رفتن به مطلب

چند سوال در مورد GTX 690

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

شاید تعداد سوالات زیاد باشه ولی دوستان لطف کنند پاسخ بدهند.

دوست بنده

یک کارت GTX 690 ASUS داره و پاور هم Corsair RM 1000 هستش

( http://www.corsair.com/en/rm-series-rm1000-80-plus-gold-certified-power-supply)

سوال 1 : هر کابل PCI یک طرفش به پاور وصل میشه و در طرف دیگه 2 سر داره و کارت بنده 2 تا 8 پین میخواد حالا بنده می تونم از یک کابل و یک ریل استفاده کنم یا باید از دو ریل جدا از پاور بگیرم و به کارت بزنم ؟ منظورم اینه که هر دو 8 پین یک کابل PCI را بزنم یا یک هشت پین از یک کابل و یک هشت پین از یک کابل دیگه بگیرم؟

سوال 2 : آیا SLI کردن 690 تفاوتی در پرفرمنس داره یا نه ؟ ( تا آنجایی که بنده دیدم انگار در رزولوشن های بالا 5 تا 15% تاثیر داره و در رزولوشن های پایین مثلا SLI 680 بهتر جواب میده )

سوال 3 : طبق گفته سایت Asus هر 690 به 375W نیاز داره آیا کارت دوم هم همین مقدار مصرف می کنه یا کمتر؟

سوال 4 : طبق گفته سایت  MSI هر 690 به 46A نیاز داره ولی پاور ایشون 83A بیشتر خروجی نداره حالا در صورت SLI کردن مجموع دو کارت 92A نیاز داره ایا مشکلی نداره؟

سوال 5 : سیسیتم دوست من به شرح ذیل هستش

Rampage IV Black Edition

Intel Core i7 4930K Ivy

Corsair 16G(2*8)

GTX  690

حال پاور ایشون در صورت SLI کردن جوابگو هستش ؟

Corsair 1000 RM

سوال 6 : آیا استفاده از رم در حالت Dual  بهتر روی این مادربورد جواب میده یا در حالت Quad ؟

ممنون از شما

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جدا از اینکه پاور برای 2 عدد 690 روی این سیستم کم هست

2 عدد 690 میشه 4 عدد gpu

تقریبا همه بازی ها بیشتر از 3 gpu رو نمی تونن استفاده کنن به همین دلیل اصلا توصیه نمیشه 2 تا 690 رو کنارهم بزارید

اگر قدرت 1 دونه 690 راضیش نمی کنه می تونه بفروشه و 2 تا کارت 780 sli کنه که قدرت خیلی بیشتری از 1 دونه 690 میگیره

به این صورت پاور هم دیگه نیازی به تعویض نداره

در مورد رم هم در گیم هیچ تفاوتی بین دوال و کواد وجود نداره ( همون پهنای باند دوال هم پر نمیشه)

کواد در نرم افزارهایی مثل 3dmax تاثیر داره

ویرایش شده توسط m!dn!ght
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

در کل sliوcross fire کردن کارت های دو هسته پرفومنس رو زیاد افزایش نمیده حالا چه کارت 590 باشه یا 690 یا 5970 ,یا ...

بحث گرما وتهویه و برق این غول ها هم جای خود رو داره

خلاصه sli کارت های دو هسته زیاد جالب نیست.

در مورد مصرف sli اون کارت دیگه از حداکثر برق استفاده نمی کنه یعنی 375x2 نمیشه کم تر از این میشه

در مورد رم هم بسیار اندک در فریم بازی ها تاثیر داره شاید حدود0.8 quad بهتر میشه

دیگه همین :cool: :cool:

ویرایش شده توسط hamedgt
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میتونی از یک کابل هم استفاده بکنی به این صورت داخل کیس هم زیاد به هم نمیریزه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باید به خروجی شاخه 12 پاورتون نگاه کنید و ببینید تو تک شاخه چند وات تحمل و توانایی داره و اگه کمتر از برق مورد نیاز گرافیک هست باید از 2 کابل استفاده کنید 

منظور 12V1 12V2 12V3  یا هر چند تا شاخه 12 که داره 

لینک به دیدگاه

درود

جناب m!dn!ght شما مطمئن هستید که پاور 1000 واسه سیسیتم کم هست ؟ چون بنده با PSU Cal سایت های Cooler Master و Enermax که چک کردم بین 825 تا 850 بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

جناب m!dn!ght شما مطمئن هستید که پاور 1000 واسه سیسیتم کم هست ؟ چون بنده با PSU Cal سایت های Cooler Master و Enermax که چک کردم بین 825 تا 850 بود

به نظره من هم شما به یه پاور 1200 وات نیاز دارید 

post-11230-0-22467100-1396362265_thumb.png

post-11230-0-41195000-1396362270_thumb.png

post-11230-0-67379100-1396362274_thumb.png

ویرایش شده توسط atisoc0936
لینک به دیدگاه

از benchmark که مشخصه Sli690 در بعضی بازیها در حالت extreme خیلی بهتره . ولی خوب دو نکته را باید در مورد این bench در نظر گرفت . 1- نتایج روی بازهای قدیمی هست و روی بازی های جدید نیست 2- اینکه در بعضی بازیها اختلاف 30 نمره ای هست و در بعضی نیست هم برمیگرده به موتور بازی و سازگاری با کارت . قطعا اختلاف روی رزولوشن های بالا خودشو نشون میده به دلیل 8 گیگ حافظه .

حالا کلا میخوام بدونم کدوم پیشنهاد میشه ؟ و چرا؟

1- استفاده از یک 690

2- استفاده از دو 690

3- استفاده از دو 780

لطفا اگر کسی Bench  از Sli 690 vs sli 780 پیدا کرد اینجا بگذاره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1 دونه 690 با 2 تا 780 هست 

ولی برعکسش پیدا نکردم 

bf3-multi-avg.png

crysis-multi-avg.png

tombraider-multi-avg.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

1000 وات لب مرز هست برای بستن 2 عدد کارت 690

پاور باید با 90% توانش حداقل کار کنه که در دراز مدت توصیه نمیشه

پاورها اصولا هر 1 سال کارکرد که داشته باشن مقداری از توان اسمیشون رو از دست میدن برای همین هم شخصا پیشنهاد نمی کنم با توجه به قطعات گران قیمتی که دارید

پاور از نظر من مهم ترین قطعه یه کامپیوتر هست

sli کردن 2 کارت 2 دوهسته ایی اصلا برای گیم توصیه نمیشه، حرف من نیست، توی سایت های معتبر خارجی هم بگردید در مورد این موضوع زیاد صحبت شده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...