رفتن به مطلب

راهی برای تشخیص dbi انتن هست؟

H3KTOR
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان گل  :wub:

آیا راهی هست بشه مقدار dbi آنتن روتر رو فهمید؟

و اینکه مثلا من بخوام آنتن 9 dbi بگیرم آیا روی هر روتر یه مودمی جواب میده یا امکانات بخصوصی لازمه؟

پیشاپیش ممنون

لینک به دیدگاه

اگر دستگاهی دارید که اندروید روش اجرا شده می تونید برنامه Wi-Fi Analyzer رو دانلود کنید و روش بریزید تا گین آنتن رو باهاش ببینید.

لینک به دیدگاه

ممنون عزیز

در مورد سوال دوم کسی نظری نداره؟

ویرایش شده توسط H3KTOR
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیز ،

گین هر آنتن مشخصه فیزیکی آنتن هست و ربطی به فرستنده یا گیرنده ای که ازش استفاده میکنه نداره ، و فقط باید آنتن مناسب با فرکانس انتخاب بشه .

برای همین هست که برای تخمین برد ارتباط هم گین آنتن مهم هست و هم توان خروجی فرستنده و امپدانس سیستم و ...

هیچ برنامه ای نمیتونه گین آنتن رو مشخص کنه ولی میتونه گین کل سیستم ارتباطی رو آنالیز کنه ، گین کلی ارتباط یکی از پارامتر هایی هست که ماژول های وای فای در اختیار قرار میدن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیز ،

گین هر آنتن مشخصه فیزیکی آنتن هست و ربطی به فرستنده یا گیرنده ای که ازش استفاده میکنه نداره ، و فقط باید آنتن مناسب با فرکانس انتخاب بشه .

برای همین هست که برای تخمین برد ارتباط هم گین آنتن مهم هست و هم توان خروجی فرستنده و امپدانس سیستم و ...

هیچ برنامه ای نمیتونه گین آنتن رو مشخص کنه ولی میتونه گین کل سیستم ارتباطی رو آنالیز کنه ، گین کلی ارتباط یکی از پارامتر هایی هست که ماژول های وای فای در اختیار قرار میدن .

حالا اینا که گفتی یعنی چی !!!

گین چیه ؟؟؟ امپدانس چیه ؟؟؟؟

من فقط dbm میبینم تو برنامه نه dbi !!!

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

پس الان تکلیف چیه؟

من برم یه آنتن 3 dbi رو بهم بندازن بگن 9 dbi چطور تشخیص بدم؟

یه مودم یا روتر چه خصوصیاتی باید داشته باشه که بتونه این مقدار یا بالاتر رو ساپورت کنه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گین چیه ؟؟

گین آنتن ، میزان بهره وری آنتن رو در دریافت و ارسال امواج رو نشون میده ، مثلا در واحد dbi یا "decibels-isotropic" میزان تابش کلی آنتن بر واحد دسیبل بیان میشه . و طبیعتا هرچه میزان بهره وری بیشتر بشه توان خروجی برای فرستنده و توان ورودی برای گیرنده بیشتر خواهد بود که افزایش برد را در بر خواهد داشت .

امپدانس چیه ؟؟؟؟

آمپدانس میزان مقاومت مدار در برابر جریان متناوب هست که چون مدار های رادیویی جریان متناوب هستند و هر المان در مدار امپدانس متفاوتی از خودش میتونه نشون بده عملیات تطبیق آمپدانس برای یکسان کردن ورودی به خروجی قسمت های مختلف صورت میگیره .

من فقط dbm میبینم تو برنامه نه dbi !!!

همونطور که گفتم هیچ نرم افزاری نمیتونه مقدار dbi رو نشون بده چون به مشخصات فیزیکی آنتن بستگی داره ، dbm توان رو نشون میده که قابل محاسبه هست ، چیپ سخت افزاری Wifi محاسبه میکنه و مقدارش رو در اختیار نرم افزار قرار میده .

پس الان تکلیف چیه؟

من برم یه آنتن 3 dbi رو بهم بندازن بگن 9 dbi چطور تشخیص بدم؟

یه مودم یا روتر چه خصوصیاتی باید داشته باشه که بتونه این مقدار یا بالاتر رو ساپورت کنه؟

اگه جنس تقلب نباشه از اندازه اش قابل تشخیص هست ، والگه تقلبی باشه خوب هر چیزی میتونه توش باشه :D

لازم نیست ساپورت کنه ، وقتی انتن خارجی میخوره شما با توجه به توان خروجی میتونی هر آنتنی خواستی بزاری .

لینک به دیدگاه

برد عمودی و افقی هم مهمه

انتن 3 رو بکنید 9 ، انتظار نداشته باشید که بورد 3 برابر بشه

من دوتا 8 برای مودمم خریدم به هفته نکشید فروختم انتن خودش(3) رو نصب کردم احساس میکردم بدتر از قبل شده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...