رفتن به مطلب

سوختن قطعات کامپیوتر

amircartio
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

می گن مادربوردهای msi  نسبت به asus خیلی کیفیت پایین تری دارن

به نظر من یه پاور از مارک های زیر تهیه کنید

thermaltake 

enermax 

coolermaster

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان یه مشکلی برام پیش اومده خواهش میکنم هرکی میدونه کمکم کنه ممنون میشم...

یه سیستم AMD دارم به مشخصات زیر

CPU= FX 8120

MOTHER BOARD= MSI

POWER= GREEN 600 EU

VGA= GTX 550 TI

RAM= 8 GIG CORSAIR 1600

FAN CPU= DEEPCOOL GAMMAXX 300

چند روز پیش فن استوک CPU رو عوض کردم و به جاش یه فن DEEPCOOL خریدم چون فن استوکش خیلی نویز بالایی داشت، دو روز بعد از عوض کردن فن در حال اجرای یه بازی بودم که یه دفعه کامپیوترم خاموش شد و دیگه روشن نشد. اول فکر کردم از پاورش هست بردم گارانتی گفت پاور سوخته و عوض کردن یه نو بهم دادن آوردم نصب کردم باز کامپیوتر روشن نشد... کیس رو برای عیب یابی بردم پیش تعمیرکار...گفت احتمال 99 درصد از مادربردت باشه... مادر بردم رو بردم گارانتی و برای اینکه خیال خودم رو راحت کنم CPU رو هم بردم دادم گارانتی چک کنه واسم...مادربردم رو قطعه ای که سوخته بود عوض کردن و جالب اینه که CPU هم سوخته بود و با گرفتن یه مبلغی به جاش مدل 8320 رو بهم دادن...الان که تمام قطعاتم دوباره نو شده و میخوام سیستم رو مجدد اسمبل کنم نمیدونم دلیل این سوختن کامپیوترم چی بوده آیا فن CPU که عوض کردم باعث سوختنش شده یا سوختن پاور باعث سوختن تمام قطعات شده...و اینکه اصلا پاورم جوابگوی برق مورد نیاز سیستمم هست یا نه؟...با یه متخصص صحبت کردم گفت یه محافظ برق خوب سر راه پاور بذاری مشکلت حله...با گارانتی فن صحبت کردم گفت مشکلت از فن نبوده و فنم کاملا جوابگوی کارم هست...ولی به نظرم وقتی کامپیوتر خاموش شد دمای اطراف CPU زیاد بود... الان واقعا نمیدونم واسه اینکه دوباره به این مشکل نخورم و هزینه ی بیخود نکنم بهترین کاری که میتونم بکنم چیه؟ برم یه پاور بهتر بخرم؟ یه فن بهتر بخرم؟ یه یو پی اس یا ترانس اتوماتیک برق بخرم؟ نمیدونم مشکل از کدومشون بوده که تمام قطعات با هم سوختن... لطفا دوستانی که تجربه ی مشابه داشتن یا اطلاعاتی دارن در این زمینه کمکم کنن ممنون میشم...

سلام

متاسفانه پاور های گرین برعکس تبلیغاتشون واقعا کیفیت پایینی دارن که باعث میشه متهم ردیف اول سوختن قطعاتت باشه!

شما ببین کدوم قطعه مادر بورد رو تعویض کردن.این قطعه میتونه کمک کنه بفهمی ایراد از کجا بوده.

مادر بورد های جدید در صورت آورهیت شدن سی پی یو سیستم رو خاموش میکنه.تنظیماتش رو تو بایوس چک کن.

دمای کیس هم مهمه که تهویه مناسب داشته باشه.

از لحاظ توانی توان پاور تقریبا دو برابر توان مصرفی قطعاتته

لینک به دیدگاه

سلام

متاسفانه پاور های گرین برعکس تبلیغاتشون واقعا کیفیت پایینی دارن که باعث میشه متهم ردیف اول سوختن قطعاتت باشه!

شما ببین کدوم قطعه مادر بورد رو تعویض کردن.این قطعه میتونه کمک کنه بفهمی ایراد از کجا بوده.

مادر بورد های جدید در صورت آورهیت شدن سی پی یو سیستم رو خاموش میکنه.تنظیماتش رو تو بایوس چک کن.

گرین رو واسه گارانتیش میگم خوبه وگرنه من رو سیستم قبلیم که Intel بود بعد از اینکه دوتا پاور گرین سوزوندم یه پاور Enermax  گذاشتم عالی بود ولی واقعا اشتباه کردم سیتمم رو اینتل نبستم این سری اینل مرگ نداره لامصب ولی AMD سرعتش خوبه فقط ولی اگه پاور بسوزه باید فاتحه مادربرد و سی پی یو رو خوند :(

لینک به دیدگاه

سلام

شما در مورد این قسمت مشخص شده مطمئنی؟ من خیلی وقته دارم گرین کار میکنم حتی برای مشتری

پنج ساله یه 580 بستم واس خودم تا الان سه تا سیستم روش اومده و فقط تنها خرابیش دو تا فن روش بوده

حد اقل یه چیز میگید حقیقت رو بگید

برای سیستم ایشون پاور 650 کمه و باید چیزی تو رنج 750 تهیه کنن

حتی کولر مستر هم آش دهن سوزی نیست که فکر میکنید از خیلی برندها شاخ تره

یه نمونه که تو گوگل زیاد مشاهده شده :D

http://www.aparat.com/v/OUvJF

لینک به دیدگاه

مادربورد MSI هست که AMD رو ساپورت میکنه

نه ببنید من اکثرا دیدم در چیپ های 970 سوختگی سری FX زیاد بوده برای همین پرسیدم

برای AMD قطعا ASROCK و ASUS بهترین پیشنهاد هستن مخصوصا ASROCK که با سری FX خیلی بهتر هماهنگ هست

لینک به دیدگاه

نه ببنید من اکثرا دیدم در چیپ های 970 سوختگی سری FX زیاد بوده برای همین پرسیدم

برای AMD قطعا ASROCK و ASUS بهترین پیشنهاد هستن مخصوصا ASROCK که با سری FX خیلی بهتر هماهنگ هست

بله دقیقا سری 970 هست دوست عزیز :( اون زمانی که میگرفتم به نظرم مادربرد خوبی می اومد ولی شما اینجوری میفرمایین پیشنهادتون چیه؟ مادربردم رو عوض کنم؟ قیمت خوب تا 250-300 چیزی پیدا میشه که PCI-Express 3 رو ساپورت کنه؟

لینک به دیدگاه

خوب الان مادربورد قبلی شما سالم هست ؟ اگه بله همین بفروشید کمی هم هم پول بزارید یک 990FX بگرید

پیشنهاد من

ASUS M5A99FX

قیمت

550

لینک به دیدگاه

خوب الان مادربورد قبلی شما سالم هست ؟ اگه بله همین بفروشید کمی هم هم پول بزارید یک 990FX بگرید

پیشنهاد من

ASUS M5A99FX

قیمت

550

نمیخوام تا این حد هزینه کنم تازه یه کارت گرافیک gtx 670 خریدم دیگه پول ندارم یه چیزی تو همون رنج تا 300 می خوام بیشتر در حال حاضر برام مقدور نیست

لینک به دیدگاه

نمیخوام تا این حد هزینه کنم تازه یه کارت گرافیک gtx 670 خریدم دیگه پول ندارم یه چیزی تو همون رنج تا 300 می خوام بیشتر در حال حاضر برام مقدور نیست

مین های 990 اکثرا بالای 450 قیمت دارن پس فعلا با همین سیستم سر کنید تا بعدا تغیراتی بتونید بدید .

لینک به دیدگاه

مین های 990 اکثرا بالای 450 قیمت دارن پس فعلا با همین سیستم سر کنید تا بعدا تغیراتی بتونید بدید .

مجبورم همین کار رو بکنم البته یه سرچ میزنم شاید تا 300 هم بشه یه چیزایی پیدا کرد دوست عزیز از راهنماییت ممنونم اطلاعات خوبی بهم دادین @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...