رفتن به مطلب

جای شما خالی بود وقتی سیستم من یخ زد!!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود دوستان

اینم  قطعات  سیستم ها ی من وقتی از بهار یخ میزنن تا وسط پاییز!! این روزها برای من اولین روزهای تست کیس کولر مستر cm sniper storm  با کولر ها و ایر کاندیشن هست  چون اواخر پاییز خریدم توی سرما !! تابستان ها اینجا هر چقدر گرم باشه یک برتری داره!!اونم وقت اورکلاک کردن هستش !!در واقع اورکلاکر ها بیان اینجا با این دماها میتونن رکورد بزنناینقدر دمای محیط پایینه که  الان که دارم مطلب مینویسم با کلاه و لباس گرم نشستم!! دیشب احساس میکردم که فن های نوت بوکم  یخ زدن و ایستادن!!!چون یادم رفته بود توی این دما کول پد زیرش رو خاموش کنم و دمای هاردش و cpu به 20 درجه رسیده بود.

اما سیستم اصلی من از آنجایی که توی cm sniper storm balck edition بسته شده واز انجایی که فن های 200 میلیمتری کیس هوای سرد خیلی زیادی رو وارد سیستم میکنن عملکردشون از بهترین ایر کولر ها هم بهتر شده و دما رو تا حدود 10~14 درجه کاهش دادن!!!

کارت گرافیک ASUS Gefroce GTX 770 Dc II OC  پردازنده هم 4770k هستش با کولر ماچو!

83sm8h1iblusx5duuen.jpg

وقتی توی idle اینقدر پاینه همین قدرهم تو ی لود کم کنید  !!تاثیر وحشتناکه رادیات ها یخ زدن حتی توی اجرای سنگین دمای گرافیک به زور 50 درجه میرسه!!در صورتی که باید حداقل 60 تا 65 رو بزنه راحت!!الان من داشتم dark souls 2 با تنظیماتی که گفتم برای nvidia inspectore  با 8x sparse grid supersampling توی بازی بهمراه sweetfx بازی میکردم با اینها دما باید از 70 هم رد کنه چون با تنطیمات nvidia inspector لود gpu از %75 هم میگذره!!ولی الان 54 تا 57 درجه است!!

من همیشه  از ابزارهای مانیتورینگ دما استفاده میکنم  وهمیشه در نوار ابزار دما رو نگاه میکنم یعنی همیشه در حال چک کردن هستم .cputemp و evga percision همیشه روشن هستند و خود ai suit 3 هم چون دسترسی د به سنسورهایی که ایسوس توی سوکت cpu قرار میده  داره  معمولا دقیق ترین دما رو نشان میده  تا برنامه های 3rdparty که معمولا شما رو از وضعیت کلی دما آگاه میکنن و یا فقط تراتلینگ دمایی  رو بهتون خبر میدن.

اینم عکس gpuz

vj89hgszomvd029iva9c.jpg

لینک به دیدگاه

زمستون که گذشت، هر چند توی تابستون هم بعضی اوقات میشه هوای خنک رو توی یکی از سردترین شهر های کشور تجربه کرد، ولی یادم باشه ابتدای پاییز بعدی ( یا یه وقتایی توی همین بهار ) یه چند تا تصویر از نتایج مشابه برای شما بگذارم تا لذت ببرید...  :D بله، درست حدس زدید، فیروزکوه...، هوای حال حاضر رو ببنید: الان که دارم پست میگذارم هوا 2 درجه ی سانتیگراد هست... 

وضع فعلی هوا

61343222689229868338.png

ویرایش شده توسط Abraham
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود نه ما  خوزستانیم این سرما مصنوعیه.البته زمستان ها اینجها هم میاد پایین خیلی و باز هوای داخل اتاق ها بخاطر استفاده از گرم کننده ها هیچ وقت اینجور نیست  حتی همون فیروز کوه هم شما زمستان که نمیتونید بگذارید همچین باد سردی داخل اتاق ایجاد بشه؟؟!پس دمای محیطی و حجم باد سردی که فن ها میکشن توی کیس اینقدر نیست وگرنه هوای بیرون که تاثیر ندارده.

لینک به دیدگاه

درود نه ما  خوزستانیم این سرما مصنوعیه.البته زمستان ها اینجها هم میاد پایین خیلی و باز هوای داخل اتاق ها بخاطر استفاده از گرم کننده ها هیچ وقت اینجور نیست  حتی همون فیروز کوه هم شما زمستان که نمیتونید بگذارید همچین باد سردی داخل اتاق ایجاد بشه؟؟!پس دمای محیطی و حجم باد سردی که فن ها میکشن توی کیس اینقدر نیست وگرنه هوای بیرون که تاثیر ندارده.

این لوله ای رو که توی تصویر میبنید، یه سرش توی کیس هست، یه سرش هم بیرون پنجره، معمولاً 2 تا هست، منتهاش اون یکی سوراخ شده بود برش داشتم ( جای دومی نزدیک فن CPU هست )، تا یکی دیگه بزارم، توی هر دو تاشون فن هست برای Push and Pull، الان که خوبه، زمستون هم همین داستان هست، من کلاً با گرما مشکل دارم، این وقت شبی مجبورمون کردی یه تصویر بزاریم...  :D

23624980731412022621.jpg

لینک به دیدگاه

داداش اون لوله رو از کجا میشه گیر آورد فکره خوبیه چون ما هم تو منطقه تقریبا گرمسیر هستیم راه حل خوبیه برای کاهش دمای قطعات

اگه لطف کنی بگی ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این لوله ای رو که توی تصویر میبنید، یه سرش توی کیس هست، یه سرش هم بیرون پنجره، معمولاً 2 تا هست، منتهاش اون یکی سوراخ شده بود برش داشتم ( جای دومی نزدیک فن CPU هست )، تا یکی دیگه بزارم، توی هر دو تاشون فن هست برای Push and Pull، الان که خوبه، زمستون هم همین داستان هست، من کلاً با گرما مشکل دارم، این وقت شبی مجبورمون کردی یه تصویر بزاریم...  :D

23624980731412022621.jpg

سلام

باحاله ولی اَی حال میده بیرون طوفان بشه :D  =))  شما هم خواب باشی نفهمی طوفان شده

اونوقت سیستمت دیدن داره

بچه اون بیل رو بده =))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا احتیاجی  به این کار ها نیست !!نگاه کن تور خدا ببین چه کرده!! =)) =)) خود قطعات فن دارن بی خیال!!!

من در کیس ام بسته است پلمپ!!!اصلا در کیس باز دوست ندارم! :wacko: گرد و خاک میره اساسی ضمنا اینجا هوا گاز داره شما هواتون شاید پاکه .وگرنه اینکاری که کردید خوب نیست چون تاثیر بدی  داره روی خازن ها و برد و مدارها بخاطر رطوبت و مویزچر  و همچنین گرد و خاک  ادم که نیست یا بیمار که هوای تازه کوهستان بخواد!!

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یکی از مزیت منطقه اقا رضا اینه که چون اکثرشون کولر گازی دارن برای اونایی که سیستم دارن خیلی خوبه

تابستون همیشه سیستم خنک تره

برای من که اینجوریه چون خودم گرمایی هستم و دائم کولر روشنه و شدیدا رو سیستمم تاثیر میزاره

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

اقا احتیاجی  به این کار ها نیست !!نگاه کن تور خدا ببین چه کرده!! =)) =)) خود قطعات فن دارن بی خیال!!!

من در کیس ام بسته است پلمپ!!!اصلا در کیس باز دوست ندارم! :wacko: گرد و خاک میره اساسی ضمنا اینجا هوا گاز داره شما هواتون شاید پاکه .وگرنه اینکاری که کردید خوب نیست چون تاثیر بدی  داره روی خازن ها و برد و مدارها بخاطر رطوبت و مویزچر  و همچنین گرد و خاک  ادم که نیست یا بیمار که هوای تازه کوهستان بخواد!!

این کیس شما خودش یک پا یخچال در کیس لازم نیست باز باشه  :D

قدیم در کیس می بستیم خیلی داغ میکرد  کیس سیستم شما هم چشم مارو گرفته  از نظر گردخاک درش ببندید خاک داخل سیستم نمیره؟ 

کلا چند وقت یک بار سیستم تمیز میکنید  :-?

لینک به دیدگاه

کیس X7 هم خاک به این راحتی توش نمیره . خودم دارم این کیس رو برای همین مثال زدم . چه برسه به کیس آقا رضا :D

من بعد از 2 سال داخل کیس رو باد گرفتم . البته مدتی در کیس رو باز گذاشته بودم . چون یک قطعه رو کنده بودم و مدتی طول کشید تا برگردونمش سر جاش . برای همین در باز موند و خاک رفت داخلش . ولی اگر در بسته باشه به زحمت خاک میتونه نفوذ کنه .

لینک به دیدگاه

درود دوستان

اینم  قطعات  سیستم ها ی من وقتی از بهار یخ میزنن تا وسط پاییز!! این روزها برای من اولین روزهای تست کیس کولر مستر cm sniper storm  با کولر ها و ایر کاندیشن هست  چون اواخر پاییز خریدم توی سرما !! تابستان ها اینجا هر چقدر گرم باشه یک برتری داره!!اونم وقت اورکلاک کردن هستش !!در واقع اورکلاکر ها بیان اینجا با این دماها میتونن رکورد بزنناینقدر دمای محیط پایینه که  الان که دارم مطلب مینویسم با کلاه و لباس گرم نشستم!! دیشب احساس میکردم که فن های نوت بوکم  یخ زدن و ایستادن!!!چون یادم رفته بود توی این دما کول پد زیرش رو خاموش کنم و دمای هاردش و cpu به 20 درجه رسیده بود.

اما سیستم اصلی من از آنجایی که توی cm sniper storm balck edition بسته شده واز انجایی که فن های 200 میلیمتری کیس هوای سرد خیلی زیادی رو وارد سیستم میکنن عملکردشون از بهترین ایر کولر ها هم بهتر شده و دما رو تا حدود 10~14 درجه کاهش دادن!!!

کارت گرافیک ASUS Gefroce GTX 770 Dc II OC  پردازنده هم 4770k هستش با کولر ماچو!

83sm8h1iblusx5duuen.jpg

وقتی توی idle اینقدر پاینه همین قدرهم تو ی لود کم کنید  !!تاثیر وحشتناکه رادیات ها یخ زدن حتی توی اجرای سنگین دمای گرافیک به زور 50 درجه میرسه!!در صورتی که باید حداقل 60 تا 65 رو بزنه راحت!!الان من داشتم dark souls 2 با تنظیماتی که گفتم برای nvidia inspectore  با 8x sparse grid supersampling توی بازی بهمراه sweetfx بازی میکردم با اینها دما باید از 70 هم رد کنه چون با تنطیمات nvidia inspector لود gpu از %75 هم میگذره!!ولی الان 54 تا 57 درجه است!!

من همیشه  از ابزارهای مانیتورینگ دما استفاده میکنم  وهمیشه در نوار ابزار دما رو نگاه میکنم یعنی همیشه در حال چک کردن هستم .cputemp و evga percision همیشه روشن هستند و خود ai suit 3 هم چون دسترسی د به سنسورهایی که ایسوس توی سوکت cpu قرار میده  داره  معمولا دقیق ترین دما رو نشان میده  تا برنامه های 3rdparty که معمولا شما رو از وضعیت کلی دما آگاه میکنن و یا فقط تراتلینگ دمایی  رو بهتون خبر میدن.

اینم عکس gpuz

vj89hgszomvd029iva9c.jpg

سلام داش 

چرا اور نكردي اور كن ببين تا چند ميره؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

رضا جان ببینم تو کجای خوزستانی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من که بچه شوشم

مخلص بروبکس خوزستان :D  =))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من همه تلاشم رو کردم کولر گازی بگیرم اما فقط برای یک اتاق میخواستم و به دلیل کوچ نشین بودن نصب کولر گازی یه کم دردسر داشت :( :دی

این هم هوای آزادی تهران در پاییز :دی

http://lioncomputer.ir/uppic/images/cs17pqbsqiq3xjkpq888.jpg

http://lioncomputer.ir/uppic/images/umo1b7mu7l5tm5799d5x.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من مسجد سلیمانم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

کیس های کولر مستر اکثرا یک  ورودی هوا قدرتمند  دارن مثل جلو ;و این یک فن 200 میلیمتری خیلی قویه که با یک فیلتری خیلی قوی تر پوشیده شده  کامل بنابراین از انجایی که ورودی هوا یکجاست گرد و خاک  خیلی کمتری نفوذ میکنه .باور میکنید بعد از دو ماه اخرین بار تمیز کردن الان توش رو نگاه میکنم تمیزه تمیزه؟؟!

l6fneufov9o2yll25qk.jpgrhtc1aceqpw84hxonhfy.jpg

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

آقا نخندون ترو خدا !

بدو بدو اومدم عکس ساب زیرو ببینم . 24 درجه یخ نیست ، Chil هست .

از خدا بترسید ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...