رفتن به مطلب

dark Souls II رویای من که به حقیقت پیوست!!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

به نام خدا

درود

دوستان گرامی گیمرهای عزیز،non گیمر های محترم!!همانطور که میدانید و شاید تا الان متوجه شده باشید عدالت مرگباری که دو سال منتظرش بودیم دیروز عرضه شد و خوب  من هم فکر کنم جزء اولین نفر هایی بودم که دانلودش کردم !!اینقدر منتظر لیچش توی تورنت بودم که وقتی عرضه شد فقط 9 دقیقه از زمان آپلودشReloaded گذشته بود!!که من لیچش کردم ولی در همون 9 دقیقه 400 نفر لیچش کرده بودند!البته با توجه به اینکه فکر میکنم از مرز صد هزار نفر هم دانلودر هاش بگذرن !!پس من جز نفرات اول بودم!به هرحال سر تون رو درد نمیارم و میرم دنبال تعریف تجربه خودم از گشت و گذار شگفت انگیز و تور 10 ساعته در درانکلیگ!!

البته یک تاریخچه کوچکی از سری ارائه میدم که دوستانی که قبلی ها رو تجربه نکردن یکم با ذهن باز تر بیان سراغ نسخه جدید.

اول برای دوستانی که از عناونی قبلی چیزی نمیدونن بگم که این سری عنوان با Demon souls یا ارواح شیطان شروع شد  که عنوان کنسولی بود و از همون اول هم به دلیل old school بودنش مورد توجه گیمر های حرفه ایی PC واقع شد و از توسعه دهنده بازی Fromsoftwear و استودیوی قدیمی نامکو خواستن که این عنوان روی PC پورت بشه که البته ناشر با بهانه اینکه این بازی موتورش کراس پلتفرم نبوده و پورتش ممکنه با مشکلات عدیده ای روبرو بشه از زیرش مفت دررفت!!و 80 هزار تومان خرج روی دست بنده گذاشت!!من نسخه PS3 بازی رو بازی کردم و همونطور که از قبل توی بررسی ها مطالعه کرده بودم و کلا در موردش چیز های زیادی یاد گرفته بودم فهمیدم با چی  عجوبه ای طرفم!

بازی رول پلینگ یا همون RPG خودمون یا بازی نقش آفرینی کلاسیک سر سخت با کلی محیط برای گشت گذار و هزاران هزار ایتم با نام های عجیب و غریب  که بدون راهنما عمرا متوجه نخواهید شد خیلی از آنها به چه درد میخورن و حس سردرگمی در محیطی که دقیقا تجسم برزخ بود و آدم هایی یا بهتره بگیم NPC که در زمان گم شده بودند و میلیون میلیون بارمرگ!!که برای بازی کن های تازه کار عجیب بود !ولی کسانی که سری دیابلو کبیر بلیزارد رو بازی کردند یعنی قدیمی کار ها سریع متوجه میشدن که با چی طرف هستند چون مکانیزم گیم پلی دقیقا همون  دیابلو بودمنتها به جای نمای ایزومتریک از نمای اکشن سوم شخص بهره برده بود.خیلی ساده میشه گیم پلی رو اینجور تعریف کرد .یک کلاس انتخاب کن بازی رو شروع کن برو جلو دشمن ها رو بکش روح شون رو جمع آوری کن  و باهاش تمام کارهای بازی رو انجام بده که شامل ارتقا خودت و خرید و آپگرید لوازمت میشه. همین !منتها اگر کشته شدی یک بیکن ازت به جا میمونه باید خودت رو برسونی بهش . روحت رو جمع آوری کنی همین !اگر هم توی راه بازگشت به بیکن دوباره کشته شدی  این دفعه بیکن جدید مساویه با کشک!!چون بیکن قبلی از بین میره و حالا تصور کن 20 هزار تا روح توش بوده!!حتی نوشتنش هم سرم رو درد میاره!!باز جای شکرش باقیه به سبک دیابلو لوازمت هم جا نمی مونه اونجا!!!که کابوس دیگه از این بدتر نمیشه و خدا میدونه چند صد بار با کلاس بربر غول پیکر بدون لباس و حتی یک چاقوی میوه خوری به سمت قصر دیابلو می رفتم تا جنازه  قبلی ام  رو که دیابلو له کرده بود با کاردک از روی زمین جمع کنم!!

نسخه دوم خیلی بهتر بود و با نام Dark Souls عرضه شد. با بهینه سازی های زیادی که ایجاد شده بود و تقریبا نقایص قبلی کاملا  از بین رفته بودن و  منتقدان و گیمر ها حسابی به شوق اومدن و گیم اسپات نمره عالی 9.5 رو توسط منتقد عشق گیم و لجبازش کوین ونورد به بازی داد که یعنی بازی برابر با طلا!!اینبار هم صدای PC باز ها در آمد که چرا اینبار هم خبری از نسخه  pc نیست!!منتها اینقدر صدا ها بلند بودکه نامکو ترسید و وعده یک نسخه pc با نام آماده شو برای مرگ حسابی کف PCباز ها رو برید ولی وقتی بازی عرضه شد درست بود که ذاتش همون Dark souls دوست داشتنی بود ولی از مشکلات عدیده ای مثل رزلوشن داخلی وعدم پشتیبانی از موس کیبوردو مشکلات با پردازنده های چند هسته ای و پیکر بندی های sli و فریم ریت غیر قابل بازی کردن در بعضی جاها مخصوصا در شهر زنگار زده و تاریک Blight town که باعث میشد هر گیمری به دلیل سر درد های مزمن به  مصرف استامینوفن معتاد بشه رنج می برد!!خلاصه من نسخه کنسولی Dark souls  رو روی PS3 بازیش کرده بودم و اونجا هم مشکلات فریم ریت بود و لی نه در این حد و لا اقل مشکل کنترلر وجود نداشت ولی توی PC پورت خیلی بد انجام شده بود و از همه بدتر رزولوشن داخلی موتور بود که از نسخه کنسولی  عاریت گرفته شده بود!!!همونطور که میدونید بازی های کنسولی کلا از یک رزلوشن پیش فرض داخلی بهره میبرن که کل بافت هاشون در همون رزولوشن رندر میشه و دیگه قابل تغییر نیست و موقع اجرا برای مثال در PS3 خود کنسول اتوماتیک رزولوشن بازی رو شناسایی میکنه و برای اجرا به همون رزلوشن سوییچ میکنه ولی در pc  شما رزولوشن های مختلف بسته به سخت افزار و نمایشگر های مختلف دارید پس نمیتونید  از بازی استفاده کنید که اینترنال رزلوشنش قفل شده روی 1024 در 720 !چون وقتی رزولوشن رو عوض میکنید و برای مثال میرید روی 1080 بافت ها نمی توننupscale بشن و همون قبلی باقی میمونن که نتیجه تصاویر تار و بیکفیته که اصلا قابل استفاده نیست!Dark souls هم روی خوش به pc  نشون نداد هر چند یک مدر حرفه ای به نام دورانته که خدا امواتش رو بیامرزه توی نیم ساعت با یک مد چند صد کیلوبایتی مشکلات بازی رو حل کرد و خیلی از باگ ها فیکس شدن ولی باز هم مشکلات کنترلر و فریم ریت بر جای خود باقی بود و باید حتما از کنترلر 360  برای بازی استفاده میشد و کیبورد و موس بلا استفاده بود.

bo40rrwvkgtdi698opv.jpg

برسیم به بازی جدید که از همه مهمتره .اولا این همیشه قانون بوده که در بازی های شماره در بازی بعدی بهتر باشه و خوب ارواح تاریک 2 هم از این قاعده مستثنا نیست و میشه گفت با اختلاف زیاد بهترین نسخه سری هستش و  وبهترین تجربه ممکن این دفعه واقع روی PC  خواهد بود!چون تیم توسعه دهنده از نسخه pc  بازی قبلی خجالت زده بودن و گفتند که ما از گیمر های حرفه ایی یک عالمه فید بک منفی گرفتیم  و حسابی کوچیک شدیم!بنابراین این دفعه نسخه pc لید پلتفرم هستش !! و با رزلوشن های HD  و بافت های HD  و 60 فریم قفل میخواهیم ازدل PC باز ها دربیاریم!

اونم چه در آوردنی !!عالی !!من دیروز نسخه  ریلودد رو دانلود کردم با عرض پوزش از قانون کپی رایت.فایل های فشرده 8 گیگ بودند که بعد از آنزیپ شدن یک فایل iso حدود 12 گیگی ایجاد شد و نصب خیلی راحت انجام شد و کرک هم steam emu بود و کپی شد با استیم api برابر با 236430.

ازهمون اجرا ی اول خیالم راحت شد که دیگه ریخت نحس Game for windows  live رو نمیبینم و با استیم طرفم .همه چی بدون مشکل بازی ورژن 1.1  و منوی تنظیمات عالی انجام شد و ایندفعه نیاز به دورانته  مد ساز نبود!! چون خود بازی با رزولونش 1080p لود شد!!معلوم بودتیم سازنده داره پیغام میده ما شرمنده ایم!تنظیمات رو آخرین حد گذاشتم که شامل تنظیمات استاندارد این روز ها بوده و من هم هم رو تا اخر بالا بردم چون محدویت سخت افزاری ندارم.خود بازی اجازه عکس بردای یا اسکرین شات رو نمیده بنابراین من از beepa fraps استفاده کردم که هنوز هم بهترین برنامه تصویر برداری و فیلم برداری از داخل موتورهای سه بعدی بازی هاست.

عکس منوی اصلی

vqvpmhd4d2nqdlt9xhct.jpg

نرخ فریم پایدار کاملا توی چشم میزنه و من تمام مواقع 60 فریم قفل رو میگرفتم که توی عکس ها گذاشتم روشن تا دوستان ببینن.البته 59 نشان داده میشه که این رفرش native هستش ولی در حالت بدون فرپس عدد 60 نمایش داده میشه که به علت اختلاف برنامه فرپس با درایور انویدیاست.

بافت های فوق العاده با کیفیت ،انیمیشن های روان پارچه های لباس با فیزیک زیبا و از ویژگی های موتور هستند .حالا میخوام روی عکس ها براتون توضیح بدم:

عکس تنظیمات بازی

fu2jyfw0tr12j6mql4.jpg

همانطور که گفتم تنظیمات استاندارد و همه هم رو یآخرین حد تنظیم شدند رزولوشن هم 1080pمی باشد.

fod0rwjceeq8e2dw8f.jpg

این اولین عکسی بود که از بازی گرفتم .نور پردازی حجم دار و امبینت در سطح بافت ها خصوصا در سطح زمین  وdraw distance توی تصویر مشخص هستند.HUD این دفعه خیلی با کیفیت تر طراحی شده و ایکون ها و فونت ها هم همه در رزولوشن HD رندر می شوند.سایه ها عم عالی کار شدند و همون حس محیط های ناشناخته همچنان حتی زیر نور آفتاب اصالت وجودیش رو حفظ کرده است.!

تصویر زیر لحظه ورود به ماجولا را نشان میدهد.نام این واحه زیبا ماجولاست که در سرزمین درانکلیگ واقع شده است.

pzby14lzsduy8nzkcy4k.jpg

حس گم گشتگی در جهان بازی در تصویر زیر پیدا است.دریای ابدیت در کنار سرزمینی بایر و نفرین شده و ضمنا ترسیم مسافت بازی اینبار عالی شده و با dof کیفیت بالا مسافت های زیادی رو بدون افت فریم نمایش میده که نشان دهنده کار زیاد  تیم سازنده روی این نسخه موتور بازی است.

0ejeqk27ga6ubf7o8mw.jpgعکس های

عکس زیر بخش تجهیزات  رو نشون میده همونطور که گفتم از ایکون های HD و توضیحات خوب استفاده شده تا برای تازه وارد ها مثل دفعه های پیش مشکل ساز نشه و بدونن که هر ایتمی چه کار میکنه.

uhn2u2vqrn4od241gm6z.jpg

از یار مرده من نترسید این حالت رو بهش میگن Hallow که وقتی کشته بشید از حالت انسانی خارج میشید و به این شکل در می آیید و باید ایتم های به نام Human Effigy مصرف کنیتا به شکل انسانی برگردید  که در باز ی قبلی اسمش Humanity  بود.ضمنا بخش طراحی شخصیت اصلا با با بازی های قبلی قابل مقایسه نیست و خیلی جامع تره و میشه چهر های زیبایی ساخت و کمی به این شخصیت های گمشده و تنها انسانیت و امید بخشید و دیگه از چهر های زشت بازی های قبل که مثل میمون بودند خبری نیست.متاسفانه من درحال حاضز Human EFFIGY  ندارم ولی به به محض اینکه پیدا کردم مصرفش میکنم و براتون توی همین تاپیک عکس از چهره کاراکترم در حالت انسانی میزارم.

چند تا عکس جدید محیط و شخصیت که تفاوت های زیادی رو به عناونی قبلی سری نشان میده(به دلیل حجم بالا حدود 10 مگ بر هر عکس از کیفیت ها کاستم و Jpg تبدیل کردم تا برای دوستانی که به اینترنت پرسرعت یا نامحدود دسترسی ندارن مشکلی ایجاد نشه -بنابراین حدود 10 درصد از کیفیت واقعی بازی، تصاویر پایین تر هستن)

seughw6m20bsb48e2q0.jpg

همانطور که جلوتر هم اشاره میکنم شخصیت سازی بازی پیشرفت اساسی کرده و چهر ها خیلی نسبت به قبل واقعی تر شده و حس حال افسانه ایی /فانتزی بهتری دارند-شخصیت بالا کلاس راهزن با قدرت بدنی بالاست و سعی شده چهر اش شبیه شخصیت های زن جنگجوی اسکاندیناوی و برای مثال  سریال وایکینگ باشه.

gbyggiois6ddksad2gr.jpg

همانطور که گفتم ترسیم مسافت خیلی عالی کار شده .و حتی در زیباترین محیط ها هم از افت فریم خبری نیست و واقعا مفهوم تجربه نبرد های سریع روی 60 فریم رو نشون میده.با تشکر از تیم سازنده . ژاپنی ها همیشه روی قولشون می مانند هرچه باشد سامورایی هستند !اینطور نیست!؟

tw5ujm4wps8zb3awl3st.jpg

فعلا تا اینجا داشته باشید ولی بررسی ادامه داره و باز هم تا چند ساعت دیگه مطالب تازه میزارم برای دوستان هنوز بخش هایی مونده که تجربه نکردم توی بازی -توضیحات ارتقا و تفاوت های کوچیک و بزرگ با نسخه قبلی که زیاد هستند رو امروز اضافه خواهم کرد -پس منتظر باشید.ضمنا من فایل pdf بازی رو گرفتم که مال نسخه دیجیتال دولوکس هستش و شامل Art work  های بازی هستش هرچند نگاه نکردم جون اسپویلر الارت داره و کلی بخش های بازی رو لو میده ضمنا داستان بازی رو هم بعدا از طریق دموی اول بازی  روایت میکنم.بهر حال تا بعد موفق باشید.

بخش دوم

دوستان این بخش از تاپیک رو اختصاص دادیم به افزایش گرافیک بازی  دارک سولز 2 تا بینهایت!!یک سری مقالات مدر های حرفه ایی رو کردن که اجازه میده یک سری تغییرات گرافیکی شگفت انگیز توی بازی داده بشه و من خودم الان اون تغییرات رو اعمال کردم و میخوام برای شما هم راهنمایی بزارم تا لذت ببرید.منتها بعضی از این تغییرات بدجور روی کارایی تاثیر میزاره پس حواستون باشه.من افت فریمی ندیم روی سیستم خودم ولی ممکنه سیستم پایین تر با مشکل مواجه بشه.

چند ساعت پیش انویدیا مقاله ای زد توی سایت جیفورس که عکس رو زیر گذاشتم میتونید ببنید.این مقاله افزایش کیفیت گرافیکی به راهنمایی یک مدر هستش که با کمک انودیدیا تونستن روی کارت های جیفورس در سطح بالایی گرافیک رو افزایش بدهند.

عکس مقاله انویدیا

epindtwjh2d1zf8chct.jpg

حالا اینجا انویدیا میگه که به کمک برنامه nvidiaInspector که یک ابزار فوق العاده کاربردی انویدیا است و میشه تنظیمات هزاران هزار بازی رو برای کارت های جیفورس به اصطلاح override کرد میتونید تنظیمات بازی ور دستکاری کنید در حد تیم ملی اسپانیا!!

راهنمایی میکنم اول برنامه رو دانلود کنید و بعد  آنزیپ کرده خود nvidiaInspector رو اجرا کنید عکس کل تنظیماتی که باید اعمال بشن و چگونگی اضاف شدن بازی توسط من گذاشته شده است.حتما راهنما رو بخونید و حواستون به دما هم باشه خیلی مهمه.

j4vuimwjzi67nzvb9md.jpg

وقتی nvidiaInspector رو بستید دارک سولز  2 رو اجرا کنید و لذت ببرید فقط قبل از لود آنتی الیازینگ خود بازی رو ا زتوی آپشن اول بازی ببندید حتما.

نتیجه ها عالی بودن و گرافیک زیبای بازی از این هم زیبا تر شد!این عکسی که  مدر گذاشته البته خیلی عکس هست من نمیرسم همه رو و بررسی کنم

اینا عکس های من هستن

z8bfmnyf0axrn0k0e0ks.jpg

utdcwjoqlfrbvaqsn89a.jpg

lpw2wq5b4cjw919r7mm.jpg

در عکس های بالاافکت های رو سطح زمین و دیوار ها ی اتاق سه جادوگر و تنه درختان همه امبینت اکلوژن HBAO+ انویدیا هستند و توی خود بازی گرافیک غوغا است چون اینها تازه عکس هستند که کیفیتشون هم کاهش زیادی داشته!!

ضمنا دوستانی که نمیخوان از nvidia inspector استفاده  کنن میتونن از برنامه قدرتمند GeForce Experience که همار با همه درایور های انویدیا نصب میشه و یکی از بهترین ابزارهای مدیریت بازی هست استفاده کنن.این برنامه نسخه 2 اش با آخرین درایور بتای انویدیا نصب میشه یعنی337.50 و ابزار shadow play هم برای کپچرگیری ویدئوی HD از محیط بازی در آن به کار رفته.من نمیخوام  وارد ریزه کاری های GeForce Experience بشم ولی اگر کسی نصب کرده بود طرز کارش مشکل داشت  میتونم براش راحت توضیح بدم پس اصلا نگران نباشید و هر وقت دوست داشتید سوالات خودتون رو درباره این ابزار قدرتمند انویدیا هدیه به کاربران جیفورس مطرح کنید همینجا.

با فرض اینکه شما کار با GeForce Experience رو بلدید چون خیلی هم پیچیده نیست ،راحت با انتخاب بازی میتونید از گزینه optimize  بسته به سخت افزارتون تنظیمات بهینه انویدیا رو اعمال کنید تا بازی با نهایت کارایی جرا بشه البته نه تنها این بازی بلکه همه بازی های که توسط این ابزار پشتیبانی میشن.

wdlpikc8jjfbiqwriazg.jpg

درود بر همه باز هم با روش های تازه برای این بازی و بخش بعدی بررسیش با شما خواهم بود.

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان متاسفانه مشکل هست توی  سایت بعضی مواقع دو نسخه ا زتاپیک ایجاد میشه من این یکی رو آپدیت میکنم بنابراین اگر  توضیحی در مورد بازی دارک سولز بود همین جا مطرح کنید ممنون

لینک به دیدگاه

خوب تو بازی هستی ها آقا رضا ;) کلا همه بازیها رو قورت میدی :D

اگر این بازی رو با اسکای رایم مقایسه کنی ، کدوم بهتره از نظر داشتان و گیم پلی ؟ شماره قبلی چند تا نسخه داشت ؟ من الان برای Xbox دو نسخه از Dark Souls دارم . یکی نسخه عادی و یک هم نسخه آماده شو برای مرگ . با هم فرقی دارن یا اینکه داستان و بازی یکیه ؟ ضمنا اگر کسی شماره 2 رو بخواد بازی کنه و شماره قبلی رو بازی نکرده باشه از نظر داستانی به مشکل میخوره ؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب تو بازی هستی ها آقا رضا ;) کلا همه بازیها رو قورت میدی :D

اگر این بازی رو با اسکای رایم مقایسه کنی ، کدوم بهتره از نظر داشتان و گیم پلی ؟ شماره قبلی چند تا نسخه داشت ؟ من الان برای Xbox دو نسخه از Dark Souls دارم . یکی نسخه عادی و یک هم نسخه آماده شو برای مرگ . با هم فرقی دارن یا اینکه داستان و بازی یکیه ؟ ضمنا اگر کسی شماره 2 رو بخواد بازی کنه و شماره قبلی رو بازی نکرده باشه از نظر داستانی به مشکل میخوره ؟ 

درود

بر شما حامد گل

نه داستان ربطی نداره اصلا کلا جدا هستند فقط اسمهاشون یکیه!اون اولی نوشتم demon souls هستش دومی که برای pc عرضه شده dark souls هستش و حالا هم dark souls 2 .داستان اصلا ربطی نداره فقط دنیای بازی یکیه بدون مشکل میشه هر سه رو بازی کرد البته به نظرمم اگر یک و دو رو بازی نکردی از اول شروع کن هرچند باید اعصاب فولادی داشته باشی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه کم دیگه مونده :دی

v5l10zba2dgofbagkh_thumb.jpg

به جزئیات توجه نکنین :دی

لینک به دیدگاه

عجب اینترانتی دارید من صبح تا حالا تو کف اینم فقط بیام تو انجمن از دست این اینترنت
بازی رو راحت میشه با موس و کیبورد بازی کرد؟ آخه نسخه قبلی اونقدر مزخرف بود که من نیم ساعت بیشتر بازی نکردم

عجب گرافیک خوبی داره

ویرایش شده توسط MESSI
لینک به دیدگاه

درود

بر شما حامد گل

نه داستان ربطی نداره اصلا کلا جدا هستند فقط اسمهاشون یکیه!اون اولی نوشتم demon souls هستش دومی که برای pc عرضه شده dark souls هستش و حالا هم dark souls 2 .داستان اصلا ربطی نداره فقط دنیای بازی یکیه بدون مشکل میشه هر سه رو بازی کرد البته به نظرمم اگر یک و دو رو بازی نکردی از اول شروع کن هرچند باید اعصاب فولادی داشته باشی.

این جواب سوال آخر بود . دو تای اولی ؟ :D ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عجب اینترانتی دارید من صبح تا حالا تو کف اینم فقط بیام تو انجمن از دست این اینترنت

بازی رو راحت میشه با موس و کیبورد بازی کرد؟ آخه نسخه قبلی اونقدر مزخرف بود که من نیم ساعت بیشتر بازی نکردم

عجب گرافیک خوبی داره

بله کاملا توضیح دادم موس و کیبورد بخوبی پشتیبانی میشه و از همون دو سال پیش که توسعه دادن بازی رو برای pc هم ساختش شروعشده بود و کاملا سازگاره و از کنسول ها هم کیفیت بالاتری رو ارائه میده هم در بعد گیم پلی بخاطر 60- فریم هم در بعد ویوژال بخاطر full hd بودن بافت ها

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این جواب سوال آخر بود . دو تای اولی ؟ :D ;)

درود اصلا با اسکایرم قابل مقایسه نیست چون اسکایرمopen world هستش بازی بزرگ تر محیط های عظیم شخصیت های زیاد  انگار داری ارباب حلقه ها رو بازی میکنی ولی این خیلی جمع وجور تره نمیشه هم بهش گفت open world  ضمنا انگار ادم داره سایلنت هیل بازی میکنه !!مقایسه این دو دقیق نیست هر دو قشنگ هستن من خودم از کسانی هستم که عاشق اسکایرم هستم و تا الان شاید 2000 هزار ساعت رکورد اسکایرم بازی کردن دارم!!ولی این رو بیشتر از جنبه گیم پلی دوست دارم چون مبارزات دقیق اش واقعا اعتماد به نفس بالا میخواد تا بتونید از پسشون بربیایید.من دیمون سولز و دارک سولز یک رو هر کدوم چند دور تمام کردم و تمام جنب های گیم پلیشون رو دیگه حفظ ام و برام این بازی جدید نا اشنا نیست ولی باز هم تجربه خیلی تازه و عجیبه و این نشون میده سری  ارواح همیشه عالی هستن.

گفتم خدمتت دیمون سولز بازی یک بود.

دارک سولز بازی دو بود .دو نسخه داشت نسخه کنسولی اسمش دارک سولز خالی بودنسخه pc پسوند اماده باش برای مرگ.

نسخه جدید هم بجای اینکه اسمش یک چیز دیگه باشه بخاطر فروش خیلی خوب نسخه  دارک سولز یعنی قبلی اسمش رو گذاشتن همین دارک سولز 2 که کاربر ها گمراه نشن!هر چند فکر کنم انتخاب خوبی نبوده و اگر یک اسم دیگه داشت بهتر بود.!

لینک به دیدگاه

پس open world کامل نیست و محدودیت هایی داره . پس در کل بازی ای هست که زمان کمتری صرفش میشه و مثل بازی های RPG open world نمیشه تا ابد ادامه داد :D بازیهای open world فقط روی کامپیوتر حال میده . روی کنسول فایده نداره . چون نمیتونی زمان زیادی مدام پای کنسول بشینی:D

من خود Dark Souls رو روی Xbox  دو نسخه دارم . یکی همون نسخه معمولی و یکی هم نسخه آماده باش برای مرگ . شماره 2 هم که جداست . دیمون سولز رو ندارم . ولی فرصت نکردم هیچ کدوم رو بازی کنم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه نیم ساعت بازیش کردم(در واقع گردش کردم :دی) و به نظر میاد جز اون بازیهایی نیست که قراره بازی رو پاک کنم و سورسش رو هم  shift+ delete.... خوشمان آمد .. بگذریم که 3 تا خوک منو به کشتن دادن در حین گردش علمی :دی

از catalist تمام جزئیات تصویر دستی تنظیم کردم anisotropic روی 16xو Antialiasing هم روی 8xEQ و تکسچر فیلترینگ هم روی High quality و تسلیشن هم روی 64 (تنظیمات اشتباه نبوده که؟ برعکسِ توئیکهایی که برای بالا بردن گرافیک اسکور در تستها انجام میدم انجام دادم :دی)

از داخل بازی هم تا جا داشت آپشن های گرافیکی رو دستکاری کردم برای کیفیت بهتر

چیزی که برام جالب بود اینه که کارت 290x رفرنس من با دور فن 50 درصد اگه 3dmark11 پاس کنم دماش تا 65 میره اما با وجود اون تنظیمات بالا دما حداکثر به 53 درجه رسید.. نکته جالب تر اینکه فرکانس دیفالت کارتم 1000 هست اما با مانیتور کردن میزان فرکانس کارت گرافیک دیدم که حداکثر فرکانس هسته در طول بازی 885 مگاهرتز بوده.. یعنی آنچنان لود سنگینی ننداخته ظاهرا"

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس open world کامل نیست و محدودیت هایی داره . پس در کل بازی ای هست که زمان کمتری صرفش میشه و مثل بازی های RPG open world نمیشه تا ابد ادامه داد :D بازیهای open world فقط روی کامپیوتر حال میده . روی کنسول فایده نداره . چون نمیتونی زمان زیادی مدام پای کنسول بشینی :D

من خود Dark Souls رو روی Xbox  دو نسخه دارم . یکی همون نسخه معمولی و یکی هم نسخه آماده باش برای مرگ . شماره 2 هم که جداست . دیمون سولز رو ندارم . ولی فرصت نکردم هیچ کدوم رو بازی کنم .

حامد جان وقت کردی تجربه کن خیلی سرگرم کننده هستند وخیلی ها معتقند این سه گانه بهترین rpg های بودن که این نسل عرضه شدند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه نیم ساعت بازیش کردم(در واقع گردش کردم :دی) و به نظر میاد جز اون بازیهایی نیست که قراره بازی رو پاک کنم و سورسش رو هم  shift+ delete.... خوشمان آمد .. بگذریم که 3 تا خوک منو به کشتن دادن در حین گردش علمی :دی

از catalist تمام جزئیات تصویر دستی تنظیم کردم anisotropic روی 16xو Antialiasing هم روی 8xEQ و تکسچر فیلترینگ هم روی High quality و تسلیشن هم روی 64 (تنظیمات اشتباه نبوده که؟ برعکسِ توئیکهایی که برای بالا بردن گرافیک اسکور در تستها انجام میدم انجام دادم :دی)

از داخل بازی هم تا جا داشت آپشن های گرافیکی رو دستکاری کردم برای کیفیت بهتر

چیزی که برام جالب بود اینه که کارت 290x رفرنس من با دور فن 50 درصد اگه 3dmark11 پاس کنم دماش تا 65 میره اما با وجود اون تنظیمات بالا دما حداکثر به 53 درجه رسید.. نکته جالب تر اینکه فرکانس دیفالت کارتم 1000 هست اما با مانیتور کردن میزان فرکانس کارت گرافیک دیدم که حداکثر فرکانس هسته در طول بازی 885 مگاهرتز بوده.. یعنی آنچنان لود سنگینی ننداخته ظاهرا"

درود فرجام جان بله اصلا سنگین نیست موتور خیلی بهینه است اون سه تا خوک هم باید نذید سراغشون اگر گیمر قدیمی باشید میدونید در این جور بازی ها level scaling وجود نداره یعنی دشمنان بعضی مناطق بازی برای سطح الان شما مناسب نیستند و باید از تاکتیک های مثل عقب نشینی یا کنترل اوضاع استفاده کرد و وقتی که سطحتون به سطح مورد نظر رسید برید سراغ اون منطقه. خیلی ها رو دیدم که توی بازی قسمت دو اشتباها به معبد اسکلت های نامیرا که برای لول های خیلی بالا طراحی شده بود وارد مشیدن چون نزدیک شروع بازی بود و اینقدر کشته میشدن که بی خیال بازی میشدن.

این بازی بر پایه ازمون خطا بنا شده و هر چی بیشتر کشیته بشید بیشتر کشف میکنید که  چقدر پیشرفت داشتید .هر وقت دید براحتی در یک منطقه شکست میخورید عقب نشینی کنید و یک راه دیگه رو امتحان کنید خود بازی منطقه ایی که برای شروع سطح اول مناسب باشه با دشمن های تقریبا هم سطح شما نشونتون میده و متوجه میشید.چون در اون مناطق میتونید پیشروی کنید.

ضمنا دما کارت من  از 35 بالاتر نمیره د رحین اجرا .البته اینجا خوزستان ما خنک کننده زدیم الان خیلی دمای اتاق ها پایینه ولی کلا به 40 نمیرسه.

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

من خیلی اهل بازی نیستم . هنوزم دارم FIFA 12 رو بازی میکنم که از 13  و مخصوصا 14 خیلی بهتره .

Kombat , nfs rival و evil 4, 5  یه جنتا بازی دیگه رو هم بازی کردم .

انقد تعریف کردید که گذاشتم بره واسه دانلود ...

لینک به دیدگاه

من خیلی اهل بازی نیستم . هنوزم دارم FIFA 12 رو بازی میکنم که از 13  و مخصوصا 14 خیلی بهتره .

Kombat , nfs rival و evil 4, 5  یه جنتا بازی دیگه رو هم بازی کردم .

انقد تعریف کردید که گذاشتم بره واسه دانلود ...

فکر نکنم حال کنید با این بازی باید گیمر  rpg باشید خدارو چه دیدی شاید خشتون امد 

من که یه جاگیر کردم داره دیوانه می کنه یاد زمانی افتادم که داشتم نسخه های قبلش رو بازی می کردم 

لینک به دیدگاه

بازی های RPG جزو اعتیاد آورترین بازیها هستن . کسی که درگیر بشه با اینها دیگه نمیتونه دست بکشه . چون مثل بازیهای شوتر یا اکشن نیستن که یک داستان داشته باشه و به صورت خطی طی کنید و بعد از چند مرحله تموم بشه . این بازیها به اندازه ای وسیع هستن که اگر بخواهید تمام ماموریتهای اونها رو انجام بدید شاید چندین ماه زمان ببره . تازه بعد از اون برای اینکه سطحتون بالاتر بره و لوازم و ابزار بهتری تهیه کنید باز هم بازی رو ادامه میدید و بعضی ماموریتهای قابل تکرار رو مجددا انجام میدید . پس اگر به سمت این بازیها میرید مراقب خودتون باشید ;):D

لینک به دیدگاه

بازی های RPG جزو اعتیاد آورترین بازیها هستن . کسی که درگیر بشه با اینها دیگه نمیتونه دست بکشه . چون مثل بازیهای شوتر یا اکشن نیستن که یک داستان داشته باشه و به صورت خطی طی کنید و بعد از چند مرحله تموم بشه . این بازیها به اندازه ای وسیع هستن که اگر بخواهید تمام ماموریتهای اونها رو انجام بدید شاید چندین ماه زمان ببره . تازه بعد از اون برای اینکه سطحتون بالاتر بره و لوازم و ابزار بهتری تهیه کنید باز هم بازی رو ادامه میدید و بعضی ماموریتهای قابل تکرار رو مجددا انجام میدید . پس اگر به سمت این بازیها میرید مراقب خودتون باشید ;) :D

البته بازی های هستن توی سبک fps مثل bioshock infinite کلا سری bioshock که داستانی دارن که خیلی قوی تر از بازی های rpg نوشته شده و داستان بشدت عمیق نوشته شده  مخصوصا با اون dlc اپیزود 2 که یک دایره ی کامل بین نسخه 1 تا اینفنیت بوجود اورد اگر بازی نکرده این حتما بازی کنید واقعا زیبا درست شده 4 دفعه بازی کردم تا به صورت دقیق از داستان سردربیارم 

ولی سبک rpg یه سبکی اعتیاد اور هست برای کسایی که عشق بازی هستن و خیلی ها توی ایران از این سبک خوشون نمی اید من اسکایریم رو هنوز دارم بازی می کنم چون هر روز تعداد خیلی زیادی مود براش می اید و من کلا سبک rpg خیلی دوست دارم چون بازی رو خودت هر جور که دلت بخواهد پیش می بری 

و این سبک خیلی من رو توی یادگیری زبان کمک کرده و برای انتخاب بهترین راه من رو مجبور به ترجمه ی بعضی از کلمات کرده 

اگر توی این سبک بیوفتید فعلا درگیر خواهید بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حامد جان کاملا درست میگن

کلا این سبک مورد علاقه اکثر گیمر های حرفه ای هستش و نمونه های شاخصش میشه dragon age- سری الدر اسکرول -همین سری ارواح-سری بازیهای fable-سری بازی های ویچر-  و سری بازیهای مس افکت و  چند تا دیگه هستن که شاخص های این نسل  بودن ولی jrpg یا نقش افرینی های ژاپنی رو خیلی حال نمیکنم وگیمر های حرفه ایی هم کم دیدم برن سمتشون فقط مخصوص کژوال گیمرها و خود ژاپنی هاست .

توجه کنید اینو کسی میگه که سالهای سال rpg زده و نقد الکی و بی پایه برای یک بازی ارائه نمیده .

ضمنا دوستانی که سابقه سری سولز رو ندارن بهتره قبلش ددر موردشون کمی مطالعه کنن و یا به سایت سولز ویکی سری بزنن که با اصول بینهایت زیاد بازی روبرو بشن من میبینم بعضی دوستان میگن داریم دانلود میکنیم ممکنه اصلا همون چند دقیقه اول بازی رو هم رد نکنن و یا اصلا ندونن آیتم ها مال چیه چون بازی زیاد توضیح نمیده و اینجور فرض میکنه که شما گیمر قدیمی سری هستید!

گفتم آزمون و خطا اصل  اساسی این بازیه و من از دیروز تا الان بیشتر از 300 بار کشته شدم توی بخش های جلو تر بازی .

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تاپیک اصلی ویرایش شد بخش افزایش گرافیک اضافه شد به متن اصلی

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

سلام دوستان من دیشب نسخه بلک باکسش که اومده دانلود کردم که نتم به حساب 256 ولی تو کمتر از 5 ساعت دانلود کل بازی تمام شد (تو زمان فری شب بود دان !!!!!!!!!!) :دی

حالا کلا بازی که میارم همه راهنمایی دکمه ها به صورت دکمه های دسته xbox این چیزاس ...گشتم که تنظیمش رو کیبورد ...چیزی پیدا نکردم ....لطفا یکی کمک کنه تو کفشم ...اقا رضا کمک :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان من دیشب نسخه بلک باکسش که اومده دانلود کردم که نتم به حساب 256 ولی تو کمتر از 5 ساعت دانلود کل بازی تمام شد (تو زمان فری شب بود دان !!!!!!!!!!) :دی

حالا کلا بازی که میارم همه راهنمایی دکمه ها به صورت دکمه های دسته xbox این چیزاس ...گشتم که تنظیمش رو کیبورد ...چیزی پیدا نکردم ....لطفا یکی کمک کنه تو کفشم ...اقا رضا کمک :دی

مگه کنترلر نصب کردید بهش ؟من خودم با کنترلر بیسیم 360 بازی میکنم ولی به این دقت نکردم تا الان بزار امتحان کنم

لینک به دیدگاه

مگه کنترلر نصب کردید بهش ؟من خودم با کنترلر بیسیم 360 بازی میکنم ولی به این دقت نکردم تا الان بزار امتحان کنم

نه چیزی وصل نکردم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

'گرامی درود بله متاسفانه این ژاپنی ها بعضی مواقع خیلی احمقن!!حتی دسته هم وصل نباشه دکمه های کنترلر نشون داده میشه من هر وقت میرم تو بازی قبلش کنترلر رو روشن میکنم برا همین متوجه نشده بودم !

حتی گیم اسپات هم ایراد گرفته توی این عکس نوشته بررس گیم اسپاته!

oqpg81nve1rp676fgx6.jpg

صد در صد توی آپدیت اول درستش میکنن هر چند این بازی  کلا این سری سولز با کنترلر خیلی بهتره تا با موس  و کیبورد.من خودم  قبلی  رو روی PC با کنترلر های 360 تمام کردم چند دور .

لینک به دیدگاه

'گرامی درود بله متاسفانه این ژاپنی ها بعضی مواقع خیلی احمقن!!حتی دسته هم وصل نباشه دکمه های کنترلر نشون داده میشه من هر وقت میرم تو بازی قبلش کنترلر رو روشن میکنم برا همین متوجه نشده بودم !

حتی گیم اسپات هم ایراد گرفته توی این عکس نوشته بررس گیم اسپاته!

oqpg81nve1rp676fgx6.jpg

صد در صد توی آپدیت اول درستش میکنن هر چند این بازی  کلا این سری سولز با کنترلر خیلی بهتره تا با موس  و کیبورد.من خودم  قبلی  رو روی PC با کنترلر های 360 تمام کردم چند دور .

من کنترلر ندارم :((

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اشکال نداره از توی آپشن بازی بخش کنترل ها نگاه کن عملکرد هر دکمه جلوش نوشته شده یکم مطالعه شون کن حفظشون کن تمرین کن باهاشون راه میافتی میتونی به سلیقه خودت ویرایش کنی.

ولی کلا اگر گیم زیاد میزنی یک دونه از این ها بگیر

http://www.microsoft.com/hardware/en-us/p/xbox-360-wireless-controller-for-windows

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...