رفتن به مطلب

نقد و بررسی منصفانه کارت های amd and nvidia از لحاظ زنده بودن تصاویر و ....

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان من در چند سال اخیر هم کارت ای ام دی داشتم وهم انویدیا به نظرم کارت های انویدیا از نظر نمایش رنگ و بافت تصویر و کلا زنده بودن رنگ ها تو محیط ویندوز و بازی از کارت های ای ام دی سر تراست اینو رو تجربه چند ساله من تو به کارگیری انواع کارت های این دو شرکت غول سازنده کارت گرافیک بوده است البته تو سایت های خارجی چیزی پیدا نکردم شاید من به خوبی جستجو نکردم 

به هرحال از شما عزیزانی از از انواع کارت های این دو شرکت استفاده کرده اند خواهشمندم نظرات خود را منصفانه ارایه دهند مخصوصا الان که کارت های سری 290 ای ام دی ارزان ترشده و دوستان و حتی خود بنده هم هوس خرید انها را کرده ام ولی به خاطر بی کیفیتی در نمایش اجسام و بازی دو دل شده ام منتظر نظرات شما عزیزان هستم 

ویرایش شده توسط hossin
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز رنگ پردازیه  انویدیا  خوب این معلومه انویدیا در برخی از موارد سر تر هستش  به نظرم یه خوبی که ای ام دی داره فقط دماش هست  کلا دمای ای ام دی کمتر هست  در برخی از کارت ها ی انویدیا نه همه البته ولی من انویدیارودست دارم

لینک به دیدگاه

سلام من هم از هر دو نوع استفاده کردم ولی تا حالا این تفاوت ها رو ندیدم به نظر من انویدیا بهتر هستش

لینک به دیدگاه

نظر کسی که کارت های سریی 200 AMD و انویدا 700 داره مهم هست شاید در سریی جدید ای ام دی رنگ ها فرق کرده باشن 

متاسفانه من تا حالا سمت ای ام دی نرفتم که بتونم بگم فرقی بینشون هست یا نه اما انویدا که داشتم واقعا عالی بود 

اگه بشه از یک قسمت بازی با هردو کارت عکس گرفت بهتر میشد فهمید کدوم بهتر هست 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این لینک رو ببینید بد نیست

http://www.tomshardware.com/reviews/image-quality-driver-optimization-graphics,3173-3.html

ویرایش شده توسط Mahdi-Lion
لینک به دیدگاه

سلام  دوستان !!!

به نظر من برای بازی اول انویدیا اما برای برنامه های گرافیکی اول ای ام دی !

حالا چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چون توی بازی ها انویدیا تصویر بهتر و فریم بیشتری میده اما توی مقایسه نرم افزاری ای ام دی بهتره البته این یه چیز صد در صد نیست و بازی ها و برنامه ها با هم متفاوت هستند اما عموما از این اصل پیروی میکنند !

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این لینک رو ببینید بد نیست

http://www.tomshardware.com/reviews/image-quality-driver-optimization-graphics,3173-3.html

کیفیت تصاویر زیاد خوب نیستند اگه شما چیزی فهمیدید لطفا بفرمایید

لینک به دیدگاه

بنده به هیچ عنوان همچین چیزی رو قبول ندارم . یادمه تو سایت هات اورکلاک یه تاپیک با همین عنوان زده بودن که اونجا با عکس گرفتن دوستان میتونستی ببینی کیفیت رنگ و شفافیت تو کارت 5850 از کارت 460 انودیا بهتر بود . اینا همه میتونه تو تنظیمات درایور کارت تعقیر پیدا کنه و با تعقیرات تو نرم افزار مخصوص خود کارت میتونی هم کیفیت و هم شفافیت رو به طور دلخواه تنظیم کنی . ای ام دی و انودیا دو رقیب دیرینه تو این زمینه هستن که مطمئن باشید اگر همچین سوتی بزرگی تو تولیدشون بود قبل از اینکه من و شما بفهمیم شرکت رقیب بلایی سر اون یکی میاورد که دیگه همه میدونیم 

هر دو کارتهای خوب و مورد قبول دارن و نمیشه گفت کدوم بهترن . من به شخصه فقط ای ام دی باز هستم نه به این خاطر که بگم بهتره . به خاطر اینکه من با کارتهاش راحت ترم و نسبت به قیمت برام باصرفه تره 

لینک به دیدگاه

به نظرم ای ام دی برای اینکه بتونه کارت های سری 7000 خودش رو به کارت های سری 600 انویدیا برسونه دست به همچین کاری زد تا بتونه با گرفتن چند فریم بیشتر از رقیب دیرینه خودش جلو بزنه  

لینک به دیدگاه

این موضوع بشدت در زمان استفاده از کارتهای DVB و تماشای شبکه های ماه - واره ایی مشخص میشه

من شخصا تجربه رندر تصاویر بهتری روی تراشه های انویدیا تجربه کردم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

من خودم نرمی و لطافت و ترکیب رنگ NVIDIA رو بیشتر پسند میکنم ( محیط  و کاراکتر ) / توی کنسول ها PS3 رو بیشتر حتی نسبت به PS4 !!! ( جزئیات PS4 رو دیدم و بالاتر از PS3 هستش به نظر من )

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوستان ،

از نظر سخت افزاری و خود کارت گرافیک هیچ تفاوتی وجود نداره و اصلا نمیتونه داشته باشه . کارت شما هرچی که باشه شما اون چیزی رو میبینید که توسعه دهنده به صورت نرم افزاری تایین میکنه . تفاوت هایی که این میان بوجود میان بر میگرده به درایور های عرضه شده برای این کارت ها و روش هایی که برای رندر در نظر گرفته میشه تا بهینه ترین حالت انتخاب بشه .

لینک به دیدگاه

درود دوستان ،

از نظر سخت افزاری و خود کارت گرافیک هیچ تفاوتی وجود نداره و اصلا نمیتونه داشته باشه . کارت شما هرچی که باشه شما اون چیزی رو میبینید که توسعه دهنده به صورت نرم افزاری تایین میکنه . تفاوت هایی که این میان بوجود میان بر میگرده به درایور های عرضه شده برای این کارت ها و روش هایی که برای رندر در نظر گرفته میشه تا بهینه ترین حالت انتخاب بشه .

حرف شما مورد تایید است این حرکت ای ام دی صرفا جهت به دست اوردن فریم بیشتر تو بازی است 

لینک به دیدگاه

درود دوستان ،

به نظر من هم ایشون درست میگن اما چیزی که مهمه اینه که من یوزر چه کیفیتی از تصویر رو میبینم حالا میخواد مال سخت افزار باشه یا نرم افزار .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حرف شما مورد تایید است این حرکت ای ام دی صرفا جهت به دست اوردن فریم بیشتر تو بازی است 

این موضوع توی اکثر بازیها باید صادق باشه . اگه وسط گیم زدن کارتتون رو تعویض کنید کاملا متوجه داغون بودن AMD میشید .

یادمه BF2 میزدم کارتم هم 9400gt بود :D وسط کار ارتقاع دادیم به 6850 :D فریم چسبید به 60 اما کیفیت بافت ها افت کرد .

اما در هر صورت AMD رو خدا خیرش بده چون اگه همینها رو رو هم نده بیرون Nvidia و Intel پیر مشتری رو در میارن .

ویرایش شده توسط Mahyar_Curious
لینک به دیدگاه

این موضوع توی اکثر بازیها باید صادق باشه . اگه وسط گیم زدن کارتتون رو تعویض کنید کاملا متوجه داغون بودن AMD میشید .

یادمه BF2 میزدم کارتم هم 9400gt بود :D وسط کار ارتقاع دادیم به 6850 :D فریم چسبید به 60 اما کیفیت بافت ها افت کرد .

اما در هر صورت AMD رو خدا خیرش بده چون اگه همینها رو رو هم نده بیرون Nvidia و Intel پیر مشتری رو در میارن .

بنده تو بازی Assassins-Creed-Liberation اول کارتم 7970 بود که فروختم و 770 خریدم و در اول بازی متوجه غلیظ شدن رنگ ها و زنده شدن تصاویر شدم و اونجا بود که فهمیدم انودیا تو تصویر یک سرو گردن از ای ام دی بهتر است

لینک به دیدگاه

به نظر من تا سری 5000 amd یا ati خیلی خوب بود اما انویدیا با 580جلو زده وهمچنان هم جلو در سری 7000وr9 برای دادن فریم بیشتر جزابیت از بین رفته و در مورد اون غلظت تصویر در انویدیا فکر میکنم انویدیا موفق شده کارت هاش رو برای مانیتور بهتر تنظیم کنه توی سری r9 amd  گند زده فیریم خیلی زیاد است اما رنگ ها وجزییات واقعا بد است 

لینک به دیدگاه

بنده تو بازی Assassins-Creed-Liberation اول کارتم 7970 بود که فروختم و 770 خریدم و در اول بازی متوجه غلیظ شدن رنگ ها و زنده شدن تصاویر شدم و اونجا بود که فهمیدم انودیا تو تصویر یک سرو گردن از ای ام دی بهتر است

دوست عزیز اینا مواردی هست که اصلا ربطی به نوع کارت و شرکت سازنده نداره . اینا مواردی هست که میتونید تو تنضیمات نرم افزار درایورتون مشاهده و دستکاری کنید . میتونید کنتراست رو زیاد و کم کنید یا اینکه میتونید غلظت رنگ ها رو بیشتر و یا کمتر کنید . این مساله میتونه از این باشه که مثلا  ای ام دی شدت نور رو به طور پیش فرض روی 100 گذاشته و انودیا به طور پیش فرض روی 95 قرار داده باشه که با یه دستکاری کوچیک و نسبت به سلیقه فردی که داره از کارت استفاده میکنه میتونه تنظیم بشه . 

این 2 تا شرکت اونقدر با هم رقابت دارن که مطمئن باشید کوچکترین حرکت طرف مقابلشون رو قبل از اینکه حتی طرف مقابلشون کارتی تولید کنه خبر دارن . من و شمای مصرف کننده تا خبری تو نت پخش نشه و یا کارتی تولید نشه هیچ اطلاعی از آینده نداریم و این در حالی هست که این 2 شرکت همین الان از تکنولوژی و برگ برنده شاید مثلا 2 سال دیگه  طرف مقابلشون خبر دارن و از همین الان برای اون روز برنامه ریزی میکنن تا بتونن تو رقابت بمونن و کم نیارن 

اونوقت به قول شما یه همچین اشکال و ایرادی که نمیشه کوچیک حسابش کرد میتونه از دیدشون پنهان بمونه و متوجه نشده باشن . یه همچین افتضاحی رو هر کدوم از این 2 یعنی ای ام دی یا انودیا مرکتب بشه مساوی هست با نابود شدن شرکت . چون مطمئن باشید تو همچین رقابتی جایی برای دلسوزی و مردونگی و مرام وجود نخواهد داشت 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

این تاپیک هیچ چیزش منصفانه نیست  چون همش فن بازی هست

من خودم هم از سری کارتهای ati یا amd و هم جیفورس داشتم هیچ کدومش از لحاظ تصویر و کیفیت با هم فرقی ندارند  و به گفته دوستمون این درایور هست که نقش تعیین کننده رنگها و کنتراست رو به عهده داره

ویرایش شده توسط HD5870
لینک به دیدگاه

این موضوع بشدت در زمان استفاده از کارتهای DVB و تماشای شبکه های ماه - واره ایی مشخص میشه

من شخصا تجربه رندر تصاویر بهتری روی تراشه های انویدیا تجربه کردم

سلام. من خیلی با نرم افزار های  کارت دی وی بی کار کردم تا اونجا که من میدونم ربطی به نوع کارت نداره به کداکی که میخوای انتخاب کنی ربط داره که چه کداکی میتونه تصویر رو با بهترین کیفیت رمز گشایی کنه.

لینک به دیدگاه

درود

این تاپیک هیچ چیزش منصفانه نیست  چون همش فن بازی هست

من خودم هم از سری کارتهای ati یا amd و هم جیفورس داشتم هیچ کدومش از لحاظ تصویر و کیفیت با هم فرقی ندارند  و به گفته دوستمون این درایور هست که نقش تعیین کننده رنگها و کنتراست رو به عهده داره

خوب دقیقا همینه درایور هم بخشی از یک کارت گرافیکه  وقتی شما نرم افزاری بدی که استفاده از سخت افرار رو بهتر بکنه یعنی ابزار مفیدتری تولید کرده مثلا شما دو تا شلوار از یک نوع پارچه داری اونی بهتر است که در دوختش ظرافت رعایت شده توی بحث بازی انودیا از خیاط بهتری استفاده کرده وگرنه این دو برند رقیب هستند و رقیب به کسی میکن که همرده هست

ویرایش شده توسط sadeghk2003
لینک به دیدگاه

خوب دقیقا همینه درایور هم بخشی از یک کارت گرافیکه  وقتی شما نرم افزاری بدی که استفاده از سخت افرار رو بهتر بکنه یعنی ابزار مفیدتری تولید کرده مثلا شما دو تا شلوار از یک نوع پارچه داری اونی بهتر است که در دوختش ظرافت رعایت شده توی بحث بازی انودیا از خیاط بهتری استفاده کرده وگرنه این دو برند رقیب هستند و رقیب به کسی میکن که همرده هست

این دقیقا اون چیزیه که من گفتم !!! اگر به جای کارت گرفیک آجرهم بفروشن اما با نرم افزار خوب بتونن کاری کنند که تصویر خروجی بهتر بشه من یکی حرفی ندارم بخرم !

هیچکس کارت گرافبک یا هر وسیله ای رو به خاطر تکنولوژی بکار رفتش که نمیخواد بلکه به خواطر کارکرد و کیفیتش توی اون کار میخواد !!! اگر انویدیا تونسته با نرم افزار بهتر محصول ضعیف تر یا هم رده خودش رو جوری در اختیار یوزرش قرار بده که از ای ام دی بهتر باشه . در واقع محصول بهتری ارئه داده . مگه غیر اینه ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

درایوری که amd میده کارایی کارتهاش رو برای چند کاربرد بالا میبره و تنها مختص به گیم خلاصه نمیشه ولی انودیا از سری 600 فقط تمرکزش گیم بوده و در کاربردهای نرم افزاری مثل open cl واقعا افتضاح ظاهر میشه یه این رویو ها توجه کن

http://www.tomshardware.com/reviews/specviewperf-12-workstation-graphics-benchmark,3778-3.html

کارت 700 دلاری 780ti به زور تونسته در حد یک 7750 ظاهر بشه (780TI فقط در نرم افزار مایا 2013 تونسه بهتر ظاهر بشه و در بقیه جالب نشون نداده )

معماری AMD اونقدر پیشرفت داشته که کارت  290X که یک کارت گیمینگ هست در برابر کارت فایر پرو W9000  که اوج معماری در سری 7000 بود بسیار بهتر ظاهر بشه و حتی این کارت 600 دلاری در بعضی تستها پا به پای کارت 4700 دولاری کوادرو کا6000 ظاهر بشه (هنوز این کارت 290X یک کارت گیمینگ هست وای به حال کارت W9100 که معماری هاوایی رو با خودش داره و مخصوص کار با OPEN CL هست )

و باز هم این به نفع من مصرف کننده هست چون اگر قصد کار با نرم افزار های خاص بام پیش بیاد لازم نیست برم و کارت مخصوص اون کار رو تهیه کنم و بابت یک کارت کوادرو یا فایر پرو بالای 2000 دوولار هزینه کنم

منم یک مثال میزنم

در یک خیابان دوتا رستوران هست هر دوشون یک نوع قضا سرو میکنند خوب من به هر دوتاشون سر میزنم

من از لیست منو یک غذا سفارش میدم مثلا ماهی روز بعد به رستوران کناری میرم و باز هم همون غذا یعنی ماهی سفارش میدم

هر دو رستوران طعم و مزه غذاهاشون یکسان به نظرم اومد و هیچ فرقی بین کیفیت و طعمش مشاهد نکردم هر دوشون عالی بودن

خوب حالا موقع حساب و پرداخت پول هست رستوران اولی همون غذا رو بهم داد 20 دولار

رستوران دوم همون غذا رو داد 50 دلار وقتی ازشون پرسیدم گفتند کیفیت غذاهای ما نظیر نداره ( البته این نظر خودشون بود و نظر من که یک مصرف کننده بودم براشون مهم نبود ) خوب حالا عقل حکم میکنه به سمت رستورانی برم که هم کیفیتش مناسب من باشه و هم قیمتش برام بصرفه و منو سر کیسه نکنه

الان هم قضیه انودیا با AMD همین طور هست انودیا مصرف کننده براش مهم نیست فقط میخواد مشتری سر کیسه بشه و به سودش برسه ( با این که میدونه و دید کارت تایتانش از 290X عقب افتاد ولی حاضر نشد حتی یک دولار از قیمتش کم کنه ) و این خودش نشون میده مصرف کننده براش اهمیت نداره

ولی amd کارت 290x بعد از تایتان اومد میتونست با یک کولر مناسب با قیمت 1000 دلار 290x رو به زور به دست مشتریش بده ولی اینکار رو نکرد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این دقیقا اون چیزیه که من گفتم !!! اگر به جای کارت گرفیک آجرهم بفروشن اما با نرم افزار خوب بتونن کاری کنند که تصویر خروجی بهتر بشه من یکی حرفی ندارم بخرم !

هیچکس کارت گرافبک یا هر وسیله ای رو به خاطر تکنولوژی بکار رفتش که نمیخواد بلکه به خواطر کارکرد و کیفیتش توی اون کار میخواد !!! اگر انویدیا تونسته با نرم افزار بهتر محصول ضعیف تر یا هم رده خودش رو جوری در اختیار یوزرش قرار بده که از ای ام دی بهتر باشه . در واقع محصول بهتری ارئه داده . مگه غیر اینه ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!

درود

شما به نکته خیلی خنده داری اشاره کردید اگه مشتری کارتی رو به خاطر تکنولوژی به کار رفته در اون نمیخواد پس هم AMD و هم انودیا هر دوشون دیوانه هستند که سال به سال معماری پردازندشون رو تغییر میدن و اگر فقط به درایور میبود پس هر دو شرکت مریضند دیگه میومدند همون کارت  9800GX 2و یا 4870X2 رو اونقدر درایور میدادند براشون تا کاراییشون برسه به کارت تایتان Z و  295X2

ویرایش شده توسط HD5870
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

منم یه نظری بدم

وقتی یه مدت طولانی از یه کارتی استفاده بشه مسلما چشم به نوع تصویر و نور و ترکیب رنگ اون کارت عادت میکنه و زمانی که از کارت رقیب دیگه استفاده میشه به نظر شخص موارد ضعیف تر یا بهتر میاد

هیچگونه معیاری برای بهتر دونستن این موارد نیست و فقط به سلیقه شخصی بر میگرده

چشم انسان مثل دستگاه تست کامپیوتری نیست که براش یه عدد عرف تعیین کنن و بگه خارج از این اعداد تصویر خوب حساب نمیشه

شاید مثلا چشم من رنگ ابی رو بدتر از چشم شخص دیگه ای ببینه 

نظر کلی من اینه که سلیقه ای هست برای همین تو نرم افزار کارت قسمت تنظیم رنگ و کنتراست هست برای شخصی سازی

و عوامل دیگه هم درنمایش بهتر رنگ هست مثلا منی که از مانیتور 250 تومنی استفاده میکنم رنگها بد تر از مانیتور یک میلیونی نمایش داده میشه پس نمیشه مشکل رو به کارت نسبت داد

فقط مقایسه باید در شرایط کاملا یکسان انجام بشه

نظر کاربر babak_11 رو تایید میکنم

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...