رفتن به مطلب

كندشدن فن گرافيك

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

گرافيك R280 Vapor  يكي از فن هاش بطور اتفاقي ديدم سرعتش كم شده با دست كه حركت ميدادم مشخص بود به سختي حركت ميكرد

من فن رو باز كردم بنظورتون بايد چيكار كنم من قبلا با روعن چراغ خياطي و گريس  روي فن سي پيو زده بودم كه بدتر شده بود

نميخواهم واسه اين هم همينطور بشه

به نظورت از چي استفاده كنم بعدش اين فن چطور باز ميشه  براي روغن كاري هركاري كردم نفهميدم چطور ميشه بازش كرد

لینک به دیدگاه

• ارسال 53
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه

گرامی این کارت جدیده گارانتی داره شما نباید دست کاری کنید بدید گارانتی فن رو خودتون باز نکنید وقتی گارانتی داره! احتمال اینکه اسیب ببینه زیاد هست.موقعی میگن خودم آدم کارت رو باز کنه که گارانتی نداشته باشه.

چطور کند شد باد شدید نگرفتید توی رادیات و فن ها؟بعضی ها بلورر میگیرن توی کارت به خیال اینکه فن ها تمیز بشن ولی میزنن فن رو خراب میکنن.

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

اين كارت 3ماهي هست مداوم كار ميكنه پشت كارت هم تا 2 ماه يه فن هواكش بوده براي خنك كردن و الان هم 1 ماهي هست كولر گازي زدم

يكهفته  پيش هم كارت رو گردگيري كردم خودم با بروش  گرد رو پره ها رو پاك كردم و ساير قسمت ها

نكنه گرد رفته باشه تو فن يا بخاطر اين باشه كه پشتش فن يا كولر گذاشتم

من بازش كردم يه برچسب هم روي خود فن كه نوشته وپور رو يه مقدارش كندم  بنظرتون قبول ميكنه؟

چون من تهران نيستم به كارت هم خيلي نياز دارم گفتن يك بيست روزي الافت ميكنن

ویرایش شده توسط sarzamin
لینک به دیدگاه

دقیقاً همونیه که خودتون میفرمائید، گرد و غبار رفته توی فن، باعث کندی سرعتش شده، از طرفی اون مقدرای رو هم که میگید از روی برچشب Vapor کندید شاید مورد قبول گارانتی واقع نشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اين كارت 3ماهي هست مداوم كار ميكنه پشت كارت هم تا 2 ماه يه فن هواكش بوده براي خنك كردن و الان هم 1 ماهي هست كولر گازي زدم

يكهفته  پيش هم كارت رو گردگيري كردم خودم با بروش  گرد رو پره ها رو پاك كردم و ساير قسمت ها

نكنه گرد رفته باشه تو فن يا بخاطر اين باشه كه پشتش فن يا كولر گذاشتم

من بازش كردم يه برچسب هم روي خود فن كه نوشته وپور رو يه مقدارش كندم  بنظرتون قبول ميكنه؟

چون من تهران نيستم به كارت هم خيلي نياز دارم گفتن يك بيست روزي الافت ميكنن

دوست خوب از اینکه مشکل دارید ناراحت شدم از کولر گازی هم احتمال میدم هم استانی باشیم!

اولا  نباید با برس به جان فن ها افتاد  چون ممکنه فشار بیارید روی فن و یا به قول دوستمون گرد خاک بیشتری رو بفرستید توی بلبرینگ های فن از همون شکاف محور نازک توی بدنه فن.

دوما چکار برچسب داشتید؟احتمال اینکه گارانتی قبول نکنه زیاده.  به نظر من بیشتر از این دست کاری نکنید و برای گارنتی اقدام کنید.

ضمنااازکجا میدونید داره آروم کار میکنه؟شاید خطای چشم  بوده!با چه برنامه ایی چک کردید ؟دما چطوره؟تغییر کرده؟اگر یکی ازفن ها از کاربی افته تغییر در دمای کارت محسوسه .شما فشار نیارید به کارت وفقط توی محیط ویندوز ببینید در حالت بیکار  دما و دو رفن چند میزنه با msi afterburner؟ضمنا فعلا بازی اجرا نکنید تا مشکل معلوم بشه.موفق باشید.

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

دوست خوب از اینکه مشکل دارید ناراحت شدم از کولر گازی هم احتمال میدم هم استانی باشیم!

اولا  نباید با برس به جان فن ها افتاد  چون ممکنه فشار بیارید روی فن و یا به قول دوستمون گرد خاک بیشتری رو بفرستید توی بلبرینگ های فن از همون شکاف محور نازک توی بدنه فن.

دوما چکار برچسب داشتید؟احتمال اینکه گارانتی قبول نکنه زیاده.  به نظر من بیشتر از این دست کاری نکنید و برای گارنتی اقدام کنید.

ضمنااازکجا میدونید داره آروم کار میکنه؟شاید خطای چشم  بوده!با چه برنامه ایی چک کردید ؟دما چطوره؟تغییر کرده؟اگر یکی ازفن ها از کاربی افته تغییر در دمای کارت محسوسه .شما فشار نیارید به کارت وفقط توی محیط ویندوز ببینید در حالت بیکار  دما و دو رفن چند میزنه با msi afterburner؟ضمنا فعلا بازی اجرا نکنید تا مشکل معلوم بشه.موفق باشید.

من اشتباه كردم فكر كنم بايد يه دستمال  مرطوب ميكردم ميكشيدم رو پره ها

برچسب هم ميخواستم فن رو باز كنم و تميز كنم هركاريش كردم نتونستم چطور باز ميشه ميخواستم تميزش كنم فكر كردم روي سر فن چيزي هست

الان كارت با يك فن داره كار ميكنه حدودا 10 درجه با موقعي كه دو فن داشت فرق كرده

مشخص بود به زور فن حركت مي كرد براحتي ميشد ديد با دست هم كه حركت ميدي مشخصه با فن هاي ديگه

چون فعلا  برام ضرره 20 روز الافي ميشه بعدا يه وقت مناسب ببرم   بنظرتون نميشه فعلا  از فن هاي ديگه استفاده كنم كه دور زيادي دارن يه طوري گيرش بدم

توي ايران فن مخصوص واسه خودش پيدا نميشه؟

توي ebay هم هر دو فن با هم هست كه قيمتش زياد ميشه

يا اينو اگه ميشه درستش كنم موندم چطور باز ميشه اين

75450394818307628706.jpg

ویرایش شده توسط sarzamin
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز من این کارت رو از نزدیک ندیدم

تجربه زیادی هم ندارم فقط پیشنهاد می دم شاید جواب بده

اگر امکان داره 2 تا فن با قاب رویی رو بردار تا بدنه فلزی خنک کننده ها رو ببینی

بعد ازیک یا دو فن 12 یا 8 کیس استفاده کن

می تونی یک اسلاید بیای پایین و فن ها رو مستقر کنی

هم می تونی فن ها رو با بند های پلاستیکی محکم کنی هم اینکه بدی برات بسازن

فقط پیشنهاده شاید درست هم کار نکنه ولی من برای یه سیستم که سرورش کردیم استفاده کردم تا حالا که جواب داده

ویرایش شده توسط Uranium
لینک به دیدگاه

عزیز من این کارت رو از نزدیک ندیدم

تجربه زیادی هم ندارم فقط پیشنهاد می دم شاید جواب بده

اگر امکان داره 2 تا فن با قاب رویی رو بردار تا بدنه فلزی خنک کننده ها رو ببینی

بعد ازیک یا دو فن 12 یا 8 کیس استفاده کن

می تونی یک اسلاید بیای پایین و فن ها رو مستقر کنی

هم می تونی فن ها رو با بند های پلاستیکی محکم کنی هم اینکه بدی برات بسازن

فقط پیشنهاده شاید درست هم کار نکنه ولی من برای یه سیستم که سرورش کردیم استفاده کردم تا حالا که جواب داده

يعني اين فن كه خودش روشه رو هم بردارم و كلا دو فن ديگه بزارم

اين فن دومي كه خراب شده كانكتور داشت براحتي جدا شد

ولي اين فني كه الان روشه كانكتورش پيدا نكردم فكر كنم بايد پيچهاي پشت گرافيك رو باز كرد

ویرایش شده توسط sarzamin
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

يعني اين فن كه خودش روشه رو هم بردارم و كلا دو فن ديگه بزارم

اين فن دومي كه خراب شده كانكتور داشت براحتي جدا شد

ولي اين فني كه الان روشه كانكتورش پيدا نكردم فكر كنم بايد پيچهاي پشت گرافيك رو باز كرد

عزیز فکر کنم اگر با دوستان حرفه ای تر مشورت کنی جواب بگیری

من منظورم این طوریه که اون قطعه ای که دورش کادر زرد داره رو جدا کنی

و فقط heat sink باشه همون که با فلش قرمز نشون دادم  (و فن ها رو به اون وصل کنی )

فقط عزیز اگر می خوای اقدامی بکنی بگذار از دوستان حرفه ای هم بیان نظر بدن وقتی تایید شد انجام بدی

post-10586-0-28079600-1397968952_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Uranium
لینک به دیدگاه

گارنتي هم زنگ زدم گفت برچسب كنده باشيد از گارنتي خارجه   (گارانتي الماسه)

البته فكر كنم براحتي گارانتي رو دور زد

ولي تا اگوست 2015 گارانتي داره

اگر كارت مشكلي پيدا كرد خواستم بفرستم گارانتي فن يكي از كارت هاي ديگم رو ميندازم روش

ولي فعلا براي دماش بايد فكري كرد !!!

ویرایش شده توسط sarzamin
لینک به دیدگاه

عزیز فکر کنم اگر با دوستان حرفه ای تر مشورت کنی جواب بگیری

من منظورم این طوریه که اون قطعه ای که دورش کادر زرد داره رو جدا کنی

و فقط heat sink باشه همون که با فلش قرمز نشون دادم  (و فن ها رو به اون وصل کنی )

فقط عزیز اگر می خوای اقدامی بکنی بگذار از دوستان حرفه ای هم بیان نظر بدن وقتی تایید شد انجام بدی

attachicon.gif24.jpg

فكر خوبيه اينطوري  ديگه استرس نداري فن هاي گرافيك هاي ديگم هم خراب بشن ميتونم همين كارو كنم

ولي

اينطوري هم بايد فكر كنم اون پيچ هاي پشت گرافيك رو باز كني و هيت سينگ رو كامل جدا كني بعد اون قاب رو جدا كني من تا حالا اين كارو نكردم

بنظرتون باز كنم مشكلي پيش نمياد؟

ویرایش شده توسط sarzamin
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فكر خوبيه اينطوري  ديگه استرس نداري فن هاي گرافيك هاي ديگم هم خراب بشن ميتونم همين كارو كنم

ولي

اينطوري هم بايد فكر كنم اون پيچ هاي پشت گرافيك رو باز كني و هيت سينگ رو كامل جدا كني بعد اون قاب رو جدا كني من تا حالا اين كارو نكردم

بنظرتون باز كنم مشكلي پيش نمياد؟

عزیز من تا حالا تجربش نکردم

اما توی اینترنت شاید چیزی در این باره باشه بگردی پیدا می کنی

اما گام اول خمیر خوب باید داشته باشی اگر کولر رو بخوای در بیاری

ویرایش شده توسط Uranium
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من چیزی تو نت پبدا نکردم عزیز

اما یه مرتبه کارتی رو خواستم باز کنم پبن قابش شکست

توصیه می کنم به بچه های این کاره بدی اگر تهران باشی که اساتید همه اونجا هستن

لینک به دیدگاه

فقط يه چيز ديگم هست

من بخواهم اون قاب پلاستيكي رو بردارم و فقط هيت سينگ باشه
چون ميخواهم هر دو فن  رو بردارم   از كانكتور جدا كنم اونوقت گرافيك خطا نميزنه كه فن وصل نيست البته الان يه فن روشه خطا نزده ولي ميخواهم بدونم دو فن رو جدا كنم چي؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز

شما باید داخل فن رو شستشو بدید

داخل سرنگ تینر بریز و سوزن سرش رو بزار چون حالت انعطاف بیشتری داره

بعد از لای فن تینر رو تزریق کن  و چند بار این کار رو بکن و سریع تینر رو خارج کن با تکان سریع فن به سمت پایین بیشتر تینر خارج میشه و از باد سشوار برای خشک شدن و پریدن تینر استفاده کن از باد سردش استفاده کن

بعد از شستشو از روغن خوب ماشین هم میتونی استفاده کنی  برای نرم کار کردن فن

مطمئن باش مشکلت حل شدنی هست و چیز خاصی نیست

لینک به دیدگاه

ممنون

اگر بشه فن رو باز كرد بهتره

نميدونيد چطور ميشه بازش كرد؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فنی که عکس گذاشتی قابل باز شدن نیست و تقریبا پرسی هستش

یکسری از فنها از پشت یه درپوش لاستیکی دارن که بعد از برداشتنش یه بست پلاستیکی داره اون رو هم برداری پره های فن از جاش در میاد

لینک به دیدگاه

داداش كاري كه گفتيد كردم اما تا سرنگ رو زدم  فن رو با دست تكون دادم نرم حركت ميكرد  اما ديدم تك تك پره ها داره كنده ميشه بعدش  هم كل محفظه  پلاستيكي از هم كنده  شد

فقط مونده اين :crying:

47800108948989295476.jpg

ویرایش شده توسط sarzamin
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش كاري كه گفتيد كردم اما تا سرنگ رو زدم  فن رو با دست تكون دادم نرم حركت ميكرد  اما ديدم تك تك پره ها داره كنده ميشه بعدش  هم كل محفظه  پلاستيكي از هم كنده  شد

47800108948989295476.jpg

اقا شما داری هنوز از سر این فن بدخت مو میکنی؟؟؟!1درسته دوستان زحمت میکشن راهنمایی میکنن ولی من اولین نفری بودم که توی تاپیک بهت چی گفتم؟؟گفتم اینو بفرست گارانتی !ملاحضه کردید حالا؟عزیز اینی که دوستان میگن شما بخواهید عملی تجربه و تعمیر کنید هم نیاز به کمی تجربه داره باید قبلا با این سخت افزار ها ور رفته باشید.متاسفانه شما خواستید روی قطعه نو خودتون تجربه تعمیر یاد بگیرید که  این هم آخرش شد . خسته نباشید.

اگر نظر ما رو میخوای دیگه بیشتر از این بهش اسیب نزن!

لینک به دیدگاه

اقا شما داری هنوز از سر این فن بدخت مو میکنی؟؟؟!1درسته دوستان زحمت میکشن راهنمایی میکنن ولی من اولین نفری بودم که توی تاپیک بهت چی گفتم؟؟گفتم اینو بفرست گارانتی !ملاحضه کردید حالا؟عزیز اینی که دوستان میگن شما بخواهید عملی تجربه و تعمیر کنید هم نیاز به کمی تجربه داره باید قبلا با این سخت افزار ها ور رفته باشید.متاسفانه شما خواستید روی قطعه نو خودتون تجربه تعمیر یاد بگیرید که  این هم آخرش شد . خسته نباشید.

اگر نظر ما رو میخوای دیگه بیشتر از این بهش اسیب نزن!

بله درست ميگيد ولي الان ديگه كار از كار گذشته گارنتي قبول نميكنه

بنظر شما الان بايد چيكار كرد؟

در عجبم واقعا اين فن  زپرتي چرا تو ايران نيست

ویرایش شده توسط sarzamin
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله درست ميگيد ولي الان ديگه كار از كار گذشته گارنتي قبول نميكنه

بنظر شما الان بايد چيكار كرد؟

در عجبم واقعا اين فن  زپرتي چرا تو ايران نيست

دورد

دوست خوبم به آقا بهمن پیام خصوصی بده

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showuser=6808

حتما کمک می کنن تو این زمینه ها حرفه ای هستن

لینک به دیدگاه

دورد

دوست خوبم به آقا بهمن پیام خصوصی بده

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showuser=6808

حتما کمک می کنن تو این زمینه ها حرفه ای هستن

ممنون پيام خصوصي بهشون دادم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اصلا از روغن و گریس استفاده نکنید! فقط از اسپری پاک کننده روغنی با مارک فیلیپس که رنگ قوطیش هم نارنجی هست استفاده بکنید. هم بین پره ها و موتور از اون شکاف اسپری بزنید و هم پشت فن زیر کاغذش به قسمت بلبرینگ ها

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

47800108948989295476.jpg

سلام دوست عزیز

اول که واقعا ناراحت شدم از اینکه فن به این روز افتاده

اگه پست اول من رو با دقت بخونی من تاکید کردم سریع تینر رو خارج کن و از باد برای پریدن تینر استفاده کن

اینجوری که من متوجه شدم و تصور میکنم کل فن رو با تینر شستشو دادی و سرعت عمل به خرج ندادی که تینر باعث شل شدن پره ها شده

روشی که من بهت گفتم اصلا کاری به پره ها نداره و اگه روی پره هم بریزه مقدار خیلی کمی هست که با بادی که میگیری و پریدن تینر اصلا تاثیری رو فن نمیزاره

من چند تا از این فنها رو اینجوری درست کردم

اگه این فن رو گیر نیاوردی فقط کافیه که فنی که از نظر قطر پره ها شبیه این فن هست رو میتونی با کمی وقت روی گرافیک سوار کنی

البته اینی که میگم پیشنهاد هست و دیگه اصلا اصراری نیست که خودت انجام بدی دوست ندارم حین انجام کار به خود گرافیک ضرر بخوره این فن هست وقیمت بالایی نداره ولی خدایی نکرده گرافیک طوریش بشه واقعا ضرر میکنی

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...