رفتن به مطلب

مقایسه و بحث بر روی heatsink های Thermalright برای سوکت 1366

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من یک مقایسه یا review در مورد این heatsink ها که قراره توسط لیون وارد هم بشه می خواستم تا بهتر بتونم انتخاب کنم

بیشتر True black -120 extreme -if14 مورد نظرم هست

لینک به دیدگاه

• ارسال 55
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

لینک به دیدگاه

سلام جناب آقای حسینی عزیز

با توجه به اینکه Thermalright -IFX-14 Intel BP توی اروپا طرفدارای زیادی پیدا کرده و از لحاظ قیمت هم خیلی خیلی مناسب هستش مدتی بود که دنبال این هیت سینک بودم که خوشبختانه چند روزی هستش که این محصول به لیست محصولات اضافه شده ولی فکر میکنم که هنوز وارد نشده باشه.

اگه ممکنه لطف بفرمایید و یه رقم تقریبی از این محصول و زمان دقیق فروشش رو بفرمایید ممنون میشم

من الان حقیقتاً با دمای CPU م مشکل دارم.:D(

اگه بدونم امکان تهیه این محصول الان براتون فراهمه به هر قیمتی حاضرم بگیرمش

لینک به دیدگاه

سلام جناب آقای حسینی عزیز

با توجه به اینکه thermalright -ifx-14 intel bp توی اروپا طرفدارای زیادی پیدا کرده و از لحاظ قیمت هم خیلی خیلی مناسب هستش مدتی بود که دنبال این هیت سینک بودم که خوشبختانه چند روزی هستش که این محصول به لیست محصولات اضافه شده ولی فکر میکنم که هنوز وارد نشده باشه.

اگه ممکنه لطف بفرمایید و یه رقم تقریبی از این محصول و زمان دقیق فروشش رو بفرمایید ممنون میشم

من الان حقیقتاً با دمای cpu م مشکل دارم.:confused:(

اگه بدونم امکان تهیه این محصول الان براتون فراهمه به هر قیمتی حاضرم بگیرمش

دوست عزیز ، فنها تا 10 روز دیگه وارد بازار ایران می شود.:D

لینک به دیدگاه

جناب مهندس جاوید به خاطر خبر خوبتون ازتون ممنونم

اینم یه رویو از این کولر که صدای طرفدارای متعصب Coolermaster V10 رو در آورده که البته خود من هم معتقدم رتبه این کولر نباید اینقدر پایین میشد. ولی در اینکه Thermalright -IFX-14 Intel BP در این رقابت رتبه اول رو بدست آورده هیچ شکی نیست.(به شرطی که از 2 یا 3 فن مناسب استفاده بشه)

103_diagr2_refer-(Xbitlabs).png

به امید فرا رسیدن این 10 روز دیگه:D

ضمناً چون از این هیت سینک زیادی تعریف کردم جا داره اینرو هم اضافه کنم که اگر تصمیم به تهیه یه کیس مناسب و خنک رو ندارید این هیت سینک شاید انتخاب مناسبی نباشه و نتونه معجزه کنه (مثل رویو یی که نشونتون دادم) به دلیل داشتن سطح مقطع بزرگ. این هیت سینک بیشترین درگیری رو با هوای محیط داخل کیس داره و اگه جریان هوای کیس خوب نباشه این هیتسینک ضمن افت کارایی باعث گرم و گرمتر شدن دمای داخل کیس میشه

ویرایش شده توسط hamid_archi
پاراگراف آخر
لینک به دیدگاه

این تست مزخرف در مورد v10 رو فقط سایت xbitlabs انجام داده و تو هیچ سایتی همچین عملکردی رو v10 نداشته ...:D

لینک به دیدگاه

DOMINATOR عزیز من فکر میکنم که این تستها یا تویه شرایط یکسان گرفته نشدن ویا اینکه تویه یه محیط خیلی خنک بغیر از داخل کیس گرفته شدن

حتی اگر coolermaster V10 و Thermalright -IFX-14 Intel BP امتیاز مساوی میگرفتن که بعید هم نیست برنده اصلی Thermalright -IFX-14 Intel BP میشد چون از نظر قیمت ارزونتره

اینطور نیست؟:D

لینک به دیدگاه

عزیز من فکر میکنم که این تستها یا تویه شرایط یکسان گرفته نشدن ویا اینکه تویه یه محیط خیلی خنک بغیر از داخل کیس گرفته شدن

خوب پس خودتون هم مشکل دار بودن تستها رو قبول دارید ...:D

حتی اگر coolermaster V10 و Thermalright -IFX-14 Intel BP امتیاز مساوی میگرفتن که بعید هم نیست برنده اصلی Thermalright -IFX-14 Intel BP میشد چون از نظر قیمت ارزونتره

اینطور نیست؟

ببینید د رمورد تستها من یکی همیشه زیاد نظر نمیدم ولی معلوم نیست کدوم راست میگه کدوم دروغ و اگر دقت کنید همه با هم فرق دارن و هیچ کدوم نتایج مساوی نداشتن البته به شرایط و دمای محیط هم وابسته است ولی خوب در بعضی ها واقعا خنده دار هست مثل همین تست که ifx -14 حدود 12 درجه از v10 که یک کولر 160 تومنی هست قویتره ... :confused:

لینک به دیدگاه

حرفات رو قبول دارم. مدتهاست گه گفته هاتو نه فقط تو این فروم بلکه تو بقیه فرومها خوندم و همیشه با عقل جور در اومده خود من هم سعی میکنم که هیچ وقت اصلاً نظری ندم و چیزی ننویسم ولی دومینتور عزیز این هیت سینک سطح مقطع خیلی بزرگی داره و هم میشه بدون فن برای مواقع ضبط صدا و بعضی کارهایی که realtime هستن ازش استفاهده کرد و هم میشه با فن برای مواقعی که قراره بار پردازشی داشت. و ازطرفی استفاده کننده برای انتخاب فن کاملاً دستش بازه چون هر فنی با هر مارک و سرعت و حتی اندازه (البته کمتر از 14 سانت) میتونه استفاده بشه. حتی هیت سینک رو میشه 90 درجه چرخوند و جهت جریان هوا رو تغییر داد.

قیمتش رو تو ایران نمیدونم . پاسخ این سوال در عمل کاملاً به آقای حسینی بستگی داره ولی در اصل فکر میکنم قیمت فوق العاده معقول و مرقوم به صرفه ای داشته باشه .

اگه مطلب دیگه ای در این رابطه باشه من مشتاقانه منتظر دونستنشم

nx9m5nuqcfyzv4x5qudu.jpg

لینک به دیدگاه

حرفات رو قبول دارم. مدتهاست گه گفته هاتو نه فقط تو این فروم بلکه تو بقیه فرومها خوندم و همیشه با عقل جور در اومده خود من هم سعی میکنم که هیچ وقت اصلاً نظری ندم و چیزی ننویسم ولی دومینتور عزیز این هیت سینک سطح مقطع خیلی بزرگی داره و هم میشه بدون فن برای مواقع ضبط صدا و بعضی کارهایی که realtime هستن ازش استفاهده کرد و هم میشه با فن برای مواقعی که قراره بار پردازشی داشت. و ازطرفی استفاده کننده برای انتخاب فن کاملاً دستش بازه چون هر فنی با هر مارک و سرعت و حتی اندازه (البته کمتر از 14 سانت) میتونه استفاده بشه. حتی هیت سینک رو میشه 90 درجه چرخوند و جهت جریان هوا رو تغییر داد.

قیمتش رو تو ایران نمیدونم . پاسخ این سوال در عمل کاملاً به آقای حسینی بستگی داره ولی در اصل فکر میکنم قیمت فوق العاده معقول و مرقوم به صرفه ای داشته باشه .

اگه مطلب دیگه ای در این رابطه باشه من مشتاقانه منتظر دونستنشم

nx9m5nuqcfyzv4x5qudu.jpg

خواهش میکنم عزیز ...

در مورد کارایی بالای محصولات ترمالرایت شکی نیست و بله ifx-14 واقعا کولر عالی هست خصوصا برای i7 و همینطور اولترا 120 اکستریم و ترو بلک ... که انشاا... این سه کولر به زودی وارد میشه .... و هر سه هم عالی هستند ...

Ifx-14 قابلیت نصب 3 فن رو هم داره البته بیرون کیس و نصب دو فن در داخل کیس رو داره و با دو فن 12 سانتی دور بالا عملکرد فوق العاده ای داره همینطور اولترا 120 اکستریم و مطمئنا طرفداران بسیار زیادی رو در ایران داره ...:D

لینک به دیدگاه

این تست مزخرف در مورد v10 رو فقط سایت xbitlabs انجام داده و تو هیچ سایتی همچین عملکردی رو v10 نداشته ...

اتفاقا من از این تستهای مذخرف در مورد این کولر v10 زیاد دیدم. من فکر میکنم شما کمی روی این کولر حساسیت داری، به هر حال این کولر نسبت به قیمتش واقعا عملکر خوبی نداره و فقط داره نون ظاهرش رو میخوره، حتی تو بعضی از تستها بوده که از v8 هم ضعیفتر عمل کرده، حالا نسبت به کولرهای رده بالا مثل thermalright ، noctua ، polimatech و ... بماند.

با عرض پوزش.

ویرایش شده توسط alirezairan
لینک به دیدگاه

اتفاقا من از این تستهای مذخرف در مورد این کولر v10 زیاد دیدم. من فکر میکنم شما کمی روی این کولر حساسیت داری، به هر حال این کولر نسبت به قیمتش واقعا عملکر خوبی نداره و فقط داره نون ظاهرش رو میخوره، حتی تو بعضی از تستها بوده که از v8 هم ضعیفتر عمل کرده، حالا نسبت به کولرهای رده بالا مثل thermalright ، noctua ، polimatech و ... بماند.

با عرض پوزش.

شما این کولر رو تست کردی که داری اینقدر با اطمینان صحبت میکنی ؟ یا فقط تست دیدی و یه چیز شنیدی ؟ :D

لینک به دیدگاه

شما این کولر رو تست کردی که داری اینقدر با اطمینان صحبت میکنی ؟ یا فقط تست دیدی و یه چیز شنیدی ؟ :D

دوست عزیز شما که تست کردی ، تا چه فرکانس و دمایی تونستی باهاش برسی ؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما که تست کردی ، تا چه فرکانس و دمایی تونستی باهاش برسی ؟

من تست نکردم ولی مطمئن هستم این کولر عالی هست ..:D

لینک به دیدگاه

من چند تا جمله بازاری بگم ( چون تخصصم بیشتر روی بازاره ) :

در ایران رسمه وقتی شرکتی میخواد بگه کالای من خیلی خوبه و عالیه میاد به بالاترین قیمت کالاشو میفروشه که این مسئله باعث میشه هر کسی که این کالا رو میخره فکر کنه که بهترین کالای موجود رو خریده .

ولی راهنمایی میکنم بهترین راه حل مشاهده تستهای سایتهای معتبر هستش و یا اینکه صبر بفرمایید تا این فنها بیاد تا تستی بین این فنها با فنهای کولر مستر داشته باشیم .

لینک به دیدگاه

سلام ...

آقای حسینی بهترین راه برای مشخص شدن این موضوع اینه که تست بشن و حتما وقتی فنها اومد اگر ممکن بود تستی رو انجام بدیم ...

حتی تستهای معتبر هم مشکل دار میزنن آقای حسینی و هر کدوم تستهای متفاوتی انجام دادن و فرق دارن با هم تو تستهای یه سایت خوب بوذه و بعضی سایتها هم نه ... و همین باعث میشه شخص بیشتر باعث سر در گمی بشه ... انشاا.. تست فنهای ترمالرایت و کولر مستر.

تشکر ...

لینک به دیدگاه

درود

رضا جان در مورد تستهای فن باید یه سری مطالب بهت بگم .

هیچ میدونید نوع مادربورد و چیدمان اسلاتها در مادربورد در تستها تاثیر داره ؟

ایا میدونید نوع هیت سینک و نوع قرار گرفتن فن به هیت سنکها تاثیر فراوانی داره ؟

پس نتیجه میگیرم که تستها فنها در مادروبردهای مختلف نتیجه های مختلفی بهمون میده .

پس نتیجه میگیریم نوع کیس و گردش هوا در کیس نتیجه های متفاوتی بهمون میده

پس صبر کنید تا فنها بیادش

لینک به دیدگاه

دوستان بنده یه فن v10 دارم، اما متاسفانه بخاطر نبود و خمیر بدی که الان استفاده میکنم امکان تست گرفتن ندارم

اما یکسری نکات:

1- به نظر من که تا حالا تجربه چند فن داشتم، باید بگم واقعا نصب راحت و خوش دستی حتی نسبت به NV120 دارد

2- نبود خمیر مناسب و حرفه ای و خوب در کنارش شدیدا احساس میشود

3- واقعا میگم شما با 2 تا فنش که روی دور 2000 باشد صدای زیادی را احساس نمیکنید

4- تا جایی که من فهمیدم این فن قدرت خود را زمانی به رخ رقیبانش میکشد که شما بخواهید اور کنید و باعث شوید tec ها فعال شوند

در شرایط مختلف بسته به نوع کیس در حالت معمولی نتایج مختلفی میدهد، به گفته خود طراحان این فن بهترین بازده را در کیس هایی

دارد که از طریق پنل بغل ( در کیس ) توسط فن جریان تازه هوا به داخل هدایت میکنند مثل CM830 و اگر شما آنرا در کیس

مثل NZXT Hush نصب کنید، ممکن است باعث نتیجه عکس شود و کارایی آنرا در حد یک فن استوک پایین بیاورد :D

5- این فن در کیسی بخاطر سایزش قابل نصب نیست

لینک به دیدگاه

درود

رضا جان در مورد تستهای فن باید یه سری مطالب بهت بگم .

هیچ میدونید نوع مادربورد و چیدمان اسلاتها در مادربورد در تستها تاثیر داره ؟

ایا میدونید نوع هیت سینک و نوع قرار گرفتن فن به هیت سنکها تاثیر فراوانی داره ؟

پس نتیجه میگیرم که تستها فنها در مادروبردهای مختلف نتیجه های مختلفی بهمون میده .

پس نتیجه میگیریم نوع کیس و گردش هوا در کیس نتیجه های متفاوتی بهمون میده

پس صبر کنید تا فنها بیادش

کاملا حرفتون رو قبول دارم آقای حسینی و من خودم به شخصه موقع نصب کولر خیلی دقت میکنم چون همینطور که شما عرض کردید به عوامل زیادی وابسته است...

ایرکولینگ V10 آقای حسینی اختصاصی برای CORE I7 ساخته شده که بهترین کارایی رو بر روی این سوکت داره و اگر شما V10 رو روی 775 تست کنید با نیروانا یکی میشه عملکردش چون برای این سوکت ساخته نشده ...

طبق بررسی که سایت REGITREVIEW انجام داده نمونه این تست رو شما ببینید که بر روی سوکت 775 و پردازنده Q9450 هست با ولتاژ 1.3 وات ....

nm66wyn4nnm69jtb5ur.gif

خوب حالا این تست رو ببینید ... که روی سوکت 1366 و پردازنده 920 تست شده ...

lfh5xcll5ooyv6iccq93.gif

خوب این تست دقیقا این موضوع رو بیان میکنه که اصلا V10 برای سوکت 775 مناسب نیست و بالعکس مناسب برای CORE I7 و همینطور که جناب علیرضا حسینی هم گفتند زمانی کارایی خودش رو نشون میده که TEC با توجه به دمای بالای پردازنده فعال بشه اون موقع بهتر میشه نتیجه گرفت ... ولی در کل عوامل خیلی زیادی در تست کولر ها موثر هست که همه باید رعایت بشه ...از جمله کنترل دمای محیط - نحوه زدن صحیح خمیر سیلیکون و همینطور نصب کولر و..... که همه تاثیر گذار هست...

تشکر.

ویرایش شده توسط DOMINATOR
لینک به دیدگاه

سلام ! با تشکر از دوستان ! ولی ای کاش تاپیک دیگه و مجزایی رو به کولر های کولر مستر و مخصوصا v10 اختصاص میدادیم و در اونجا در مورد این کولر بحث میکردیم ! البته شایدم بشه همین پست هارو به چنین تاپیکی انتقال داد هر چند زحمت داره .

ممنون .

ویرایش :

اقای حسینی منظور من این بود که یه تاپیک هم برای کولر V10 بزنیم ! یعنی اطلاعات مربوط به این کولر رو اونجا بذاریم .

در ضمن دوستان مثل همیشه بازم میگم کارایی تمامی قطعات پی سی نسبیه و هر چقدر کارایی دو قطعه بهم نزدیکتر باشه این نسبی بودن هم بیشتر میشه ! یعنی در قطعات نزدیک شما چاره ای ندارید جز اینکه با قطعات و شرایط خودتون تست کنید و خیلی بخواید به تست ها اطمینان کنید ، باید برید دنبال تست هایی که از سیستم تست گیرنده و سایر قطعات مشابه شما استفاده کرده باشند ! والا ممکن فلان کولر در یک کیس یا با یک مادربرد خنک تر باشه و در کیس و با قطعاتی دیگر گرم تر . استفاده از تست ها خودش کلی تامل لازم داره .

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

چرا فرامرز جان اتفاقا جاش همینجاست .

ولی این دوستان میخوان قبل از اینکه کالا بیاد و تست بشه در ایران توسط خود همین دوستان راجبش دعوا کنن که من اینرو قبول ندارم .

در ضمن از دید من وقتی کالایی از نظر کیفیت 5 درصد قویتره باید 5 درصد گرونتر باشه اگر 10 درصد قویتره 10 درصد گرونتر باشه پس بر این مبنا باید دید کدوم کالا ارزش خرید داره .

لینک به دیدگاه

شما این کولر رو تست کردی که داری اینقدر با اطمینان صحبت میکنی ؟ یا فقط تست دیدی و یه چیز شنیدی ؟

نه.

من تست نکردم ولی مطمئن هستم این کولر عالی هست ..

شما هم که تست نکردی، پس چرا اینقدر با اطمینان صحبت میکنی؟

ببین دوست عزیز ما آزمایشگاه سخت افزار نداریم که هر قطعه رو تست کنیم. بنابراین دو راه برای نتیجه گیری در مورد یه قطعه داریم:

1-دیدن review در سایت های مختلف هست وقتی شما چند ریویو رو با هم مقایسه کنی خودت میتونی نتیجه بگیری که هر قطعه، واقعا چه کارآیی داره، به همین راحتی.

قبول دارم اصولا سایت هایی که ریویوهای قطعات رو میزارن معمولا به نفع یک شرکت تبلیغ میکنند. ولی با دیدن چند تست مختلف به راحتی میشه فهمید هر قطعه چند مرده حلاجه.

2- ببینیم کاربران حرفه ای در فرومهای خارجی یا ایرانی از چه قطعاتی استفاده میکنند. (شما اگه میتونی یه کاربر حرفه ای توی فرومهای خارجی از قبیل xtremesystems، evga , ... به من نشون بده که از کولر v10 داره استفاده میکنه، توی پیشنهاداتشون هم اکثرا thermalright ایا polimatech پیشنهاد میکنند.)

نظر من با توجه به تستهایی که دیدم، نسبت خنک کنندگی کولرها اینه.

thermalright IFX14> polimatech megahalem> true 120>>>...> v10

حالا اگه به نظر شما v10 قویتر از ایناست حاضرم بعد از اینکه آقای حسینی کولرهای ترمال رایت رو آورد هر تست و مقایسه ای که بخواهی بین این دو کولر با هم انجام بدیم.

در ایران رسمه وقتی شرکتی میخواد بگه کالای من خیلی خوبه و عالیه میاد به بالاترین قیمت کالاشو میفروشه که این مسئله باعث میشه هر کسی که این کالا رو میخره فکر کنه که بهترین کالای موجود رو خریده .

ولی راهنمایی میکنم بهترین راه حل مشاهده تستهای سایتهای معتبر هستش و یا اینکه صبر بفرمایید تا این فنها بیاد تا تستی بین این فنها با فنهای کولر مستر داشته باشیم .

آقای حسینی، شما که از این رسما نداری!!:D

ویرایش شده توسط alirezairan
لینک به دیدگاه

آقای حسینی، شما که از این رسما نداری!!

:D ما اگه از این رسمها داشتیم الان روزگار ما بهتر از این حرفها بود . همین امروز سر اینکه ما رمهای تیم رو ارزون فروختیم تو بازار چنگ بود که یکی از مشتریها که بچه های هات اورکلاک بود هم شاهد بود اینجا . همکاران پاساژ ایران رم 2000 تیم رو دارن میفروشن 440 تومان و ما داریم میدیم 240 تومان خودتون قضاوت کنید مشتری بفهمه چی کار میکنه ؟ :confused:

حالا اگه به نظر شما v10 قویتر از ایناست حاضرم بعد از اینکه آقای حسینی کولرهای ترمال رایت رو آورد هر تست و مقایسه ای که بخواهی بین این دو کولر با هم انجام بدیم.

اینو قبول دارم و فقط صبر کنید تا ببنیم چی میشه تازه بعدا یادتون نره قیمتهاش رو هم مقایسه کنید

لینک به دیدگاه

شما هم که تست نکردی، پس چرا اینقدر با اطمینان صحبت میکنی؟

همونطور که شما انقدر با اطمینان صحبت میکنی و ...

2- ببینیم کاربران حرفه ای در فرومهای خارجی یا ایرانی از چه قطعاتی استفاده میکنند. (شما اگه میتونی یه کاربر حرفه ای توی فرومهای خارجی از قبیل xtremesystems، evga , ... به من نشون بده که از کولر v10 داره استفاده میکنه، توی

چه ربطی داره خیلی ها این کولر رو به خاطر حجم و وزن زیادش انتخاب نمیکنن :D

انشاا... بعد از اینکه کولرها رسید تستها انجام میشه اونوقت مشخص میشه ...

ویرایش شده توسط DOMINATOR
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...