رفتن به مطلب

سوال درباره H97-Z97

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان ایا مادربرهایH97-Z97ایا پردازنده های برادول و رم های DDR4رو هم پشتیبانی میکنه یا فقط واسه هاسول رفرش این مادربردا زده شده ?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فقط برای هسول رفرش هستش.. اینتل میخواد دائم چیپست و پردازنده بفروشه  :D

لینک به دیدگاه

ممنون..بنظرتون ارزش داره واسه مادربردای Z97و هاسول رفرش صبر کنم یا الان یه 4670kبا یه z87-aیا z87-hd3بگیرم ?سری کرای فایو ضریب باز k‏ هاسول رفرش دیرتر میاد ?

لینک به دیدگاه

ممنون..بنظرتون ارزش داره واسه مادربردای Z97و هاسول رفرش صبر کنم یا الان یه 4670kبا یه z87-aیا z87-hd3بگیرم ?سری کرای فایو ضریب باز k‏ هاسول رفرش دیرتر میاد ?

منظورتون از الان با این قیمت کـــــــــــــــنونی که احیانن نیست؟؟؟ !

لینک به دیدگاه

دوستان ایا مادربرهایH97-Z97ایا پردازنده های برادول و رم های DDR4رو هم پشتیبانی میکنه یا فقط واسه هاسول رفرش این مادربردا زده شده ?

آره برادول هم ساپورت ميكنه ولي DDR4 را نميكنه طبق جدولي كه من خواندم.

نه فك كنم بهتر است كه صبر كني چون الان قيمت ها خيلي غير منطقي شده اند

لینک به دیدگاه

دوستان من قصد خرید سیستم کامل رو دارم همونطور که اشاره کردید از شانس بد من قیمتا هم فضایی شده ! .من این مطلبو تو یه سایتی خوندم با این حساب تا تابستون خبری از کاهش قیمتا نخواهد بود ? باس تا تیر ماه صبر کنم ? ------------ بر طبق خبرهای رسمی و غیر رسمی تعرفه واردات، اکثر قطعات کامپیوتر بین 5 تا 25 درصد افزایش قیمت خواهند داشت.

قاعدتاً افزایش تعرفه بر افزایش قیمت قطعات کامپیوتر در سال 1393 تأثیر مستقیم داشته و نهایتاً تا پایان سه ماهه اول سال 1393، این افزایش قیمت کاملاً محسوس بوده و بر قطعات سخت افزار کشور اِعمال خواهند گردید.

به شما کاربران عزیزی که قصد خرید قطعات کامپیوتر، سیستم، لپ تاپ، تبلت، موبایل و لوازم دیجیتال دارید، توصیه می کنیم هر چه سریع تر و در اولین فرصت ممکن خرید های خود را انجام دهید. در غیراینصورت باید این افزایش قیمت محسوس را تجربه کرده و با آن کنار بیایید که البته برای خریداران ثروتمند و مرفعین بی درد، چندان اهمیت نخواهد داشت!

فراموش نکنید که این افزایش قیمت به صورت آرام آرام از تاریخ 16 فروردین 1393 شروع شده و ظاهراً تا پایان بهار 1393 نیز ادامه خواهد داشت.

لینک به دیدگاه

دوستان من تا اونجایی که اطلاع دارم broadwell دی دی ار 4 ساپورت نمیکنه اولین چیپستی که ساپورت میکنه haswell-e هست پس بهتره صبر کنید تا haswell refresh بیاد

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

بنده نیز قصد خرید دارم ... منتهی دو به شک موندم چیکار کنم ... :wacko:

از یک طرف میگن صبر کن هسول رفرش میاد اونو بگیر ... از طرف دیگه میگن قیمت ها احتمالن افزایش پیدا میکنه !!! 

والله بخدا منم گیج شدم چیکار کنم اصن  :D

دوستان ثواب داره اگر تو این زمینه بنده رو نیز یاری کنید  @};-

لینک به دیدگاه

بنده نیز قصد خرید دارم ... منتهی دو به شک موندم چیکار کنم ... :wacko:

از یک طرف میگن صبر کن هسول رفرش میاد اونو بگیر ... از طرف دیگه میگن قیمت ها احتمالن افزایش پیدا میکنه !!! 

والله بخدا منم گیج شدم چیکار کنم اصن  :D

دوستان ثواب داره اگر تو این زمینه بنده رو نیز یاری کنید  @};-

درود دوست عزیز فرق چندانی با هم ندارند.بهترین وقت خرید اینه که وقتی تصمیم گرفتید دو به شک نباشید وخرید کنید.گرون بشه، شما چون قبل از گرونی خریدید به نفعتون میشه ارزون بشه به اون صورت خیلی پایین نمیاد.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

درود دوست عزیز فرق چندانی با هم ندارند.بهترین وقت خرید اینه که وقتی تصمیم گرفتید دو به شک نباشید وخرید کنید.گرون بشه، شما چون قبل از گرونی خریدید به نفعتون میشه ارزون بشه به اون صورت خیلی پایین نمیاد.

ممنون از پاسخ شما

بنده نیز سیستم رو جمع کردم و یه 4670k با مادربورد Mpower و 8 گیگ رم 2400 مگاهرتز گذاشتم روش سیستم خیلی خوبی شد و کاملا راضی هستم  :)

لینک به دیدگاه

z97 , h97 برای پردازنده های برادول ساخته شدن . هاسول رفرش رو هم ساپورت میکنه ولی ddr4 نسل بعدی هست و ساپورت نمیشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوستان من هم یه سوال داشتم

بالاخره کسی میتونه یه جواب قطعی به من بده یا خیر

آیا میشه با مین هایی که دارای چیپ H97 هستن پردازنده سری K اینتل مثل 4670K رو اورکلاک کرد یا خیر

با تشکر

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

سلام

اورکلاک ساپورت نميکنه ، ميتوني جدول مقايسشونو ببيني :

post-9550-0-96066200-1402580880_thumb.jpg

با سلام

آیا میشه با مین هایی که دارای چیپ H97 هستن پردازنده سری K اینتل مثل 4670K رو اورکلاک کرد یا خیر

با تشکر

ویرایش شده توسط Service Manual
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

اورکلاک ساپورت نميکنه ، ميتوني جدول مقايسشونو ببيني :

attachicon.gifintel-9-chipset-table.jpg

خب این درسته ولی من شنیدم بعضی از دوستان میگن براحتی میشه با H97 ها CPU سری K رو اوور کرد

لینک به دیدگاه

سلام

اينجا رو مطالعه کنيد :

Overclocking On H97 With MSI - Overclock3D Forums

اين مادربرد هم H97 هست ، اما نوشته :

OC Genie 4: Overclock in 1 Second

MSI Global H97 PC Mate

خب این درسته ولی من شنیدم بعضی از دوستان میگن براحتی میشه با H97 ها CPU سری K رو اوور کرد

ویرایش شده توسط Service Manual
لینک به دیدگاه

با سلام

با تشکر

درود

میشه عزیز

اما قابلیت های اور کلاک میاد پایین!

به علت استفاده از منابع فازی پایین، میتونه آسیب برسونه به برد

یعنی خودشون هیچ وقت مدار فازی بالا توی این چیپست قرار نیمدن!

اما در حد بوست، که اونم اور هست، میشه انجام داد، بیشترش خطرناک هست

لینک به دیدگاه

سلام

بحث من الان نوشته هاي شما هست نه اورکلاک .....

ببينيد فازها رو خود شرکت سازنده مين برد روي مين برد قرار ميده و ربطي به چيپست که Z97 يا H97 باشه نداره ، و شرکت سازنده ميتونه مثلا از ترانزيستورهاي 100 آمپر يا بيشتر يا کمتر استفاده کنه ....... و دقيقا به همين خاطر هست در بعضي از مادربردها با اينکه سوکت با نسل بعد يکي هست توي ليست ساپورت پردازنده ، پردازنده اي که توان بيشتري داره رو قرار نداند ، چون ترانزيستورهاي FET قسمت VRM توانايي لازم رو ندارند ، البته ممکن هست با قرار دادن پردازنده جديدتر سيستم بدون مشکل بالا بياد اما اينکار ريسک داره ، چون ممکن هست در اورکلاک يا رفتن سيستم به حالت فول لود به مدت زمان زياد ترانزيستورهاي قسمت VRM بيش از حد داغ شده و صدمه ببينند .......

حالا اگر شرکت MSI گفته که ميشه با H97 هم اورکلاک کرد مطمئن باشيد ميشه ، اما مطمئنا قابليت هاي Z97 رو نداره و در مورد صدمه ديدن ترانزيستورهاي VRM هم اگر شرکت سازنده اين قابليت رو اضافه کرده باشه به هيچ عنوان ترانزيستورها صدمه نخواهند ديد ....

درود

میشه عزیز

اما قابلیت های اور کلاک میاد پایین!

به علت استفاده از منابع فازی پایین، میتونه آسیب برسونه به برد

یعنی خودشون هیچ وقت مدار فازی بالا توی این چیپست قرار نیمدن!

اما در حد بوست، که اونم اور هست، میشه انجام داد، بیشترش خطرناک هست

لینک به دیدگاه

سلام

بحث من الان نوشته هاي شما هست نه اورکلاک .....

ببينيد فازها رو خود شرکت سازنده مين برد روي مين برد قرار ميده و ربطي به چيپست که Z97 يا H97 باشه نداره ، و شرکت سازنده ميتونه مثلا از ترانزيستورهاي 100 آمپر يا بيشتر يا کمتر استفاده کنه ....... و دقيقا به همين خاطر هست در بعضي از مادربردها با اينکه سوکت با نسل بعد يکي هست توي ليست ساپورت پردازنده ، پردازنده اي که توان بيشتري داره رو قرار نداند ، چون ترانزيستورهاي FET قسمت VRM توانايي لازم رو ندارند ، البته ممکن هست با قرار دادن پردازنده جديدتر سيستم بدون مشکل بالا بياد اما اينکار ريسک داره ، چون ممکن هست در اورکلاک يا رفتن سيستم به حالت فول لود به مدت زمان زياد ترانزيستورهاي قسمت VRM بيش از حد داغ شده و صدمه ببينند .......

حالا اگر شرکت MSI گفته که ميشه با H97 هم اورکلاک کرد مطمئن باشيد ميشه ، اما مطمئنا قابليت هاي Z97 رو نداره و در مورد صدمه ديدن ترانزيستورهاي VRM هم اگر شرکت سازنده اين قابليت رو اضافه کرده باشه به هيچ عنوان ترانزيستورها صدمه نخواهند ديد ....

عزیز خوب منم همین رو گفتم!

میگم که، اگر هم قرار بده، حتما اون سری فاز هایی رو که شرکت ها به روی چیپست Z97 قرار میدن، رو روی H97 قرار نمیده!

و در این که قدرت کلاک این چیپست H97 پایین هست هم شکی نیست!

لینک به دیدگاه

سلام

ببينيد فازها در واقع يک سري ترانزيستور از نوع FET هستند که همراه با يک سلف مورد استفاده قرار ميگيرند و اين مجموعه توسط يک مدار به نام PWM کنترل ميشه مدار PWM هم يک آي سي ( مدار مجتمع) هست که مياد و FET ها رو کنترل ميکنه ......

حرف شما وقتي صحيح هست که در مادربرد از آي سي PWM استفاده نشده باشه و خود چيپست داراي مدار PWM باشه !

که معمولا اينطوري نيست و يک آي سي جدا براي کنترل PWM قرا ميگيره ......

مثلا اين آي سي ASP1105 در يک مدل مادربرد ASUS استفاده شده :

post-9550-0-90557800-1402752127_thumb.jpg

اين هم يک مدار ساده PWM با کنترل فاز :

post-9550-0-02976600-1402752192_thumb.jpg

پس کنترل فاز ربطي به چيپ نداره .........

عزیز خوب منم همین رو گفتم!

میگم که، اگر هم قرار بده، حتما اون سری فاز هایی رو که شرکت ها به روی چیپست Z97 قرار میدن، رو روی H97 قرار نمیده!

و در این که قدرت کلاک این چیپست H97 پایین هست هم شکی نیست!

لینک به دیدگاه

سلام

ببينيد فازها در واقع يک سري ترانزيستور از نوع FET هستند که همراه با يک سلف مورد استفاده قرار ميگيرند و اين مجموعه توسط يک مدار به نام PWM کنترل ميشه مدار PWM هم يک آي سي ( مدار مجتمع) هست که مياد و FET ها رو کنترل ميکنه ......

حرف شما وقتي صحيح هست که در مادربرد از آي سي PWM استفاده نشده باشه و خود چيپست داراي مدار PWM باشه !

که معمولا اينطوري نيست و يک آي سي جدا براي کنترل PWM قرا ميگيره ......

مثلا اين آي سي ASP1105 در يک مدل مادربرد ASUS استفاده شده :

attachicon.gifASP1105 ASUS PWM Controller.jpg

اين هم يک مدار ساده PWM با کنترل فاز :

attachicon.gifDual Phase Power Supply Controller.JPG

پس کنترل فاز ربطي به چيپ نداره .........

:D  بخدا حرف من این نیست که چیپست فاز رو کنترل میکنه!

میگم که شرکت سازنده، نمیاد از فاز هایی که روی مادربورد با چیپست Z97 استفاده کرده، بیاد همون هارو هم روی H97 استفاده کنه!

نمیدونم منظورم رو رسوندم یا نه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...