رفتن به مطلب

درسته که امروز حدود 15 تا 20 درصد قیمت ها گرون شدن ؟

atisoc0936
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

اقا دولت اگه خودش تو قیمت دست نداره لااقل نمیتونه سرزده بره بازار رضا وایران ببینه چه خبره

وسط پاساژ دو نفر رو اعدام کنه حساب کار دست بقیه میاد :D مخصوصا بازار ایران چه سقف بلندی هم داره چه نمایی میده :laughing:

یا مثلا مغازشو پلمپ کنه اونم از سبک قدیمی جلوی مغازه آجر بچینه :D پاک ابروشو ببره

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

• ارسال 76
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

آره راس می گه دست اینا نیست

فرزند دختری خدا بیامرز پدر بزرگ خدا بیامرز پدر بنده داره دلار رو گرون می کنه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز دلت خوشه ها ________ مردم ما تا میبینن یه چی گرون میشه بیشتر میرن دنبالش _____ ایراد اینه که همدل نیستیم مگر نه کار به اینجاها نمیکشید

اي عزيز گل گفتي

اگه اين همبستگي بود همه چي درست ميشدد

لینک به دیدگاه

من نمیخرم

قراره بعد از هدفمندی دلار تک نرخی و زیر 3000 بشه، اون موقع خرید میکنم

اینا فعلا شک قبل از هدفمندی هستش

هدف بندی؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!! کدوم هدف ؟؟

لینک به دیدگاه

دوستانى كه شاكى هستند بهشون حق ميدم، اما يادمون نره در دولت قبلى دلار 4000 تومن رو هم تجربه كرديم. پس هنوز خدا پدر همين ها رو هم بيامرزه. من در زمان قبل، ظهر حساب كردم سيستم قبليم رو ميفروشم يه سيستم بدون گرافيك ميخرم 100 هزار تومن سود ميكنم. ظهر روز بعد كه براى‌ خريد اقدام كردم 70 هزار تومن هم كم آوردم.

ضمن اينكه ممكنه دليل اين افزايش قيمت دلار مسائل خارجى باشه كه پولهاى ايران رو هنوز ندادند. كه ايشالا اون هم حل بشه دوباره كمى آرامش برقرار بشه.

به قول معين جان، اين موضوع دلار اونقدرى بالا نرفته و اصلا" ارتباطى به افزايش الان قيمت هاى قطعات نداره. بيشتر شوكه.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان وقتش 6870 خودمو بدم 650 هزار

بخدا مفته ها بخرید =))

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان وقتش 6870 خودمو بدم 650 هزار

بخدا مفته ها بخرید =))

منم 2 تا دارم اینطوری حقوق 10 روزمون رو بدون کارکردن در میاریم

خخخخخخخخخخخخخخخخخخ

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستانى كه شاكى هستند بهشون حق ميدم، اما يادمون نره در دولت قبلى دلار 4000 تومن رو هم تجربه كرديم. پس هنوز خدا پدر همين ها رو هم بيامرزه

سلام

دلیل نمیشه چون 4000 رو تجربه کردیم حالا با این قیمت راضی بمونیم. چرا نباید دلار مثلا بشه همون 700 تومن 

همون قضیه انتخاب بین  بد و بدتر هست دیگه نه؟ خوب مسلمه همه میگن بد بهتره

پس این وسط خبری از خوب نیست!

لینک به دیدگاه

کار کار جمشید بسم الله ست  =)) گرفته بودنش ها  . ولی بازم فکر کنم در رفته. ( خجالت هم نمیکشن  ~x( )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

دلیل نمیشه چون 4000 رو تجربه کردیم حالا با این قیمت راضی بمونیم. چرا نباید دلار مثلا بشه همون 700 تومن 

داداش 700 تومان که مال 10 سال پیش هست !

لینک به دیدگاه

سلام

بحث راضى بودن نيست، حتى اگر 700 تومن هم بشه نبايد راضى بمونيم. هر وقت ارزش دلار با تومن برابر شد من به شخصه راضى ميشم از ارزش پولمون. 

در حال حاضر متخصص ترين افراد از نظر اقتصادى در حال فعاليت هستند، اين برابرى ارزى كه داريم ميبينيم با اين شرايط بهترين خروجيه ممكنه.

شرايط خوب چيزيه كه شايد 700 سال ديگه بهش برسيم. 

لینک به دیدگاه

بحث راضى بودن نيست، حتى اگر 700 تومن هم بشه نبايد راضى بمونيم. هر وقت ارزش دلار با تومن برابر شد من به شخصه راضى ميشم از ارزش پولمون. 

در حال حاضر متخصص ترين افراد از نظر اقتصادى در حال فعاليت هستند، اين برابرى ارزى كه داريم ميبينيم با اين شرايط بهترين خروجيه ممكنه.

شرايط خوب چيزيه كه شايد 700 سال ديگه بهش برسيم. 

100 امتیاز.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا اصلا دلار رو بیخیال

دولت که خیلی چیزا رو بومی کرد 

بیاد قطعات کامپیوتر رو هم بومی کنه ما رو از شر دلار راحت کنه

بساط بازار کامپیوتر هم برچیده بشه

مثلا سی پیو بخوایم بریم فروشگاه شهروند =))

لینک به دیدگاه

متاسفانه صحت داره عزیز،علاوه بر این الان قیمت دلار رو از 3200 هم دارن بالاتر میگن

کاش اینقدر که همدیگه رو به نخریدن و نرفتن و نگفتن ترغیب میکنیم.

یک بار هم میگفتیم... :|

ولش کن،حرف در این باره خیلی زیاد گفته شده

این دود سیه فام كه از بام وطن خاست/از ماست كه بر ماست

وین شعله سوزان كه برآمد ز چپ و راست/از ماست كه بر ماست

جان گر به لب ما رسد، از غیر ننالیم/با كس نگسالیم

از خویش بنالیم كه جان سخن اینجاست/از ماست كه بر ماست...

ملك الشعرا بهار

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مگه سیپیو مدله 49 بی 60 تحویلمون بدن 

لینک به دیدگاه

حالا جالبتر از همه اینه که تا حرف بالا رفتن نرخ دلار میشه همه قیمتها رو میبرن بالا همه نرخ معاملاتشون لحظه ای میشه (میری در مغازه میپرسی اقا فلان چیز چند ؟میگه 100 و الان از مغازه رفتی بیرون برگشتی امکان داره همین قیمت هم بهت نفروشم !!!!(خدار رو شکر تو بازار بورس کار نمیکردی عا قا )

باور کنید از مغازه شعبه 2 رفتم مغازه طبقه پایین شعبه 1 همون فروشگاه 50 هزارتومن اومد رو قیمت کالایی که میخواستم خرید کنم !!!!!

و جالبه وقتی دلار بیاد پایین این حضرات هنوز به قیمت سابق کالاهاشون رو میفروشن.

من نمیدونم استخدام حداقل 10 بازرس که فقط کافیه توی بازار اصلی نظارتی بر قیمتها داشته باشن چقدر هزینه بره واسشون که این کار رو نمیکنن.شاید هم موانعی هست که نمیزاره این کارو انجام بدن.

و جالبه همه ما میدونیم تمام این فرایند ناشی از ضعف مدیریتی اصناف و سازمانهایی است که میبایست بر قیمتها در بازار نظارت داشته باشن و کمبود یه قانون سفت و سخت  (که نشه هیچ جوری دورش زد که از محالاته !!!) برای برخورد با همچین افراد سود جو در بازار و خود وارد کننده ها و و و و و هزاران کار دیگه ای که میشه انجام داد ولی .......(عاقا نمیشه کاری کنیم طرف کلی پارتی داره بیخیال بزار همینجوری بمونه تا کارمون رو از دست ندادیم)

ایراد سیستمهای اداری ما اینه که سازمان نظارتگر بر این عوامل از قدرت کمی برای مقابله با گرانفروشان برخودار هستن و همین باعث میشه فروشنده ها بدون هیچ ترس و واهمه ای کالاهای خودشون رو به هر قیمتی که میخوان بفروشن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

افزایش $ توسط دلالان ارز صورت میگیره.بهانه های الکی هم زیاد دارند.از جریان دیروز اصفهان تا بحران اوکراین :D

http://www.khabaronline.ir/detail/349531/Economy/financial-market

طبق توافقنامه, فردا قسط پنجم دارایی های بلوکه شده ایران آزاد میشه!

این قیمت ها و حرفها صوته.کمی صبور باشید درست میشه حداقل به تلورانس 3 تومن برمیگرده

لینک به دیدگاه

سلام این پست یادتونه 

{ارسالی چهارشنبه ۲۰ فروردين ۹۳ - ۱۹:۵۲:۰۵
سلام
به نظر بنده چون دلار 2450 بوده و دولت اونو به 2650 میرسونه یعنی کم شدن سود 7 درصدی وارد کنندگان بزرگ
از طرفی دولت قول تک نرخی کردن قیمت رو داده که اجرایی نیست چون ارز بازار ازاد کشور توسط ایرانیان مقیم خارج تامین میشود
که بعلت نابسامانی اقتصادی: سرمایگزاری داخل املاک ایران رو سود اور میدانند و از طرفی کسی ازشون مالیات نمیگیرد  ولی
اگر بقول دولت اقتصاد ارام بشه این باعث کم شدن ورودی دلار میشود از طرفی دولت به علت ذخیره ارزی کم  نمیتونه به بازار دلار تزریق
کند در نتیجه باید دلار حدود 15درصد گرون بشه وباتوجه به طلای زیادی که دست مردم هست و تاثیر مستقیم طلا بر ارز احتمالا 5در صد
از این گرونی رو در خودش هضم میکند پس به احتمال زیاد 7تا 10 درصد گرونی قیمت ارز منطقی است}

شما خیال میکنید ان همه خریدار ارز تو بازارپولشون اضافه کرده که دلار میخرن من درست افرادی رو یادم میاد پارسال اومدن 

توی خرید خودرو ماکزیما رو خریدن 29 میلیون و کمری رو 39 میلیون و درست فرداش باقیمت 90و125 نمیفروختن فقط 20

ساعت از معامله هاشون گذشته بود  حالا این اتفاق هم مانند همون هست ارز مرجع از2450به 2550 رسیده و طبق قانون باید

به2650برسه از طرفی افرادی که از رانت های خبری برخوردارند میدونند که اگر به علت پرداخت نشدن دلار های بلکه شده

بین المللی بانک مرکزی نتونه شک احتمالی دلار رو کنترل کنه تک نرخی شدن که رویاست هیچی میشه انتظار داشت از قیمتهای

پارسال هم رد شه فقط امیدوارم دولت بتونه جلوی شک رو بگیره که در اون صورت شاید بتونه دلار رو روی 3300 نگه دارد  

لینک به دیدگاه

دلایل اول: سال تحویل یه کم ارز کم میشه همه ساله ولی امسال دولت ارز زیاد تزریق نکرده تو بازار

دوم: مساعل منطقه ای و جهانی مثلا اوکراین و ......

لینک به دیدگاه

بعد از رکودی که بورس گرفتارش شده دوباره نقدینگی برگشت به بازار طلا و ارز این وسط خبرهایی هم هست از اینکه همون چندرغاز پول آزاد شده هم اختیار خرج کردنش دست خودمون نیست و تازه همش را هم بهمون ندادند هنوز.

همچنین زمزمه هایی از آغاز فاز دوم نرمش قهرمانانه که خدا بخیر بگذرونه  :D

خلاصه اش اینکه بنظر من الان وقت خریده $

تاریخ دوباره تکرار میشه و خوشبحال کسانی که از تاریخ درس گرفتنندو بیچاره قشر متوسط و ضعیف  :(  که بیشترین آسیب را میبینند.

لینک به دیدگاه

در خبر قبلی پیش بینی افزایش قیمت قطعات کامپیوتر را کرده بودیم و در راستای افزایش هزینه گمرکی ، کمبود جنس و افزایش نرخ ارز باز هم شاهد  افزایش قیمت کالاها هستیم  . و طی هفته جاری تقریبا هر روز شاهد افزایش 2 تا 10 درصدی کالا بودیم و پیش بینی میکنیم تا زمان ورود مجدد قطعات الاخصوص پردازنده های هسول این روند ادامه داشته باشد .

لینک به دیدگاه

بعد از رکودی که بورس گرفتارش شده دوباره نقدینگی برگشت به بازار طلا و ارز این وسط خبرهایی هم هست از اینکه همون چندرغاز پول آزاد شده هم اختیار خرج کردنش دست خودمون نیست و تازه همش را هم بهمون ندادند هنوز.

همچنین زمزمه هایی از آغاز فاز دوم نرمش قهرمانانه که خدا بخیر بگذرونه  :D

خلاصه اش اینکه بنظر من الان وقت خریده $

امثالی مثل شماها هستن که دلار میخرن تا باز گرون تر شه

لینک به دیدگاه

من گورم کجا بود که کفنم باشه.  :crying:

لینک به دیدگاه

شما فکرتون خیلی اشتباه من نمیگم دلار بخرید ولی با وضعیتی که اقتصاد کشور داره اکر جایی سرمایه گزاری نکرده باشی ضرر میکنی 

تا وقتی کشور به صورت  گسترده کالای لوکس وارد میکنه ونوسان قیمت اون روی خوراک جامعه نمود پیدا میکنه اگر همراه باهاش پیشرفت نکنی 

ضرر میکنی یا باید دولت سیاستی مانند کره شمالی در پیش بگیره و درب کشور رو روی واردات ببنده که خیلی کشور پیشرفت میکند {اگر اقازاده ها بزارن }

یااینکه مردم تصمیم بگیرن که دست از چشم وهم چشم می بردارند تا این حالت وابستگی به دلار رفع بشود الان توبچه های همینجا چند نفر هستند که با pc خودشون در یک فعالیت 

به غیر از بازی تونسته باشن از 3gigرم استفاده کنن یا یک cpu i3 از قدرت پردازشی کاملش استفاده بکنه یا مثلا تصویر 1024*720یک 630با تیتان

چه فرقی میکنه یا 25فریم با125فریم که چشم قدرت تشخیسش رو نداره یا ال سی دی 50اینچی تو خونه 45 متری  ایراد از من هایی از جمله خودم  هست که این کارها

رو انجام میدیم نه اونیکه میخواد سرمایش از دست نره وکالا یا ارز میخره اتفاقا اون شخصی که دنبال کالاو ارز کاره درستی میکنه چون اگر نکنه میشه من 8 سال قبل که نگاهم عین شما بود 

وقتی 10تومن داشتم خونه 20بود وقتی 20رو اماده کردم 35شده بود وقتی به 35رسیدم شده بود100 حالا هم که به60 نرسیدم خونه 200شده 

ویرایش شده توسط sadeghk2003
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...