رفتن به مطلب

کدوم مادربرد برای اورکلاک کردن cpu core i5 4670k بهتره؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

GIGABYTE GA-H87-HD3
یا
ASUS H87-PRO
یا
یه مادربرد دیگه که شما پیشنهاد میدید و زیر 500 تومن باشه.
اینم مقایسشون
تو مقایسه تفاوت آنچنانی ندارن!!!
فقط تو این گیرم:
سوکتی از جنس طلا

سوکت پردازنده در مادربردهای سری 8 گیگابایت با طلا پوشانده شده که باعث حفظ دوام و پایداری در مدت زمان طولانی می شود، بدون اینکه پین ها پوسیده شده و اتصالات نادرستی در آنها صورت گیرد.

آیا این خصوصیت گیگا باعث بهتر اور شدن سی پی یو میشه؟

خلاصه در کل کدوم بهترتره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سوکت H81 - B85 - H87  قابلیت اورکلاک ندارند 

شما برای اورکلاک باید یه Z87  تهیه کنید 

ویرایش شده توسط atisoc0936
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ASRock Z87 Extreme 4 LGA1150 Z87 MB

MSI Z87-G43 Gaming LGA1150 Z87 Mainboard

ارزش 50 ت هزینه بیشتر رو دارن 

لینک به دیدگاه

سوکت H81 - B85 - H87  قابلیت اورکلاک ندارند 

شما برای اورکلاک باید یه Z87  تهیه کنید 

البته ضریب H87 , B85 مادربرد های شرکت ایسوس بازه و میتونن روی اونها تا حد قابل قبولی اوورکلاک کنند. ولی همانطور که فرمودین بهتره Z87 تهیه کنند که برای اوورکلاک طراحی شده.

لینک به دیدگاه

آقا دمت گرم خوب شد اینو گفتی که سری z واسه اورکلاک به دردم میخورن نمیدونستم ممنون.

حالا از بین اینا کدوم با دوامترو خنکتر و خلاصه مصلحتی تره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته ضریب H87 , B85 مادربرد های شرکت ایسوس بازه و میتونن روی اونها تا حد قابل قبولی اوورکلاک کنند. ولی همانطور که فرمودین بهتره Z87 تهیه کنند که برای اوورکلاک طراحی شده.

مگه اورکلاک تو این مین ها به توانایی چیپست نیست  ؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا دمت گرم خوب شد اینو گفتی که سری z واسه اورکلاک به دردم میخورن نمیدونستم ممنون.

حالا از بین اینا کدوم با دوامترو خنکتر و خلاصه مصلحتی تره؟

از لحاظ مدار تغذیه مدل ازراک قوی تر هست ولی مدل MSI  بیشتر قابلیت گیمینگ داره و اورکلاک هم در حد گیم 

اگه ظاهر و زیبایی سیستم هم براتون مهمه MSI طراحی جالب تری داره و کارت صدایه بهتر برایه گیم 

لینک به دیدگاه

مگه چند وقت پیش مشخص نشد که دلیل اور کردن با این چیپست ها باگ بوده و با آپدیت bios بر طرف میشه؟ :-?

لینک به دیدگاه

با سلام میخواستم ببینم این مطلب(ضریب)  در مورد مادربردهای سری p85-d3 که چیپست B85 داره هم درسته؟

لینک به دیدگاه

ممنونم از اینکه بهم جواب میدین.

کار من گرافیک 3بعدی هست و با نرم افزارهای مایا و 3dmax کار میکنم که تو این برنامه ها اکثرا با نورپردازی و رندر سر و کار دارم یعنی از قدرت سی پی یو 100% کار میکشم.

ممکنه 5 روز یا بیشتر سیستمم روشن بمونه و cpu با تمام توانش یعنی 100% توانش 5 روز رو از صبح تا شب کار محاسبه و رندر رو انجام بده.

میخواستم بدونم در کل اور کلاک کردن سی پی یو و کار کشیدن ازش در این حد به سی پی یو سدمه ای نمیزنه؟

البته حرارت سیستم رو هم کنترل میکنم در کل میخوام بدونم اور کلاک سی پی یو برای کار من خوبه یا بده؟

اگه مشکلی نیست از بین اینا  کدوم مادربرد توانایی 5 روز پردازش 100% به طور مدام  در حالت اور کلاک رو داره.

ویرایش شده توسط tarkan_tan
لینک به دیدگاه

سلام دادا 5روز سیستم روشن بمونه اگه اینطوری می خوای بکنی یه کولر مسترخوب بزاری روش که خنک بمونه  بخصوص که می خوای اورش هم بکنی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بحث رندر جدا هست

تو رندر تعداد هسته ها خیلی بهتر از فرکانس هست 

شما با یه 4770 حدودا 2 برابر افزایش راندمان دارید 

پیشنها برایه رندر 

همون ماربورد ازراک هست و کمی بهتر 

شما بهتره یه 4770 تهیه کنید تا 4670 

کولر هم لازم دارید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پیشنهاد من 

یه مین z87  با یه 4770k  هست 

با 8 گیگ حداقل رم باس 2400 

و کولر سیپیو CPU Cooler Thermalright HR-02 Macho

لینک به دیدگاه

4770k رو اورکلاک کنم تاثیری زیادی در رندر نداره؟در کل 4770k واسه رندر ارزش اور کلاک داره یا نه؟

به نظر شما اگه 4770k رو اورکلاک کنم و یدونه کولر خوب روش بزارم واسه cpu ضرر داره که چندین روز به طور مدام با تمام قدرتش کار کنه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اولین نکته قبل از اورکلاک خنک کردن اون قطعه هست 

عموما دوستانی که 4770k  دارن بیشتر تو فرکانس 4.5 گیگاهرتز دیدم که استفاده میکنند 

البته اون هایی که رندر میکنند کمتر 

و خنک کننده ایجا مطرح هست 

اگه بتونید و حداقل یه کولر حرفه ای که از حدود 250 به بالا شروع میشه تهیه کنید یا واتر کولر مثه H100i  میتونید تو فرکانس 4.5 راحت رندر بگیرید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

مگه اورکلاک تو این مین ها به توانایی چیپست نیست  ؟ 

اوورکلاک در هر مینی وابسته به توانایی های چیپست هست. اما این امکان به صورت محدود روی اون بردها وجود داره.

مگه چند وقت پیش مشخص نشد که دلیل اور کردن با این چیپست ها باگ بوده و با آپدیت bios بر طرف میشه؟ :-?

شرکت های مادربرد سازی، حداقل اسوس که میدونم خودشون آپدیت بایوس دادند این امکان بوجود بیاد. بعدش اینتل شاکی شد گفت این امکان از بین بره. به هر صورت بایوس های مربوطه هنوز موجوده و میتونه استفاده بشه.

با سلام میخواستم ببینم این مطلب(ضریب)  در مورد مادربردهای سری p85-d3 که چیپست B85 داره هم درسته؟

دوست خوبم، من خبر از مادربرد های اسوس دارم، در مورد دیگر برند ها اطلاعی ندارم.

اینم متن خبر:

http://www.asus.com/News/jLaOehAeS7oh3NYi

The BIOS update is a free download for 10 ASUS motherboards — the H87-PRO, H87-PLUS, H87M-PRO, H87M-PLUS, H87M-E, H87I-PLUS, B85-PRO, B85-PLUS, B85M-E and B85M-G.

Once installed, the update enables frequency multiplier-based overclocking in one simple step for unlocked Intel K Series processors such as the Intel Core i7-4770K and Core i5 4670K.

لینک به دیدگاه

درود

Maximus Vi Hero دارم.خواستی در خدمتم

لینک به دیدگاه

به نظرتون 4770  با کدوم از این مین برد ها بسته بشه بهتره ؟ منظورم از نظر طول عمر و کارایی و فاز بندی و برق رسانی و...

اگه چیپست B85 باشه مشکلی پیش نمیاد ؟؟

GIGABYTE H87-D3H

MSI B85-G41 PC Mate

ASUS H87-Plus

ویرایش شده توسط i.AR.m.ch.a.E.n.R
لینک به دیدگاه

سلام

4770 باتوجه به قیمتی که داره و به علت نداشتن ضریب باز خریدار کمتری داره

همچنین 4770k با ضریب باز برای اورکلاک در حالت معمولی تا 3900 بوست میکنه و اگر بیشتر بخوای باید از مادربردهای z استفاده کنی

درضمن برای پردازنده های اینتل هیچ مشکلی پیش نمیاد در کار طولانی (مرگ ندارن لامسبا)

فقط خنک بمونه کافیه. دوستمون هم کولرهای خوب رو معرفی کردند

در مورد سوال اخرت :

نه هیچ مشکلی نیست من 4770k رو روی h81m-p33 انداختم که فکر نکنم از این مادربرد در سوکت 1150 ارزونتر هم باشه

در سرعت کار فرقی نداره شاید در مثلا بنچ مارک در اسکور 8.48 بشه 8.30 در همین حد که اصلا هیچ تاثیری در کل کارکرد حتی در رندر نداره شاید در 1 روز بشه مثلا 5دقیقه بیشتر

ولی باید بدونی که اینها قابلیت اورکلاک ندارن اگر هم داشته باشن خیلی ضعیف

ویرایش:

درضمن من اول msi بعد ایسوز و گیگا رو ترجیح میدم

ویرایش شده توسط امیر شاهان
لینک به دیدگاه

ASRock Z87 Extreme 4

GIGABYTE GA-Z87-HD3

ASRock FATAL1TY Z87 Killer LGA1150 Z87 MB

این سه تا رو بیشتر از همه میپسندم به نظرتون کدوم به کارم بیشتر میاد؟

ویرایش شده توسط tarkan_tan
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دقس

ASRock Z87 Extreme 4

ASRock FATAL1TY Z87 Killer LGA1150 Z87 MB

GIGABYTE GA-Z87-HD3

این سه تا رو بیشتر از همه میپسندم به نظرتون کدوم به کارم بیشتر میاد؟

دقیقا به همون ترتیبی که نوشتین 

مین اور 12 فاز برای برق رسانی به سیپیو و رم ها داره 

2 ومی 8 فاز 

و آخری 4 فاز 

درضمن مین 2ومی بیشتر گیمینگ هست تا رندری و اورکلاکی 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...