رفتن به مطلب

سری کیس های coolermaster / cosmos - اطلاعات / تجربیات / سوالات و ...در مورد این کیس ها !

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام ! دوستان اگه کسی از کیس های سری coolermaster / cosmos اطلاعاتی در دست داره یا مثلا تفاوت ها / مزایا و معایب شون رو میشناسه + قیمت ، بی زحمت در این تاپیک بیان کنه ! البته من اطلاع دارم که جناب yemojud در مورد این کیس ها اطلاعات بسیار خوبی در دست دارند و ازشون خواهش میکنم که لطف کنن و در این مورد منو راهنمایی بفرمایند .

لینک به دیدگاه

سلام ! علی اقا همه مدل هاشون ! من میخواستم بین شون یکی رو انتخاب کنم که یه هو بسرم زد و مدل cosmos s رو انتخاب کردم و زحمتشو مثل همیشه بدوش سعید اقا گذاشتم و ایشونم لطف کردن و مثل همیشه با قیمت بسیار منصفانه ای برام حساب کردن که همینجام از زحمات شون قدر دانی میکنم ! . ولی خیلی دوست دارم انواع مدل ها و مزایا و معایب هر یک رو بدونم . و البته قیمت شونو در ایران .

همچنین چند تا سوالم داشتم :

1 - تا جایی که من فهمیدم سری کاسموس دارای چهار مدله : COSMOS : 1000 / 1010 / PURE / S درسته ؟

2 - ایا اون قسمتی که در سری 1000 روی گرافیک رو میپوشونه رو میشه جدا تهیه کرد و ایا به مدل اس میخوره ؟

3 - در یکی از تاپیک ها نوشته بودید قراره در سری جدید COSMOS S ، قسمت جایگاه هارد ها به شکل سری 1000 باشه ! ایا شده و این چنین مدلی اومده ؟

4 - فرق سری 1000 یا سری pure چیه ؟ و کدوم بهتره ؟

5 - فرق سری 1000 یا 1010 چیه ؟

6 - در ضمن این مدل اس ایا تک رنگه و فقط یک مدل داره یا اونم انواعی داره ؟

من در کل از نظر ظاهری مدل اس رو بیشتر پسندیدم ولی از نظر داخلی از برخی قابلیت های داخلی سری 1000 همچون : محفظه هارد / فن و قاب فن کف کیس / روپوش گرافیکش بیشتر خوشم اومد !

بازم هر گونه اطلاعاتی در مورد این کیس ها و مخصوصا سری اس دارید خوشحال میشم بفرمایید .

با تشکر ویژه / فرامرز

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

البته من در حال حاضر کیس دیگه ای از همین کولر مستر بنام stacker 830 / nvidia edition دارم که خیلیم ازش راضیم ! ولی متاسفانه در این کیس پاور بالا میخوره و فقط به همین دلیله که خواستم کیس دیگه ای بگیرم . البته در کیس فعلی من متاسفانه فیلتر گرد و غبار وجود نداره و من یک دستگاه دمنده ( بلوور ) بصورت اماده باش در زیر میزم و کنار کیس قرار دادم و صبح پس از عرض صبح به خیر به سیستم ، با این دستگاه عملیان غبار روبی رو انجام میدم ! با اینحال هر ماه مجبورم کل کیس رو خالی کرده و تک تک قطعات خاک گرفتشو تمیز کنم که واقعا مشکله !

شهر من در کنار نام پاریس کوچولو ، به شهر گرد و خاک نیز مشهوره ! البته منظور از گرد خاک مثل اون شهرهای کویری و این حرفا نیست ! منظور خاک واقعیه نه شن ریزه که طوفان شه ! اینجا در حالت عادی باید یک دستمال همیشه دستت باشه ! مثلا من کیس stacker 830 رو از ساعت 10 صبح تا 4 یا 5 بعد الظهر تمیز کرده و میبندم و دقیقا ساعت 5 ، یعنی یک ساعت بعد از تمیزکاری ( تازه اونم با وسواسی که من در این مورد دارم ) روی کیس رو که دست میکشی خاک نیشسته ! دیگه خودتون تا اخرشو بخونید .

البته من این کیس stacker 830 - nvidia edition رو بیشتر روی حساب قیافه و ظاهرش خریدم ، چون نام معظم انویدیا بر روی اون حک شده ! هر چند کاراییشم بد نیست !

در ضمن من امروز از دریا پرسیدم که ایا محفظه هارد این کیس کاسموس اس بصورت جداگانه برای فروش وجود داره یا نه که گفتند هست ولی شنبه ! بنظر من با قرار دادن یکی دیگر از این محفظه ها بالای محفظه هارد فابریکش ، و استفاده از یک فن در جلوی اون ، جریان کولینگ داخل این کیس بی نقص ترین میشه . من الان برای کیس 830 هم همینکارو کردم ! البته اون کیس روی خودش یک قطعه ای داشت که من ازش برای این منظور استفاده کردم .

با تشکر .

o7jdrvmj670c7m540rq.jpg

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

من cosmos s دارم به قیمت 300 از آقای حسینی خریدم

به علت اینکه سمت راست بالا و جلوی کیس طوری هست گرد و غبار به داخل کیس میتونه بره

البته ماله من زیاد به داخل نمیره چون طوری ها به نوعی فیاتر دار که در میان و میشه شست(البته شاید با توجه به سلیقه و منطقه شما شرایط برا شما فرق کنه)

یک فن قرمز جلوی کیس(روبروی جعبه هارد ها) قرار داره که به هوا رو به داخل کیس فوت میکنه

یک فن بغل کیس(230*230) هست برای کارت گرافیک که اون هم به داخل هست

یک فن پشت کیس که هوا رو به خارج هدایت میکنه

و یکی هم بالای کیس که اون هم به خارج هست

پاور که زیر کیس هست فیلتر گرد و غبار داره که در میاد و تمیز میشه

دو تا جای فن 12*12 بالا و یکی هم زیر کیس برای فن اضافی وجود داره

صدای کمی داره

از معایبش میشه به طرز قرار گرفتن هارد ها و در نیومدن سینی مادربرد اشاره کرد

لینک به دیدگاه

در مورد اون تونل هوا برای vga در سری 1000 بگم که در cosmos s1100

به جای اون فن قرار داده شده که به نظر من جریان هوای بهتری داره(الیته مقایسه نکردم فقط حدس میزنم)

لینک به دیدگاه

یه مقدار قیمت این کیس کاهش داشته و حدودا 275 تومانه

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام

اين تاپيک نسبتا قديمي است.

با اين حال ، کسي از دوستان هست که اين کيس رو سراغ داشته باشه؟

شايد آقاي حسيني هنوز هم خبري از اين کيس داشته باشه.

با تشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...