رفتن به مطلب

سود سه ماهه اول 2014 و نشان از عدم ورشکستگی AMD

Abraham
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

این متن خلاصه ای از ترجمه ی خبر AMD Reports 2014 First Quarter Results توسط دیجیکالاست:

همان طور که مطلع هستید AMD که شاید روزگاری رقیب سر سختی برای بزرگان صنعت تراشه سازی چون اینتل به شمار می‌آمد چند صباحیست اوضاع مالی چندان خوشی ندارد. از بد روزگار نیز بازار کامپیوتر های دسکتاپ روز به روز کوچک و کوچک‌تر می‌شود و با توجه به سرمایه گذاری گسترده AMD در این بخش، اوضاع اصلا بر وفق مراد این شرکت نیست. حتی عده ای از کارشناسان بر این عقیده بودند که این شرکت پیش از این می‌بایست ورشکست می‌شده. با تمام این اوصاف کشتی AMD از میان دریای پرتلاطم این بازار کساد جان سالم به در برده و گزارش مالی سه ماه اول سال 2014 میلادی خود را اعلام نموده است.

amd2.jpg

بر طبق این گزارش که در واقع بر خلاف پیش بینی بسیاری از کارشناسان این بازار است AMD توانسته 1.4 میلیارد دلار سود را تنها ظرف این مدت عاید خود نماید. هرچند این مقدار در حدود 20 میلیون دلار کمتر از سود پیش بینی شده توسط این شرکت برای مدت مذکور می‌باشد، این مقدار معادل 0.03 دلار برای هر سهم است. اما با توجه به بحران‌های پیش روی این شرکت محقق کردن بخش عمده سود پیش بینی شده نیز خود جای تعجب دارد.
گفتنیست بر طبق اظهارات مدیر عامل AMD آقای "Rory Read" بهینه سازی پردازنده های X86 که مجهز به گرافیک یکپارچه سازی شده هستند توانسته رشد سود 28 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته برای این شرکت به ارمغان آورد.

6e774825-6beb-4e18-9edc-dc47043e50d1.jpg

پیش بینی می‌شود برای سه ماهه دوم سال میلادی جاری، سود شرکت AMD بتواند 3 درصد افزایش پیدا کند، البته یک دامنه نوسان 3 درصدی نیز برای این رشد در نظر گرفته شده است.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از شما

خسته نباشید

لینک به دیدگاه

امیدوارم همیشه اینجوری باشه

نه بخاطر طرفداری از amd بلکه بخاطر رقابتی بودنش با اینتل و انویدیا

لینک به دیدگاه

من نمیدونم این بنده خدا amd چیکار کرده که همه میخان ازش بد بگن من خودم خیلی سال هست که دارم با این پلتفرم کار میکنم و هیچ مشکل خاصی تا به حال باهاش نداشتم

من به شخصه amd رو خلاق تر نسبت به intel میدونم . همیشه در اوج نا امیدی بازار یه حرکت نو باعث نجات این کمپانی شده و خیلی پویا و با پشتکار هست نمونش همین شرکت ati که به انحصار amd درآمد و روز به روز پیشرفت کرد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من نمیدونم این بنده خدا amd چیکار کرده که همه میخان ازش بد بگن من خودم خیلی سال هست که دارم با این پلتفرم کار میکنم و هیچ مشکل خاصی تا به حال باهاش نداشتم

من به شخصه amd رو خلاق تر نسبت به intel میدونم . همیشه در اوج نا امیدی بازار یه حرکت نو باعث نجات این کمپانی شده و خیلی پویا و با پشتکار هست نمونش همین شرکت ati که به انحصار amd درآمد و روز به روز پیشرفت کرد

'درود AMD هم شرکت خوبیه ولی دیگه اینجور که میگید هم نیست و نمیشه گفت که از اینتل خلاق تره!! ولی بهر حال  کار خودشو انجام میده.توی پردازنده دسکتاپ از لحاظ قدرت و تنوع اینتل حرف اول رو میزنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

'درود AMD هم شرکت خوبیه ولی دیگه اینجور که میگید هم نیست و نمیشه گفت که از اینتل خلاق تره!! ولی بهر حال  کار خودشو انجام میده.توی پردازنده دسکتاپ از لحاظ قدرت و تنوع اینتل حرف اول رو میزنه.

درود

amd همیشه نسبت پول پرداختی مصرف کننده در برابر بازدهی محصولاتشو کاملا رعایت کرده مثلا همین 8350 الان با قیمت 170 تا 180 دلار در بین سایتهای فروشنده داره خرید و فروش میشه در صورتی که همین پردازنده به صورت میانگین 10 تا 15 درصد از یک 4770 k ضعیفتره

حالا اینتل اگر 4770k قدرتش 50 درصد از 8350 بیشتر میبود قیمت 320 دلاریش قابل توجیه بود ولی الان قیمتش واسه مصرف کننده توجیه کننده نیست پس اینتل هم مثل انودیا نسبت کارایی به قیمت رو رعایت نمیکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

amd همیشه نسبت پول پرداختی مصرف کننده در برابر بازدهی محصولاتشو کاملا رعایت کرده مثلا همین 8350 الان با قیمت 170 تا 180 دلار در بین سایتهای فروشنده داره خرید و فروش میشه در صورتی که همین پردازنده به صورت میانگین 10 تا 15 درصد از یک 4770 k ضعیفتره

حالا اینتل اگر 4770k قدرتش 50 درصد از 8350 بیشتر میبود قیمت 320 دلاریش قابل توجیه بود ولی الان قیمتش واسه مصرف کننده توجیه کننده نیست پس اینتل هم مثل انودیا نسبت کارایی به قیمت رو رعایت نمیکنه

اگر به روند این چند سال گذشته اینتل دقت داشته باشید همیشه پردازنده های در اون سطح همینطور قیمت گذارش شده اند !

همین که عدم وجود رقیب باعث نشده تا اینتل قیمت پردازنده هاش رو بالا ببره خودش جای شکر داره.

بهترین و دوست داشتنی ترین قسمت شرکت AMD پردازنده های مقابل اتم هست !

هنوز یکم مصرفشون بالاتره ولی کاراییشون تقریبا 2-3 برابره.

اتلون 5350 از نسل جدید این پردازنده هاست.

توصیه می کنم حتما بررسی های این مدل رو بخونید.

4_m.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر به روند این چند سال گذشته اینتل دقت داشته باشید همیشه پردازنده های در اون سطح همینطور قیمت گذارش شده اند !

همین که عدم وجود رقیب باعث نشده تا اینتل قیمت پردازنده هاش رو بالا ببره خودش جای شکر داره.

بهترین و دوست داشتنی ترین قسمت شرکت AMD پردازنده های مقابل اتم هست !

هنوز یکم مصرفشون بالاتره ولی کاراییشون تقریبا 2-3 برابره.

اتلون 5350 از نسل جدید این پردازنده هاست.

توصیه می کنم حتما بررسی های این مدل رو بخونید.

4_m.jpg

بله درسته

ولی وقتی نسلی از سی پی یوهاش به پایان عمرش نزدیک میشه باز هم با همون قیمت داره به مصرف کننده تحمیل میشه مثلا نسل سی پی یویه 1366 و سی پی یویه cor i7 930 و یا 950 هنوز هم با اندک تفاوت قیمتی داره فروخته میشه

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=cor%20i7%20950

تازه این قیمت استوک هست

در صورتی که FX8350 با اینکه هنوز تولید میشه و تولیدش قراره متوقف بشه قیمتش 199 دولاره و به همراه گارانتی عرضه میشه (حالا اگه فقط داخل ایران هست نمیدونم )

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss_1?url=search-alias%3Daps&field-keywords=fx+8350&rh=i%3Aaps%2Ck%3Afx+8350

اینم قیمت استوک 2600K

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_i_1_5?url=search-alias%3Daps&field-keywords=i7+2600k&sprefix=2600K%2Caps%2C324&rh=i%3Aaps%2Ck%3Ai7+2600k

این هم تفوت قیمت و کارایی COR I7 950 و FX 8350

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-950-vs-AMD-FX-8350

لینک به دیدگاه

وای چقدر طرفدار داشت ما نمیدونستیم

البته من چون از پلتفرم های amd تا بحال استفاده نکردم شاید به نظرم قریب و ... باشه

همین که این شرکت تونسته به تنهایی خودش رو بین دو تا غول پردازنده و گرافیک نگه داره خیلی حرفه

اینتل فقط با amd رقابت میکنه و یک شرکت دیگه که الان یادم نیست

انویدیا فقط با amd رقابت میکنه.   ولی amd با هردو اینها پس کار سخت تریه و متمرکز نیست روی یک کار

اما باز هم احساس میکنم مصرف کنندگانش خاص تر هستند تا عام

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

AMD شرکت خوبیه

و واقعا کارایی سی پی یو هاش در رده متوسط نسبت به قیمتش از رقیباش بهتره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...