رفتن به مطلب

مشکل بالا نیامدن سیستم.کمک دوستان.خیلی فوری

navid2212
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.خسته نباشید دوستان.
یه مشکلی واسم پیش اومد که خیلی خیلی عجله دارم واسه درست شدنش چون با این دستگاه من نون میخورم و اگه خراب باشه کلی به ضررم هستش.خواهش میکنم کمکم کنید.63.gif17.gif20.gif
من سیستمم ماربوردش asus m2n dh هست و cpu AMD    هسته ای و کارت گرافیکم هم گیگابایت هستش و رم 1 گیگ.سیستمم هیچ مشکلی نداشت اما بعد چند سال کار کردن دیدم خیلی کثیف شده و خاک گرفته واسه همین بازش کردم و تمیزش کردم و یه رم 512 هم از قبل داشتم که روش نصب کردم و وقتی اومدم روشنش کردم دیدم هیچ چیزی رو مانیتور نمیاد و صفحه کلا مشکی هست .حتی موقع روشن شدن بوق میزد که دیگه اونم نمیزنه ..بعد گفتم شاید به خاطر رم 512 باشه که جدا کردم و روشن کردم این بارم بوق نزد اما یهو دیدم یه بوی سوختگی اومد و فورا خاموشش کردم..رم خودشو روی 4تا جاش تست کردم روشن نشد.فن روی cpu هم باز کردم و دیدم بازم هیچ تغییری نکرد. روی مادربورد یه چراغ سبز رنگ هست که اونم تا دکمه پاور پشت دستگاه رو میزنم و جریات برق وصل میشه روشن میشه .
هرچی فکر میکنم نمیدونم چرا باید اینجوری بشه و دلیلش چیه.کلا اصلا بالا نمیاد دستگاه و همونجوری فقط کار میکنه واسه خودش.درضمن جلوی دستگاه زیر دکمه پاور و ریستارت 2تا چراغ هست که یکیش سبزه و یکی قرمز.وقتی پاورو میزنم سبز روشن میشد و قرمز گهگداری یه چشمک میزد.. اما الان فقط قرمز روشن و سبز خاموش.. چند تا عکس از قطعات  میزارم شاید کمک کنه ..خواهش میکنم کمکم کنید بدجوری بهش نیاز دارم...ممنونم از همه دوستان 53.gif53.gif53.gif8.gif8.gif

post-15671-0-50685200-1395706223_thumb.jpg

post-15671-0-09282000-1395706302_thumb.jpg

post-15671-0-13026400-1395706496_thumb.jpg

post-15671-0-92690400-1395706798_thumb.jpg

post-15671-0-78304400-1395706888_thumb.jpg

post-15671-0-23769900-1395706953_thumb.jpg

post-15671-0-73593100-1395707036_thumb.jpg

post-15671-0-18246300-1395707165_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز تا جایی که من می دونم احتمالا شما موقع نصب قطعات یکی رو درست سرجاش نزدی مثلا کارت گرافیک و یا رم و یا ...

به نظرم باید به یه فرد اشنا به این کار نشون بدی و اینکه چرا سی پی یو شما خمیر سیلیکون نداره ؟

لینک به دیدگاه

سلام و درود دوست عزیز؛ اگه میشه بفرمایید که شما چجوری سیستم و تمیز کردید.با دستگاه تمیز کردید.وبعد از تمیز کردن قطعات رو کامل اسنبل کردید. بویی که ازداخل کیس اومد متوجه شدید که ازکجا بود.اگه براتون مقدوره هاردو کلا از سیستم جدا کنید و مجدد تست بزنید.هارد شما IDE هست یاSATA راه های زیادی برای تست قطعاتتون هست.در مرحله اول خونسردی خودتون و حفظ کنید.سعی میکنم مختصر توضیح بدم که متوجه بشید.

بهترین راه اینه که شما قطعاتتون رویکی یکی  رویک برد سالم تست بزنید که متوجه بشید چه قطعه ای از سیستم شما ایراد داره؛وچه قطعه ای سالمه

رمی هم که مجدد روی برد گذاشتید ظاهرا ناسازگار باسیستم شما بوده طبق تصاویری هم که گذاشتید پاورتون وات پایین هست واین موضوع صدمه به قطعات شما وارد میکنه.حتی باعث میشه برق سیستم شما رو کامل تامین نکنه؛

درضمن از طریق دیباگر میشه فهمید مشکل چیه،احتمال اینکه سیستم شما اتصال کرده باشه بعید نیست یا اینکه پاور در حالت فشار قرار گرفته باشه ونتونسته برق مورد نیاز و تامین کنه.

ویرایش شده توسط mrezaee
لینک به دیدگاه

سلام

اگه موقع جا زدن قطعات مثلا کارت گرافیک یا رم رو کامل جا نزده باشید احتمال نیم سوز شدن یا سوختگشون میره بالا هم چنین این کار باعش میشه پاورتون هم بسوزه

شما اولین کاری که میکنی صدای اسپیکر رو ببر بالا کامپیوتر رو که روشن میکنی چند لحظه صبر کن ببین صدای ویندوز میاد یا نه ؟؟ اگه آره یا رم  یا گرافیک نیم سوز شده اگه نه  یا پاور خراب شده یا باز رم

ویرایش شده توسط i.AR.m.ch.a.E.n.R
لینک به دیدگاه

سلام دوستان.واقعا ممنونم از همگی که اینقدر انسان هستید که به همه کمک میکنید حتی من که تازه وارد هستم.یک دنیا ممنونم از راهنماییاتون.
من همین الان از پیش تعمیرکار برگشتم خونه.تعمیرکار دونه دونه تمام قطعاتم رو تست کرد و به این نتیجه رسیدیم که رم و مادربرد سوخته..واقعا اعصابم بهم ریخت..الان باید چه کار کنم؟؟ میشه مادریرد رو تعمیر کرد؟؟رم چی؟؟؟ مادربردم asus m2n dh هست.کارت گرافیکم هم سالم بود خدارو شکر..به خاطر یه تمیز کردن و یه رم 512 داغون الکی الکی به خودم چقدر ضرر زدم46.gif12.gif :unsure:  :( ....ممنون میشم راهنماییم کنید (*)  :wub:  :wub: 11.gif53.gif53.gif

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.واقعا ممنونم از همگی که اینقدر انسان هستید که به همه کمک میکنید حتی من که تازه وارد هستم.یک دنیا ممنونم از راهنماییاتون.

من همین الان از پیش تعمیرکار برگشتم خونه.تعمیرکار دونه دونه تمام قطعاتم رو تست کرد و به این نتیجه رسیدیم که رم و مادربرد سوخته..واقعا اعصابم بهم ریخت..الان باید چه کار کنم؟؟ میشه مادریرد رو تعمیر کرد؟؟رم چی؟؟؟ مادربردم asus m2n dh هست.کارت گرافیکم هم سالم بود خدارو شکر..به خاطر یه تمیز کردن و یه رم 512 داغون الکی الکی به خودم چقدر ضرر زدم46.gif12.gif :unsure:  :( ....ممنون میشم راهنماییم کنید (*)  :wub:  :wub: 11.gif53.gif53.gif

درود دوست عزیز به ندرت رم به مشکل میخوره تا جایی که بنده میدونم سوختگی رم و ازحالت گارانتی خارج میکنه.برای مادربرد هم ببینید چیپ به مشکل خورده یا نه شما از تعمیرکار میپرسیدید که دقیقا برد چه ایرادی داره مشکلش از کجاست.ولی معمولا برد قابل تعمیر هست فقط باید پیش تعمیرکار درست و حسابی ببرید.بازم امری هست در خدمتم.

لینک به دیدگاه

عزیز تا جایی که من می دونم احتمالا شما موقع نصب قطعات یکی رو درست سرجاش نزدی مثلا کارت گرافیک و یا رم و یا ...

به نظرم باید به یه فرد اشنا به این کار نشون بدی و اینکه چرا سی پی یو شما خمیر سیلیکون نداره ؟

داداش از تعمیرکار پرسیدم گفت مگه میشه نداشته باشه.حتما خشک شده.حالا چی هست ؟؟ کارش چیه؟؟میشه تو یه عکس نمونشو نشونم بدی که کجا میزارنش و چجوری.ممنون :wub:  :wub:

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز به ندرت رم به مشکل میخوره تا جایی که بنده میدونم سوختگی رم و ازحالت گارانتی خارج میکنه.برای مادربرد هم ببینید چیپ به مشکل خورده یا نه شما از تعمیرکار میپرسیدید که دقیقا برد چه ایرادی داره مشکلش از کجاست.ولی معمولا برد قابل تعمیر هست فقط باید پیش تعمیرکار درست و حسابی ببرید.بازم امری هست در خدمتم.

داداش من ازش پرسیدم گفت خازن هات که سالمن و باد نکردن .احتمال زیاد از چیپت باشه..از کجا میشه فهمید از چیه؟؟

ممنونم .خدمت از ماست :wub:  :wub:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش از تعمیرکار پرسیدم گفت مگه میشه نداشته باشه.حتما خشک شده.حالا چی هست ؟؟ کارش چیه؟؟میشه تو یه عکس نمونشو نشونم بدی که کجا میزارنش و چجوری.ممنون :wub:  :wub:

درود

عزیز قدیما AMD بدون خمیر می سوخت!!!

یه خمیر خرارتی هست که مابین سی پی یو و فن قرار میگیره

لینک محصول :

http://lioncomputer.ir/category/595/Thermal%20Compound/

توضیحات کامل به زبان شیرین معین خان عزیز

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=11789

لینک به دیدگاه

داداش من ازش پرسیدم گفت خازن هات که سالمن و باد نکردن .احتمال زیاد از چیپت باشه..از کجا میشه فهمید از چیه؟؟

ممنونم .خدمت از ماست :wub:  :wub:

درود دوست عزیز معمولا یک سری از بردهایی که به هر نحوی به مشکل میخورند تعمیرکارهای حرفه ای با یک تست متوجه ایراد میشن راه های مختلفی برای این مشکل بوجود اومه هست ولی معمولا چیپ بر اثر گرمای زیاد به این مشکل میخوره؛

حدود هزینه تعمیر برد شما بین 20 تا 50 میشه بستگی به تعمیر کارش داره با انصاف باشه یا نباشه

ویرایش شده توسط mrezaee
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...