رفتن به مطلب

64 یا 32 بیتی بودن سیستم عاملها چقدر رم میگیره؟

Recommended Posts

سلام به همگی دوستان

سال نو مبارک

آقا من یه سوالی داشتم

این بحث من با یکی تو یکی از فرومای هسمایه بود

من سوالم اینه که نسخه 64 بیتی یا 32 بودن سیستم عاملها چقدر رم ساپورت میکنه

مثلا من الان مینم asus m 5a78 هستش

توسایتش رفتم میگه آقا اگه ویندوز 32 بیتی نصب کنی بیشتر از 4گیگ رم داشته باشی ویندوز 3 گیگشو میشناسه و باید 64 بیتی بریزی

http://www.asus.com/Motherboards/M5A78L_LE/#specifications (خط چهارم و پنجم تو قسمت مموری)

میدونید که ویندوز 32 بیتی بیشتر از 3 و خورده ای رم ساپورت نمیکنه

ایشون میگن ربطی نداره و 32 بیتی یا 64بیتی بودن به سی پی یو ربط داره و64 بیتی رو روی رم 512 هم میشه ران کرد؟؟!!!!

من میگم اگه بیشتر از 4گیگ رم داری باید نسخه 64 بیتی ویندوز (یاهرسیستم عامل دیگه ای رو نصب کنی)

ایشون میگن نه اینطور نیستو 64 با رم پایینتر هم کار میکنه

حالا شما بگید من اشتباه میگم یا ایشون؟!

اصلا اصل قضیه چیه

ممنون

لینک به دیدگاه

ایشون درست میگه 

برای نصب ویندوز 64 بیتی الزاماً نباید 4 گیگ و یا بالاتر حافظه رم داشته باشی بلکه روی همون مقدار 512 مگابایت رم هم این نسخه از ویندوز یا سیستم عامل های دیگه اجرا میشن. البته درسته کارایی پائین می یاد که البته شما روی سیستمی با 512 مگابایت رم اگه 32 بیتی هم نصب کنی باز چنگی به دل نمی زنه. نسخه 64 بیتی ویندوز صرفا برای پشتیبانی از رم بیش از مقدار 4 گیگابایت طراحی نشده و قابلیت ها بسیار بیشتری رو در نسخه 64 بیتی خواهید داشت. (دوستان اگه اشتباه می گم تصحیح کنند). 

ولی برای استفاده از حافظه بالاتر از 3.25-3.5 گیگابایت شما باید از سیستم عامل 64 بیتی استفاده کنید چون سیستم عامل 32 بیتی قادر به آدرس دهی بیش از اون مقدار رم نیست. 

لینک به دیدگاه

ولی برای استفاده از حافظه بالاتر از 3.25-3.5 گیگابایت شما باید از سیستم عامل 64 بیتی استفاده کنید چون سیستم عامل 32 بیتی قادر به آدرس دهی بیش از اون مقدار رم نیست. 

خب عزیز منم کل حرفم همینه

اره قبول دارم و میگم که نمیدونستم سیستم عامل 64 بیتی با رم پایینتر از 4 گیگم کار میکنه

ولی حرف من همینیه که خودتم بهش اشاره کردی

من کل حرفم همینه

ویرایش شده توسط Senna LEGEND
لینک به دیدگاه

اما در مورد سوال بعدی شما 

اگه سیستم عامل مورد نظر شما ویندوز 7 باشه 

نسخه 32 بیتی همون 4 گیگابایت رو پشتیبانی می کنه. 

و برای نسخه 64 بیتی home premium این مقدار به 16 گیگابایت محدود  شده 

در نسخه professional و  ultimate  میزان حافظه قابل پشتیبانی به 192گیگابایت افزایش پیدا کرده. 

لینک به دیدگاه

شما جفتتون انگور می خواید منتهی نحوه بیانتون یه خورده گمراه کننده هست. !

شما می گید که 32 بیتی بیش تر از 4 گیگ پشتیبانی نمی کنه و برای بالاتر از این مقدار باید 64 بیت داشته باشید که حرف درستیه 

اون وقت ایشون در جواب، طبق پست شما گفته که نه برای اجرای نسخه 64 بیتی نیازی نیست که بیش از 4 گیگابایت داشته باشید که اینم حرف درستیه . 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

دیگه چه کاریه 

همه سیستم ها شده 4 گیگ به بالا فکر کنم تا چند سال دیگه اصلا 32 نیاد

لینک به دیدگاه

کلا اگه رم بیشتر از 2 از نوع ddr3 دارید یعنی 2.5 3 باید 64 نصب شه چون 32 برای زیر 2 گیگ هست حتی اینکه میگن تا 4 گیگ ساپورت میشه از نظر علمی نمیشه

ببینید رم 4 گیگ هست دوتا دو گیگ یعنی دو ضربرد 2024 معادل 4048 خب 48 تاش که نمیخونه و طبق قانون های دیگه بیشتر تا 3.8 یا دربعضی موارد دیدم فقط 3.2 یا در سیستم های رده پایین 2.8 گیگ رو ساپورت میکنن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...