رفتن به مطلب

آپدیت بایوس به استقبال Haswell Refresh!!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود بر دوستان گل

یکی از رفقا ازم درباره اپدیت بایوس سئوال کرد من هم فکری به سرم رسید!!برای دوستانی که تجربه اپدیت بایوس نداشتن یا میخوان این کارو انجام بدن ولی با کسی مشورت نکردن این راهنمایی مفید خواهد بود سعی شده تا حد ممکنه عامیانه و تصویری باشه تا بیشتر تاثیر بگذاره.

از آنجایی که  آپدیت بایوس برای خیلی ها مخصوصا تازه کارها کار ترسناکی به حساب می آید چند تا نکته باید اینجا عرض کنم:

کلا در حال حاضر آپدیت کردن بایوس کار ساده تری شده و همش به خاطر uefi ها و بایوس هایی با اینترفیس  های گرافیکی پیشرفته و کاربر دوست میسر شده.در زمان گذشته فلش کردن بایوس از طرق مختلف و نا امن تری نسبت به امروزه صورت میگرفت.نگارنده این مطلب بایوس بردهای زیاد از شرکت گیگا-dfi-ایسوس رو در طول زمان های مختلف آپدیت کرده است که در این راه چندین بار با خطر سکته قلبی روبرو شده !!!!

کلا آپدیت بایوس مگر د رمواقع ضروروی وو مورد نیاز ،بوسله سازند های برد پیشنهاد نمیشه چون کاری تقریبا ریسک پذیر هستش.

از انجایی که بایوس رو میشه مغز یک برد به حساب آورد پاک شدنش یا خراب شدنش کاملا معلومه که چه نتیجه ایی خواهد داشت.د این چند ماهی که بنده یک عدد برد ماکسیموس هیرو از ایسوس در اختیار دارم حدود پنج ماه میشه،چند آپدیت بایوس برای این برد و دیگر بردهای سری z87 ایسوس عرضه شد که چن عددشون بیشتر باعث افزایش کارایی و پایداری سیستم میشدن  من سه عدد ا زاونها رو استفاده کردم ولی این ورژن بایوس های آخری که تقریبا دو هفته است عرضه شدن از جهاتی مهم تر هستن چون امکان استفاده از نسل جدید سری haswell رو هم به راحتی به بردهای z87 میدهند و کاربران میتون از پردازنده های جدید هم بدون مشکل روی سیستم های تازه خریداری شدشون استفاده کنن.منتها قبلش باید اقدام به آپدیت بایوس کنن که خیلی از کاربرانی که بنده باهاشون روبرو شدم از این اقدام کمی احساس ناامنی داشتن ولی باید بگم که این کار خیلی راحته .

من در یک تصویر کلی و در سه مرحله با توضیحات روی عکس که از سیستم خودم گرفتم بعد از آپدیت بایوس به اخرین نسخه موجود در سرور ایسوس،راهنمایی آسونی رو گذاشتم که میشه تقریبا تمام برد های z87یا لااقل سری های ROG ویا آنهایی که به تکنولوژِی usb bios falshback مجهز هستن از روش اقدام کنن.

اول از سرور ایسوس از قسمت دانلود درایور ها و ابزار ها مربوط به بردتون ؛بعد از انتخاب ورژن سیستم عامل که برای من میشه 8.1 نسخه 64 بیت ،در قسمت بایوس اپدیت،اخرین ورژن بایوس رو دانلود کنید.

لینک برد من MAXIMUS_VI_HERO

qxnt9rt7b5kd2gx8x5o0.jpg

بعد از دانلود تمام توضیحات رو روی تصویر دوم ارائه دادم که میتونید با دقت بخونید فقط به نوشته های بخش دو روی تصویر زیر دقت زیاد کنید.

hk90yjowhlio044fzsbb.jpg

امیدوارم که راهنمایی جمع جور به کارتون بیاد ،اگر خواستید بایوس آپدیت کنید ولی قبلش به مشاوره احتیاج داشتید میتونید توی همین تاپیک با دوستانی که مطالعه کردن و یا تجربه بیشتری داشتن  و یا کسانی که نمونه مشابه برد شما رو دارن و بایوسشون رو به روز رسانی کردن مشورت کنید .

ضمنا برای دوستانی که برد Maximus VI Hero  دارن من اخیرا نسخه بایوس ورژن 1402  و تغییر نام داده شده رو آماده کردم و فایل رو فشرده رو درآخر مطلب قرار داده ام میتونید دانلود کنید انزیپ کنید و فقط روی فلش بریزید و ادامه پروسه رو راحت انجام بدید.

M6H.rar

پایان

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

عالی بود ! :clapping:  بلاخره یک جوون مرد پیدا شد که هوای مین برد ایسوسی ها رو داشته باشه ... ! :big hug:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود موفق باشید این تاپیک رو گذاشتم که دوستان تجربه های مربوط به باوس رو با همه در میون بگذارنند.

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...

بله آقا رضا به مطلب خیلی خوبی اشاره کردند ...

مادر برد های سری جدید ایسوس به راحتی هر چه تمامتر آپدیت میشن ...

اگه مادربرد شما از سری8 و سری های جدید باشه نرم افزار AI Suite 3 و 4Way Optimazation رو حتما دارا هستند که به راحتی هر چه تمام تر میتونید فقط با چند کلیک بایوس مادربردتون رو آپدیت کنید ...

از محیط بایوس هم (که خودش یه ویندوز کامله) میتونید آپ رو انجام بدید ...

فقط کافیه فایل آپدیت رو که زیپ شده از خود سایت ایسوس باتوجه به مدل مین و os انتخاب کنید ...فایل اکسترکت شده پسوند .cap. داره ...

در پست بعدی حتما نحوه ی چگونگی آپدیت بایوس رو هم در ویندوز و هم در محیط بایوس براتون به نمایش میزارم ...

لینک به دیدگاه

و اما آموزش بایوس در محیط ویندوز :

post-16688-0-16695800-1412947444_thumb.png

2)post-16688-0-49131000-1412947523_thumb.png

3) post-16688-0-47596600-1412947575_thumb.png

4)post-16688-0-46098200-1412947619_thumb.png

5)post-16688-0-06281500-1412947660_thumb.png

6)post-16688-0-14474500-1412947690_thumb.png

7)post-16688-0-76734700-1412947714_thumb.png

8)post-16688-0-10025000-1412947769_thumb.png

9)post-16688-0-65089100-1412947794_thumb.png

10)post-16688-0-29017900-1412947821_thumb.png

در مورد قسمت 10 عرض کنم که کسانیکه دوست دارن میتونن وقتی کامپیوتر در حال بالا اومدنه به جای علامت ایسوس موقع روشن کردن ...چیزی که میخوان رو جاش بزارن ...

و کسانیکه نمیخوان فقط روی کلیک UPDATE کلیک و در مرحله ی بعدی روی FLASH کلیک کنند ...

11)post-16688-0-50283600-1412947946_thumb.png

مرحله ی 11 برای کسانیه که میخوان لوگو بزارن ...بعد هم UPDATE و بعد هم FLASH

12)post-16688-0-33970900-1412948125_thumb.png

بعد از این مراحل و آپدیت شدن ، کامپیوتر وارد محیط بایوس میشه که شما دیگه به  اون محیط نیازی ندارید و خارج شید ...

پس از خارج شدن از محیط بایوس ، سیستم دو بار ریستارت میشه و دفعه ی دوم بالا میاد ...کسی بعد از رفتن واسه ریستارت دوم نترسه بگه مینم خراب شده ها ...چیزی نیست ...

لینک به دیدگاه

فایل تصویری ضبط شده از آپدیت رو هم میزارم تا کسی اگه متوجه نشده یاد بگیره ...

http://uploadboy.com/itz6p1wo49q2.html

امیدوارم مورد توجهتون قرار گرفته باشه ...

سوالی بود درخدمتم

ویرایش شده توسط MAHDI_VAMPIRE
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از کاربر مهدی گرامی که راهنمایی جدید رو ارائه کردند.

لینک به دیدگاه

خواهش قابلی نداره ...در کنار توضیحات خوب شما چیز ناچیزیه ...

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت بروبچ خوب فروم ...

ایندفعه آموزش آپدیت بایوس از محیط بایوس رو براتون میزارم ...امیدوارم که این هم به کارتون بیاد ...سوالی بود درخدمتم ...

خب اول از همه اینکه مراحل دانلود کردن آخرین ورژن آپدیت رو مثل پست قبلی انجام بدید و فایل اکسترکت شده ی باپسوند.CAP رو یه جای مشخصی مثل دسکتاپ بریزین که پیدا کردنش راحت باشه ...

و بعدش کامپیوتر رو ریستارت کنید و کلید DELETE رو بزنید تا وارد محیط بایوس بشه ...

و حالا آموزش همراه با تصاویر ...

1)post-16688-0-57584500-1413022916_thumb.png

شماره ی (1) آخرین آپدیت نصب شده روی بایوس رو نشون میده ...

شماره ی (2) ورود به ADVANCE MODE و یا خروج از محیط بایوسه ...که شما باید روی گزینه ی ADVANCE MODE کلیک کنید ...

2)post-16688-0-69237600-1413023113_thumb.png

وقتی که وارد ADVANCE MODE شدید از منوی بالا روی گزینه ی TOOLS کلیک کرده و بعد روی EZ FLASH کلیک کنید ...

3)post-16688-0-46407600-1413023218_thumb.png

post-16688-0-03013700-1413023257_thumb.png

post-16688-0-76379800-1413023278_thumb.png

post-16688-0-33872600-1413023316_thumb.png

post-16688-0-63835900-1413023342_thumb.png

سپس فایل آپدیت رو پیدا کرده و انتخاب کنید و چند لحظه صبر کنید ...و در آخر روی OK کلیک کنید ...

4)post-16688-0-13785500-1413023488_thumb.png

بعد که خودکار وارد این محیط شد ...شما ساعت و تاریخ رو چک کنید که البته مشکلی نیست و تغییری نکرده

حالت PERFORMANCE رو روی تب دلخواهتون تنظیم کنید ...من همیشه روی نرمال میزارم ...

و اون بالا هم آخرین ورژن آپدیت و تاریخ اون رو نمایش میده که اگه توجه کرده باشید با عکس اولی فرق داره ...

و تمام

ویرایش شده توسط MAHDI_VAMPIRE
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

آپدیت های جدید ایسوس هر دوماه یه بار میاد ...

لینک به دیدگاه

ممنون مهدی جان عالی بود کاربردیی هست  :clapping:

اقا رضا هم کارش همیشه کامل و درست هست / سپاس

لینک به دیدگاه

خواهش ... اگه هر جاش به مشکلی برخوردی مطرح کن تا راهنماییت کنیم ... :D :D :D :D

لینک به دیدگاه

1 زمانی اپدیت کردن بایوس کلی دردسر و استرس داشت

الان با 2 تا کلیک حل

لینک به دیدگاه

خب دیگه اینم از خوبی های تکنولوژی و مشتری مداری ایسوسه ... :D :D :D :D

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

کسی سوالی در مورد آپدیت بایوسش نداره ؟؟؟ در خدمتم ... :D :D :D :D

لینک به دیدگاه

کسی سوالی در مورد آپدیت بایوسش نداره ؟؟؟ در خدمتم ... :D :D :D :D

مادربورد asus z87_k

تا حالا آپدیت نکردم

با آپدیت آخرین نسخه چه تغییراتی ایجاد میشه؟

و اینکه آموزش تصویری که گذاشتید شامل این مادربورد هم میشه؟

لینک به دیدگاه

مادربورد asus z87_k

تا حالا آپدیت نکردم

با آپدیت آخرین نسخه چه تغییراتی ایجاد میشه؟

و اینکه آموزش تصویری که گذاشتید شامل این مادربورد هم میشه؟

بله شامل تمامی سری های 8 و 9 ایسوس میشه ...

تغییرات خاصی صورت نمیگیره ، فقط کارایی سیستم بیشتر میشه ...البته به چشم ما نمیاد ...

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ......

در صورت امکان روش آپدیت مادربردهای دیگر برندها هم توضیح دهید تا این تاپک کامل بشه .

با تشکر

لینک به دیدگاه

Msi یک نرم افزار داره که روی دیسک مادربورد هست.msi update یا همچین چیزی نام داره. گزینه ی manual scan, انتخاب bios. البته باید به اینترنت وصل باشی. دانلود می کنه و نصب و بعدش راه اندازی مجدد.

Gigabyte هم نرم افزاری داره به نام bios@ که کار کردن باهاش کمابیش همون طوره.

در همه ی مادربردها بعد از بروزرسانی و در واقع فلش کردن بایاس تنظیمات به حالت پیش فرض بر می گرده(از جمله شاهد لوگوی معمولا مسخره و مقداری خودنمایی های دیگه از سازنده هستیم.) و برای افزایش کارایی و بهینه شدن بوت باید تنظیمات تغییر کنند.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

شرمنده ..چون من فقط با مین های ایسوس کار کردم ...فقط آپدیت این مین ها رو بلدم ...ولی چشم ... مقاله ی جامعی رو در این مورد خواهم گذاشت ...

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

فایل تصویری ضبط شده از آپدیت رو هم میزارم تا کسی اگه متوجه نشده یاد بگیره ...

http://uploadboy.com/itz6p1wo49q2.html

امیدوارم مورد توجهتون قرار گرفته باشه ...

سوالی بود درخدمتم

سلام مهدی جان متاسفانه لینک اموزش تصویری فایل اکسپایرشده،اگه ممکنه دوباره اپلود کن ،بنده تازه کارم وزیاد ازاین چیزا سردرنمیارم.

لینک به دیدگاه

مشکلی نیست ...فقط چون من سیستمم رو فروختم الان نمیتونم چیزی بزارم ...

یه زنگ بهم بزن تا مرحله به مرحله واست توضیح بدم ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...