رفتن به مطلب

مودم وايرلس ZyXEL P-660HN-TxA سري N به قیمت عمده 80000 با یکسال گارانتی تعویض

اشتراک گذاری

Recommended Posts

ممنون . فروش شما چنده؟

سلام

با گارانتی 85 و بدون گارانتی 80 و هزینه پستی برعهده خریدار است.

لینک به دیدگاه

• ارسال 207
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

مودم وایرلس زایکسل با کیفیت فوق العاده

برند آلمانی با آنتن دهی فوق العاده

قیمت عمده

حراجی فوق العاده :) :) :) (*) (*)

لینک به دیدگاه

قیمت عمده

لینک به دیدگاه

قیمت اخر پخ کن

قیمت و شرایط خرید براتون ارسال شد

قیمت عمده

لینک به دیدگاه

چیزی نیومد داداش!!!

قیمت و شرایط خرید و همینطور پاسخ سوالتون ارسال شد

قیمت عمده

لینک به دیدگاه

یک مودوم دیگر به جناب آقای بهمنی فروخته شد.

امیدوارم در نهایت رضایت ازش استفاده کنند.

قیمت عمده

راستی مهندس امتیاز ما یادت نره!

لینک به دیدگاه

با تشکر تایید میشه یک عدد مودم خریداری شد.

خواهش میکنم دوست عزیز

امیدوارم همه نیازهای شما رو بعنوان یک مودم خوب برآورده کنه.

ویرایش شده توسط lion62
لینک به دیدگاه

قیمت عمده

لینک به دیدگاه

سلام

اخوی  دکمه بالای مودم کارش چیه؟میشه یه توضیحی بدین؟

سلام دوست عزیز

دکمه بالا دکمه wps هستش که برای روشن یا خاموش کردن قابلیت وایرلس مودم هستش.

یعنی شما میتونید با اون وای فای مودمتون رو روشن یا خاموش کنید.

تنظیمات امنیتی وایرلستون هم در صفحه کانفیگ مودمتون هم به صورت ویزارد و هم به صورت دستی قابل ویرایش هستش.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز

دکمه بالا دکمه wps هستش که برای روشن یا خاموش کردن قابلیت وایرلس مودم هستش.

یعنی شما میتونید با اون وای فای مودمتون رو روشن یا خاموش کنید.

تنظیمات امنیتی وایرلستون هم در صفحه کانفیگ مودمتون هم به صورت ویزارد و هم به صورت دستی قابل ویرایش هستش.

درود

WPS یا Wi-Fi Protected Setup قابلیتی امنیتی است که دو وسیله دارای wifi همزمان با زدن کلید جفت میشن(به جای وارد کردن کلید ،شما روی دو دستگاهی که میخواید وصل کنید این کلید رو میگیرید متصل میشن-البته میشه برای امنیت بیشتر هم پسورد و هم کلید رو بکار برد-در موبایلها و تبلتها به صورت نرم افزاری است و کلیدی وجود نداره)-یعنی تا به روتر دسترسی نداشته باشی حتی با داشتن کلید نمیتونی به اون وصل بشی

ویرایش شده توسط HeLen jOOn
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

من خودم این مودم رو در ارتفاعی مناسب (حدود 1.5 متری) از سطح قرار دادم و تو یک محیط حدوداً 100 متری هستم. اینم بگم که این محیط زیرزمینه (طبقه پایین) و تو کل این فضا آنتن دارم. چهار سیستم هم مستقیم به lan و از طریق کابل به مودم متصل هستن. حداقل روزی 10 ساعت هم کار میکنه این مودم. مراجعه و استفاده وایرلس هم روزی n تا داره!

من تو خونه هم یه مودم از همین برند زایکسل دارم و آنتن داخلی داره مثل همین تازه مدلش از این یکی پایینتر هم هست. این مودم تو خونه پدرم اینهاست و من خودم حدود 20 متر ازش فاصله دارم و دیوارها هم خودشون مانع هستن ولی هم با لپ تاپ و هم با کامپیوتر به راحتی به صورت وایرلس به مودم متصل میشم و از اینترنت استفاده میکنم.

ممنون از اطلاعتون و خدانگهدار

ویرایش شده توسط lion62
لینک به دیدگاه

هشت راه برای تقویت سیگنال وایرلس

یکی از مشکلات عمده تمامی کاربران شبکه در هنگام استفاده از اینترنت بی‌سیم یا وایرلس، دسترسی همزمان به هر دو فاکتور سرعت و برد بالای وای‌فای است که معمولا هیچ‌گاه در کنار یکدیگر جمع نمي‌شوند و در اغلب موارد یکی از این دو در حین استفاده‌های روزمره فدای دیگری می‌شود.

این مشکل البته به میزان زیادی به محل قرارگیری روتر وای‌فای، توان آنتن و نوع طراحی ساختمان محل استفاده بستگی داشته و با استفاده از یک آنتن قوی و تغییر مکان روتر به بهینه‌ترین جایگاه ممکن، تا حدودی بهبود می‌یابد، اما تقویت آنتن معمولا کم‌‌هزینه نیست و یافتن بهینه‌ترین مکان برای نصب مودم نیز در تخصص کاربران معمول نخواهد بود. این دو روش در کنار سایر راه‌‌حل‌ها، در مقاله پیش رو از جمله نكات مورد اشاره برای تقویت سیگنال وایرلس هستند که در ادامه با آنها آشنا می‌شویم.

کانال را تغییر دهید

با تلویزیون‌ کاری نداشته باشید، کانال ارتباط وای‌فای را تغییر دهید. تمامی روترها از کانال‌های پیش‌فرضی برای ارتباط بی‌سیم استفاده می‌‌کنند. این کانال‌ها با اینکه در اغلب موارد بهترین انتخاب محسوب می‌شوند، اما در پاره‌ای از مواقع تغییر آنها به خلوت‌ترین کانال تاثیر محسوسی در سرعت و برد بر جای می‌گذارد. برنامه‌های متعددی برای شناسایی کانال خلوت شبکه وجود دارد که Inssider یکی از آنها به حساب می‌آيد. از جمله کانال‌های معمول کارکرد روترها در باند فرکانسی 4/2 گیگاهرتز می‌توان به کانال‌های 1، 6 و 11 اشاره کرد.

آپدیت فیرم‌ویر

آپگرید نرم‌افزار داخلی یا فیرم‌ویر دستگاه یکی از کاربردی‌ترین راه‌حل‌های ارتقاي سرعت و برد وایرلس به حساب می‌آید. روترهای پیشرفته بیزینسی معمولا اعلانی برای در دسترس قرارگرفتن فیرم‌ویر جدید برای دانلود و نصب در اختیار کاربران قرار می‌دهند، اما در مورد نمونه‌های خانگی این دیوایس‌ها وظیفه جست‌وجوی دستی این آپدیت بر عهده خود کاربران خواهد بود. برای انجام این آپدیت معمولا بخش جداگانه‌ای در منو در دسترس قرار دارد و خود آپدیت را نیز می‌توان از سایت شرکت سازنده دریافت کرد.

آپدیت سخت‌افزار کامپیوتر

همانند آپگرید نرم‌افزار داخلی در روتر یا مودم، در آن‌ سوی اتصال یعنی در سمت کاربران نیز ارتقاي کارت شبکه وایرلس در PC و لپ‌تاپ می‌تواند در افزایش سرعت تاثیر ویژه‌ای برجای بگذارد؛ چراکه پروسه دریافت سرعت بالاتر نه‌‌تنها از سوی فرستنده بلکه از سوي گیرنده نیز به مجموعه شبکه دیکته می‌شود. برای انجام این ارتقا در ویندوز با مراجعه به کنترل‌پنل، بخش Devive manager و سپس یافتن نام و مدل دقیق آداپتور شبکه، فایل آپگرید آن را از سایت سازنده لپ‌تاپ یا سازنده قطعه در PC می‌توان دانلود کرد.

جابه‌جایی روتر

همان‌طور که در ابتدا نیز اشاره شد، محل روتر تاثیر ویژه‌ای در میزان گیرنده‌ای و برد اتصال وایرلس داشته و تعیین جایگاه بهینه، بسیاری از مشکلات معمول در این زمینه را برطرف می‌کند. در این شرایط در صورت استفاده از مودم و روتر جداگانه‌ لزومی به نزدیکی این دو دستگاه از یکدیگر نبوده و برای بهبود پوشش می‌توان با استفاده از کابل معمول، شبکه روتر را در مکان دلخواه برای دریافت بهتر سیگنال مستقر کرد. بهترین مکان برای روتر، مرکزی‌ترین نقطه ساختمان و به‌دور از موانع فیزیکی، به‌خصوص چوبی است.

استفاده از یک روتر دیگر

از جمله منطقی‌ترین راه‌حل‌های افزایش برد اتصال وای‌فای در مکان‌های وسیع و گسترده، استفاده از تعداد دلخواه روتر دیگر است. به این منظور باید پورت LAN روتر دوم را به پورت LAN‌ روتر اول متصل کرد. در این حالت در صورت اختصاص آدرس 192.168.0.1 و نت‌ماسک 255.255.255.0 آدرس روتر دوم با خاموش‌کردن DHCP باید در همان رده یعنی به عنوان مثال 192.168.0.2 و با همان نت‌ماسک تعریف شود. استفاده از SSID ‌مشترک دیگر نکته مهم این تنظیم است. روترهای جدید برای تسهیل این فرایند به گزینه‌های جدیدی همچونrepeater mode مجهزند.

ارتقاي آنتن

در حال حاضر بسیاری از روترهای معمول کلاسn.11 از آنتن‌های داخلی استفاده می‌کنند، اما هنوز به نمونه‌های متعددی با امکان نصب آنتن خارجی می‌توان اشاره کرد. توان اسمی آنتن با واحد db سنجیده می‌شود که با ارتقاي این رقم ضمن افزایش توان، میزان برد اتصال وایرلس نیز طبیعتا افزایش پیدا می‌کند. استفاده از یک آنتن با توان 10db یا بیشتر در اکثر محیط‌های داخلی با موانع فراوان می‌تواند مشکلات کاربران در زمینه افزایش برد را مرتفع سازد.

روتر جدید

روترهای قدیمی با استانداردهاي g.11 همچنان توسط بسیاری از کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرند. با ارتقاي مودم به نمونه‌های جدیدتر مبتنی بر n.11 در سرعت، دوام و برد اتصال وای‌فای ارتقاي مشخصی صورت می‌گیرد. استاندارد n.11 نیز به‌تازگی جایگزین نسخه جدیدترac.11 شده و بسیاری از گجت‌های جدید از لپ‌تاپ و PC‌ تا تبلت‌ها و گوشی‌های موبایل از این استاندارد پشتیبانی می‌کنند. استفاده از روترهای جدید حاضر در این کلاس تاثیر ویژه‌ای در کانکشن وایرلس کاربران برجای می‌گذارند.

استفاده از ابزارهای یکسان

ناگفته پیدا است که روترهای همسان شبکه فارغ از برند و شرکت سازنده همگی با یکدیگر منطبق هستند و امکان استفاده از آنها با آداپتورهای مختلف PC و لپ‌تاپ وجود دارد، اما طبق یک قانون نانوشته، روترهای یک شرکت مشخص با آداپتورهای همان برند معمولا همسانی بیشتری داشته و با به‌کارگیری به‌عنوان مثال روتر و آداپتور Cisco در کنار یکدیگر به نتیجه بهتری می‌توان دست یافت. این راه‌حل البته با توجه به هزینه بالای تغییر تجهیزات، برای کاربران خانگی چندان توصیه نمی‌شود.

لینک به دیدگاه

.....

ویرایش شده توسط lion62
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز

شما عمدا این مطلب رو نوشتی تو تاپیک!

من خودم این مودم رو در ارتفاعی مناسب (حدود 1.5 متری) از سطح قرار دادم و تو یک محیط حدوداً 100 متری هستم. اینم بگم که این محیط زیرزمینه (طبقه پایین) و تو کل این فضا آنتن دارم. چهار سیستم هم مستقیم به lan و از طریق کابل به مودم متصل هستن. حداقل روزی 10 ساعت هم کار میکنه این مودم. مراجعه و استفاده وایرلس هم روزی n تا داره!

حالا این که شما میگی این مودم مودم قابلی نیست یا اینکه تداخل امواج تو منطقه شما زیاده یا مانع تو محیطتون مثل دیوارها موجب تضعیف سیگناله! شاید هم گیرنده های شما قوی نیست!

من تو خونه هم یه مودم از همین برند زایکسل دارم و آنتن داخلی داره مثل همین تازه مدلش از این یکی پایینتر هم هست. این مودم تو خونه پدرم اینهاست و من خودم حدود 20 متر ازش فاصله دارم و دیوارها هم خودشون مانع هستن ولی هم با لپ تاپ و هم با کامپیوتر به راحتی به صورت وایرلس به مودم متصل میشم و از اینترنت استفاده میکنم.

حالا شاید شما درست بگی و این دو تا مودم از یک شرکت و از یک بار با هم خیلی تفاوت دارن!!

در هر حال فکر نکنم درج این مطلب در تاپیک صورت مناسبی داشته باشه.

ممنون از اطلاعتون و خدانگهدار

درود دوست عزیز

بنده همین مدل شمارو بررسی کردم و هیچ سوء نیتی ندارم.البته خود شما در پست اول به قدرت آنتن اشاره کردین.

قدرت آنتن (Antenna gain):

P-660HN-TxA=3.5 دسیبل   نوع آنتن   Single 3.5 dbi internal antennas

TP-Link TD-W8901G =5 دسیبل    نوع آنتن Omni directional 5dBi 

TP-LINK 8951ND=5 دسیبل   نوع آنتن Omni directional

کلا مودم های دارای  آنتن داخلی کاربری هایی نظیر سالن های بزرگ دارن.

مرجع :  http://www.zyxel.com/ProductTab.shtml?pid=20110505131211&idx=2&c=gb&l=en

http://www.tp-link.com.au/products/details/?model=TD-W8901G#fea

ابراز نظر در انجمن امری رایج و طبیعی است.

موفق باشی @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

امروز ساعت 10 مودم دستم رسید و تا ساعت 5 عصر همه جوره امتحان کردم حتی در ارتفاع 1.5 متری هم روی دیوار نصب کردم حال ما بصورت ال هست و مودم گوشه حال است تا از پیچ حال میپیچم فاصله 3 متری شروع میکنه به ضیف شدن سیگنال و وقتی میرم تو اتاق در میبندم فاصله 15 متری سیگنال در حد یک خط میشود که مرتب قطع و وصل میشه حتی هم زمان با مودم قبلی خودم کنار هم گذاشتم و روشن کردم و با گوشی در فواصل حال و اتاق چک کردم به جرات نصف TP-Link TD-W8901G سیگنال نداشت.دیگه دیدم فایده نداره زدم داغونش کردم دل و رودش در اوردم. =))  انتن داخلیش قطع کردم یه انتن omni وصل کردم تاثیر نداشت

احتمالا درست وصل نکردی-فقط سیم هسته رو وصل کنی کافیه-شخصا آنتن W8901G رو با سیم لاکی حدود 2متر  بلند کردم پوشش عالیه.لطفا از برد دستگاه عکس بزار بررسی کنیم

ضمنا ممکنه دیوارها خیلی ضخیم باشه

آنتن مودم رو با سیم در ارتفاع بالا و کنار پنجره نصب کردم حداقل از بیرون خونه هم 50متر پوشش داره.

اینم یه تصویر (البته دیوار اتاق رنگ آمیزی نشده و سوراخ هم هی بود و الی...  :Praying:  )

cconc071ta9lhclztp1u.jpg

لینک به دیدگاه

اره دیوار ها ضخیمه و رنگ پلاستیک شده مغزی و افشان هر دو لحیم کردم.  عکس همین جا بزارم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اره دیوار ها ضخیمه و رنگ پلاستیک شده مغزی و افشان هر دو لحیم کردم.  عکس همین جا بزارم؟

پس دیوارها اثر زیادی میزارن

بله همینجا بزار که ببنیم و نظر بدیم.از بخش آنتن و اتصال

لینک به دیدگاه

البته ظریف لحیم کاری کردم چون تاثیری نداشت دوباره انتن خودش لحیم کردم .اینو بگم این دوستمون مقصر نیست اون شرکتی که اینو میسازه و اطلاعات درست نمیده مقصره 20 متر برد نداره بعد میزنه 76 متر

post-15827-0-35044500-1410371450_thumb.jpg

post-15827-0-76356000-1410371483_thumb.jpg

post-15827-0-99279700-1410371518_thumb.jpg

post-15827-0-80805700-1410371551_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قیمت عمده

برادر این برند تایوانیه و تلفظ صحیحش "زای سل""Zai-Cell" هست

ZyXEL Communications Corp. (Chinese: 合勤科技; pinyin: Héqín Kējì; Holding company Unizyx TSE: 3704), located in Hsinchu, Taiwan, is a manufacturer of DSL and other networking devices. (Gartner, August 2005). With headquarters in Taiwan

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته ظریف لحیم کاری کردم چون تاثیری نداشت دوباره انتن خودش لحیم کردم .اینو بگم این دوستمون مقصر نیست اون شرکتی که اینو میسازه و اطلاعات درست نمیده مقصره 20 متر برد نداره بعد میزنه 76 متر

لطفا یه عکسم از آنتن خودش بزارید چون ممکنه ساختار خاصی داشته باشه و آنتن Omni مناسب نباشه(مثلا مدارهای مارپیچ یا دندانه دار)از نزدیک و فقط از آنتن که واضح باشه(ترجیحا آنتن رو باز کنید)

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...