رفتن به مطلب

سئوالاتی در مورد اورکلاک

ali hidden
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.چند وقتی هست که یک سوالی بدجور ذهن من رو به خودش مشغول کرده.اونم این هست که واقعا اورکلاک کردن به چه دردی میخوره؟؟؟منظورم این هست که وقتی هرکس بر حسب نیاز میتونه پردازنده و نیاز به پردازش رو انتخاب کنه پس دیگه اور این وسط چه کاره هست؟چرا شرکت ها سی پی یو اور شده میسازن ولی روی یک هرتز ثابت نمیزارن؟از طرفی چرا رم ها با باش 1600 به بعد باید حتما اور بشن؟چرا برای مثال رم با فرکانس 2400 بدون نیاز به اور تولید نمیشه؟؟؟تا جایی که من متوجه شدم اور کردن بیشتر برای مسابقات و رکورد زنی هست و کسی که قصد اور داره کلی باید هزینه سیستم خنگ کننده بده و از طرفی هم اصطهلاک و فشار به سیستم و پاور بسیار قوی و کلی هزینه های دیگه.از طرفی وقتی توی فروم ها میخونم که نهایتا برای گیم یک پردازنده بدون پسوند k برای بازی نیاز هست پس چرا شرکت ها اکثر مین بوردهای گیمینگ رو اور شده میسازن؟ممنون میشم بزرگان و اساتید پاسخ بدن.

لینک به دیدگاه

چرا قهر ميكني

نگاه كن دوست عزيز شما توي سوال خودتون جواب خودتون را داديد ولي باز هم من برات توضيح ميدم   

آقا اولا نگاه كن مفهوم كلمه اوركلاك يعني چه، يعني اينكه:يه كامپيوتري يا يك اجزاي را سريعتر از اون فركانسي كه شركت براش تنظيم كرده را اصلاح كنه يا بيشتر كنه هدف از اوركلاك اين است كه سرعت عملياتي داده شده از اون سخت افزار بيشتر كنه تا همه برنامه ها را به راحتي بكشه تنها هدف از اوركلاك بازي نيست دوست من

ویرایش شده توسط FATAL1TY.
لینک به دیدگاه

يعني واقعا نمي فهمي چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

از نظر شما ندونستن و پرسیدن اشکالی داره؟؟

لینک به دیدگاه

سلام.چند وقتی هست که یک سوالی بدجور ذهن من رو به خودش مشغول کرده.اونم این هست که واقعا اورکلاک کردن به چه دردی میخوره؟؟؟منظورم این هست که وقتی هرکس بر حسب نیاز میتونه پردازنده و نیاز به پردازش رو انتخاب کنه پس دیگه اور این وسط چه کاره هست؟چرا شرکت ها سی پی یو اور شده میسازن ولی روی یک هرتز ثابت نمیزارن؟از طرفی چرا رم ها با باش 1600 به بعد باید حتما اور بشن؟چرا برای مثال رم با فرکانس 2400 بدون نیاز به اور تولید نمیشه؟؟؟تا جایی که من متوجه شدم اور کردن بیشتر برای مسابقات و رکورد زنی هست و کسی که قصد اور داره کلی باید هزینه سیستم خنگ کننده بده و از طرفی هم اصطهلاک و فشار به سیستم و پاور بسیار قوی و کلی هزینه های دیگه.از طرفی وقتی توی فروم ها میخونم که نهایتا برای گیم یک پردازنده بدون پسوند k برای بازی نیاز هست پس چرا شرکت ها اکثر مین بوردهای گیمینگ رو اور شده میسازن؟ممنون میشم بزرگان و اساتید پاسخ بدن.

سلام

اوورکلاک کردن دلایل مختلفی می تواند داشته باشد،از جمله ی آن: 

- اوورکلاک می تواند خیلی مشروع به عنوان راه حلی برای از بین بردن گلوگاه در سیستمی که قطعه ای در آن گلوگاه ایجاد کرده به کارگرفته شود.

- اوورکلاک میتواند به گیمرها در افزایش کارایی سیستم هایشان کمک کند تا در بازی های مورد علاقه ی خود تعداد فریم بیشتری دریافت کنند و در نتیجه بازی روان تری را تجربه کنند.

- اوورکلاک میتواند به کاربران نیمه حرفه ای، در عملیات های پیچیده و بعضا" طولانی مدت پردازشی و یا رندرینگ - در صورت وجود امکان! - کمک کند تا پردازش سریعتر انجام شده و در وقت گرانبهایشان صرفه جویی گردد.

- اوورکلاک همچنین میتواند به عنوان یک لذت و سرگرمی برای علاقه مندان به سیستم های کامپیوتری مورد توجه قرار بگیرد.

لینک های مفید1 2

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام جواب سوالتون رو با این سوالم جواب میدم

چرا مسابقات رالی برگذار میشه ؟؟؟

چرا مک لارن یا بوگاتی کلاس های متفاوتی دارن ؟؟؟؟

1- سود و منفعتی که از فروش اینا بر اثر رقابت و تبلیغ به حساب شرکتهای چند ملیتی میره

2- توان مالی قشرهای مختلف بازار خودشون رو ، مجبور به تولید کلاس های متفاوت از محصولاتشون میشه

3- و موارد گفته شده دوستمون در پست بالا

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

از نظر شما ندونستن و پرسیدن اشکالی داره؟؟

چرا قهر ميكني

نگاه كن دوست عزيز شما توي سوال خودتون جواب خودتون را داديد ولي باز هم من برات توضيح ميدم   

آقا اولا نگاه كن مفهوم كلمه اوركلاك يعني چه، يعني اينكه:يه كامپيوتري يا يك اجزاي را سريعتر از اون فركانسي كه شركت براش تنظيم كرده را اصلاح كنه يا بيشتر كنه هدف از اوركلاك اين است كه سرعت عملياتي داده شده از اون سخت افزار بيشتر كنه تا همه برنامه ها را به راحتي بكشه تنها هدف از اوركلاك بازي نيست دوست من

لینک به دیدگاه

چرا قهر ميكني

عزیز منو قهر؟؟؟؟من فقط چیزی که بلد نیستم سوال میپرسم.عزیز اینو که دیگه همه میفهمن که اور برای افزایش سرعت و کارایی هست.من فقط بازی رو نگفتم و فقط بازی رو مثال زدم.سوال اصلی من اینه که چرا شرکت های مثل اینتل،مصرف کننده(به غیر از رکودزنی و مسابقات)رو مجبور به اور میکنه؟؟چرا بجای سری k یک فرکانس استاندارد نمیزاره.من هرچی راجع به اور خوندم همش فشار به سیستم و سوختن و خرید تجهزیات گرون برای خنک نگهداشتن و پاور قوی و مصرف بالای برق و از این مسائل.چرا یک شرکتی که توی کار ساخت رم هست فرکانس استاندارد رو روی 1600 میزاره و بالاتر باید اور بشه؟خب فرکانس بالاتر رو هم کارخونه ای بزاره با همون قیمت.برای مثال توضیحاتی که***sniper***عزیز دادن ارزش این همه هزینه رو داره؟؟ارزش فشار اوردن و اور دوز شدن سیستم رو داره؟؟من سوال اصلیم اینه برادر عزیزم.

ویرایش شده توسط ali hidden
لینک به دیدگاه

اره داش ارزش داره اور كردن اما براي كساني كه واقعا لازم دارن مثلا خودم

من اين سيستمي كه خريدم مثل خر الان توي كافي نتم كارش ميبندم مثلا  همين الان كه با تو اينجا چت ميكنم برنامه هاي متعددي در حال كار هستند

1- سرور 30 سيستم هست كه از اين 30 تا 15 تا براي بازي شبكه اي وصل هستند

2- براي مشتري دارم dvd رايت ميكنم

3- دارم تحقيق ميگيرم

4- آهنگ هم روشنه

5- همه سيستم هاي كه اينجا توي كافي نت هستن با هارد من وصل هستن و بازي ها را از هارد من اجرا ميكنن

پس در نتيجه اگه من سيستم خودم را اور نكنم پس چكار كنم كه هنگ نكنه

درسته كه ضرر هم داره ولي خب نفع اش بيشتره و هزينه اش فقط يه واتر كولر اضافي هست

اميدوارم كه برات مفيد باشه من دشمني خاصي با كسي نداريم فقط واسه كمك نظر ميديم معذرت خواهي هم ميكنم بابت حرف اولم شرمنده

لینک به دیدگاه

داش بنظرم دو جور آدم هست كه اور ميكنن 

يكي مثل اين بنده خداFATAL1TY

دوم كساني كه فقط براي رقابت ميخرند مثلا اون ها اين همه پول دادن براي يه سيستم زورشون ميزنه كه اور نكنن مثلا طرف رفته بالاترين سيستم را خريداري كه چي روش igi كنه خب مسلمه كه نه حتما يا لازمش داره يا براي اور خريده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا اورکلاک چند قسمت تقسیم میشه 

1 علاقه شخصی 

2 برایه رسیدن به امتیاز بالاتر و بردنه جایزه و ... (مثه سایت HWBOT)

3 اورکلاک کاربردی که برایه افزایش کارایی سیستم در کارهایی مثه رندر - کانورت و... 

ویرایش شده توسط atisoc0936
لینک به دیدگاه

اره داش ارزش داره اور كردن اما براي كساني كه واقعا لازم دارن مثلا خودم

من اين سيستمي كه خريدم مثل خر الان توي كافي نتم كارش ميبندم مثلا  همين الان كه با تو اينجا چت ميكنم برنامه هاي متعددي در حال كار هستند

1- سرور 30 سيستم هست كه از اين 30 تا 15 تا براي بازي شبكه اي وصل هستند

2- براي مشتري دارم dvd رايت ميكنم

3- دارم تحقيق ميگيرم

4- آهنگ هم روشنه

5- همه سيستم هاي كه اينجا توي كافي نت هستن با هارد من وصل هستن و بازي ها را از هارد من اجرا ميكنن

پس در نتيجه اگه من سيستم خودم را اور نكنم پس چكار كنم كه هنگ نكنه

درسته كه ضرر هم داره ولي خب نفع اش بيشتره و هزينه اش فقط يه واتر كولر اضافي هست

اميدوارم كه برات مفيد باشه من دشمني خاصي با كسي نداريم فقط واسه كمك نظر ميديم معذرت خواهي هم ميكنم بابت حرف اولم شرمنده

عزیز حرف شما متین.الان توی امضاتون نوشتین  CPU : i5-4670K خب الان شما برای این اور کردن چقدر هزینه های جانبی دادین؟برای مثال میتونستید یک i7 4770 یا بالاتر بردارید.عزیز این حرفا چیه؟من اصلا از حرفت ناراحت نشدم.

داش بنظرم دو جور آدم هست كه اور ميكنن 

يكي مثل اين بنده خداFATAL1TY

دوم كساني كه فقط براي رقابت ميخرند مثلا اون ها اين همه پول دادن براي يه سيستم زورشون ميزنه كه اور نكنن مثلا طرف رفته بالاترين سيستم را خريداري كه چي روش igi كنه خب مسلمه كه نه حتما يا لازمش داره يا براي اور خريده

کلا اورکلاک 2 چند قیمت تقسیم میشه 

1 علاقه شخصی 

2 برایه رسیدن به امتیاز بالاتر و بردنه جایزه و ... (مثه سایت HWBOT)

3 اورکلاک کاربردی که برایه افزایش کارایی سیستم در کارهایی مثه رندر - کانورت و... 

عزیزای من حرف شما درست.سوال بنده بغیر از علاقه شخصی و مسابقات هست.برای مثال من میخوام فقط گیم بزنم میرم یه i5 4670 میگیرم که برام کفایت کنه.اگر میخوام رندر کنم میرم سراغ سری 2011.اگر بخوام فقط فیلم ببینم و نت برم میرم یه4130 i3 میگیرم.دیگه این بین فک نمیکنم نیازی به اور و مشکلات اوری باشه.

لینک به دیدگاه

عزیز حرف شما متین.الان توی امضاتون نوشتین  CPU : i5-4670K خب الان شما برای این اور کردن چقدر هزینه های جانبی دادین؟برای مثال میتونستید یک i7 4770 یا بالاتر بردارید.

دقيق حرف حرف شماست

من ميتونم به قدرت 4770 برسم با اوركلاك پس چرا 4770 بخرم و كلا از نظر پروفنس فقط 4% فرق ميكنند

و اونم توانايي اور را نداره

لینک به دیدگاه

دقيق حرف حرف شماست

من ميتونم به قدرت 4770 برسم با اوركلاك پس چرا 4770 بخرم و كلا از نظر پروفنس فقط 4% فرق ميكنند

و اونم توانايي اور را نداره

حرف شما استاد عزیز دقیقا تیر وسط نشون هست.ولی شما برای اور کردن باید هزینه های جانبی مثل مادربورد مخصوص اور،یک پاور با قدرت تحمل اور،یک کولر تقریبا با قیمت حداقل 100 تومن تهیه کنید.کاهش عمر سخت افزار رو داشته باشید و مشکلاتی از این دست اشته باشید.در جایی که تفاوت قیمت بین i5 4670k و i7 4770 تقریبا 200 تومن هست.شاید شما با یک 4670k به قدرت 4770 برسید ولی مسائل دیگه رو هم در نظر بگیرید.تمام سیستم سی پی یو نیست.بقیه قطعات هم درگیر هستن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

انگیزه همه بچه ها رسییدن به امتیاز بالا و رنکینگ بالاتر در Hwbot هست ؛ 

اورکلاک 3 مرحله داره(البته از نظر من ) 

1- اورکلاک برای یادگیری 

2- اورکلاک برای امتیاز گرفتن 

3- اورکلاک برای ثبت رکورد جهانی .

لینک به دیدگاه

انگیزه همه بچه ها رسییدن به امتیاز بالا و رنکینگ بالاتر در Hwbot هست ؛ 

اورکلاک 3 مرحله داره(البته از نظر من ) 

1- اورکلاک برای یادگیری 

2- اورکلاک برای امتیاز گرفتن 

3- اورکلاک برای ثبت رکورد جهانی .

عزیز این مواردی که شما فرمودین شماره 2 و 3 بازهم میره تو زمینه مسابقات شماره 1 هم یادگیری و ورود به مسابقات هست.پس با این اوصاف اورکلاک کلا جنبه سرگرمی پیدا می کنه نه استفاده صرف از سیستم.

لینک به دیدگاه

سلام رفیق دیدم بحث داغ شده گفتم منم بیام...

من خودم رو برات مثال میزنم ...حدود 11 ماه پیش که میخواستم گرافیک بخرم قیمت یه گرافیم 7970 حدود 1/600/000 یا یه مقدار بیشتر بود ، من با 1/150/00 یه 7950 غیر رفرنس که بشه اوورش کرد گرفتم و با مابقی پول  یه قطعه دیگه گرفتم ...چرا 7970 نگرفتم خوب پولشو که داشتم ؟؟؟ برای اینکه با یه 7950 و اوور اون میتونستم تو گیم پرفورمنس حتی بهتری از یه 7970 رفرنس که سخت میشه اوورش کرد بگیرم...و با بقیه پول 7970 ،  یه قطعه ی دیگه بگیرم...اینه که اوور گاهی بدرد میخوره و مثلا با 60 تومن هزینه بیشتر برای یه قطعه  قابل اوور میتونی یه صرفه جویی خوبی تو پولت داشته باشی .

لینک به دیدگاه

سلام رفیق دیدم بحث داغ شده گفتم منم بیام...

من خودم رو برات مثال میزنم ...حدود 11 ماه پیش که میخواستم گرافیک بخرم قیمت یه گرافیم 7970 حدود 1/600/000 یا یه مقدار بیشتر بود ، من با 1/150/00 یه 7950 غیر رفرنس که بشه اوورش کرد گرفتم و با مابقی پول  یه قطعه دیگه گرفتم ...چرا 7970 نگرفتم خوب پولشو که داشتم ؟؟؟ برای اینکه با یه 7950 و اوور اون میتونستم تو گیم پرفورمنس حتی بهتری از یه 7970 رفرنس که سخت میشه اوورش کرد بگیرم...و با بقیه پول 7970 ،  یه قطعه ی دیگه بگیرم...اینه که اوور گاهی بدرد میخوره و مثلا با 60 تومن هزینه بیشتر برای یه قطعه  قابل اوور میتونی یه صرفه جویی خوبی تو پولت داشته باشی .

درسته عزیز.حرفت 100درصد قبول دارم.ولی یه جا توی همین فروم خوندم نوشته بود برای اور کردن گرافیک باید مادربوردت سیستم خنک کنندگی بالایی داشته باشه که این مادربورد ها بیشتر میرم تو سری z.از طرفی باید اون هزینه ای که صرفه جویی کردی بدی یه پاور با قدرت بالا که بتونی باهاش کارت رو اور کنی و مادربوردی که سیستم خنک کنندگی خوبی داشته باشه.بعد پرفورمنسی که گرفتی ارزش هزینه های جانبی رو داره؟؟

به نظرم مشکل اصلی از من هست که همه چیز رو اقتصادی میبینم.

لینک به دیدگاه

درسته عزیز.حرفت 100درصد قبول دارم.ولی یه جا توی همین فروم خوندم نوشته بود برای اور کردن گرافیک باید مادربوردت سیستم خنک کنندگی بالایی داشته باشه که این مادربورد ها بیشتر میرم تو سری z.از طرفی باید اون هزینه ای که صرفه جویی کردی بدی یه پاور با قدرت بالا که بتونی باهاش کارت رو اور کنی و مادربوردی که سیستم خنک کنندگی خوبی داشته باشه.بعد پرفورمنسی که گرفتی ارزش هزینه های جانبی رو داره؟؟

به نظرم مشکل اصلی از من هست که همه چیز رو اقتصادی میبینم.

نه رفيق همه مون بلاخره اقتصادي فكر ميكنيم ولي شما نياز به راهنمايي داريد اميدوارم به جواب قانع كننده اي برسي شما

لینک به دیدگاه

نه اتفاقا به مادربورد خاصی نیاز نداره ... و در مورد پاور هم باز هم خیر پاور من 650 وات هست .میبینید که پاور خیلی خاصی نیست...در مورد قطعات جانبی تنها به یه کیس با حد اقل دو فن برای یه کولینگ عادی نیاز داره همین... ولی در مقابل اون هزینه ای که کردم پرفورمنس بهتری نسبت به یه کارت معمولی که اوور نمیشه داره فقط با 60 تومن هزینه ی بیشتر.

لینک به دیدگاه

نه اتفاقا به مادربورد خاصی نیاز نداره ... و در مورد پاور هم باز هم خیر پاور من 650 وات هست .میبینید که پاور خیلی خاصی نیست...در مورد قطعات جانبی تنها به یه کیس با حد اقل دو فن برای یه کولینگ عادی نیاز داره همین... ولی در مقابل اون هزینه ای که کردم پرفورمنس بهتری نسبت به یه کارت معمولی که اوور نمیشه داره فقط با 60 تومن هزینه ی بیشتر.

ممنون بزرگوار.این شد یه پاسخ دقیق از لحاط اور کردن گرافیک.بخش دوم سوال من بیشتر تو زمینه پردازشگر هست.

نه رفيق همه مون بلاخره اقتصادي فكر ميكنيم ولي شما نياز به راهنمايي داريد اميدوارم به جواب قانع كننده اي برسي شما

حتما همه دوستان اقتصادی فکر میکنن.بزرگوار من قصد لج کردن یا اذیت کردن یا اسپم دادن ندارم.شما یک نگاهی به پست دوستان بندازی خلاصه شده در سرگرمی،علاقه یا رکورد زدن و رو کم کنی.عزیز من یک جواب قاطع مثل پاسخ دوست عزیزم omid.gh بزرگوار که بالا دادن هستم.شما الان یک سرچی توی گوگل درباره اور کردن بزنید اکثرا معایب نوشتن تا محاسن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

علی جان فکر کنم اینجوری مثال بزنم براتون

100% گواهی نامه رانندگی دارین و ماشین سوار میشین، دنده ها رو در کدام دور موتور عوض میکنین ؟؟ !! ( من 2800 تا 3500 ) ولی شده در برخی مواقع 5000 به بالا هم عوض کردم !! چرا ؟؟؟

چون در اون موقع به شدت لازم داشتم ( حالا برا کل انداختن یا در رفتن از یه خطر )

با این اوصاف من اگه همیشه با دور موتور 3500 به بالا ماشین برونم چی میشه ؟؟؟ 

1- گیربکس عمرش میاد پایین

2- روغن موتور که 8000 عوض میکردم باید هر 4000 عوض کنم

3- روغن فیلترم رو باید هر 4000 عوض کنم

4- حالا شانس بیارم به سرسوپاپ و ارینگ ها  و غیره آسیبی وارد نشه -  بگذریم از مصرف بالای بنزینش و هزینه هاش

در این صورت ماشینی که بدون خرج اساسی برام 5 سال کار میکرد برام کار میکنه نهایت 2 سال

حالا قطعات کامپیوترم اینجوری هستش ، اور کنی 100% عمر قطعات میاد پایین و شکی تو این نیست

حالا هرکی هرچی لازم داره بگیره معمولی یا رده بالا،  نباید همیشه قطعه در اور باشه و هرموقع لازم باشه انجام بده ، اینم در نظر بگیریم که من پردازندم رو بدون مشکل تا حوالی 4 بالا میکشم و دما هم 3 درجه نهایت برام فرق میکنه ولی باید ببینم این ارزش داره برا چند فریم بیشتر گرفتن ؟؟؟؟؟؟  ولی در بعضی محاسبات و عملیات مهندسی و ریاضی چرا فرق داره از بابت زمان برام ولی همیشه رو حالت پیشفرض کلاک سازنده کار میکشم ازش

نمونش همین رم ها استاندارد 1066 هستش برا پردازنده من و میتونم 1600 هم بندازم روش ( قبلا هم انداخته بودم ) ولی وقتی میبینم دمای پردازنده متوسط 8 درجه میره بالا - پل شمالی تا 3 درجه بالا کار میکنه در حالت بیکاری ، چرا باید همچین کاری کنم ؟؟؟؟  ممکن یکی از دوستان بگه پرفورمنس میره بالا !! بله بر منکرش لعنت ولی به چه قیمتی ؟؟؟؟ ( هزینه های جانبی کولینگ - پایین اومدن عمر قطعات و ... )

امیدوارم به جواب سوالت رسیده باشی - هر کسی بر اساس نظر و ایده های شخصی خودش اور میکنه سیستم رو که ممکن هست از نظر من صرفه نداشته باشه ولی از نظر دوست دیگه میصرفه براش

لینک به دیدگاه

100% گواهی نامه رانندگی دارین و ماشین سوار میشین، دنده ها رو در کدام دور موتور عوض میکنین ؟؟ !! ( من 2800 تا 3500 ) ولی شده در برخی مواقع 5000 به بالا هم عوض کردم !! چرا ؟؟؟

4- حالا شانس بیارم به سرسوپاپ و ارینگ ها  و غیره آسیبی وارد نشه -  بگذریم از مصرف بالای بنزینش و هزینه هاش

در این صورت ماشینی که بدون خرج اساسی برام 5 سال کار میکرد برام کار میکنه نهایت 2 سال

حالا قطعات کامپیوترم اینجوری هستش ، اور کنی 100% عمر قطعات میاد پایین و شکی تو این نیست

حالا هرکی هرچی لازم داره بگیره معمولی یا رده بالا،  نباید همیشه قطعه در اور باشه و هرموقع لازم باشه انجام بده ، اینم در نظر بگیریم که من پردازندم رو بدون مشکل تا حوالی 4 بالا میکشم و دما هم 3 درجه نهایت برام فرق میکنه ولی باید ببینم این ارزش داره برا چند فریم بیشتر گرفتن ؟؟؟؟؟؟  ولی در بعضی محاسبات و عملیات مهندسی و ریاضی چرا فرق داره از بابت زمان برام ولی همیشه رو حالت پیشفرض کلاک سازنده کار میکشم ازش

نمونش همین رم ها استاندارد 1066 هستش برا پردازنده من و میتونم 1600 هم بندازم روش ( قبلا هم انداخته بودم ) ولی وقتی میبینم دمای پردازنده متوسط 8 درجه میره بالا - پل شمالی تا 3 درجه بالا کار میکنه در حالت بیکاری ، چرا باید همچین کاری کنم ؟؟؟؟  ممکن یکی از دوستان بگه پرفورمنس میره بالا !! بله بر منکرش لعنت ولی به چه قیمتی ؟؟؟؟ ( هزینه های جانبی کولینگ - پایین اومدن عمر قطعات و ... )

امیدوارم به جواب سوالت رسیده باشی - هر کسی بر اساس نظر و ایده های شخصی خودش اور میکنه سیستم رو که ممکن هست از نظر من صرفه نداشته باشه ولی از نظر دوست دیگه میصرفه براش

عزیز من میدونم اور کردن برای چی هست.میگم چرا وقتی میشه برای مثال کسی که از سیستم زیاد کار میکشه میتونه یه i7 4770 بندازه بره یه I5 4670K بندازه که به خاطر اور کردن و پرفورمنس 4درصد کلی هزینه های جانیی رو به خودش تحمیل کنه.دوستمون میگه من اور میکنم چون 1000 تا کار باهاش میکنم ولی ه7 نمیگیرم چون فقط 4درصد بهم پرفورمنس میده.من از این لحاظ نمیگیرم که چرا اور؟؟شاید بهتره به همین فرمایش شما بسنده کنم و بحث رو همینجا تموم کنم که"هر کسی بر اساس نظر و ایده های شخصی خودش اور میکنه سیستم رو که ممکن هست از نظر من صرفه نداشته باشه ولی از نظر دوست دیگه میصرفه براش"

ممنون از همه دوستان.

لینک به دیدگاه

:clapping:Peace%20Sign.gif :clapping:

واقعا حرف دلم را زدي

لینک به دیدگاه

عزیز من میدونم اور کردن برای چی هست.میگم چرا وقتی میشه برای مثال کسی که از سیستم زیاد کار میکشه میتونه یه i7 4770 بندازه بره یه I5 4670K بندازه که به خاطر اور کردن و پرفورمنس 4درصد کلی هزینه های جانیی رو به خودش تحمیل کنه.دوستمون میگه من اور میکنم چون 1000 تا کار باهاش میکنم ولی ه7 نمیگیرم چون فقط 4درصد بهم پرفورمنس میده.من از این لحاظ نمیگیرم که چرا اور؟؟شاید بهتره به همین فرمایش شما بسنده کنم و بحث رو همینجا تموم کنم که"هر کسی بر اساس نظر و ایده های شخصی خودش اور میکنه سیستم رو که ممکن هست از نظر من صرفه نداشته باشه ولی از نظر دوست دیگه میصرفه براش"

ممنون از همه دوستان.

نگاه كن علي جان

من هر وقت كه لازمم بشه اور ميكنم i5 را و به سرعت i7 ميرسم ديگه لازم نيست من i7 بخرم وقتي هر وقت دلم خواست يا واقعا قدرتش را لازم داشتم اور ميكنم ديگه اينم بهترين جواب براي سوال شما

بازم اميدوارم كه مفيد باشه براي شما

لینک به دیدگاه

واقعاً چقدر برای من دیدگاه دوستان نسبت به اورکلاک جالبه!!! واقعاً دیدگاه ها متفاوته.

حیاتی ترین پاسخ به این سوال دوستان که می فرمایند "چه نیازی به اورکلاک هستش، وقتی می شه CPU بالاتر تهیه کرد" اینه: پول، هزینه و بودجه !!!

من یک گیمری هستم که 2 میلیون بابت سیستم گیم پول پرداخت کردم و دیگه پولی در جیب ندارم، با دیدن سیستم 2.5 میلیونی دوستم و فریم ریت سیستم اون من هم دوست دارم بجای مثلاً 65 فریم در بازی، 75 فریم داشته باشم !!!

من یک ادمین سرور هستم، که به دلیل اینکه لود سرورم بالاست و مدیر عامل خسیس شرکت هزینه نمی کنه تا سرور قوی تر بگیره، مجبور می شم تا پردازنده را تا حدی اورکلاک کنم !!! تا کندی سرور از چشم من دیده نشه.

من انسانی هستم که جنون فرکانس دارم، دوست دارم سیستم من هنگام زیپ کردن یا گشودن فایل های زیپ و رندرینگ و ... دارای سرعت بیشتری باشه پس اورکلاک می کنم!!!

من فردی هستم که بایستی فایل انیمیشن خواسته شده توسط مشتری رو 1 روزه بدستش برسونم ، پس اورکلاک می کنم !!!

من فردی هستم که دنبال جنبه تفریحی اورکلاک هستم و تنها هیجان این را دارم که بدانم قطعه ای که خریدم تا چه حد توانایی و کارایی دارد !!!

من فردی هستم که دنبال رقابت هستم و دوست دارم برای کشورم در لیگ جهانی اورکلاکرها افتخار کسب کنم !!!

از جنبه تفریحی داستان که بگذریم، اگر شما گواهی نامه داشته باشید و پشت ماشین نشسته باشید ، می دونید که می شه با گذاشتن در دنده 1 و ول کردن کلاچ ماشین رو به حرکت درآورد ولی سرعتی که ماشین خودش، با دور موتور خودش طی می کنه خیلی محدود هستش، برای تندتر رفتن بایستی گاز داد. درسته رم 2400 یا 2666 هم وجود داره، و به صورت پیش فرض بدون دستکاری شما، فرکانسش 1600 ست می شه ولی شما برای اینکه 2400 یا 2666 داشته باشی بایستی گاز بدی... لازمم نیست اور کنی !!! مثل ماشین که کروز کنترل داره و سرعت رو ثابت می کنه، کارخونه اومده و پروفایل XMP تعریف کرده...

یکی از دلایلی که امروز ما پروفایل XMP داریم(اصولاً این تکنولوژی رو مد نظرم هستش) اورکلاکرها هستند. اگر اورکلاک و اورکلاکری وجود نداشت امروز فرکانس ها و تکنولوژی ها همون فرکانس ها و تکنولوژی های سابق بود.

کارخونه های بزرگ مثل اینتل ، AMD ، انویدیا، جی اسکیل ، اسوس و ... از کار اورکلاکرها برای ساختن محصولات بهتر، با فرکانس بالاتر و دمای کمتر و راندمان بالاتر فیدبک می گیرین !!!

@};-

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...