رفتن به مطلب

مشکل ایجاد شده در مادربرد فعلی و مشاوره خرید مادربرد جدید

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

خب من این اولین پست من در فروم لیون هست ، کم و بیش پیگیر تاپیک های لیون هستم چون مشتری لیونم ، منتها تا حالا به این شکل گیر نیوفتاده بودم :D

اما بعد ، من الان یه مادر برد P75-D3 گیگا با سوکت 1155 دارم که امشب از بد حادثه زمانی که CPU رو بعد از یکسال بیرون آوردم تا تمیز کنم و ... نمی دونم چی شد که چندتا از پایه های روی مین برد کج شد و اونطور که من می بینم پین شکسته ای نیست ، فقط کج شده ، خیلی سعی کردم که خودم صافش کنم ، یه سریشم شد اما یه سری دیگش کج شد :d

تعداد پین های کج شده هم زیر 20-30 تا هست احتمالا ، حالا می خواستم ببینم که این پین ها رو امیدی به صاف کردن بدون اینکه به CPU و ... آسیب بزنه و تر تمیز در بیاد هست یا نه ، و اصولا با توجه به اینکه 1.5 سال از گارانتیش باقی مونده ، بهتره که دست تعمیر کارای بازار بدم یا دست آواژنگ ، و بنا به تجربتون شامل گارانتی میشه یا نه .

در این مورد لطفا راهنمایی کنید :D

مورد دوم اینکه صرف نظر از اینکه این مادربرد درست بشه یا نه ، و قابل فروش باشه یا نه ، چند وقته با توجه به CPU و قطعاتی که استفاده می کنم و البته وسائل زیادی مثل هارد های اکسترنال متعدد (4-5 ) تا که بهش بصورت همزمان وصل میشه ، بنا به شیطنت یکی از دوستانم که می گفت این مادربرد برای سیستمت ضعیفه و ... تو سرم افتاده بود که مادربرد رو عوض کنم و یه مادربرد بالاتر و قوی تر مخصوصا از بعد قدرت تحمل بار زیاد کشیدن ازش ،بگیرم ، بدون اینکه هزینه زیادی بخوام پرداخت کنم. (مثلا نو مادربرد خودم تو لیون 360 خورده ، تا 400 - 450 تومن نهایتا باشه مادربرد جدید )

اولا می خواستم ببینم که با توجه به CPU که i5 3550 هست و این کارایی که شرح دادم ، این مادربرد واقعا ضعیفه و لازم به تعویض و دوما اگر هست ، چه مادربردی رو توی برند ASUS و Giga پیشنهاد می کنید ؟ فقط ترجیها msata داشته باشه چون یه هارد ssd دارم که اونم یه جوری باید جوابگو باشه .

شرمنده خیلی حرف زدم ممنون میشم راهنماییم کنید .

با احترام

یاعلی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوسته عزیز

اول از همه چرا سیپیو رو از جاش در آوردید میتونستید بعد از برداشتنه فن سیپیو از رو خمیر خشک شده رو پاک کنید و یه خمیر جدید بزنید - زیره سیپیو که چیزی واسه تمییز کردن نداره عزیز 

دوم من تا حالا هیچ گارانتی ای رون دیدم که این حالت رو قبول کنه و قطعه رو گارانتی کنه و این رو دست کاری به حساب میارند 

من تا حالا 3 4 مورد بیشتر اینطوری رو (در صورتی که زیاد با پین ها ور نرفته باشند ) با سوزن خیلی نازک و محکم به تصویر دادن رسوندم 

یعنی باید به آرامی و تمرکزه زیاد و همچنین حوصله تک تک پین ها رو تقریبا در جایه خودشون قرار بدید و سیپیو رو بزارید و تست تصویر بگیری (برایه تصویر گرفتن نیازی نیست همه قطعات متصل باشه فقط رم ر و جا بزنید و حتی فنه سیپیو رو هم نزارید 

دست خودتون رو رویه سیپیو بزارید و سیستم رو استارت کنید اگه مادربورد بوق استارت زد و تصویر داد پاور رو صفر و یک کنید تا سیستم خاموش شه 

و اگه تصویر نگرفتید باید دوباره در جهت تنظیمه هرچه بیشتره پین ها سعی کنید 

3 از بینه این 2 مین میتونید یکی رو انتخاب کند MSI Z77A-G43 Gaming 1155 MB    -  ASUS P8Z77-V LX 1155 MB

البته هیچ کدوم Msata  ندارند و باید ssd  رو به ساتا 3 ها بزنید 

مین انتخابی بیراه نیست ولی به استفاده شخص هم برمیگرده 

این مین برایه افراد عادی جزو حرفه ای ها به حساب میاد ولی خوب برایه یه حرفه ای یه مینه پایین به حساب میاد 

لینک به دیدگاه

درود دوسته عزیز

اول از همه چرا سیپیو رو از جاش در آوردید میتونستید بعد از برداشتنه فن سیپیو از رو خمیر خشک شده رو پاک کنید و یه خمیر جدید بزنید - زیره سیپیو که چیزی واسه تمییز کردن نداره عزیز 

دوم من تا حالا هیچ گارانتی ای رون دیدم که این حالت رو قبول کنه و قطعه رو گارانتی کنه و این رو دست کاری به حساب میارند 

من تا حالا 3 4 مورد بیشتر اینطوری رو (در صورتی که زیاد با پین ها ور نرفته باشند ) با سوزن خیلی نازک و محکم به تصویر دادن رسوندم 

یعنی باید به آرامی و تمرکزه زیاد و همچنین حوصله تک تک پین ها رو تقریبا در جایه خودشون قرار بدید و سیپیو رو بزارید و تست تصویر بگیری (برایه تصویر گرفتن نیازی نیست همه قطعات متصل باشه فقط رم ر و جا بزنید و حتی فنه سیپیو رو هم نزارید 

دست خودتون رو رویه سیپیو بزارید و سیستم رو استارت کنید اگه مادربورد بوق استارت زد و تصویر داد پاور رو صفر و یک کنید تا سیستم خاموش شه 

و اگه تصویر نگرفتید باید دوباره در جهت تنظیمه هرچه بیشتره پین ها سعی کنید 

3 از بینه این 2 مین میتونید یکی رو انتخاب کند MSI Z77A-G43 Gaming 1155 MB    -  ASUS P8Z77-V LX 1155 MB

البته هیچ کدوم Msata  ندارند و باید ssd  رو به ساتا 3 ها بزنید 

مین انتخابی بیراه نیست ولی به استفاده شخص هم برمیگرده 

این مین برایه افراد عادی جزو حرفه ای ها به حساب میاد ولی خوب برایه یه حرفه ای یه مینه پایین به حساب میاد 

سلام . قبل هر چیز ممنون از توجهتون و لطف حضرت عالی .

درسته و باز کردن کل CPU برای تمیز کردن نبود و بیشتر برای امر دیگه ای بود ، منتها فکر نمی کردم یه همچین اتفاقی رخ بده ، چون این دستگاه و چند 1155 دیگه رو خودم اسمبل کرده بودم و به همچین تجربه تلخی بر نخورده بودم :d ایندفعه نمی دونم کجاش اشتباه شد :d

جدا از بحث گارانتی برای تعمیر با هزینه هم قبول نمی کنند ؟ :D

یه سوال تو این حالت به CPU و رم و گرافیک ( مجبورم گرافیک رو بزارم چون آنبرد نداره ) صدمه نمی رسه ، من اهل ور رفتن هستم ، اما ترسیدم که قطعات آسیب ببینه .

یه سوال ssd msata تبدیل برای وصل شدن به sata 3 رو داره ؟ چون خودش طوری ساخته شده که فقط روی مادربرد میشنه .

بازم ممنون از توجهتون .

لینک به دیدگاه

سلام . قبل هر چیز ممنون از توجهتون و لطف حضرت عالی .

درسته و باز کردن کل CPU برای تمیز کردن نبود و بیشتر برای امر دیگه ای بود ، منتها فکر نمی کردم یه همچین اتفاقی رخ بده ، چون این دستگاه و چند 1155 دیگه رو خودم اسمبل کرده بودم و به همچین تجربه تلخی بر نخورده بودم :D ایندفعه نمی دونم کجاش اشتباه شد :D

جدا از بحث گارانتی برای تعمیر با هزینه هم قبول نمی کنند ؟ :D

یه سوال تو این حالت به CPU و رم و گرافیک ( مجبورم گرافیک رو بزارم چون آنبرد نداره ) صدمه نمی رسه ، من اهل ور رفتن هستم ، اما ترسیدم که قطعات آسیب ببینه .

یه سوال ssd msata تبدیل برای وصل شدن به sata 3 رو داره ؟ چون خودش طوری ساخته شده که فقط روی مادربرد میشنه .

بازم ممنون از توجهتون .

سلام من یه بار این کار رو انجام دادن و به هیچ چیزی اسیب نزد فقط چون چند تا پین کج بود تصویر و بوق نزد البته هیچ تضمینی نیست.

شما جهت اطمینان بیشتر فقط رم ها رو قرار بده وقتی بوق گرافیک رو یا بوق سیستم رو شنیدی بعد گرافیک رو قرار بده

ولی (با حوصله و یه ضره بین و نور کافی از چند زاویه) کامل و با اعصاب راحت نگاه کن و با 2تا سوزن یا یه چیز نازک و محکم سعی کن صاف کنی. جهت قرار دادن سوزن مهمه چون احتیاط نکنی بقلی ها رو هم کج میکنی

لینک به دیدگاه

سلام

ممنونم ازتون ، یکم با سوزن ور رفتم و با اینکه پایه ها یه دست نشدن اما امروز تصویر گرفتم ، یکم می ترسم از بابت اینکه آسیب زننده باشه این حالت ، اما فعلا چاره ای نیست :D

اون مدل های پیشنهادیتون برای مادر برد رو اگر مثل دوست خوبی که پیشنهاد دادن پیشنهاد بدید که رو یکیش جمع بندی کنم ممنون میشم ، فکر کنم مادربرد رو عوض کنم بهتر باشه :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اون هیچ خطری نداره 

شما فعلا کار کن 

و هزینه رو کمی ببر بالاتر 

و یه مینه z77  بگیر 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...