رفتن به مطلب

سوختن قطعات کامپیوتر

amircartio
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

دوستان یه مشکلی برام پیش اومده خواهش میکنم هرکی میدونه کمکم کنه ممنون میشم...

یه سیستم AMD دارم به مشخصات زیر

CPU= FX 8120

MOTHER BOARD= MSI

POWER= GREEN 600 EU

VGA= GTX 550 TI

RAM= 8 GIG CORSAIR 1600

FAN CPU= DEEPCOOL GAMMAXX 300

چند روز پیش فن استوک CPU رو عوض کردم و به جاش یه فن DEEPCOOL خریدم چون فن استوکش خیلی نویز بالایی داشت، دو روز بعد از عوض کردن فن در حال اجرای یه بازی بودم که یه دفعه کامپیوترم خاموش شد و دیگه روشن نشد. اول فکر کردم از پاورش هست بردم گارانتی گفت پاور سوخته و عوض کردن یه نو بهم دادن آوردم نصب کردم باز کامپیوتر روشن نشد... کیس رو برای عیب یابی بردم پیش تعمیرکار...گفت احتمال 99 درصد از مادربردت باشه... مادر بردم رو بردم گارانتی و برای اینکه خیال خودم رو راحت کنم CPU رو هم بردم دادم گارانتی چک کنه واسم...مادربردم رو قطعه ای که سوخته بود عوض کردن و جالب اینه که CPU هم سوخته بود و با گرفتن یه مبلغی به جاش مدل 8320 رو بهم دادن...الان که تمام قطعاتم دوباره نو شده و میخوام سیستم رو مجدد اسمبل کنم نمیدونم دلیل این سوختن کامپیوترم چی بوده آیا فن CPU که عوض کردم باعث سوختنش شده یا سوختن پاور باعث سوختن تمام قطعات شده...و اینکه اصلا پاورم جوابگوی برق مورد نیاز سیستمم هست یا نه؟...با یه متخصص صحبت کردم گفت یه محافظ برق خوب سر راه پاور بذاری مشکلت حله...با گارانتی فن صحبت کردم گفت مشکلت از فن نبوده و فنم کاملا جوابگوی کارم هست...ولی به نظرم وقتی کامپیوتر خاموش شد دمای اطراف CPU زیاد بود... الان واقعا نمیدونم واسه اینکه دوباره به این مشکل نخورم و هزینه ی بیخود نکنم بهترین کاری که میتونم بکنم چیه؟ برم یه پاور بهتر بخرم؟ یه فن بهتر بخرم؟ یه یو پی اس یا ترانس اتوماتیک برق بخرم؟ نمیدونم مشکل از کدومشون بوده که تمام قطعات با هم سوختن... لطفا دوستانی که تجربه ی مشابه داشتن یا اطلاعاتی دارن در این زمینه کمکم کنن ممنون میشم...

لینک به دیدگاه

مشکل از فن نیست . پاور هم خوبه . اگر محافظ نداشتی ، احتمال زیاد نوسان برق باعث شده که پاور بسوزه . نوسان اینقدر بوده که پردازنده و بورد هم آسیب دیدن . حتما از محافظ استفاده کنید . اتصالات رو هم چک کنید که درست نصب شده باشن . ضمن اینکه دقت کنید اتصال بدنه نداشته باشه سیستم و یا اینکه بدنه کیس برق نداشته باشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

آخه پاورها خودشون پروتکشن دارند!

نمیشه که جریان زیاد باعث سوختن مین و پردازنده با هم بشه !چون اول باید از پاور عبور کنه !

لینک به دیدگاه

مشکل از فن نیست . پاور هم خوبه . اگر محافظ نداشتی ، احتمال زیاد نوسان برق باعث شده که پاور بسوزه . نوسان اینقدر بوده که پردازنده و بورد هم آسیب دیدن . حتما از محافظ استفاده کنید . اتصالات رو هم چک کنید که درست نصب شده باشن . ضمن اینکه دقت کنید اتصال بدنه نداشته باشه سیستم و یا اینکه بدنه کیس برق نداشته باشه .

والا محافظ برق هم داشتم از همین محافظ برق هایی که معموله...قبلا که سیستمم INTEL  بود نوسان برق داشتم ولی هیچوقت مادربرد و سی پی یوم نسوخت حداکثر خود پاور می سوخت این سری نوسان برقی حس نکردم ولی این اتفاق افتاد...

لینک به دیدگاه

درود

آخه پاورها خودشون پروتکشن دارند!

نمیشه که جریان زیاد باعث سوختن مین و پردازنده با هم بشه !چون اول باید از پاور عبور کنه !

منم نظرم همینه پاورها خودشون چون پروتکشن دارن نباید به این راحتی کل سیستم می سوخت فوقش خود پاور باید از بین میرفت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

احتمال قوی موقع نصب کولر یک جایی روی مادربورد اتصالی ایجاد شده ، شاید پیچی چیزی روی بورد افتاده باشه . 

در نصب قطعات همیشه دقت کنید و بدون عجله اقدام به اسمبل کنید . 

گاها موقع در آوردن فن استوک AMD خمیر خیلی به پردازنده چسبیده و سی پی یو هم باهاش میاد بیرون .

برای اینکه ترستون بریزه ، پیشنهاد میکنم سیستم را بصورت کامل مثل عکس زیر روی میز اسمبل کنید ، اینطوری خیالتون از بابت اتصالی های احتمالی کیس هم راحت میشه .

86046427117318176883_thumb.jpg

پ ن : من حدود 15 سال پیش برای بار اول توی عمرم هویه برای لحیم کاری گرفتم ، به محض زدن به برق ، فیوز پرید ، خلاصه یکی دیگه خریدم و اصلا یک مدت میترسیدم که نکنه دوباره اینطوری بشه ...

ویرایش شده توسط Black Flag
لینک به دیدگاه

احتمال قوی موقع نصب کولر یک جایی روی مادربورد اتصالی ایجاد شده ، شاید پیچی چیزی روی بورد افتاده باشه . 

در نصب قطعات همیشه دقت کنید و بدون عجله اقدام به اسمبل کنید . 

گاها موقع در آوردن فن استوک AMD خمیر خیلی به پردازنده چسبیده و سی پی یو هم باهاش میاد بیرون .

برای اینکه ترستون بریزه ، پیشنهاد میکنم سیستم را بصورت کامل مثل عکس زیر روی میز اسمبل کنید ، اینطوری خیالتون از بابت اتصالی های احتمالی کیس هم راحت میشه .

86046427117318176883_thumb.jpg

پ ن : من حدود 15 سال پیش برای بار اول توی عمرم هویه برای لحیم کاری گرفتم ، به محض زدن به برق ، فیوز پرید ، خلاصه یکی دیگه خریدم و اصلا یک مدت میترسیدم که نکنه دوباره اینطوری بشه ...

مرسی از راهنماییتون دوست عزیز

لینک به دیدگاه

من ميگم شايد پاورتون کلا مشکل داشته از نوسان هم نبوده

زماني که تو بازى بوديد چون برق بيشترى ميخواسته مشکلش عود کرده و برق خيلي ضعيفي به سيستم رسونده

يا شايد مثلاموقع نصب کولر يه سيمي چيزى ول بوده و اون سيم به مين برخورد کرده و باعث اتصالي در سيستم شده ...

اگه چرت گفتم ببخشيد :D

لینک به دیدگاه

داداشم از پاوره

منم مشکل داشتم با این پاور 600 گرین

اما گرافیک منو سوزوند

پیشنهاد میشه از پاور قویتر سری oc  گرین استفده کنی این بدرد نمیخوره

سیستم من با گرافیکی که سوخت

8320

msi 990

gtx 560 ti

پاور :mad:  600 eu

لینک به دیدگاه

به شما پیشنهاد میدم پاورت رو عوض کن

600eu فناوری قدیمیه

600HP بگیر عالیه سیتم من الان با این پاور:

Gtx 760 OC

4770k

3xfan 14

2xram 4GB

H.d.d 7200r

+ ...

ویرایش شده توسط امیر شاهان
لینک به دیدگاه

من ميگم شايد پاورتون کلا مشکل داشته از نوسان هم نبوده

زماني که تو بازى بوديد چون برق بيشترى ميخواسته مشکلش عود کرده و برق خيلي ضعيفي به سيستم رسونده

يا شايد مثلاموقع نصب کولر يه سيمي چيزى ول بوده و اون سيم به مين برخورد کرده و باعث اتصالي در سيستم شده ...

اگه چرت گفتم ببخشيد :D

احتمالش هست چون یه مدتی فن کیس نیم سوز شده بود و شاید مشکل تو کارکرد پاور ایجاد کرده باشه

لینک به دیدگاه

داداشم از پاوره

اما گرافیک منو سوزوند

8320

msi 990

gtx 560 ti

خودم هم احتمال زیاد میدم از پاور باشه از پاورهای گیرین خیری ندیدم تا حالا 3 تاشو سوزوندم فکر کنم corsair یا enermax بگیرم بهتر باشه

لینک به دیدگاه

به شما پیشنهاد میدم پاورت رو عوض کن

600eu فناوری قدیمیه

600HP بگیر عالیه سیتم من الان با این پاور:

Gtx 760 OC

4770k

3xfan 14

2xram 4GB

H.d.d 7200r

+ ...

دوست عزیز به نظرت پاورهای green بهتره یا enermax یا corsair؟

لینک به دیدگاه

دوستان تا سقف 550 هزار تومان یه کارت گرافیک میخوام واسه خرید...کارت گرافیک قوی و مناسب برای گیم سراغ دارین

لینک به دیدگاه

امیر اقای عزیز

تو ایران پاورهای دیگه وضعیت گارانتی مناسبی ندارند

کورسیر 600 فول پورت قبل عید قیمت بازار 220 بود ولی یک سال گارانتی داشت

بهترین کیفیت در پاورهای گرین سری HP با 2سال و  OC با 3 تا 5سال گارانتی هست.

درمورد گرافیک هم باید در قسمت خریدوفروش مطرح کنی دوستان پیشنهاد بدن

لینک به دیدگاه

البته این دو سری با پاورهای دیگه ی گرین از لحاظ کیفیت خیلی فرق میکنه و نهایت کیفیت هستند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان تا سقف 550 هزار تومان یه کارت گرافیک میخوام واسه خرید...کارت گرافیک قوی و مناسب برای گیم سراغ دارین

6870 دارم . غیر رفرنس 399 تومن .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز به نظرت پاورهای green بهتره یا enermax یا corsair؟

الان سری oc گرین پاورهای خیلی پر قدرتین

تو ایران هم گارانتی دارن

پیشنهاد من پاور 650 یا 750  سری oc

قیمتشم حدود 300 تا 400 تومن مناسبه

لینک به دیدگاه

داداشم از پاوره

اما گرافیک منو سوزوند

8320

msi 990

gtx 560 ti

اقا من دارم یه سیستم قوی میگیرم و پاور 650 گرین داره

MSI 290X GAMING + 4770

مثل این اقا مشکل پیش نیاد

نگران شدم

:crying: :crying:

لینک به دیدگاه

MSI 290X GAMING + 4770

نگران شدم

نگرانی نداره شما توی سایت کورسیر قسمت محاسبه ی پاور محاسبه کن که معتبر تر و دقیق تر از سایت گرین هست بعدش هم گرین هر قدرتی میخری سری HP یا OC بگیر

لینک به دیدگاه

MSI 290X GAMING + 4770

نگران شدم

نه مشکلی نیست من باشم با یک 480 گرین هم راش می ندازم. 650 از سرش هم زیاده.

لینک به دیدگاه

چیپ ست مادربورد رو اعلام می کنی ؟

مادربورد MSI هست که AMD رو ساپورت میکنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...