رفتن به مطلب

مشکل با مادربورد گیگابایت ؟!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان
من هفته ی پیش تهران بودم و از زیرزمین پاساژ ایران مغازه ی AM4 یک مادربورد گیگابایت 8ig1000 pro خریدم برای سیستم قدیمی که دارم چون میخوام برای دانلود افلاین ازش استفاده کنم .
دیروز که از تهران برگشتم و مادربورد را گیر کردم ،وقتی که روشن میکنم یک لحظه برق میاد داخلش و فن های کیس و فن خود cpu هم یک لحظه دور میخوره ولی روشن نمیشه البته هر بار که به برق وصلش میکنم دفه ی اول که دکمه ی روشن را میزنم اینطوری میشه ولی دفعه های بعد هیچ عکس العملی نشان نمیده .
مشکل کجاست ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود پارتون چیه؟ 

فقط اتصالات مهم رو وصل کنین اونایی که مهم نیست رو بکشین و تست کنین 

لینک به دیدگاه

دقیقا همین کار را انجام دادم و الان فقط یک cpu و یک ram و یک پاور بهش وصل کردم ولی باز هم وقتی روشن میکنم یک لحظه برق میاد داخلش و فن های سیستم (کیس و پاور و cpu)برای یک لحظه دور میخوره و بعد ش هم خاموش میشه مثل اینکه اصلا به برق وصل نیست .

مدل پاور porsche P4-450W هست .

ویرایش شده توسط sajjads24
لینک به دیدگاه

مطمئن باش پاور هست

به کرات دیدم با تعویض چند خازن پاور یا خود پاور حل شده

لینک به دیدگاه

مطمئن باش پاور هست

به کرات دیدم با تعویض چند خازن پاور یا خود پاور حل شده

کاملا موافقم.منم یه پاور گرین 380 داشتم دقیقا همین مشکلو داشت

لینک به دیدگاه

من یه بار گرافیکمو عوض کردم اینجوری شد ولی اخرش فهمیدم  پاورم بود که اصلا با گرافیکم جور نبود 

لینک به دیدگاه

تمام کار هایی که دوستان عزیز گفتن انجام دادم و همون طور که گفتید مشکل از پاور بود ظاهرا این پاور 450W که دارم ضعیف شده اخه یک پاور Palm 550W گذاشتم درست شد حالا راهی هست این پاور درست بشه ؟

راستی یک مشکل دیگه هم دارم خواهش میکنم راهنمایی کنید ، من بعد از اینکه پاور را عوض کردم و بالا اومد cd ویندوز xp را گذاشتم که ویندوز را نصب کنم ولی نصب نشد واول اینکه خیلی کند و اروم وارد نصب میشه و دوم اینکه بعد از زدن f و فرمت درایو اون قسمت کپی فایل ها تا 65% میره و صفعه ی bluescrean میاد ویا در 57% پیام میده یک فایل را نمیتونه کپی کنه !؟؟

لینک به دیدگاه

عزیز سی دی وینت تمیزه؟

ویرایش شده توسط hamid5566
لینک به دیدگاه

اون پاورتون هم احتمالا خازناش مشکل پیدا کردن.درست بشو هست.ولی ارزش نداره.

لینک به دیدگاه

عزیز سی دی وینت تمیزه؟

اره همین دیروز دانلودش کردم تازه دوتا cd دیگه هم دارم که یکیشون را از soft98.ir دانلود کردم و یکی دیگه را هم چهار ماه پیش از p30download.com دانلود کردم ولی هیچ کدام نصب نشد .

اصلا ده دقیقه طول میکشه تا وارد محیط نصب بشن خیلی لاکپشتی هست و کاملا غیره طبیعی هست !!!!؟

لینک به دیدگاه

اون پاورتون هم احتمالا خازناش مشکل پیدا کردن.درست بشو هست.ولی ارزش نداره.

اره منم بیخیالش شدم .

لینک به دیدگاه

اره همین دیروز دانلودش کردم تازه دوتا cd دیگه هم دارم که یکیشون را از soft98.ir دانلود کردم و یکی دیگه را هم چهار ماه پیش از p30download.com دانلود کردم ولی هیچ کدام نصب نشد .

اصلا ده دقیقه طول میکشه تا وارد محیط نصب بشن خیلی لاکپشتی هست و کاملا غیره طبیعی هست !!!!؟

احتمالا هاردت بدسکتور داره.هارد دیگه دم دست هست تست کنی.اگه نیست رو یه درایو دیگه وین نصب کن ببین چی میشه

لینک به دیدگاه

داداش دمت گرم هارد را عوض کردم ویندوز نصب شد احتمالا همونطور که گفتید هارد بدسکتور داره ولی مشکل اصلی که لاکپشتی بودن سرعت نصب ویندوز هست حل نشد ؟!

من ویندوز xpرا که نصب کردم حدود سه ساعت طول کشید تا نصب شد این دلیلش چیه ؟

(برای نصب ویندوز xp را بوت کردم روی فلش ولی تاثیری نداشت !.)

لینک به دیدگاه

بازم خدارو شکر مشکلت حل شد.اگه با فلش انجام نمیدادی میگفتم از رایترته.هرچند ممکنه سرعت فلشتم کم باشه.جاهای خاصی گیر میکنه یا کلا همه جا ارومه؟اون قسمت 39 دقیقه install چقدر طول میکشه.ضمنا ویندوز7یا 8 تست نزدی؟

ویرایش شده توسط hamid5566
لینک به دیدگاه

سرعت فلش را نمیدونم ولی حدود 5مگ در ثانیه هست و با همین فلش روی یک سیستم دیگه نصب کردم نهایتش چهل دقیقه طول کشید ولی این سه ساعت بود !

والا اینطوری که من دیدم همه جاش اروم بود و اون قسمت 39 دقیقه هم حدود دوساعت طول کشید و شک ندارم که ویندوز xp که نصب شده با این مدت زمانی ، کاملا غیره طبیعی هست .در چند انجمن پست زدم بعضیهاشون میگن مشکل از چیپ جنوبی مادربورد هست ولی نمیدونم این چیپ چیه و دقیقا کارش چیه ویا قابل تعویض هست یا نه ؟

ویندوز 7 یا 8 نمیشه نصب کنم این سیستم قدیمی هست و با نفت کار میکنه سوکت 478 هست رم 1 گیگ گرافیک 128 ATI هست CPU 2.8 Intel هست فقط همین xp میتونم نصب کنم .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...