رفتن به مطلب

هنگ کردن سیستم جدید

2021
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان یه سیستم با مشخصات زیر از همین سایت خرید کردم نمیدونم چرا بعد از یک ساعت و بعذاً کمتر از این تایم یا بعضی مواقع یکم بیشتر( مثلا 2 ساعت )هنگ میکنه.هیچ کلیدی کار نمیکنه حتی ریستارت سخت افزاری .فقط به اجبار باید دکمه پاور رو فشار بدم تا سیستم آف بشه و دوباره سیستم رو راه اندازی کنم.

انواع راه هایی که به ذهنم میرسه رو امتحان کردم:

تعویض ویندوز ( انواع ویندوز ها )الان 7- 64 بیت نصبه

-اپدیت بایوس

-عوض کردن جای رم ها

-اپدیت کردن درایور گرافیک

-سی پی یو رو یبار بیرون اوردم و دوباره جا زدم

-جای یو اس بی کیبورد و موس رو با هم عوض کردم

-درایور ها رو جز به جز نصب کردم

- دمای سی پی یو حالت نرمال

..

.

و .....

ممنون میشم راهنمایی کنید.

Gigabyte G1.Sniper B5
Intel® Core i5-4440 Haswell Processor
Corsair Vengeance 8GB 2x4GB 1600 DDR3
ASUS HD7790 OC DCII 2GB GDDR5
POWER GREEN GP600A-EU

اینم یه عکس از مشخصات :

post-12569-0-99892600-1395400515_thumb.jpg

ویرایش شده توسط 2021
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هارد رو تست کنید 

با نرم افزار Crystal Disc Info  یا HDDtune 

ببینید وضعیت دما و سلامتیش چطوره 

تو عکسی که گذاشتید دمایه هارد 47 هست و کمب بالاست 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز میتونه دلایل مختلفی دخیل باشه

مثل بالا رفتن دمای cpu که میتونی با عوض کردن خمیر خوب حرارت رو کاهش بدی  اصولا هیچ کس به خمیر توجه نمیکنه در صورتی که یه خمیر مرغوب باعث کاهش نسبی دما میشه

دیگه میتونه از منبع تغذیه یا همون پاورت باشه اصولا منبع تغذیه باید ميزان نويز و ريپل آنها کمتر از150 ميلي ولت در حالت  PP باشد

بورو تو قسمت بایوس پست و دنبال pc health یا همچین چیزی که به دور فن سیستم و پردازنده ربط داره و اونجا از حالت اسمارت در بیار و اون رو دیسیبل کن تا دور فن های سیستمت بالا بره

درایورهات رو بروز کن شاید یکی از درایورات هم خانی نداره

کنترل کن  سیمی اضافه به داخل یا بدنه کیس یا مادر بردت نخورده باشه که اتصالی کنه

دلیل آخر وجود ویروس  سیستمت رو با کاسپراسکای 2014 اسکن بگیر

لینک به دیدگاه

دمای هاردم رو 47 هست.علتش چی میتونه باشه.3 تا فن هم دارم.

اون 3 تا فنی که میگی آیا یکیش رو مستقیم زیر هارد تعبیه کردی ؟

و مارک هاردت چی هست و میزان حجمش؟

بعد یه چیز خیلی مهم اینکه ببین چراغ هارد جلوی کیست که اصولا به رنگ قرمز هست ببین در مواقع بیکاری سیستم یکسره روشنه  یا چشمک زن هست این خیلی مهمه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این رو دان کنید و بازش کنید 

و یه عکس ازش بزارید 

http://dl2.soft98.ir/soft/CrystalDiskInfo.6.1.9.exe

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اصولا هیچ کس به خمیر توجه نمیکنه در صورتی که یه خمیر مرغوب باعث کاهش نسبی دما میشه

سلام . تاجایی که ما داخل این فرومها دیدیم ؛ اکثر کاربران حتی المقدور خمیر Z5 DeepCool تهیه میکنند!

پ ن : بنده یک سیستم AMD داشتم که با سیستم عامل 32 بیت هنگ میکرد ، اما با ویندوز 64 بیت راحت و بدون مشکل کار میکرد.

ویرایش شده توسط Black Flag
لینک به دیدگاه

هارد رو بار نیم ساعت بیرون اوردم دوباره زدم جا  دما اومد رو 25 ولی همچنان  داره میره بالا که الانم شده 34

بله یه فن مخصوص هارد گذاشته شده .

post-12569-0-93505800-1395410515_thumb.jpg

ویرایش شده توسط 2021
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سعی کن دمایه هارد رو زیره 40 نگه داری 

لینک به دیدگاه

اون 3 تا فنی که میگی آیا یکیش رو مستقیم زیر هارد تعبیه کردی ؟

و مارک هاردت چی هست و میزان حجمش؟

بعد یه چیز خیلی مهم اینکه ببین چراغ هارد جلوی کیست که اصولا به رنگ قرمز هست ببین در مواقع بیکاری سیستم یکسره روشنه  یا چشمک زن هست این خیلی مهمه

چراغ جلوی کیس تو حالت بیکاری سیستم هر 7 تا 10 ثانیه یبار میزنه.

لینک به دیدگاه

درود...

کارتتون احیانا مشکل درایوری نداره ؟ ( فکر کنم مشکل هنگ کردن بیشتر موقع گوش دادن به موزیک و کار با مرورگر کروم رخ میده )

با اون نرم افزاری که تو پست اول ذکر کردید نشون میده کارت  تو حالت x4 کار میکنه ! 

با نرم افزار GPU-Z از کارت تست رندر بگیرید و شات قسمت سنسور و گرافیک رو زیر تست بگیرید و ضمیمه کنید ، اگر گرافیک دیگه ای دارید چند روزی اون رو استفاده کنید ببینید مشکل بازم هست یا نه .

post-13772-0-71223700-1395413801_thumb.gif

ویرایش شده توسط Hamed2G
لینک به دیدگاه

با آخرین درایور آپدیت کردم گرافیک رو بازم مشکل پابرجاست.

post-12569-0-75973600-1395417496_thumb.jpg

post-12569-0-54276200-1395417717_thumb.jpg

ویرایش شده توسط 2021
لینک به دیدگاه

کارت به نظر میرسه مشکل داره با توجه به عکسی که ضمیمه کردید اصولا باید روی X16 کار کنه ! کارت روی اسلات بالایی نصبه ؟

post-13772-0-15720900-1395417955_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Hamed2G
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گرافیک رو رویه اسلات 2 وم که نذاشتید 

لینک به دیدگاه

مگه تاثیر داره؟

بله رو کارایی کارت تاثیر داره این عکس دم دست بود ضمیمه کردم فریم 6950 و570روی حالت های X4 X8 X16 نشون میده ( البته روی نسل 2 )

اگر گرافیک روی اسلات اولی نصبه کارت ایراد داره و مشکل مربوط به کارته به احتمال زیاد ، در غیر این صورت اگه روی اسلات دومی هست از جاش دربیارید و روی اسلات بالایی نصب کنید اسلات دومی طبق مشخصات سازنده روی PCI-E 2 : X4 کار میکنه .

post-13772-0-10058800-1395422138_thumb.png

ویرایش شده توسط Hamed2G
لینک به دیدگاه

الان گذاشتمش رو اسلات بالاتری.بازم تست میکنم ببینم هنگ میکنه یا نه.تا الان که هرچی به ذهنم رسیده رو تست کردم.الان دمای هارد هم اوردمش زیر 40.

لینک به دیدگاه

من احتمال میدادم مشکل از کارته و چون دیدم رو اون حالت کار میکنه شک کردم اما چون الان فرمودید رو اسلات دومی نصبه که باید روx4  کار میکرد رو اسلات اولی باید با x16 کار کنه

7790 بود که با تمامی درایورها سازگار بود اما نکته ی جالب اینجا بود با بروز کردن درایور بنچ مارکی که از کارت می گرفتیم پایین می اومد ( معمولا وقتی درایور جدید میاد حداقل اگرکارایی کارت بیشتر نشه نباید تفاوت محسوسی اونم کاهشی با درایورقبل تر داشته باشه این از نظر من بازم مشکل درایوری کارت هست )... این موردی که گفتم دقیقا همین مشکل شما را داشت و هنگ می کرد البته بیشتر موقع کار با مروگر کروم و بعضی اوقات هم کرش کردن درایور!

برای اطمینان خاطر از اینکه مشکل از کارت نیست یه کارت دیگه ، رو سیستم نصب کنید و چند روزی استفاده کنید تا مشخص شه .

ویرایش شده توسط Hamed2G
لینک به دیدگاه

ازمین هم میتونه باشه.اگه راه حل دوستان جواب نداد حالت safe moe ویندوز بیار بالا ببین بازم هنگ میکنه؟ احتمال مشکل داربودن چیپست میتونه باشه

لینک به دیدگاه

بعد از اینکه موزیلا فایر فاکس رو حذف کردم دیگه بعد تقریبا 8 ساعت هنگ نکرده .تو این مدت دانلود شبانه هم داشتم که دانلود رو تموم کرده. درایور گرافیک هم همون قبلی که تو خود سی دی مربوطه بود رو نصب کردم.دمای هارد هم همون 40 درجه.

post-12569-0-13314400-1395458859_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

از وقتی گرافیک رو رو اسلات بالایی گذاشتی هنگ نمیکنه ؟

لینک به دیدگاه

روز اول اسلات بالایی بود خودم اوردمش پایین.اما به این موزیلا یه کم شک دارم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...