رفتن به مطلب

تعویض کیس به Green x-3 و مشکلات جدید :دی

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان محترم حال شما ؟ :D

عرضم به حضورتون که بنده با کیس green trio مشکل شدید موجود بودن برق توی سراسر کیس داشتم که طبق فرمایش دوستان کیس بی کیفیت بود موضوع مربوطه

دیروز رفتیم کیس خریداری کنیم که بعد از تفکر زیادی بین کیس RaidMax Case SUPER AEOLUS و CASE GREEN X3 GAMING در آخر x3 گرفتم .

که البته به احتمال زیاد اشتباه کردم ... اما خوب نمیدونم چی شد یک دفعه یک حس خوبی از سمت برند گرین به بنده القا شد که باعث شد سمت گرین برم :دی

اون جمله have a look around , everything is green , why you have not a green هم تاثیر بسزایی توی این القا داشت :|

خلاصه ما کیس x3 رو گرفتیم آوردیم تو مغازه همکارم.اسمبل کنیم تقریبا اولین کیس حرفه ایی بود که اسمبل میکردیم . بعد از باز کردن در کیس و مشاهده کردن سیم های خیلی زیای که از بد ترین نقطه ی کیس خارج شده بودن متوجه شدم که قراره چه اتفاق فجیعی آخر اسمبل بی افته :|

1- مشکل اول : مشکل با اسمبل !

سیم های کیس از بالای دی وی دی رام خارج شدن و هرکدوم باید به نقطه ای وصل بشن . من موندم دوستان چطوری گرین x3 رو اسمبل میکنن که هیچ سیمی پیدا نیست !

خلاصه برای اسمبل این کیس به اندازه اسمبل 10-20 تا کیس بنده و همکارم خسته شدیم . اول کار به خاطر پنل شیشه ای نداشتن کیس ناراحت بودم اما در آخر با اسمبل افتضاح خودم خوشحال هم شدم :دی

یادمه قبلا بحث بود که بستن پاور های غیر حرفه ای تو کیس حرفه ای دردسر داره که الان برام اثبات شد قشنگ :دی

اینو هم بگم اشکال زیاد از اسمبل ما نبود ! مثلا برق سی پی یو از بالا رد میکردیم نمیرسید ! کوتاه بود مجبور شدیم از جلو رد کنیم .

خلاصه بعد از زحمت های بسیار زیاد بنجل زیر در اومد ازش :

44527139590752017123_DSC_0456.jpg

30916139590752229480_DSC_0455.jpg

19167139590751929894_DSC_0453.jpg

این مشکل با کمک دوستان رفع شد

نتیجه :

45379139599347224465_DSC_0473.jpg

24064139599347036726_DSC_0478.jpg

2- مشکل دوم : همچنان مشکل برق !

اگه یادتون باشه کیس green trio بنده به هرجاش فازمتر میزدم مثل چی فازمتر روشن میشد .

بعد از روشن کردن این کیس گوشم رو کنارش بردم دیدم باز هم جریان حس میکنم فازمتر زدم و دیدم خیلی خیلی کمتر از اون کیس برق داره

فازمتر رو به قسمت های خارجی کیس زدم دیدم برق ندارن ، اما به هارد وقطعات داخلی زدم دیدم برق دارن .

کل بدنه ی پاور مثل چی برق داره هارد هم همینطور.

از دوستان تقاضا دارم رهنمود ها و پیشنهاد ها و انتقاد هاشون رو درمورد این دوتا مشکل مطرح کنن .

متشکر

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

• ارسال 53
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه

بیشتر تمرکزت رو پاور باشه 

با یه پاور دیگه تست بزن 

حتی پایین تر 

ترجیحا گرافیک رو بردار و با یه گریین 330 380 چیزی دمه دست باشه تست کن 

لینک به دیدگاه

سلام سال نو مبارک .

برای مشکل اولت بهتره اول هاردتون رو برعکس کنید تا سیم هاش از پشت سینی رد بشه .

دوما اون سیمهای پنل کیس رو هم از پشت سینی رد کنید و به مادربورد وصل کنید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز منظور از " چی " چی هست ؟ میشه شفاف سازی کنید ؟ 

در ضمن من کیس X3 دارم . هیچ مشکلی باهاش ندارم ، فازمتر رو به هرجاش که بزنم روشن نمیشه . 

شما دوشاخه برق رو دربیار و برعکس بزن (میخام که جای فاز و نول عوض بشه ) بعد ببین باز هم مشکلی داره یا نه ؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

کیس مبارکت باشه / اسمبلش شبیه کیس منه :wub: :wub: :wub:

امیر جان کیس رو ببر یه جا دیگه تست کن ببین بازم مشکل برق داری ؟؟؟

لینک به دیدگاه

داش منم دارم ولي مشكلي نيس با برق

و من همه سيم هام را از پشت رد كردم اگه وقت شد از پشت كيسم برات عكس ميزارم حتما ولي سعي كن همه سيم هات را از پشت رد كني گرچه چي جا شون نميشه

ویرایش شده توسط FATAL1TY.
لینک به دیدگاه

بیشتر تمرکزت رو پاور باشه 

با یه پاور دیگه تست بزن 

حتی پایین تر 

ترجیحا گرافیک رو بردار و با یه گریین 330 380 چیزی دمه دست باشه تست کن 

آره احتمالا مشکل از پاور باشه ، با گرین مطرح کردم گفتن تا 17م نیستن .

سلام

کیس مبارکت باشه / اسمبلش شبیه کیس منه :wub: :wub: :wub:

امیر جان کیس رو ببر یه جا دیگه تست کن ببین بازم مشکل برق داری ؟؟؟

سلام ممنون .

جای دیگه هم تست شد همین بساط بود.

سلام سال نو مبارک .

برای مشکل اولت بهتره اول هاردتون رو برعکس کنید تا سیم هاش از پشت سینی رد بشه .

دوما اون سیمهای پنل کیس رو هم از پشت سینی رد کنید و به مادربورد وصل کنید .

سال نو شما هم مبارک .

آره در اولین فرصت باید هارد رو دمر کنم . فعلا بیشتر تمرکزم روی این جریانی هست که توی قطعات هستش

دوست عزیز منظور از " چی " چی هست ؟ میشه شفاف سازی کنید ؟ 

در ضمن من کیس X3 دارم . هیچ مشکلی باهاش ندارم ، فازمتر رو به هرجاش که بزنم روشن نمیشه . 

شما دوشاخه برق رو دربیار و برعکس بزن (میخام که جای فاز و نول عوض بشه ) بعد ببین باز هم مشکلی داره یا نه ؟ 

بله عزیز مشکل همچنان برقراره.

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بررسی کنید ببینید سیم ارت داخل پاور به بدنه اتصال داره یا خیر ؟ 

در صورت نداشتن گارانتی ، یک عکس واضح از قسمت ورودی برق و فیوز بذارید . 

البته یک راه هم هست که فعلا نمیگم . 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه همین مشکل پابرجا باشه

1- پاور دیگه دم دست باشه تست کن ( باز هم بود برو مرحله 2 )

2- مین بورد رو تست کنن ( اگه باز هم بود برو مرحله 3 )

3- هارد رو تست کنن

4- دیگه گرافیک سخت میشه اتصالی بده !!!!

لینک به دیدگاه

داش منم دارم ولي مشكلي نيس با برق

و من همه سيم هام را از پشت رد كردم اگه وقت شد از پشت كيسم برات عكس ميزارم حتما ولي سعي كن همه سيم هات را از پشت رد كني گرچه چي جا شون نميشه

عزیز پاور شما حرفه ای هستش . این پاور سیم هاش نمیرسه وقتی از پشت میبرم .

سیم مین برد و گرافیک رو از پشت بردم .بقیه نرسید .

بررسی کنید ببینید سیم ارت داخل پاور به بدنه اتصال داره یا خیر ؟ 

در صورت نداشتن گارانتی ، یک عکس واضح از قسمت ورودی برق و فیوز بذارید . 

البته یک راه هم هست که فعلا نمیگم . 

این یعنی پاور رو باز کنم ؟ اونوقت فاقد گارانتی میشه .واسه این باز کردنش ممکن نیست برام .

اگه همین مشکل پابرجا باشه

1- پاور دیگه دم دست باشه تست کن ( باز هم بود برو مرحله 2 )

2- مین بورد رو تست کنن ( اگه باز هم بود برو مرحله 3 )

3- هارد رو تست کنن

4- دیگه گرافیک سخت میشه اتصالی بده !!!!

زیر مین برد کاملا عایق کاری شده ، پیچ های استفاده شده کاملا سرشون واشر پلاستیکی عایق بود .

فکر نمیکنم از مین برد باشه احتمالا از پاور هست .

لینک به دیدگاه

من كه ميگم مشكل اصلى از همون پاوره اگه كلا پولى براى خريد پاور جديد ندارى يكارى بكن كه از طريق يه چيزى كه مانع انتقال الكتريسيته ميشه پاور رو ببندى مثلا الان پاورهاى كلر مستر مدلهاى سايلنت پرو باهاشون يه قاپ ژله اى چهار گوش ميدن كه قبل از بستن پاور دورش قرار بدى بعد پيچ كنى كه تأثير بسزايى داره پاورهاى گرين ساخت خود گرين هم از مشكلات عجيبى رنج ميبرن مثلا يادمه چندين سال پيش كه شركت گرين با قدرت زيادى وارد بازار شد و داشت خودشو جا ميكرد ما هم رفتيم يه پاور 300 واتشو خريدم چشمت روز بد نبينه به آشنا و فاميل هم توصيه كرديم بخريد خلاصه اينكه به مشكل عجيبى بر خورديم اونم اين بود كه وقتى سيستم خاموش بود و استراحت ميكرد پاور همچنان داغ بود و به داغى خودش ادامه ميداد بايد دكمشو از بيخ ميزدى كه از استرست بكاهه جالب اين بود كه اون فاميلى كه همين مدل رو هم خريده بود بهم خرده گرفت كه همين مشكل رو دارم اين بود كشتى مارو.... :unsure:

و در نهايت به اين نتيجه رسيديم كه هر دومون بايد دكمه رو از بيخ بزنيم.... B)

ویرایش شده توسط eddy
لینک به دیدگاه

سال نو شما هم مبارک .

آره در اولین فرصت باید هارد رو دمر کنم . فعلا بیشتر تمرکزم روی این جریانی هست که توی قطعات هستش

دمر لازم نیست بکنی سر وته کن تا پشتش به سینی پشت کیس بشه .

برای مشکل دوم هم واشر پلاستیکی زیر پیچ های اتصال پاور به بدنه کیس بذار ببین چی میشه نتیجش رو بگو .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست خوب این روشن شدن فازمتر هم میتونه جریان القایی باشه و برق واقعی نیت.اگر جنس و کیفیت بدنه کیس ها زیاد جالب نباشه بک جریان خفیف القایی میاد توی بدنه که راحت میتونه فازمتر روروشن کنه .البته همیشه هم اینطور نیست .

لینک به دیدگاه

سلام سال نو مبارک.....

دوست عزیز اگه فاز متر رو به بدنه کیس میزنی و روشن میشه هیچ مشکل خاصی نداره و نگران کننده نیست ...این موضوع نه به قطعات شما برمیگرده ونه به کیس ...این فقط مشکل کلی کشور ما و مهندسی ساختمان های ما هست که برای سیستم سیم کشی ساختمان هامون و برای کم شدن هزینه ، یه سیم سومی به نام سیم زمین رو قرار نمیدن ...این سیم وظیفه داره تا برق بدنه وسیابل برقی را به زمین برسونه تا از برق گرفتگی جلوگیری بشه و مثل این مشکل شما هم پیش نیاد .... همین. زیاد خودت رو نگران این موضوع نکن .

لینک به دیدگاه

من كه ميگم مشكل اصلى از همون پاوره اگه كلا پولى براى خريد پاور جديد ندارى يكارى بكن كه از طريق يه چيزى كه مانع انتقال الكتريسيته ميشه پاور رو ببندى مثلا الان پاورهاى كلر مستر مدلهاى سايلنت پرو باهاشون يه قاپ ژله اى چهار گوش ميدن كه قبل از بستن پاور دورش قرار بدى بعد پيچ كنى كه تأثير بسزايى داره پاورهاى گرين ساخت خود گرين هم از مشكلات عجيبى رنج ميبرن مثلا يادمه چندين سال پيش كه شركت گرين با قدرت زيادى وارد بازار شد و داشت خودشو جا ميكرد ما هم رفتيم يه پاور 300 واتشو خريدم چشمت روز بد نبينه به آشنا و فاميل هم توصيه كرديم بخريد خلاصه اينكه به مشكل عجيبى بر خورديم اونم اين بود كه وقتى سيستم خاموش بود و استراحت ميكرد پاور همچنان داغ بود و به داغى خودش ادامه ميداد بايد دكمشو از بيخ ميزدى كه از استرست بكاهه جالب اين بود كه اون فاميلى كه همين مدل رو هم خريده بود بهم خرده گرفت كه همين مشكل رو دارم اين بود كشتى مارو.... :unsure:

و در نهايت به اين نتيجه رسيديم كه هر دومون بايد دكمه رو از بيخ بزنيم.... B)

دیگه نهایت کاری که میتونستم بکنم استفاده از پیچ با واشر عایق بود که همچنان مشکل پا برجاست .

خدا این گرین رو خیر نده :(

دمر لازم نیست بکنی سر وته کن تا پشتش به سینی پشت کیس بشه .

برای مشکل دوم هم واشر پلاستیکی زیر پیچ های اتصال پاور به بدنه کیس بذار ببین چی میشه نتیجش رو بگو .

منظورم همون بود :دی

کلیه پیچ هام سرشون واشر پلاستیکی هست .

دوست خوب این روشن شدن فازمتر هم میتونه جریان القایی باشه و برق واقعی نیت.اگر جنس و کیفیت بدنه کیس ها زیاد جالب نباشه بک جریان خفیف القایی میاد توی بدنه که راحت میتونه فازمتر روروشن کنه .البته همیشه هم اینطور نیست .

ممکنه طبیعی باشه آره .

سلام سال نو مبارک.....

دوست عزیز اگه فاز متر رو به بدنه کیس میزنی و روشن میشه هیچ مشکل خاصی نداره و نگران کننده نیست ...این موضوع نه به قطعات شما برمیگرده ونه به کیس ...این فقط مشکل کلی کشور ما و مهندسی ساختمان های ما هست که برای سیستم سیم کشی ساختمان هامون و برای کم شدن هزینه ، یه سیم سومی به نام سیم زمین رو قرار نمیدن ...این سیم وظیفه داره تا برق بدنه وسیابل برقی را به زمین برسونه تا از برق گرفتگی جلوگیری بشه و مثل این مشکل شما هم پیش نیاد .... همین. زیاد خودت رو نگران این موضوع نکن .

آره اما خیلیا توی فروم میگن که این کیس رو دارن و این مشکلو ندارن ...

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من با پاور 600eu و کیس x3 مشکلی در اسمبل نداشتم ..

این پاور از پاور شما هم بدتره چون کابلاش بیشتر شده ولی خبری از کابل منیجمنت نیست..

شما اول باید تمام کابل هارو از پشت رد کنید بعد کابل 8پین برق سی پی یو رو از بغل فن بالایی کیس بیاری داخل

(البته قبلش باید فن دومی بالا رو باز کنی)

هارد رو هم باید برعکس ببندی تا کابل ها از پشت رد شن

کابل های اضافه رو هم میتونی پشت کیس با تایرپ ببندی

post-12327-0-43319400-1395914392_thumb.jpg post-12327-0-55526100-1395914427_thumb.jpg

ببخشید دوربین خوب دم دست نبود اون دو تا کابل هم که گذاشتم بغل واسه گرافیکه..

ویرایش شده توسط Sha-hab
لینک به دیدگاه

آره اما خیلیا توی فروم میگن که این کیس رو دارن و این مشکلو ندارن ...

خوب این داستان در صورتی درسته که با شرایط یکسان ، شما این مشکل رو داشته باشی....اگر کیس روی سرامیک ...سنگ... یا هر چیز که عایق نباشه (مثل فرش یا موکت یا چوب) قرار بگیره این برق بیشتر میشه...اگر کف محل کار یا خونه شما  فرش یا چوب یا موکت نباشه و پای شما بدون هیچ پوششی با زمین (سرامیک ، سنگ و امثال اینا) در تماس باشه شما اون برق رو بیشتر حس میکنی....پس میبینید که شرایط خیلی متفاوف هست. برای مثال شما یه دمپایی پلاستیکی بپوشید و با همون فاز متر دوباره تست کنید .... در اینصورت خیلی نور فاز متر کمتر میشه و یا حتی روشن نمیشه...

در ضمن اینو هم بگم که من با کیس x7 و پاور گرین 650oc که تقریبا حرفه ای هست با فاز متر این برق رو دارم ولی خیلی کم چون هم کیس رو چوب قرار گرفته و هم کف اتاق از موکت پوشیده شده..

ویرایش شده توسط omid.gh
لینک به دیدگاه

سلام

شما با کمی حوصله میتونی کابل ها رو مرتب کنی،3 ساعت وقت میبره میتونی تو دو تا  1.5 ساعت اسمبل کنی بدون عجله و با علاقه و حوصله،کمرت رو هم خم نکن که کمر درد شدیدی میگیری،بست کمری 140 بگیر 2 تومنه خیلی به دردت میخوره @};-

qkepqy6ce4lzal86v0y6.jpg

لینک به دیدگاه

ماشا الله اینجا همه استاد اسمبلن !

ایشالله منم یاد میگیرم ... فعلا تازه کارم تو کیس های حرفه ای :دی

البته پاور حرفه ای تا میزان زیادی کمک میکنه

امیدوارم بتونم به 600hp اپگرید بشم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام مجدد. اگر سیم ارت نداری خودت یکی بساز

یک میخ رو بگیر و بکوب به دیوار یا کف اتاق 

ازش یک سیم وصل کن ، یکسرش به میخ و سر دیگه به یکی از پیچهایی که برای بستن پاور استفاده میکنی ببند(مثل واشر) اینطوری میتونی برق موجود در بدنه کیس رو به زمین بدی .

post-7865-0-26447900-1395920662_thumb.png

ویرایش شده توسط Black Flag
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ماشا الله اینجا همه استاد اسمبلن !

ایشالله منم یاد میگیرم ... فعلا تازه کارم تو کیس های حرفه ای :دی

البته پاور حرفه ای تا میزان زیادی کمک میکنه

امیدوارم بتونم به 600hp اپگرید بشم .

به نظره من که انجام بدی تفاوتی نمیکنه 

چون باید از تمامه کابل منیج هاش استفاده کنی 

چون رو خوده پاور فقط یه 24 پین هست + یه 8 پین مادربورد و+ 2 تا کابل منیج (کابل برق ساتا داره + 1 کابل مولکس+ 1 دونه واسه گرافیک که از یه کابل 2 تا خروجی 6 پین میگیری 

لینک به دیدگاه

یه سئوال چرا اینقدر بی حوصله اسمبل ش کردی ؟

انگار یه نارنجک توش منفجر شده!

چرا هارد رو سرو ته بستی محل ورود کابل باید بخوره به پشت کیس.

اون کابل های اضافه رو هم میشه انداخت زیر پاور.

اتفاقا سر صبر اسمبل کردیم !! :دی

درمورد هارد هم فقط یک ساعت یه نگاه به هارد میکردیم یه نگاه به جاش یه نگاه هم به وسایل همراه کیس :|

سعی کردیم بندازیم زیر پاور نرسید ، سعی کردیم از پشت رد کنیم نرسید نمیدونم دوستان چطور قایمشون کردن پشت

اما به هرحال به خاطر برق داشتن کیس میترسم اسمبل رو دستکاری کنم مشکلی پیش بیاد .

دوست عزیز من با پاور 600eu و کیس x3 مشکلی در اسمبل نداشتم ..

این پاور از پاور شما هم بدتره چون کابلاش بیشتر شده ولی خبری از کابل منیجمنت نیست..

شما اول باید تمام کابل هارو از پشت رد کنید بعد کابل 8پین برق سی پی یو رو از بغل فن بالایی کیس بیاری داخل

(البته قبلش باید فن دومی بالا رو باز کنی)

هارد رو هم باید برعکس ببندی تا کابل ها از پشت رد شن

کابل های اضافه رو هم میتونی پشت کیس با تایرپ ببندی

attachicon.gifIMAG0130.jpg attachicon.gifIMAG0126.jpg

ببخشید دوربین خوب دم دست نبود اون دو تا کابل هم که گذاشتم بغل واسه گرافیکه..

دوست عزیز میشه یک عکس از پشت هم بندازین ؟

به نظره من که انجام بدی تفاوتی نمیکنه 

چون باید از تمامه کابل منیج هاش استفاده کنی 

چون رو خوده پاور فقط یه 24 پین هست + یه 8 پین مادربورد و+ 2 تا کابل منیج (کابل برق ساتا داره + 1 کابل مولکس+ 1 دونه واسه گرافیک که از یه کابل 2 تا خروجی 6 پین میگیری 

چرا عزیز تفاوت میکنه ... سیم هاش بلند تره . من که مینداختم پشت یک سانت سیمم کم میومد که برسه .

سلام مجدد. اگر سیم ارت نداری خودت یکی بساز

یک میخ رو بگیر و بکوب به دیوار یا کف اتاق 

ازش یک سیم وصل کن ، یکسرش به میخ و سر دیگه به یکی از پیچهایی که برای بستن پاور استفاده میکنی ببند(مثل واشر) اینطوری میتونی برق موجود در بدنه کیس رو به زمین بدی .

attachicon.gif5.png

سیم ارت هست ، اما اخه نمیخام استفاده کنم نه جلوه خوبی داره نه کار جالبی به نظر میرسه

اخه هیچکس این مشکلو نداره من باید داشته باشم ... بیشتر دنبال حل کردن مشکلم تا استفاده از سیم ارت .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اکی منظور من تعداد کابل ها و خلوت تر شدن بود 

یه افزایش گیر بیار (سوکت 8 پین ) 

لینک به دیدگاه

اکی منظور من تعداد کابل ها و خلوت تر شدن بود 

یه افزایش گیر بیار (سوکت 8 پین ) 

اخه یکی با پاور 600eu خیلی تمیز اسمبل کرده بود که به نظرم غیر ممکنه مگه اینکه 600 از 530 یکم کابلش بلند تر باشه ...

منتظرم عکساشو بذاره ببینم چیکار کرده :blink:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست گرامی ، کیس جدید مبارک باشه .

فقط از کجای موضوع مربوطه نتیجه گرفتی که مشکل از کیس هست :D ؟ توی همون تاپیک پست آخر گفتم یه آزمایش انجام بده و نتیجه اش رو گزارش کن که نکردی ، نتیجه اون آزمایش ها جواب تمام سوالات رو میده . برو آزمایش کن نتیجه اش رو بگو .

مانیتورت رو هم جدا کن یه تست بگیر .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...