رفتن به مطلب

مشکل کرش کردن سیستم همراه با افزایش شدید دور فن کارت گرافیک و سیاه شدن تصویر

RISING
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام 

دوستان  یک 2 روزی میشه در حالت لود کارت گرافیک  توی بازی یا استفاده از نرم افزار BOINC Manager بعد 7 یا 8 مین دچار این مشکل میشم .

برای بررسی بیشتر از نرم افزار 3DMark Vantage  استفاده کردم  و توی قسمتی که بیشترین فشار به کارت میومد باز این مشکل پیش اومد با سرچ توی گوگل دیدم این کاربر هم با این مشکل مواجه بوده وبه این نتیجه رسیده که مشکل از پاور بوده http://forum.p30world.com/showthread.php?t=495201

چون کارت گرافیک من از  2 فیش تغذیه 8 و 6 پین استفاده می کنه از  یک کابل که هر دو این فیش ها رو داره   و داخل باکس پاور موجود بود برای  شلوغی کمتر کیس استفاده می کنم  قبلا هم سرچ کردم در فروم که مشکلی نداره استفاده  از یک  کابل برای یک خروجی pci پاور به 2 ورودی pci گرافیک ،امروز از یک کابل دیگه در کنار قبلی وبه  جای ورودی 6 پین گرافیک استفاده کردم و هیچ مشکلی برام پیش نیومده ، به نظرتون چه مشکلی برای پاور پیش اومده  ؟ لازمه با دستگاه چک کنم پاور رو ؟ چون قبلا این مشکل رو نداشتم دوستان. پاور 4 ماه هست خریداری شده GREEN 850

دوستان برای اطلاع از سلامت خروجی های PCI پاور چه کاری می تونم انجام بدم ؟

ویرایش شده توسط RISING
لینک به دیدگاه

دوستان متاسفانه مجددا  این مشکل بعد قطع نرم افزار و کم شدن فشار از روی کارت پیش اومد .مانیتور هم خاموش شد ، اما در بیشتر اوقات روشن میمونه ولی صفحه سیاه میشه . لطفا راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز ممکنه مشکل کارت گرافیک باشه یا اینکه پاورت هم میتونه باشه .پاور قدیمه؟چند وقت کار کرده از سالم بودنش مطئن هستید ؟دمای کارت گرافیک چی؟فنش رو چک کردید ؟evga precision نصب کن دم و فن رو و ولتاز گرافیک رو چک کن.

لینک به دیدگاه

عزیز ممکنه مشکل کارت گرافیک باشه یا اینکه پاورت هم میتونه باشه .پاور قدیمه؟چند وقت کار کرده از سالم بودنش مطئن هستید ؟دمای کارت گرافیک چی؟فنش رو چک کردید ؟evga precision نصب کن دم و فن رو و ولتاز گرافیک رو چک کن.

پاور green 850 

4 ماه خریداری شده ومشکلی براش پیش نیومده تا به حال . دمای گرافیک در حالت عادی 35c  و در حالتی که فول لود میشه 73 میشه .

لینک به دیدگاه

مدل کارت و سیستم چیه؟

کارت ASUS  GTX 770 OC هست .

مین    ECS 945P/PL-A

سی پی یو INTEL 4400    2.00 GHz

رم  2gb

دوست عزیز می دونم که هماهنگی بین سی پی یو و مین  وکارت وجود نداره !  و سی پس یو  و مین یک گلوگاه هستن برای کارت اما این مشکل قبلا نبود . 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مشکل شما رو منم داشتم ولی با ATi 5870 گیگا که 2 مرتبه فرستادم گارانتی اواژنگ چون اونها ملاک رو روشن شدن کارت قرار داده بودن میگفتن مشکلی نداره ولی خودم بی خیال گارانتی شدم چون کاری برام نکردن با تعویض فن مرجع با فن زالمن مشکلم رو برای همیشه حل کردم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مشکل شما رو منم داشتم ولی با ATi 5870 گیگا که 2 مرتبه فرستادم گارانتی اواژنگ چون اونها ملاک رو روشن شدن کارت قرار داده بودن میگفتن مشکلی نداره ولی خودم بی خیال گارانتی شدم چون کاری برام نکردن با تعویض فن مرجع با فن زالمن مشکلم رو برای همیشه حل کردم

دوست عزیز این مشکل از حرارت زیاد کارت بود ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من کارت رو روی یک سیستم دیگه هم چک کنید این مدل کارت رو الان من دارم استفاده میکنم و عالی هستش ولی این مشکل شما با توجه به اینکه cpu و ram هم پایین هستن و میگید پاور هم تازه خریداری شده ودما هم که چک کردید طبیعه به نظرم کارت رو روییک سیستم مدرن تر امتحان کنید بهتر میتونید مشکل رو پیدا کنید

لینک به دیدگاه

بله متاسفانه

دوست عزیز این مشکل از حرارت زیاد کارت بود ؟

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز سیستم های قدیمی به دلیل استفاده از خازن های الکترولیتی و مدار تغذیه غیر دیجیتال و ضعیف مادربرد پایداری سیستم های امروزی رو ندارند و به مرور زمان و فرسودگی خازن ها کارایی خود را از دست میدهند و تحمل فشار زیاد رو ندارند

پیشنهاد میکنم به توصیه دوستان عمل کنید و گرافیک رو روی یک سیستم مدرن تست کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گرامی کارت ایشون رو خودم دارم استفاده میکنم ودمایی که ایشون میگن کاملا طبیعه وکلا کارت 770oc ایسوس کارت خیلی خنک و بی صداییه من خودم چند عدد از این کارت ها رو تا دمای 80 درجه هم توی سنگین ترین لود ها تست کردم اصلا مشکل خاصی نداشتن و حتی توی این دما هنوز کاملا بی صدا عمل میکنندمن فکر نمیکنم مشکل ایشون حرارت باشه چون دمای که اعلام شده دمای نرمال این کارت هاست

لینک به دیدگاه

دوستان کیس رو به مغازه دوستم بردم  و با دستگاه ولت های پاور کانتور های PCIi و IDE   چک شد مشکلی نبود اما مسلما نمیشه در حالت لود چک بشه پاور  و توی مغازه  نرم افزار 3DMark Vantage 

رو چند بار اجرا کردم نرم افزار BOINC Manager رو چند بار اجرا کردم مشکلی نبود ! فقط مغازه یک مقدار خنک تر بود بود هواش !  بعد آوردم خونه در  اجرای نرم افزار   3DMark Vantage بعد

از اجرای قسمت سنگین در ویندوز 7 سیستم ریستارت شد . 

لینک به دیدگاه

دوستان  توی مغازه  آخرین درایور رو نصب کردم .الان همین مشکل رو  توی کار سنگین دارم با این تفاوت که دور فن های کارت گرافیک با سیاه شدن صفحه بالا نمیره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

'گرامی من که گفتم کارت رو روی یک سیستم دیگه چک کنید و نمیخود هم حتما باهاش  بنچمارک تست بشه یک بازی عادی هم کافیه .کارت روی یک سیستم دیگه چک کنید اگر کوچکترین مشکلی بود از کارته اگر هم همه چیز نرمال بود ایراد از بقیه قطعاته اینجورمیشه سریع ایراد رو تشخیص داد و مشکل رو حل کرد روی سیستم خودتون چون رندوم کرش میکنه نمیشه چیزی رو اثبات کرد ضمنا قطعات دیگه هم به نسبت کارت ضعیف هستن .شما حتما روی یک سیستم دیگه چک کن بعد باهام درمیون بزار

لینک به دیدگاه

'گرامی من که گفتم کارت رو روی یک سیستم دیگه چک کنید و نمیخود هم حتما باهاش  بنچمارک تست بشه یک بازی عادی هم کافیه .کارت روی یک سیستم دیگه چک کنید اگر کوچکترین مشکلی بود از کارته اگر هم همه چیز نرمال بود ایراد از بقیه قطعاته اینجورمیشه سریع ایراد رو تشخیص داد و مشکل رو حل کرد روی سیستم خودتون چون رندوم کرش میکنه نمیشه چیزی رو اثبات کرد ضمنا قطعات دیگه هم به نسبت کارت ضعیف هستن .شما حتما روی یک سیستم دیگه چک کن بعد باهام درمیون بزار

ممنون همین کارو عصر میرم انجام میدم ،اما اگه پست بالایی رو که توی مغازه نوشتم خونده باشی اونجا 1ساعت سیستم توی بازی و بنچمارک بود اما مشکلی نداشت با این تفاوت که دمای اونجا کمتر بود اما توی اتاق   که میذاری تست  کارت داغ تر میشه این مشکل بروز میکنه ، و الان یک 1 ماهی میشه کارت خریداری شده قبلا این مشکل رو نداشته با همین قطعات دوست عزیز .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببنید دمای اتاق ها و محیط ها اینقدر اختلاف نداره که بخواد توی کار کارت گرافیک ایسوس باکولر dcii اختلال ایجاد کنه آلاسکا که نرفتید بعد مثل ما مثلا خوزستان زندگی کنید!!اون کولر گرافیک کار خودش رو توی اکثر شرایط دمایی درست انجام میده .بحث تهویه کل سیستم و کیس یه چیزه دیگه اسن که اگر تهویه قوی باشه خوب جای مانور بیشتری میده.شما کارت رو جداگانه تست کن که من مطئمن هستم از بقیه قطعات هستش.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...