونم 22 نانومتری هستن شما تا حالا چنتا رندر گرفتید که نتیجه گیری میکنید؟ تفاوت 4770 و4820 چقدره؟ اصلا 4820 ضعیفتر

بنچمارک بیار که زده باشه WoOoW 4770 از 4820 قویتره هر چی بنچمارک هست این دوتا چسبیدن به هم شمارندر با 3770 و 4770 بگیر اصلا تفاوت حس نمیکنی چه برسه 4820 با 4770 در صورتی که بنده تازه تست هم کردم و 4820 بهتر بوده اونم از نظز تایمی نه این که حالا بسه حس کرد آدم بره مین و سی پی یو رو بفروشه چون یه اپسیلون 4770 قویتره؟ (به گفته شما البته) با عقل جور در میاد؟ بیان 1150 ببندن که باقی پول رو چیکار کنن؟ جواب این سوالم رو فقط بدید ممنون میشم

دکتر چرا عصبانی میشی

این بنچمارک که نشون میده 4770 حدود 5 درصد قویتر از 4820 هست (چند تا دیگه هم هست اگه راضی نشدید نشون بدم)

نمگم این 5 درصد سرنوشت سازه و باعث برتری 4770 میشه، حرفم اینه بین 4820 و 4770، اگه رم تا حداکثر 32 گیگ نیاز داری، عقل حکم میکنه 4770 بگیری

اما در مورد اینکه باقی پولو چیکار کنن!

من بین 4770 و 4820 گفتم 4770 بهتره، ولی جایی نگفتم خوب برین با 6 میلیون یه سیستم 1150 ببندین!!! (داریــــــــم مردم؟ :دی)

منظورم اینه که با این پول 100% باید 4930 بست

شما واقعا تا به حال بیشتر از 14 گیگ رم استفاده نکردید؟ کارتون انیمیشنه یا معماری؟

لینک به دیدگاه

دکتر چرا عصبانی میشی

این بنچمارک که نشون میده 4770 حدود 5 درصد قویتر از 4820 هست (چند تا دیگه هم هست اگه راضی نشدید نشون بدم)

نمگم این 5 درصد سرنوشت سازه و باعث برتری 4770 میشه، حرفم اینه بین 4820 و 4770، اگه رم تا حداکثر 32 گیگ نیاز داری، عقل حکم میکنه 4770 بگیری

اما در مورد اینکه باقی پولو چیکار کنن!

من بین 4770 و 4820 گفتم 4770 بهتره، ولی جایی نگفتم خوب برین با 6 میلیون یه سیستم 1150 ببندین!!! (داریــــــــم مردم؟ :دی)

منظورم اینه که با این پول 100% باید 4930 بست

شما واقعا تا به حال بیشتر از 14 گیگ رم استفاده نکردید؟ کارتون انیمیشنه یا معماری؟

3D max سینگل فریم معماری

5% ؟ دلیل برای خرید سوکت 1150 هست؟ که بعدش هم فروخته بشه که 2011 بخرن؟ کواد چنل هم که کشک؟ پهنای باندم که اصلا مهم نیست

واسه فعلا 16 گیگ کافیه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من اصراری روی حرفم ندارم، اصلا شما درست میفرمایید :)

این همه بنچمارک هم کشک (دقت کنید cinebench دقیقا رندر تحت پردازنده رو شبیه سازی میکنه)

خوش باشین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...