رفتن به مطلب

درسته که امروز حدود 15 تا 20 درصد قیمت ها گرون شدن ؟

atisoc0936
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

شماها دارین رو فضا سیر میکنید

بابا خوردن حقمون رو

بومی کردن چیه؟

هنوز شرکت گرین خازن هم نمیتونه بسازه

داداشای گلم فضایی فکر نکنید اگر انسان دوست هستید و اتحاد دارید نرید خرید بزارید 2روز بازار مگس بکشن خودشون غلط کردنو ترجیح میدن

اگر انسان دوست نیستید و میدونم که نخرید ضرر میکنید (همگی باهم حمله)

که متاسفانه در مورد حمله کردن کل انسانهای ایرانی باهم اتحاد دارن در حد لالیگا

لینک به دیدگاه

• ارسال 76
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

ظاهرا دلار یکم اومده پایین .

3189 - 3143

همونطور که دوستان گقتند بیشتر شک روانی هست و اگه ایرانیان عزیز تحمل کنند احتمالا به بازه 3000 باز خواهد گشت .

لینک به دیدگاه

میگم حالا دوستان با هم مهربون باشیم، در نهایت همه مون توی یک قایق هستیم. صحبت های آقای حسینی از روی تجربه است، احتمال زیاد پس از ورود نسل جدید پردازندها قیمت ها متعادلتر می شن. کمی صبر کنیم. :)

لینک به دیدگاه

شماها دارین رو فضا سیر میکنید

بابا خوردن حقمون رو

بومی کردن چیه؟

هنوز شرکت گرین خازن هم نمیتونه بسازه

داداشای گلم فضایی فکر نکنید اگر انسان دوست هستید و اتحاد دارید نرید خرید بزارید 2روز بازار مگس بکشن خودشون غلط کردنو ترجیح میدن

اگر انسان دوست نیستید و میدونم که نخرید ضرر میکنید (همگی باهم حمله)

که متاسفانه در مورد حمله کردن کل انسانهای ایرانی باهم اتحاد دارن در حد لالیگا

نخریم ؟ !

مگه میتونیم ؟

نه من نه شما نه هیچکس تو این مملکت همدلی نمیدونه چیه

صف های مرغ رو که یادتون هست ؟ !

ویرایش شده توسط const@ntin
لینک به دیدگاه

شما فکرتون خیلی اشتباه من نمیگم دلار بخرید ولی با وضعیتی که اقتصاد کشور داره اکر جایی سرمایه گزاری نکرده باشی ضرر میکنی 

تا وقتی کشور به صورت  گسترده کالای لوکس وارد میکنه ونوسان قیمت اون روی خوراک جامعه نمود پیدا میکنه اگر همراه باهاش پیشرفت نکنی 

ضرر میکنی یا باید دولت سیاستی مانند کره شمالی در پیش بگیره و درب کشور رو روی واردات ببنده که خیلی کشور پیشرفت میکند {اگر اقازاده ها بزارن }

یااینکه مردم تصمیم بگیرن که دست از چشم وهم چشم می بردارند تا این حالت وابستگی به دلار رفع بشود الان توبچه های همینجا چند نفر هستند که با pc خودشون در یک فعالیت 

به غیر از بازی تونسته باشن از 3gigرم استفاده کنن یا یک cpu i3 از قدرت پردازشی کاملش استفاده بکنه یا مثلا تصویر 1024*720یک 630با تیتان

چه فرقی میکنه یا 25فریم با125فریم که چشم قدرت تشخیسش رو نداره یا ال سی دی 50اینچی تو خونه 45 متری  ایراد از من هایی از جمله خودم  هست که این کارها

رو انجام میدیم نه اونیکه میخواد سرمایش از دست نره وکالا یا ارز میخره اتفاقا اون شخصی که دنبال کالاو ارز کاره درستی میکنه چون اگر نکنه میشه من 8 سال قبل که نگاهم عین شما بود 

وقتی 10تومن داشتم خونه 20بود وقتی 20رو اماده کردم 35شده بود وقتی به 35رسیدم شده بود100 حالا هم که به60 نرسیدم خونه 200شده 

البته من در خصوص مثالتون همینطور تظرتون در خصوص پیشرفت کردن یک کشور در اون وضعیت یکم مخالف هستم راستش...

چراکه اگر باز به همون کشور مورد مثال خودتون نگاه بیندازید میبینید بدون کمک سازمان های بین اللملی مردمانش از گرسنگی میمیرند...

در خصوص قسمت دوم هم خب بعضی ها کارشون گیمر هست ... مثل اون دسته از عزیزان در خارج از مملکت که بازی های کمپانی هارو تست میکنند و ریوییو ازشون نقل قول میکنند

گرچه تجمل گرایی رو قبول دارم و همینطور چشم هم چشمی اما خب هیچ تفکری رو نمیشه به زور اعمال کرد .... :)

لینک به دیدگاه

میگم حالا دوستان با هم مهربون باشیم، در نهایت همه مون توی یک قایق هستیم. صحبت های آقای حسینی از روی تجربه است، احتمال زیاد پس از ورود نسل جدید پردازندها قیمت ها متعادلتر می شن. کمی صبر کنیم. :)

ارمین جان در خصوص نسل جدید پردازنده ها هم خودتون خوب میدونید حداقل در دو ماه اول ورود ب بازار ایران اون ها هم قیمت هاشون فضایی هست :)

لینک به دیدگاه

ارمین جان در خصوص نسل جدید پردازنده ها هم خودتون خوب میدونید حداقل در دو ماه اول ورود ب بازار ایران اون ها هم قیمت هاشون فضایی هست :)

دیگه فضایی تر و تخیلی تر از این چیزی که امروز میبینیم که نخواهد بود :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ARMIN 2012, on 16 Apr 2014 - 8:47 PM, said:

دیگه فضایی تر و تخیلی تر از این چیزی که امروز میبینیم که نخواهد بود :D

به نظره من کاهش ارزش پول یه کشور باعث میشه از دنیا عقب بیفته 

ما که نسل 3 هستیم دیگه ارزش پولمون رو چرا در ارز 1 ماه به 1/3 کاهش دادیم 

یعنی اینقدر الکی 

اگر ما با همون دلار 1000 یا پایین تر الان زندگی میکردیم اینقدر بیکاری بود 

اینقدر از دنیا عقب بودیم 

چند درصد از مردم ما سیستم جدید واسه خودشون میخرن 

2 سال پیش ما روزی 2 3 تا سیستم صفر میبستیم 

انگار تمومی نداشت 

طرف میومد سیستم قدیمیش رو مینداخت و یه نو میبست 

نه مثه الان که میرن از تو انبار هاشون کیس پیدا میکنن و میارن آقا راش بنداز استفاده کنیم 

میدونید اگه دلار همون 1000 بود الان با همون 1.500 که واسه مشتری G3220 + H81 , GT 630  میندازیم میتونستیم چه سیستمی ببندیم 

یه چیز تو مایه هایه 8350 + 8 گیگ رم + یه کارت در حد 770 ی ا بالاتر 

زمانی که ما i7 960  رو میخریدیم 320 ت قیمت دلاریش به 290 میرسید 

قطعه ای که قیمت دلاریش 250 بود میشد حدود 270 تا 290 خرید 

وقتی از تکنولوژی روز استفاده نکنی به روز نمیشی 

و اگه روزی ببرنت تو یه یحث علمی و مربوط به تکنولوژی میبینی هیچی بلد نیستی و اصلا درک نمیکنی دارن چی میگن 

عواقب رو باید دید نه فقط این که نمیشه جنس رو به قیمتش خرید 

چرا ارزش پول ما در 1 2 ماه به این روز افتاد کی مسبب بود 

اونی که به اون سرعت اون طوری کرد یعنی نمیتونه برش گردونه 

:mad:

لینک به دیدگاه

یک کلام ما معنی اتحاد و همبستگی رو نه متوجه میشیم و نه میخوایم درک کنیم.بابا جان 2 هفته کسی چیزی خرید نکنه ....نمیمیریم که !!!

ضعف ما اینه که تا یه چیزی گرون میشه به سمتش هجوم میاریم همه هم این قضیه رو میدونیم و به چشم دیدیم .

همه باهم باشیم میتونیم کاری کنیم .

جهت اعتراض دست از خرید برمیداریم و به تمامی دوستانی که قصد خرید دارن رو از خرید منصرف میکنیم.

بلاخره درک اقایانی که در این مسائل دست دارن به جایی برسه که فکر نکنن هر کاری دلشون بخواد میتونن با قیمتها بکنن.قدرت در دست مصرف کننده هست نه فروشنده !!!!

من و شما کالا ها رو نخریم چجوری میخوان سود کنن ؟کافیه اجناس رو دستشون بمونه ببینید چه اتفاقی میوفته.

مگه ما چیمون از بقیه مردم دنیا کمه که نتونیم باهم اتحاد و همبستگی داشته باشیم !!!

کاشکی میشد همه رو باهم متحد کرد.

دست از خرید برمیداریم .ایا شما موافق این جریان هستید ؟

ویرایش شده توسط I7_2020
لینک به دیدگاه

اونی که به اون سرعت اون طوری کرد یعنی نمیتونه برش گردونه 

در وهله ی اول خودمون مسببش بودیم. حالا توضیحش در این تاپیک نمیگنجه، اما خراب کردن خیلی کار سختی نیست، یکی دو ماه هم لازم نداره، فقط چند روز کافیه تا تمام اقتصاد یک کشور رو نابود کنی، و تا 50 سال بعد هم نتونی برش گردونی.

لینک به دیدگاه

مگه ما چیمون از بقیه مردم دنیا کمه که نتونیم باهم اتحاد و همبستگی داشته باشیم !!!

کاشکی میشد همه رو باهم متحد کرد.

دست از خرید برمیداریم .ایا شما موافق این جریان هستید ؟

این نیازمند اطلاع رسانی در سطح ملیه، نه اینجا. مثلا" اعلان همگانی بشه و به اطلاع همه برسه به دلیل افزایش قیمت بی دلیل از خرید خودداری کنید.

لینک به دیدگاه

ایشالا فردا پس فردا دختری در زیر زمین خونشون 5770K میسازه و ما در این زمینه هم به خود کفایی میرسیم !

نگران نباشید . فقط برای اون دختر 13 ساله دعا کنید که در کارش موفق بشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ایشالا فردا پس فردا دختری در زیر زمین خونشون 5770K میسازه و ما در این زمینه هم به خود کفایی میرسیم !

نگران نباشید . فقط برای اون دختر 13 ساله دعا کنید که در کارش موفق بشه .

آره دیگه ما هم فناوری نانو داریم البته جورابش رو !

لینک به دیدگاه

این نیازمند اطلاع رسانی در سطح ملیه، نه اینجا. مثلا" اعلان همگانی بشه و به اطلاع همه برسه به دلیل افزایش قیمت بی دلیل از خرید خودداری کنید.

کاملا موافقم.

چرا نشه این کارو انجام بدیم ؟!!؟

لینک به دیدگاه

کاملا موافقم.

چرا نشه این کارو انجام بدیم ؟!!؟

بله کافیه فردا یک تماس با رادیو و تلویزیون بگیریم و درخواستمون رو مطرح کنیم تا آنها هم فی الفور اعلان عمومی کنند.

لینک به دیدگاه

1{به نظره من کاهش ارزش پول یه کشور باعث میشه از دنیا عقب بیفته 

ما که نسل 3 هستیم دیگه ارزش پولمون رو چرا در ارز 1 ماه به 1/3 کاهش دادیم }

یعنی اینقدر الکی 

2{اگر ما با همون دلار 1000 یا پایین تر الان زندگی میکردیم اینقدر بیکاری بود 

اینقدر از دنیا عقب بودیم }

3{چند درصد از مردم ما سیستم جدید واسه خودشون میخرن 

2 سال پیش ما روزی 2 3 تا سیستم صفر میبستیم 

انگار تمومی نداشت 

طرف میومد سیستم قدیمیش رو مینداخت و یه نو میبست} 

نه مثه الان که میرن از تو انبار هاشون کیس پیدا میکنن و میارن آقا راش بنداز استفاده کنیم 

میدونید اگه دلار همون 1000 بود الان با همون 1.500 که واسه مشتری G3220 + H81 , GT 630  میندازیم میتونستیم چه سیستمی ببندیم 

یه چیز تو مایه هایه 8350 + 8 گیگ رم + یه کارت در حد 770 ی ا بالاتر 

زمانی که ما i7 960  رو میخریدیم 320 ت قیمت دلاریش به 290 میرسید 

قطعه ای که قیمت دلاریش 250 بود میشد حدود 270 تا 290 خرید 

4{وقتی از تکنولوژی روز استفاده نکنی به روز نمیشی 

و اگه روزی ببرنت تو یه یحث علمی و مربوط به تکنولوژی میبینی هیچی بلد نیستی و اصلا درک نمیکنی دارن چی میگن 

عواقب رو باید دید نه فقط این که نمیشه جنس رو به قیمتش خرید 

اونی که به اون سرعت اون طوری کرد یعنی نمیتونه برش گردونه }

1.دقیقن دارید اشتباه میکنید وقتی یک کشور نتونه سیستم اقتصادیش رو طوری تعریف کنه که اینده نگریداشته باشه مجبور میشه پول چاپ کنه که این موضوع باعث افت ارزش پولی میشه این یعنی عقب افتادگی هست که باعث بی ارزشی پول میشه نه اینکه ارزش پول باعث عقب افتادگی بشود چین یکی از کم ارزش ترین پول های دنیارو داره ولی جزو پرچم داران پیشرفت دنیاست

2.دقیقن علت عقب رفتن وبی کاری الان اون دوسالی هست که قیمت دلار ثابت روی 1000موند چون ما کم نداشتیم کارخانهجاتی رو که تولیدات خوبی داشتند اما قیمت غیر واقعی دلار باعث برشکستگیشون شد چرا چون بطور مثال  یخچال ایرانی باقیمت 220 هزار داخل بفروش میرسید وlg همون رو تولید میکرد300دلار 

وچون قیمت دلار واقعی نبود داخل گشور 310هزار به فروش میرسید در صورتیکه باید 750 تموم میشد در نتیجه هیچکسی از کارخانه جات داخلی خرید نکرد وباعث بیکاری و نقدینگی شد که گشورمون رو به این روز انداخته

3.این همون موج تجمل گرایی بود من خودم بااینکه مغازه نداشتم هفته ای دوتا سیستم می بستم ولی از این صدها کامپیوتری که فروخته شد و توی خونه هاهست چند درصد بلدن استفاده کنند استفاده کردن دیدن فیلم یا بازی کردن نیست چقدر از مردم ما بلدن یک مقاله رو تو اینترنت پیدا کنند یا یک نرم افزار رو درست نصب کنند یا ثبت نام یارانشون رو یا سابقه بیمشون رو  از خانه چک کنند شما اگر فروش pc های شرکت dellرو چک کنید بیشترشون 2180 یا 5300 با گرافیک انبرد هست نه 4770k با 780 میدونید مصرف برق اکثر سیستم های گیم بالای 600وات هست در صورتی که پی اس 3 به زور 200وات مصرف میکنه 

گشور های غربی از pc استفاده خاص خودش رو میکنند و از کنسول برای بازی  چون هزینه برق خیلی زیاده و نمیتونند تجمل گرایی کنند

4.عزیز جان استفاده کردن از امکانات روز شمارو پیشرفته نمیکنه اینکه شما صد صفحه مقاله در مورد یک قطعه بنویسی تعریف علم  نیست اکر تونستی یک قطعه بسازی هرچند ابتدایی اسمش صنعت و علم که میشه به روز بودن

ویرایش شده توسط sadeghk2003
لینک به دیدگاه

بله کافیه فردا یک تماس با رادیو و تلویزیون بگیریم و درخواستمون رو مطرح کنیم تا آنها هم فی الفور اعلان عمومی کنند.

از کارهای محال !!!

یعنی  میفرمائید رادیو و تلویزیون در خدمت عموم مردم !!!

لینک به دیدگاه

1.دقیقن دارید اشتباه میکنید وقتی یک کشور نتونه سیستم اقتصادیش رو طوری تعریف کنه که اینده نگریداشته باشه مجبور میشه پول چاپ کنه که این موضوع باعث افت ارزش پولی میشه این یعنی عقب افتادگی هست که باعث بی ارزشی پول میشه نه اینکه ارزش پول باعث عقب افتادگی بشود چین یکی از کم ارزش ترین پول های دنیارو داره ولی جزو پرچم داران پیشرفت دنیاست

2.دقیقن علت عقب رفتن وبی کاری الان اون دوسالی هست که قیمت دلار ثابت روی 1000موند چون ما کم نداشتیم کارخانهجاتی رو که تولیدات خوبی داشتند اما قیمت غیر واقعی دلار باعث برشکستگیشون شد چرا چون بطور مثال  یخچال ایرانی باقیمت 220 هزار داخل بفروش میرسید وlg همون رو تولید میکرد300دلار 

وچون قیمت دلار واقعی نبود داخل گشور 310هزار به فروش میرسید در صورتیکه باید 750 تموم میشد در نتیجه هیچکسی از کارخانه جات داخلی خرید نکرد وباعث بیکاری و نقدینگی شد که گشورمون رو به این روز انداخته

3.این همون موج تجمل گرایی بود من خودم بااینکه مغازه نداشتم هفته ای دوتا سیستم می بستم ولی از این صدها کامپیوتری که فروخته شد و توی خونه هاهست چند درصد بلدن استفاده کنند استفاده کردن دیدن فیلم یا بازی کردن نیست چقدر از مردم ما بلدن یک مقاله رو تو اینترنت پیدا کنند یا یک نرم افزار رو درست نصب کنند یا ثبت نام یارانشون رو یا سابقه بیمشون رو  از خانه چک کنند شما اگر فروش pc های شرکت dellرو چک کنید بیشترشون 2180 یا 5300 با گرافیک انبرد هست نه 4770k با 780 میدونید مصرف برق اکثر سیستم های گیم بالای 600وات هست در صورتی که پی اس 3 به زور 200وات مصرف میکنه 

گشور های غربی از pc استفاده خاص خودش رو میکنند و از کنسول برای بازی  چون هزینه برق خیلی زیاده و نمیتونند تجمل گرایی کنند

4.عزیز جان استفاده کردن از امکانات روز شمارو پیشرفته نمیکنه اینکه شما صد صفحه مقاله در مورد یک قطعه بنویسی تعریف علم  نیست اکر تونستی یک قطعه بسازی هرچند ابتدایی اسمش صنعت و علم که میشه به روز بودن

در خصوص علت بیکاری و عقب افتادگی که در مورد دوم گفتید من یکم شک دارم

چرا که نمیشه به هیچ وجه ب دلیل همایت از تولید داخل , کشور رو پلمپ کرد و مانع از ورود کالای خارجی شد !

نمونه کاری که در طول این مدت انجام شده رو میشه در خودروسازی دید

دو شرکت تولید کننده هستند که به ظاهر رقیب هم هستند ولی در اخر شما هیچ گزینه دیگری ندارید ب غیر از چند مورد ماشین از همین کارخانه ها ... حال با هر کیفیت و میزان امنیتی ...     اش خاله است ... بخوری پاته نخوری پاته

نمیشه یک صنعت رو بدون رغیب در قیمت و کیفیت گذاشت!

در خصوص علت بیکاری اون دوره هم باید به چند سال قبلش نگاه کرد و افزایش ناگهانی اولاد در چند سال قبل و در نتیجه  ورود اون همه شخص نیازمند به کار در چند سال بعد که موجب رکود و بیکاری زیادی شد...

خوشبختانه در چند سال اخیر به دلیل برخی شرایط و کم شدن اولاد میشه گفت وضعیت شغلی کمی بهبود یافته ...

در خصوص مورد 3 هم باز اگر به گذشته نگاه کنید علت رو میفهمید ... 

وقتی فناوری وارد کشور میشه لزومن هم فرهنگ استفاده از اون هم همون لحظه وارد کشور نمیشه مثل کامپیوتر ...

گرچه نسل های جدید رو اگر نگاه کنید خودشون یک با استیو جابز هستند :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینکه مردم ما چرا تولید داخل رو نمیخرند دلیلش قیمت غیرواقعی دلار نیست !

1-فرهنگ سازی نداشتیم تو این زمینه

2-کیفیت محصولات داخلی پاینتر از نمونه های خارجی است !

اگر واردات خودرو آزاد بود مثل همون یخچال !تولید کننده مجبور بود فناوریش رو بروز کنه،قیمتش رو رقابتی کنه تا بازار فروشش رو از دست نده !

مردم مجبور نبودند پراید 20 سال پیش رو 18 میلیون پیش خرید کنند !

نبود رقیب خارجی فقط انتخاب در بازار ما رو محدود می کنه و نمیتونه بیکاری و نقدینگی رو درست کنه !

اینجا ایران هست و قضایای اقتصادی کاملا تعاریف مربوط به ایران رو داره !

همه جا وقتی هرکالایی گرون میشه به دلیل کم شدن قدرت خرید کمتر خریداری میشه ولی تو ایران دقیقا برعکس بیشتر خریداری میشه !

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

یه روز میگفتن فلان چیز تازه اومده نخر بزار ارزونتر شد بخر افت کنه ضررشو بده

یارو خونه رو میرفت کلید خورده میخرید افتشو کرده باشه

ماشین رو میرفت 1سال کارکرده میخرید افت قیمتشو کرده باشه

کامپیوتر و موبایلهای جدید رو (6600)شصت و شیش دوصفر :x

حالا:

امروز نخری فردا قیمت بالاتر میخری

خونه امروز متری 4.500 کلید نخورده - فردا 5 تومن کلید خورده 10سال ساخت

پارسال ماشینم 206 یارو خرید 5 تومن هفته ی بعد خودم خواستم ازش بخرم 13.500 نداد

4770k یادمه توی همین لیون بحث میشد 970 تومن. الان 1.500. فناوری پارسال اینتل.

یادمه گالکسی فیت خریدم 240 تومن . بعد از 3سال ترکوندمش. فروختم 300 :eek:

ویرایش شده توسط امیر شاهان
لینک به دیدگاه

پسر خاله های من توی دانمارک هستند

تعریف میکنن اونجا گرونی میشه هیشکی هیچی نمیخره و هرکسی خرید زیاد تر از مایحتاج همون روزش رو انجام بده همه بهش میگن بی فرهنگ داهاتی

میگه اونجا pc های قدیمی تر میره جزو بازیافت نه فروش در مثلا لیون و پرشین تولز

سوء تفاهم نشه خودمو میگم اصلا

همین چند روز پیش پلتفرم 775 رو فروختم اونم خریدار(دوست گل لیونی مون) با التماس از بین چندتا خریدار تونست صاحبش بشه

ویرایش شده توسط امیر شاهان
لینک به دیدگاه

امروز سی پی یو 4670 خواستم بگیرم پیدا نکردم اگه هم باشه فکر کنم بالا 750 باشه  :(

از خرید نصرف شدم شایدم دس دو پیدا کنم 

شیب گرونی پله ایی هست  ^_^ فشار بهمون وارد نمیشه  :x  :laughing:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کسی خبر نداره چی شد 

خوابید یا نه 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

قیمتا چی شد؟ تا کی میخواد گرون بشه؟ علت این همه خوشبختی چیه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...