رفتن به مطلب

كمك در انتخاب cpu

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان سال نو را به همه تبريك ميگم

خب ميخواستم به تازگي يه سيستم بخرم

ولي نمي دونم از چه سوكتي استفاده كنم يعني ivy bridge يا haswell؟؟؟؟؟؟

ivy bridge كه برام هم ارزونتر تمام ميشه

ولي haswell يكم گرونتر ميخواستم بدونم پروفورمنس كدوم cpu بهتره يعني كدام بهتر اوركلاك ميشه كدام يكي سردتر هس و كدام يكي در كل بهتره؟؟؟؟

لطفا كمك كنيد ممنون ميشم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این دو سوکت اون قدرها هم اختلاف قیمت ندارن 

بهتره 1150 بگیرید 

لینک به دیدگاه

سلام بنظرم

اصلا دليل خاصي نيست كه يكي از ivy bridge يا حتي Sandy Bridge بره به haswell چون فرق خاصي از نظرقدرت نمي كنند ولي اگه داري يه سيستم جديد را سر هم ميكني دلايلي هس كه بايد به آينده فكر كني سرمايه گذاري تو در platform haswell كني چرا؟؟؟؟؟؟

چون haswell در socket 1150 هس و قراره Broadwell(نسل بعدي) هم روي اين سوكت در بياد پس بهتره و اما از نظر پروفومنس haswell و ivy bridge تقريبا 10تا5% فرق ميكنند بستگي داره كه از چه برنامه اي استفاده كني اگر قصد به اوركلاك داري haswell گرمتر هست از ivy كه نياز به يه كولينگ قوي و خوبي داره تا به همون مقدار كلاك ivy برسي ولي طبق تحقيقاتي كه من انجام دادم يعني 4.5 haswell برابر است با 4.8 ivy از نظر دما، و ميشه گفت كه تقريبا پروفرمنسشان در كل مساوي هست از اين نظر.

در پايان به شما haswell را ترجيح ميدم بخاطر آينده داشتنش براي ارتقا به Broadwell(ولي نمي تونم تضميني بگم) بعلاوه ويژگي هاي بيشتري كه چيپ haswell داره.

اميدوارم كه مفيد باشه

ویرایش شده توسط FATAL1TY.
لینک به دیدگاه

عزیز کاربرد و بودجه تون چیه❓❓❓

بودجه زياد فرقي نميكنه در واقع ميخواستم فقط بدونم كه آدم كدومو بخره بهتره هم از نظر مالي و هم اقتصادي

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در مورد اورکلاک هم بگم 

اگه از سریه ضریب باز استفاده نکنید مثله 4670K  نمیتونید اورکلاک زیادی انجام بدید

مثلا g3220 - i3 4130  این 2 سیپیو در نهایت 200 مگاهرتز اورکلاک میشن 

که اصلا چشم گیر نیست 

لینک به دیدگاه

سلام بنظرم

اصلا دليل خاصي نيست كه يكي از ivy bridge يا حتي Sandy Bridge بره به haswell چون فرق خاصي از نظرقدرت نمي كنند ولي اگه داري يه سيستم جديد را سر هم ميكني دلايلي هس كه بايد به آينده فكر كني سرمايه گذاري تو در platform haswell كني چرا؟؟؟؟؟؟

چون haswell در socket 1150 هس و قراره Broadwell(نسل بعدي) هم روي اين سوكت در بياد پس بهتره و اما از نظر پروفومنس haswell و ivy bridge تقريبا 10تا5% فرق ميكنند بستگي داره كه از چه برنامه اي استفاده كني اگر قصد به اوركلاك داري haswell گرمتر هست از ivy كه نياز به يه كولينگ قوي و خوبي داره تا به همون مقدار كلاك ivy برسي ولي طبق تحقيقاتي كه من انجام دادم يعني 4.5 haswell برابر است با 4.8 ivy از نظر دما و ميشه گفت كه تقريبا پروفرمنسشان در كل مساوي هست از اين نظر.

در پايان به شما haswell را به شما ترجيح بخاطر آينده داشتنش براي ارتقا به Broadwell(ولي نمي تونم تضميني بگم) بعلاوه ويژگي هاي بيشتري كه چيپ haswell داره.

اميدوارم كه مفيد باشه

واقعا مفيد بود

در مورد اورکلاک هم بگم 

اگه از سریه ضریب باز استفاده نکنید مثله 4670K  نمیتونید اورکلاک زیادی انجام بدید

مثلا g3220 - i3 4130  این 2 سیپیو در نهایت 200 مگاهرتز اورکلاک میشن 

که اصلا چشم گیر نیست 

نه من نظر به i7 4770k يا i7 3770k بود دادا

ویرایش شده توسط hesmat
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

4770k  و 3770  بدونه اور نزدیک به 5 درصد اختلاف کارایی دارند 

ولی در مواقع اورکلاک شرایط به نفع 4770 تغییر میکنه 

هر 2 پردازنده داغ تشریف دارند و با کولر حرفه ای برایه استفاده 24/7 بیشتر از 4.5 گیگاهرتز پیشنهاد نمیشه 

لینک به دیدگاه

دوستان واقعا قرار Broadwell روي سوكت 1150 بياد به بازار

ویرایش شده توسط hesmat
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان واقعا قرار bradwell روي سوكت 1150 بياد به بازار

بله 

و مادربوردهایه z87  با آپدیت بایوس از این پردازنده ها پشتیبانی میکنند 

(طبق  گفته خوده اینتل) 

لینک به دیدگاه

من تقریبا تموم نسل های کور ای رو داشتم. و به جرات می تونم بگم هاسول بهترینش بوده .

این که میگی قیمت ایوی بریج ارزون تره جای تعجب داره اختلاف قیمت این دوتا سوکت زیاد نیست شاید چند هزار تومن ! اگه چند هزار تومن رو پول حساب کنی بله اختلاف قیمت داره.

الان بخوای یه چیر معمولی به بالا داشته باشی میری یه کور ای 3 مدل 4130 میخری با اچ 81 مین برد.که کارایی و پرفورمنس مناسبی داره.قیمتش هم مناسبه.

کمتر بخوای ببندی یه G3220 میگیری با اچ 81 که اونم خیلی خوبه.

برا سیستم سطح متوسط به بالا به نظرم یه کور ای 5 مدل 4440 با اچ 87 یا 85 مناسبه و البته قیمتش هم بالاتر و کارایی بهتری هم داره.

در کل همه ی اینا بر میگرده به بودجه ی خودت که چقدر خرج کنی.

ولی به نظر من خرید ایوی بریج عاقلانه نیست حتی اگه بهتر و ارزون تر باشه

آقا من خودم يه شاهد عيني يه i5 3570k @ 4 با فن استوك هستم در حالي كه يكي از دوستانم i5 4670k داره ولي @ 4 ريستارت ميده و اصلا stable نيس بزور بيچاره 3.8 ميره با دما 48 تا 50

ویرایش شده توسط hesmat
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا من خودم يه شاهد عيني يه i5 3570k @ 4 با فن استوك هستم در حالي كه يكي از دوستانم i5 4670k داره ولي @ 4 ريستارت ميده و اصلا stable نيس بزور بيچاره 3.8 ميره با دما 48 تا 50

intel%20overclock2.png

لینک به دیدگاه

intel%20overclock2.png

خب اين يعني كه 4770k كمتر اور ميشه

ویرایش شده توسط hesmat
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

يكم ساده تر بگو تا بفهميم داش

این بهترین فرکانس استیبل و پایدار در این پردازنده ها هست 

اون پردازنده شما یا مشکل داشته و یا به ولتاژ نیاز داشته و شاید هم مادربورد ضعیف بوده که نتونسته تو 4.0 گیگاهرتز بالا بیاد 

چون این پردازنده تا فرکانس 4.5 به راحتی کار میکنه 

و اون فرکانسی که شما گفتی فرکانسه مرجعش هم نمیشه چون این پردازنده تا 3.9 گیگاهرتز توربو داره 

لینک به دیدگاه

این بهترین فرکانس استیبل و پایدار در این پردازنده ها هست 

اون پردازنده شما یا مشکل داشته و یا به ولتاژ نیاز داشته و شاید هم مادربورد ضعیف بوده که نتونسته تو 4.0 گیگاهرتز بالا بیاد 

چون این پردازنده تا فرکانس 4.5 به راحتی کار میکنه 

و اون فرکانسی که شما گفتی فرکانسه مرجعش هم نمیشه چون این پردازنده تا 3.9 گیگاهرتز توربو داره 

ولي اينجا ننوشته با استوك يا كولر خاص اين فركانس رفته

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این تست ها رویه Air  هست و هیچ وقت کولر استوک توانایی این طور فرکانس ها رو نداره 

ملاک تو این تست فقط فرکانس هست نه کارایی 

چون 4770 در فرکانس 4.3 با 3770 در فرکانس 4.5 برابری میکنه 

cinebench.png

لینک به دیدگاه

آقا hesmat اگه قرار فقط بر اوركلاك كردن هس پس پردازنده هاي قدمي مثل pentuim 4 ها تا فركانس 6.5 هم ميروند ولي شما اينو در نظر بگيرد كه مثال: اگه بخواهيد با پرايد با دنده يك گاز بدي تا آخر شايد 50 برسه ولي اگه بخواهيد همين كار را با زانتيا انجام بدي امكان هست سرعتش تا 100 هم برسه  پس نتيجه ميگيريم كه فركانس 4.5 هاسول تقريبا برابر است با 4.7 ايوي

لینک به دیدگاه

این تست ها رویه Air  هست و هیچ وقت کولر استوک توانایی این طور فرکانس ها رو نداره 

cinebench.png

ايول حرف منو زدي اولتر بارك الله

لینک به دیدگاه

cinebench.png

منظور شما اين هست دوست عزيز كه هاسول بخرم و يه واتر كولر

خب من خودم كلا نظرم در مورد ايوي عوض شد چون قراره برادول بيرون بياد روي سوكت 1150 ولي نمي فهمم كه چرا اون cpu i5 3570k با asrock pro 4 چطور به فركانس 4.2 رسيده با استوك و گرم هم نميكنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میشه گفت فقط 300 مگاهرتز اورکلاک کردید 

برایه اورکلاک بیشتر از 500 مگاهرتز تو عموم پردازنده ها پیشنهاد به ایر کولر میدن (جدا از هزول )

مثلا سیپیو بنده i7  930 هست که 2.8 گیگاهرتز هست 

با کولری که دارم با اورکلاک تا 4.2 گیگاهرتز تقریبا 10 تا 12 درجه افزایش دما داره 

و این تو سریه هزول و سندی بیشتر شده به خاطره همون داستانه خمیر داخل پردازنده 

البته این هم مهم هست 

چون بعضی مین ها مثه همین که گفتید یه پروفایل برایه اورکلاک داره و از 4.2 4.4 4.6 4.8 تقسیم بندی شده و شما فقط اون رو انتخاب میکنید و سیستم خودش ولتاژ ها رو تنظیم میکنه 

که عموما هم کمی بالاتر تنظیم میکنه 

اول باید گفت اطلاعات شما در مورد اورکلاک چقدر هست تا بشه بهتر راهنمایی کرد 

ویرایش شده توسط atisoc0936
لینک به دیدگاه

و يه چيز ديگه اون ميگه كه مادربورد اون non-k oc داره كه ميتونه cpu هاي كه k نيستن را به راحتي اور كنه بدون هيچ قفلي و حتي خودش هم آزمايشكره روي يك cpu i5 3470كه فركانس واقعي اون 3.2 هس و تربو 3.6 هس تا 4 اور كرده با استوك حالا چي ميگي و چطور براي همين من ميگم كه در كل cpu هاي ivy خنك تر هستن 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بعضی از سری هایه پردازنه ها مثه 3470 ضریب باز نیستند ولی به طور مثال میشه مولتی پلیر این پردازنده رو تا عدد 40 بالا برد 

این تست خوده بنده هست با کولر استوک 

http://valid.canardpc.com/gsi1se

سریه بعد از سندی بریج ( ایوی و هزول )

کلا اگه ضریب باز نباشند یا مثه سیپیویه بالا قابلیت افزایش مولتی رو نداشته باشند نمیشه بیشتر از 200 مگاهرتز اورشون کرد (همن هم با ولتاژ بالا و زیره نیترو تست شده ) 

لینک به دیدگاه

بعضی از سری هایه پردازنه ها مثه 3470 ضریب باز نیستند ولی به طور مثال میشه مولتی پلیر این پردازنده رو تا عدد 40 بالا برد 

این تست خوده بنده هست با کولر استوک 

http://valid.canardpc.com/gsi1se

سریه بعد از سندی بریج ( ایوی و هزول )

کلا اگه ضریب باز نباشند یا مثه سیپیویه بالا قابلیت افزایش مولتی رو نداشته باشند نمیشه بیشتر از 200 مگاهرتز اورشون کرد (همن هم با ولتاژ بالا و زیره نیترو تست شده ) 

به به پس شما هم همين كار اي

خب يه سوال ديگه خدمت شما دوست عزيز اين ضريب را ميشه با همه مادربوردها(z77) باز كرد يا نه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به به پس شما هم همين كار اي

خب يه سوال ديگه خدمت شما دوست عزيز اين ضريب را ميشه با همه مادربوردها(z77) باز كرد يا نه

منظورتون مثه 3570 هست بله 

تا حالا هر چی z77  جمع کردم شده 

لینک به دیدگاه

منظورتون مثه 3570 هست بله 

تا حالا هر چی z77  جمع کردم شده 

عجب پس اينكه اون مادر بورد non-k oc هست يعني الكي نوشته يا فقط محض تبليغات است

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...